Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Zapach Lilii

Pościel na prezent ślubny - wypada?

Polecane posty

Gość Zapach Lilii

Zostałam zaproszona na ślub i wesele i mam dylemat: czy wypada dać jako prezent ślubny pościel?? Myślę, że młodzi powinni być zadowoleni z takiego prezentu. Czy się mylę? Podoba mi się: http://www.agajtex.pl/posciel-satynowa-junior-p-728.html http://slubowisko.pl/products/view/939/circles__posciel_getzzz http://www.fedo.pl/index.php/product/show/id/1680 Poradźcie, która byłaby odpowiednia. Pozdrawiam:)

A jak nie trafisz w gust nie lepiej dać kasę to kupią sobie co będą chcieli tu nie raz są poruszane wątki 6 żelazek i niechcianych prezentów

Gość pewnie ze wypada tylko
upewnij się co do rozmiaru ich łózka kołdry i poduszek

ale wiesz cienka psociel zawsze sie przyda jak nie teraz to za pare lat ja tez dostałam sporo kompletów poscieli i niektore dopiero teraz zkaładam (po 12 latach) i odkrywam je na nowo

Gość druga i trzecia sa łądne
ale musisz znać rozmiar kołdry - czy na 160 czy 200 szerokość.

Gość młoda mężatkaaaaaaaaaaa
kup im 3, jest śliczna. - ja bym była zadowolona, lepszy prezent niż 2stówy w koperę, bo kasa i tak się szybko rozejdzie młodym na opłaty weselne, a tak pamiątka zostanie

Cóż z pościelą z reguły są problemy. Możesz nie trafić z rozmiarem. Taki typowy rozmiar to 160/200, ale my np. mamy 200/200, z poduszkami podobnie. Co do materiału: jedni śpią pod satyną, drudzy pod pościelą z kory, a trzeci tolerują tylko bawełnę ja np. nienawidzę satyny, ani żadnego innego śliskiego materiału. Z podanych przez Ciebie 2 i 3 trafia w mój gust, a zwłaszcza 3, bo podoba mi się ten wzór, a ze wzorem też ciężko trafić, bo jedni tolerują jednolity kolor np. tylko biała, drudzy w kwiaty, a trzeci jeszcze jakąś inną. Ja kupując koleżance pościel wiedziałam, że rozmiar ich kołdry to 160/200 i wiedziałam, że śpią pod pościelą z kory, gdybym tego nie wiedziała, to raczej nie zdecydowałabym się na kupno takiego prezentu

Gość nie każdy ma tak duże
mieszkanie i przepastną szafę, by przechowywać pościel przez 12 lat ;) więc sugestia o upewnieniu się co do rozmiarów kołder Młodych jest jak najbardziej na miejscu Poza tym jestem z mało popularnej opcji, że lepiej dac to symboliczne 50 - 100 zł, niż nietrafiony prezent który albo pójdzie na allegro, albo zostanie opchnięty dalej pod byle pretekstem.

Gość katis coś jest z tymi
typami pościeli - satyny poliestrowej nie trawię (pocę się jak mysz), kora mnie drapie, od dłuższego czasu śpię wyłącznie w pościeli z satyny bawełnianej; każdą inną pościel po prostu odstąpiłabym komuś, bo zwyczajnie nie mogłabym w niej spać co do kolorów to też kwestia bbbbbb indywidualna, a wymiary - podstawowa; bo Młodzi moga mieć np. kołdry z Ikei, które mają nietypowe wymiary i pasuje na nie wyłącznie ikeowska pościel

Gość i....
bo Młodzi moga mieć np. kołdry z Ikei, które mają nietypowe wymiary i pasuje na nie wyłącznie ikeowska nikoniecznie, ja mam 3 koldry z Ikei i pasuje do nich kazda posciel

Gość bawełniana pościel jest
najpraktyczniejsza/. żadnej satyny i kory, błagam!

Gość Zapach Lilii
Tak się zastanawiam, czy nie sugerować się też ceną. Ta 2 pościel jest najdroższa i pewnie jakość jest najlepsza:)

Gość blackcat
kupując pościel musisz wziąć pod uwagę rozmiar (my np mamy 200/200 a poduszki 50/60 - mało jest takich kompletów :o) jak również wystrój pokoju - zwłaszcza jeśli młodzi mają typową sypialnie. Rodzaj materiału tez jest ważny i zależy od gustu - ja np lubię bawełnę a moja znajoma śpi tylko pod satyną bo dla niej to lepiej wygląda - wygoda sie mniej liczy ;).

Gość wielka madra glowa
Jakbys mi dala taki prezent, to by była zmarnowana kasa. Ja bym nie miała z tego nic, a ty byś na darmo wydała pieniadze. Pierwsza w kratę - zupelnie mi nie podchodzi wzor, poza tym nie znoszę satyny. Druga z tymi zielonymi kółkami - nie pasuje mi do sypiani zupelnie, nie uzyłabym jej ani raz. Trzecia - za ciemna, poza tym haftowana. mam posciel o wymiarach takich a takich, sypialnie w kolorze takim i takim, meble w kolorze takim i takim, preferencje co do tkaniny, z której ma byc posciel. Twój prezent oddałabym komus, kto by reflektował, sprzedała na allegro albo oddała do kontenera. taką bym miała z tego przyjemnosć :/

Gość mi tez sie wydaje ze lepiej
dac kase, niz kupic posciel, bo nie wiadomo w czym gustuja panstwo mlodzi. dla mnie kolory poscieli nie musza pasowac do sypialni, ale niektorzy nie wyobrazaja sobie, zeby koldra miala inna barwe niz np sciana (to tylko taki przyklad:P). co do tych linkow, to najbardziej pasuje mi trzecia posciel, ale tez na 100% nie jestem do niej przekonana. pierwsza moglaby byc, gdyby nie te guziki, bo nienawidze zadnych wystajacych "czesci"- musze miec miekko. a druga...no coz nie lubie zielonego:)

Gość ala ma kotaa
wy to macie jakieś zboczenie tylko kasa kasa i kasa :/ Wiem że jest ważna i sama właśnie na takie prezenty liczę ale nie pogardze dobrą pościelą,kompletem obiadowym itd. ... Ja 3 lata temu mojej przyjaciółce dałam właśnie dobrą jakościowo pościel+prześcieradła . Uzywają ją do teraz i są bardzo zadowoleni ... Co do rozmiaru i wystroju...Czy to tak trudno kogoś o to zapytać ?

Ta druga też ładna, ale kosztuje 300 zł, nie wolałabyś dać te 300 zł w kopertę? Ja z tej kasy kupiłabym sobie 3 komplety fajnej pościeli i jeszcze by zostało, bo jak dla mnie 300 zł za pościel, to wiele o wiele za dużo

Ta druga też ładna, ale kosztuje 300 zł, nie wolałabyś dać te 300 zł w kopertę? Ja z tej kasy kupiłabym sobie 3 komplety fajnej pościeli i jeszcze by zostało, bo jak dla mnie 300 zł za pościel, to wiele o wiele za dużo

Gość sorry ale my ze znajomymi
zawsze przed weselem sie smiejemy ze damy mlodym posciel. jak nie chcesz byc obiektem zartow to daruj sobie prezenty i daj do koperty. lepiej mniej niz wyskoczyc z posciela :O

Gość mi tez sie wydaje ze lepiej
no z tym byciem obiektem zartow to przesada, bo co innych gosci obchodzi co mlodzi dostana? to nie ich sprawa. nigdy nie wiadomo z czego tak naprawde mlodzi moga sie ucieszyc.a kasa wiadomo, zawsze sie przyda no i zawsze mozna za nia kupic posciel jaka sie bedzie chcialo. albo cos innego do domu, co akurat jest potrzebne.

Gość No a skąd wiesz jaką
mają pościel w sensie rozmiaru.Ja dostałam pościel na ślub 2 komplety i są ze śliskiego materiału i nie cierpimy w niej spać.Nie dość że spada z łóżka to jeszcze jest nie przyjemna zimą. Lepiej kasę i niech kupią co im się podoba

Gość Zapach Lilii
A i zapomniałabym dodać, że mają jasno beżową sypialnię. To która lepsza?

Gość przyda sie
w końcu może czasem ktoś do nich przyjedzie, więc goście też mogą pod taką pościelą spać. przynajmniej u mnie nie ma możliwości żeby ktoś z własnym śpiworem czy też pod gołym kocem nocował.

Gość wielka madra glowa
Jak koniecznie chcesz dać posciel, a sypialnia jest jasnobeżowa, to poszukaj czegoś jak ta czerwona poduszka w trzecim linku. Jesli ten beż jest chłodny, to nawet ten komplet będzie ok.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować