Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Zapach Lilii

Pościel na prezent ślubny - wypada?

Polecane posty

Gość wielka madra glowa
Zgadzam się że pościel może być kolejnym nietrafionym prezentem, ale jeśli wybierzesz odpowiednią, na pewno będzie im miło. Bo dobrze dobrany prezent wymaga trochę zaangażowania i jest miłym gestem, po prostu. Pewnie też skrzywiłabym się na pościel w kratkę, żółtą np. po prostu bym oddała komuś, ale zawsze można dobrać coś do sypialni. Sami dostaliśmy jeden komplet pościeli od kuzynki która ani nie znała rozmiarów pościeli, ani nawet kolorystyki sypialni- po prostu starała się "trafić" w nasz gust i trafiła idealnie. Ale z kolei niedawno dostałam od mamy komplet jasnej pościeli którą założyłam raz i która chyba zostanie w szafie. Druga pościel ma ładny wzór, ale dość ostre kolory, i nadaje się raczej do nowoczesnej sypialni. W trzeciej poduszki nie wyglądają zbyt "przytulnie". Ja bym polecała poszukać czegoś ładnego ale i praktycznego, tak samo jak wydaje mi się że lepiej kupić dwa ładne, praktyczne kubki niż komplet fikuśnych filiżanek o pojemności 150 ml. :)

Gość Tulipany...
Co wy macie z tymi satynowymi poscielami? przeciez wiekszosc ludzi nie bedzie pod tym spala. satynowa to moze byc narzuta lub poduszki ozdobne. Juz lepiej kupic posciel z dobrej bawelny, bo to zawsze elaganckie i napewno milej sie bedzie pod nia spalo. No i koniecznie trzeba sie wypytac o rozmiar, bo ja np. tez spie pod koldra 180 a nie 160. A jak nie posciel, to napewno fajnym prezentem tez jest cos do kuchni, ale oczywiscie cos porzadnej firmy. Ja bym np ucieszyla sie z jakiegos porzadnego miksera albo sokowirowki albo jakies nowoczesnej zastawy (najbezpieczniej kupowac gladka, podobaja mi sie zwlaszcza te w ksztalcie kwadrata).

Gość klimanima
Ja jestem tuz przed weselem. Mamy gości, którzy nie mają kasy i wahają się czy przyjść. To im powiedzieliśmy, żeby najtańszą pościel kupili i przyszli. U mnie byłabyś mile widzianym gosciem bez względu na prezent.

proponuję satynę bawełnianą. Jest to normalnie bawełna ale miękka i nieco lśniąca jak satyna. Nie slizga się, ale jest przyjemna w dotyku i jakościowo bardzo dobra. Myślę, że rozmiar 160x200 to jets odpowiedni dla 1 osoby, a skoro zakłada sie, że to młode małżeństwo to będzie spało pod jedną większa kołdrą, dlatego lepiej chyba kupic taką 200x200. Ale nie w żadne kratki czy kwiatki, tylko coś naprawdę ekskluzywnego. Wtedy prezent będzie jak najbardziej udany.

Ja napiszę jak było u mnie...dostałam chyba ze 4 komplety pościeli, w tym 2 naprawdę ładne, tylko, ze my z mężem mamy duże łóżko i mamy 2 kołdry. Co mi po tej pościeli skoro nie założe jednego kompletu takiego i drugiego innego...szukałam w sklepie by dokupic ale nie znalazłam. Skończyło się na tym, że w posciel wyposażyłam mamę, teściową i babcie. Tylko nie zrozumcie mnie źle, nie oczekiwałam, ze dostane 2 komplety tej samej pościeli ale własnie chce na mojej sytuacji pokazac, ze czasem warto się zapytac bo prezent może byc nietrafiony ...

Gość a ja uważam że
taka pościel 160 x 200 znajdzie zastosowanie w każdym domu...no może oprócz kawalerki, w której naprawdę nie ma miejsca żeby skarpetki gdzieś upchnąć , o innych rzeczach nie wspominając. Wypowiadają się tutaj ludzie i twierdzą, ze pooddawali pościel komuś tam bo rozmiar nie ten, bo wzór nie taki..itd. Czy wy przyjmujecie czasem gości? Jeśli tak to pod czym oni śpią? Pod kocem? Ja mam kilka kompletów, które nie pasują na nasze łóżko- ale świetnie się sprawdzają jako komplety dla gości, dlatego nie rozumiem niektórych tutaj.

Gość ale to dla młodych
ale ta pościel ma być przecież dla młodych:) a nie patrzenie pod kątem, że jak ktoś do nich przyjedzie, to dadzą gościom...Gościom mogą dać właśnie tę inną pościel;) Więc w sumie pasuje się zorientować jakie wymiary itp....Tak jak ktoś napisał powyżej...że na prawdę pościel im się spodobała, skoro chcieli dokupic, ale co z tego wynikło? że sami pod nią nie śpią bo niewymiarowa i oddali komuś.....

pościel to dobry pomysł, zapytaj się tylko młodych o rozmiar i ew. kolor, żeby odpowiednio trafić. Ja np, mam duże łóżko i dużą pościel 180x200 i 160 jest już za mała (a to najczęściej kupowany rozmiar) także pomysł masz dobry, tylko dograj szczegóły

Gość juustaaa
Myślę, że pomysł z pościelą jest jak najbardziej trafiony - pościel to nie żelazko, każdy dodatkowy komplet się przyda moim zdaniem, pod warunkiem oczywiście, że będziesz znała wymiary no i choć troszkę gusta młodych:D, według mnie 3 komplet śliczny:)

Gość cube
pościel to jak najbardziej trafiony prezent, nie jest jak sprzęt AGD, czyli ile nie kupisz to zawsze się przyda..tyle, że skoro to ma być prezent ślubny to dobrze byłoby wybrać jakąś elegancką, niebanalną pościel, może satynową? pościel na prezenty ślubne, czy parapetówki zawszę kupuję na sklep.GianniFerara.pl bo mają tam najlepszą jakość, a chyba nie chcesz dać byle czego swoim znajomym ;)

Gość jak byłam biedną studentką
to zawsze w prezencie ślubnym kupowałam pościel z rysunkami Andrzeja Mleczki - zawsze prezent był trafiony, tyle że pary, które go dostawały wykazywały się dużym poczuciem humoru ;)

Gość estes przekonana ze sie
uciesza? ja niedlugo bede slub planowac i szczerze-nie ucieszylabym sie, poniewaz sa rozne gusta i wolalabym sama wybrac. taki to wlasnie ze mnie przypadek-nie lubie dostawac prezentow-niespodzianek, wole sama cos wybrac i ewentualnie zgodzic sie na zakup. to akurat ja, inne pary mysla podobnie-przynajmniej tak mi sie wydaje, moi znajomi niedawno kupili sobie mieszkanie-pieknie je urzadzili- tak jak chcieli, planuja slub owszem i watpie czy przypadloby im do gustu dostac od ludzi np lodowke czy zmywarke-co z tego ze sprzet fajny ale nie taki wymarzony przez nich, dlatego tez urzadzili sobie mieszkanko sami a teraz informuja ze chca dostac na slubie kase i nic wiecej.

Gość niby wypada ale...
ja nie ucieszyłabym się z takiego prezentu... Wyposażenie domu, pościel, meble wolałabym kupić sobie sama... a satyny nie cierpę!

Gość my dostalismy dwa komplety
poscieli - jedna taka zwykla bawelniana i druga haftowana (tez bawelna). A co do rozmiaru - warto zapytac,ale my np. nie mielismy wtedy jeszcze koldry :) dostalismy dopiero po slubie razem z jeszcze jedna posciela. Okazalo sie,ze haftowana kompletnie nie pasuje (bedzie na pozniej,ajk dobierzemy ina koldre,albo dla gosci),a bawelna jest troche za mala,ale jak sie upchnie to nie ma duzej roznicy, wiec jej uzywamy i jestesmy bardzo zadowoleni! dajcie spokoj z ta kasa... przydaje sie,ale jak ktos woli dac prezent, to jego sprawa. I Mlodzi tylko powinni podziekowac.

Gość jaaaa105
LUDZISKA :) SATYNOWA ktorą tak krytykujecie to jest SATYNA BAWEŁNIANA. 100% bawełny uszlachetniony :) Ci co tak krytykują chyba w tym nie spali i nie mają pojęcia o czym mówią. Satyna bawełniana jest świetna, zdrowa i delikatna. Założycielka topiku pewnie już kupiła, ale nr 3 to jest PERKAL i wg mnie to byłby trafny wybor. Rownież bawełna, tylko bardzo bardzo delikatna. POściele z tej kolekcji ( zeszłorocznej tak w ogole ) są świetne , pięknie pakowane w ozdobne pudełka i cudne w dotyku. Wiem, bo sprzedawałam je i sama śpię w takiej :) Ja polecam ręczniki z dedykacją. ekstra prezent, w neutrlanych kolorach zawsze "bezpieczniejszy" niż źle dobrany rozmiar pościeli

mi by sie posciel podobala. ale nie taka satynowa typowa bo dla mnie to taka zimna i nieprzyjemna jest. niestety z materialow mocna nie jestm wiec nie powiem nazwy magerialu, z kotrego by uszla. ale generalnie mi szkoda wydac 200zl na posciel a fajnie miec cos takiego. teraz tylko kwestia wzoru dlatego najbezpieczniejsza jest raczej jednokolorowa albo ewentualnie z jakims malym zdobieniem. a to smieszne ale zdecydowanie nie na slub, chyba, ze dobrze sie z para znacie i macie wszyscy poczucie humoru: http://2.bp.blogspot.com/_Kdv9qC7IR6M/Ss0H2gYImFI/AAAAAAAABgo/NH4yMyPUb9g/s400/Bedclothes.jpg

