Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bzium

Materace z Ikei - jakie doświadczenia i wrażenia?

Polecane posty

Hej, czy ktoś z Was ma doświadczenie z materacami z Ikei? My mamy teraz spręzynowy na ramie i jest marniutko. Mamy go od 1,5 roku i tak po roku zaczęło mnie wszystko boleć. Szczególnie plecy w okolicy lędźwiowej. Postanowiliśmy więc kupić nowy materac- i tu zaczynają się schody... Nie chcę sprężyn wiec pozostaje pianka lub lateks. Lateksowe w normalnych sklepach są ok. 1000 pln droższe od tych z pianki. Jak próboowaliśmy materace w salonie z materacami to wlasnie lateksowy byl numerem 1, zaraz po nim uplasowal sie wlasnie ten z pianki. I tu dochodzimy do meritum. Pojechalismy poprobowac materace w Ikei. Ikea tez ma materace z lateksu lub z pianki ale ich ceny sa o wiele nizsze. Czy ktos z Was ma jakies doswiadczenie z takimi materacami z Ikei? Najbardziej spodobaly nam sie te piankowe, zwlaszcza SULTAN FIDJETUN- materac piankowy z warstwa pianki dopasowujacej sie do ciala. Ale nie jestem przekonana do niego glownie ze wzgledu na cene- ok. 1000 pln taniej niz w 'normalnym' sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tańczący z Wiedźmami
strasznie delikatna jesteś ! najlepiej śpi się na twardym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam ten materac
SULTAN FIDJETUN - kupiłam jakieś dwa lata temu. Po przeprowadzce na wynajmowane mieszkanie zajechałam sobie kręgosłup na ponoć prawie nowej sprężynowej wersalce:( Niestety mam skoliozę i wrażliwy kręgosłup na byle jakie materace:( No więc kupiłam materac w Ikei i nie żałuje. Wybór nie był łatwy, bo materacy do wyboru dużo ale jestem zadowolona i wypoczęta po każdej nocy.Mogę go polecić zwłaszcza teraz kiedy będąc w ciąży ze sporym już brzuszkiem poprostu nie mam problemu z krzyżem i niewygodą przez które wiele mamuś na"moim" forum się boryka i nie przesypia nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam ten materac
materacyk11 i motylkowa222 - Super robić sobie za darmo reklamę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemus96
Co do lateksowego to nie mam żadnych doświadczeń, za bardzo mi się spodobało leżenie na piance termoelastycznej. Cenowo faktycznie nie zachęcało, ale są jeszcze sklepy internetowe:) zobacz na mk foam i na comfortbe sam się zdecydowałem na comfortbe, bo byli tańsi, co do ikei, to tylko poduszkę tempur kupiłem i to ci mogę polecić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polepko
Nie kupowałam w Ikei, bo wiadomo jakie tam są produkty - dla ludzi, którzy chcą urządzić mieszkanie ładnie i ekonomiczne. A w materacu najważniejsze jest jak działa na nasze zdrowie. Dlatego najlepiej kupować u sprawdzonych producentów w tej branży, np. Viscotherapy. Taki materac na pewno nie wyrządzi Ci krzywdy - gwarantuję, że jest porządny. I nie taki znowu drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja serdecznie polecam najlepszy moim zdaniem na rynku materac Art Medic - testowałam różne, wysłuchałam również opinii znajomych, z których jednoznacznie wynikało, że materace Art Medic są najlepszej jakości. Eksperci dobiorą rozmiar i odpowiednią dla warunków ciała twardość. Dla mnie jest po prostu niesamowity - w końcu się wysypiam i nic mnie nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam poduszkę Tempur Med Original ze strony www.senizdrowie.pl Chcę zachować ergonomiczną pozycję podczas snu, którą zalecił mi lekarz. Poduszka podpiera mój kręgosłup szyjny we właściwy sposób więc jest to bezpieczna dla mnie i dla mojego zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Poduszka podpiera mój kręgosłup szyjny we właściwy sposób więc jest to bezpieczna dla mnie i dla mojego zdrowia.<<< x Akurat przy problemach z kręgosłupem szyjnym, te poduszki są ZABRONIONE :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak idzie o sypialnię, to ważnym jej elementem jest odpowiedni materac do łóżka. Ja robiłem długi research w internecie i zasięgałem języka wśród znajomych zanim wybrałem odpowiedni materac. Trafiłem na ViscoTherapy, materac z pianki termoelastycznej oddychającej ze zmienną twardośćią, któy dobrano indywidualnie do moich potrzeb i preferencji. Dawniej spaliśmy z żoną na zwykłym materacu, kupionym w jakiejś "sieciówce", ale dopiero teraz poznaliśmy komfort udanego nocnego wypoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie bylismy zadowoleni. Materac max na rok, potem juz mozna wyrzucic. Teraz postawilismy na materac kieszeniowy http://www.cottonco.pl/ Tutaj trzeba na pewno podkreślić, ze wypełnione są bawełną, wełną, kaszmirem oraz jedwabiem. Są bardzo grube - ponad 26 cm i dzięki temu niesamowicie komfortowe. Wspierają ciało, idealnie wpływają na kręgosłup dzięki czemu wstajemy wypoczęci i zrelaksowani. Jeżeli dzielimy materac keiszeniowy z inna osobą nie dzięki specjalnej technologii nie będziemy odczuwać ruchów tej osoby i nie będzie nam zakłócać snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam materac z ikea przez 3 lata w domu i nie był za wygodny. Bolały mnie plecy i byłam nie wyspana. Lepiej trochę więcej dołożyc i kupic coś porządnego. Zajrzyj na boogy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem lepiej zainwestować w lepszy materac, ja bardzo dobre i w przyzwoitej cenie znalazłam na boogy.pl i jestem bardzo zadowolona z wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam kiedyś łóżko z ikea, niestety nie byłam zadowolona. Nie wybieraliśmy najtańszego, takie powiedziałabym ze sredniej połki. z racji tej ze braliśmy od nich całą sypialnie, łóżko było w zestawie z materacem. Niedawno kupiliśmy materac przez internet ze sklepu matinee.pl. Śpimy lepiej, i wygodniej a nasze meble sypialniane stały się znów najlepsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam kiedyś też materac z ikey i bardzo bolały mnie plecy po 2 latach musiałam wymienić go na coś innego. W końcu zdecydowałam się na materac ze sklepu boogy.pl mają bardzo duży wybór materacy i zawsze dobrze doradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie polecam, wydatek pieniędzy!!! Kupiliśmy parę miesięcy temu, miał być twardy, obecnie jak się człowiek chce położyć to się zapada jak w łóżku wodnym. Żebym to ja ważyła 100 kg to jeszcze rozumiem. Wydałam na zakup tego dziadostwa 1 600 zł, moja mam ma lepszy materac z bazaru za 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Meble, jak meble - ważne jest łoże, a konkretniej porządny materac. Spraw sobie Viscotherapy - jest najlepszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam materac z Ikei i raczej sobie go chwalę. Szukałem przed zakupem w różnych miejscach. Dobre opinie słyszałem też np o materacach kieszeniowych ze strony http://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kieszeniowe/14 bo tam też można sobie zamówić materac na własny wymiar. Materac na pewno nie może być ani za twardy ani za miękki. Warto w tej kwestii uważam dopytać sprzedawcę, poradzić się tak jak ja to zrobiłem. Materac kieszeniowy albo materac kokosowy lub też są mieszane, to już najlepiej porozmawiać doradca w danym sklepie i dopytać jaki będzie dla nas najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy jest taki ze zmienną twardością, a na rynku znalazłem takie Viscotherapy i jestem w trakcie testowania. Po kilku miesiącach uważam, że jest bardzo dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam Viscotherapy bo to chińskie badziewie. Nabawiłem się bólu pleców a materac rozkleił się po 4 miesiącach i poszedł na śmietnik. Pozdrawiam i przestrzegam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odradzam materace z ikei, niestety szybko tracą swoje własciwości... w takiej cenie można kupić gdzie indziej dużo lepszy materac. Ja osobiscie zdecydowałam sie na materac piankowy termoelastyczny. Dużo cennych informacji mozna znalezc na www.materacpiankowy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janekjanekjanek
Tę markę ViscoTherapy to chwali chyba sam producent. Na wielu portalach identyczne komentarze na ich temat. Podły człowieku, zaprzestań tak robić, bo ośmieszasz firmę i najzwyczajniej oszukujesz. A ja od oszusta nie kupię. W sumie to jednak Ci dziękuję, bo zamiast reklamy, przestrzegasz przed samym sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikiea
Tak, uważajcie na Viscotherapy. Chamski marketing na forach mówi sam za siebie. Toż to firemka "krzak" z pipidłowa, działająca raptem parę lat, do tego z 3 produktami w ofercie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TeresaWawa
Żadne. Po roku taki materac nie pomaga, a szkodzi moim zdaniem. Sama mega lubię materace piankowe, np. Comfort Touch z Natura Zone. Idealny materac dla śpiocha takiego , jak ja! Wygodny, prosty do utrzymania czystości, nie zapada się i nie wyrabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Materac przede wszystkim musi być wygodny i dopasowany do nas. Nie można spać na materacu, na którym się nie wysypiamy, a rano wstajemy z bólem kręgosłupa. Śpiąc na takim materacu szkodzimy swojemu zdrowiu. Materac jest bardzo ważny, dlatego kupując go warto poświęcić trochę czasu na analizę i przetestować, który model najbardziej nam odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam miałam taki wypasiony Viscoterapy i po 2 latach zaczął się odkształcać, zrobił się jak łóżko wodne. Kupiłam materac Ikea sprężynowy i mega wygodny, użytkuję 5 lat i jak nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Materac z Ikea dla dzieci - cuchną jakąś chemią. Musiałem jechać i zwróć bo nie dało się tego wywietrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żaden materac dla dziecka z IKEA! Materace z Ikea są śmierdzące. Mogą negatywnie wpływać na zdrowie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Materac nieprzyjemnie pachnie ze względu na piankę, która jest wykorzystana do jego produkcji. Tradycyjna pianka zawiera bardzo dużo toksycznych substancji i wydziela nieprzyjemny zapach. Ten problem nie pojawia się w ekologicznych materacach piankowych, do produkcji których używa się oleje roślinne, niwelując wykorzystanie toksycznych substancji i nieprzyjemny zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×