Gość anfgdgsdgds
Jakiś czas temu moja przyjaciółka wyszła za mąż, zasugerowala ze chciałaby dostac posciel...Wypytałam sie o rozmiar i preferowane kolory, poza tym znam jej gust( tak mniej więcej ;) ) W ten sposób kupiłam jej 2 komplety poscieli, oba jej się podobają i śpią pod nią z męzem. PS Kupiłam posciel z satyny bawełnianej, wygląda świetnie i równie dobrze sie pierze- przyjaciólka ją wychwala a ja się cieszę ze udało mi sie kupic praktyczny prezent. Dostała łacznie ok 6 kompletów poscieli- z atłasu, jakąś haftowaną- kombinuje tylko co z nią zrobic... Więc radziłabym sie wypytac o to jaki mniej więcej powinien byc prezent i nie oszczędać zbytnio, lepiej zapłacić drożej ale mieć swiadomosc ze osoba obdarowywana otrzyma wartosciowy prezent. Pozdrawiam :)

Gość koda111
ja dostalam 4 kompletyb poscieli na slub , wazne zeby nie byla strasznie brzydka...

Ja myślę, że pościel jak najbardziej tak, pod warunkiem, że znamy gusta młodych, albo wiemy coś o ich mieszkaniu itd. Ja na ślub mojej przyjaciółki prosto z mostu zapytałam czy nie chciałaby ode mnie dostać eleganckiego kompletu pościeli jedwabnej. Pomysł jej się spodobał, ja sama już wybrałam markę ( Gianni Ferrara - polecam!), dogadałyśmy się co do koloru i teraz jestem dumna jak paw, gdy widzę podczas odwiedzin, że pościel leży na łóżku w ich sypialni :) czyli się podoba

Kurcze, teraz jest tyle naprawdę przepięknych pościeli, że jak kupisz jakiś ładny komplet to będzie to bardzo dobry pomysł na prezent. Popatrz sobie jeszcze w sklepie www.gianniferrara.pl bo mają tam duży wybór pięknych na przykład satynowych i jedwabnych pościeli. Ja sama kiedyś kupiłam mojej kuzynce taką pościel i była bardzo zadowolona, mówiła, że sama raczej by nie kupiła sobie takiej bo zawsze znalazłby się jakiś bardziej potrzebny wydatek :)

Gość lepiej daj kase
chyba ze juz maja dom, samochod i tylko poscieli im brakuje :P ja dostalam 6 kompletow poscieli i obdzielilam nimi rodzine bo nie pasowaly na moja posciel :P a tak mialabym te kilkaset zlotych i wtedy kupilabym sobie cos porzadnego. nigdy nie kupie nikomu poscieli nawet jesli bylaby super-extra-najzajebistrza na swiecie :P

po 1 dobrze jest znać gust młodych,po 2 rozmiary pościeli. ja mam 4 komplety bawełnianej-2 w kratę,1 we wściekłe różowe kwiatki,paski,kropki (mój mąz się za łeb złapał jak ją zobaczył :D) a kolejną ciemną,jednolitą w nikłe wzory.dostałam na ślub pościel szarości,biele,jakieś mazańce.lekko śliskawa ale nie pasuje na moją kołdrę i poduszki.więc dalam ją mamie. ja osobiście nie poświęcam tyle uwagi pościeli(że ma pasować kolorem do obicia krzesła,lampki i dywanu)ponieważ po wstaniu pościel składam i zakrywam kocem.ale jeśli młodzi mają konkretne jakieś zestawienia kolorów odnośnie sypialni,jakiś specjalny wystrój-ptzy kupnie pościeli mususz na to zwrocić uwagę. a to co pokazałaś-podoba mi się(oprócz 2 bo link się nie otwiera)

Gość lokatka
tez bym nie chciala poscieli... po pierwsze dostalismy juz od moich dziadkow w prezencie (mimo ze slubu jeszcze nie bylo :P ) cudowny komplet poscieli welnianej http://www.kaja.poznan.pl/#kolekcje i teraz juz wlasciwie nie potrzebujemy poszewek na nia.... a juz na pewno nie satyne :( a druga sprawa jest taka ze koldry z tej poscieli sa tak duze, ze nie pasuja na nie takie zwykle poszewki... wiec jak dla mnie bylyby to pieniadze wyzucone w bloto, naprawde wole chocby te 50-100zl w kopercie...

Gość zrób test teraz
ja dostałam w sumie tylko 2 prezenty... posciel i ręczniki... z tego cieszyłam się najbardziej, bo kasiorka sie rozeszła, a w pościeli bardzo miło sie śpi:D trzeba jednak mieć na uwadze jaką pościel mlodzi preferują i przede wszystkim jaki mają wymiar łóżka, kołdry i poduszek:)

Gość Nieprzenikniona
Posciel to jest kompletnie nietrafiony prezent. Ja rozumiem ze nie kazdy jest majetny ale pomysl co moloda para na dorobku ma zorbic z ta posciela. Ofiaruj pieniazki a malzonkowie sami zdecyduja na co je przeznacza moze cos za nie kupia a moze je odloza w jakims innym celu. Sluchaj jakbym miala wydac 35-40 tys na i wesele zwrociloby my sie z tego moze 10 bo moi goscie wpadliby na cudowny pomysl podarowania nam poscieli czy porcelanowej zastawy to wolalabym naprawde nie robic wesela. Dzisiaj mieszkanie kosztuje 250 tys i dla mnie wazne jest czy dobiore kredyt za 80 czy za 100 tys bo taka decyzja bedzie rzutowala na dalsze losy naszej rodziny. Nie chce odkladac macierzynstwa w nieksonczonosc bo nas tereaz na to nie stac gdyz splacamy kredyt hipoteczny w dosc wysokiej kwocie dlatego ze wesele nam sie nie zwrocilo. Taka jest reczywistosc.

Jak ktos robi wesele dla pieniedzy to najczesciej moze sie przeliczyc. Robienie wesela za 40 tysiecy kiedy ma sie w planach kredyt to glupota. Mozna zrobic taniej, zaprosic mniej ludzi i moze sie nie zwroci ale pewnie tez nie bedzie tyle kosztowalo. Jak ktos powie, ze teraz minimum 150 os tamerzyka, skrzypaczka, solistka, dekoracje, samochod to ja moge powiedziec, ze mozna znalezc tansze miejsce albo zrobic wesele w piatek, niekoniecznie koszmarnie dorga slistka muszi spiewac Ave Maria i niekoniecznie musza byc skrzypce, golabki, wiejskie stoly, sztuczne ognie. Mozna nawet ponegocjowac cene w restauracji i zrobic skromniejsze wesele na mniej gosci. Ja na poczatku jak podliczylam wszystko co bym chciala i ile osob bym chciala to mi wyszla kosmiczna kwota 45 tys. Zawieralo sie w tym 160 osob i talerzyk po 180 zlotych (to juz z poprawinami) plus hotel dla gosci, sukienka. No i w koncu doszlam do wniosku, ze to glupota wydac tyle kasy bo wiem, ze rodzine mam srednio zamozna wiec mi sie ta impreza nie zwroci nawet w polowie. Okroilam liste gosci - w koncu wcale nie musialam zapraszac wujka, ktory mieszka na drugim koncu polski i ostatni raz widzial mnie na pogrzebie cioci Jadzi 16 lat temu. Rodzina to rodzina ale daleka i z bardzo daleka skreslilam, zdecydowalam sie nie zapraszac wszystkich znajomych a jedynie tych, z ktorymi mam bliski kontakt, znalazlam tansza sale i zrezygnowalam z poprawin na sali, sukienke kupilam na wyprzedazy za polowe ceny i tak z 45 tys zrobilo sie 18 tys i tez sie dobrze wybawilam. Wesele zgodnie z przewidywaniami sie nie zwrocilo ale nie rozpaczalam, ze jestem 25 tys do tylu a jedynie 8 tys. 25 kawalkow zostalo mi w kieszeni !

Gość Nieprzenikniona
Do Polki w Belgii Tak sie sklada ze w moim miescie i okolicy 1 dniowe wesele kosztuje 180-200 zl od osoby oczywiscie bez owocow ciast i alkoholi. A po drugie Moj Narzeczony ma bardzo duza rodzine z ktora utrzymuje staly kontakt. Jego rodzice maja wiele rodzenstwa (Ci z kolei maja dzieci) i nie bedziemy zapraszac wedlug losowania co 3 wujka albo ciotki. Wiekszosc jest przyjezdna wiec trzeba tez zaplacic za nocleg. Do tego dochodzi wiele innych wydatkow. Jesli mamy ograniczac liste gosci i funduszy i robic cos w rodzaju urodzin u Ciotki-Klotki to szczerze wolalabym zaprosci tylko rodzicow dziedkow chrzestnych i swiadkow.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować