Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Natala3456

Toples/nago na plaży

Polecane posty

Gość gosc
6 godzin temu, Gość Agnieszka napisał:

W lecie wyjeżdżam nad ciepłe morze z reguły do Bułgarii. Tam są rozległy plaże i zawsze są miejsca do swobodnego opalania nago. Nago leże, nago się kąpię i kompletnie nikt z otoczenia  nie zwraca na to uwagi. Bo to tam normalność. Kobiety mają starannie podgolone cipki to po opaleniu całego ciała, patrząc w ogóle jest bez znaczenia czy ma majtki czy nie.

i bardzo ładnie:)

Gość gość

ja swoją dziewczynę przygotowałem, tzn zachęciłem do nagości na plaży przez pokazywanie jej internetowych fotek nagusek plażowych - jakie to naturalne i urocze. Zwróciła uwagęna znaczenie równej opalenizny - że równomiernie opalona szparka mniej zwraca uwagę niż biała lub z zarostem. Wystarczy już kilkanaście kroków odległości żeby nagie podbrzusze nie zwracało uwagi, było wręcz neutralne. W dodatku zwraca uwagę bardzo seksowny wygląd dziewczyn z nadwagą, swobodnie prezentujących seksowne krągłości zamiast je maskować.

Gość Mężczyzna

Zgrabna, młoda kobieta czy dziewczyna z delikatnym ciemnym paseczkiem, opalona na całym ciele u normalnych ludzi na plaży nie wzbudzi żadnych sensacji.

Gość gościówa

mieszkałam jakiś czas w małym miasteczku nad naszym morzem. Kiedy tylko była pogoda po pracy wyskakiwałam na plażę, trochę na bok od głównego wejścia, ale blisko i już mogłam się swobodnie opalać toples. Najpierw zabierałam mały parawanik, żeby czuć się swobodnie, ale szybko przestałam. Pewnie dlatego również czułam się swobodnie bo czułam się anonimowo, praca zupełnie niezależna, specjalistyczne doradztwo dla miejscowej firmy. Szybko też do opalania zaczęłam ściągać majteczki a do kąpania tylko stringi. Jak było szczególnie pusto to do wody pozwoliłam sobie pójść zupełnie nago. Traf chciał że pojawili się jacyś ludzie. Nie dało się przeczekać aż odejdą więc cóż - swobodnie zaprezentowałam nagie przejście. Sympatyczne reakcje spowodowały, że nie założyłam już majtek. Na drugi dzień to samo i tak zostało.

Gość goly-h

Ja bym poszedl, ale obawiam sie ze od razu by mi stanal. To glupio.

Gość Jurek

Byłem na dużej plaży w słynnym australijskim ośrodku wypoczynkowym. Tam jest co prawda niski ziemny wał oddzielający opalających się nago od tych w kostiumach, ale do wody i tak wszyscy wchodzą razem i nikt na nic nie zwraca uwagi. Tyle, że kąpią się prawie same kobiety i dziewczyny bo mężczyźni uznają tylko pływanie na deskach. Pięknie na brązowo równomiernie opalone na całym ciele zgrabne dziewczyny z maleńką ciemną szparką normalnie kąpią się swobodnie w tłumie dorosłych i dzieci. W czy mogłoby być jakiekolwiek zgorszenie ?

Gość gość

w tej nagości na plaży najciekawsze jest, że zanim się spróbuje to jest blokada, wstyd, niemożliwe itd, a jak już się spróbuje to nagle staje się naturalne, przyjemne i bezproblemowe.

Tak jak w poście powyżej zauwazono że ciało kobiety, jej intymność jest jednocześnie bardzo dyskretna i urocza. Trochę inaczej z mężczyznami, raczej tylko na plażach gdzie nagość jest powszechna.

Gość gosc
Dnia 15.05.2019 o 22:55, Gość gość napisał:

w tej nagości na plaży najciekawsze jest, że zanim się spróbuje to jest blokada, wstyd, niemożliwe itd, a jak już się spróbuje to nagle staje się naturalne, przyjemne i bezproblemowe.

Dokładnie tak miałem jak to napisałeś :)

Gość gość

jak już przełamałam wstyd i wreszcie rozebrałam się na plaży to po pierwsze zauważyłam że z pewnymi niewielkimi nadwyżkami okrągłości wyglądam bardziej kobieco niż dziewczyny z niby idealnymi figurami - nieważne nagie czy w strojach.

Po drugie poczułam się na tyle swobodnie ze swoją nagością że całkiem usunęłam owłosienie w kroku - najlepsze odsłonięcie skóry na równomierną opaleniznę, ale również podkreślenie, że nie wstydzę się niczego, nawet drobnych i subtelnych szczególików mojej kobiecości, ślicznie i bezkompromisowo zdradzających wszystkie emocje. Normalnie mam dziewczęcą bułeczkę. Jak się podekscytuję to najpierw pęcznieją mi sutki a następnym sygnałem jest wysunięcie się płatków - rozkwitający motylek. Jak bardzo bardzo to robi się błyszczący wilgotnością. Na plaży zawsze jestem w większym towarzystwie, ale nieograniczone zaufanie powoduje, że przyjemnie jest otwarcie prezentować i równocześnie odbierać emocje innych.

Gość gość

jażadnych teorii nie dorabiam, lubię równą opaleniznę, mój facet też i nie jest zazdrosny. Na wyjazdy szukamy takich miejsc, daleko ale blisko też, żebym swobodnie mogła czuć się bez stroju. Na polskich plażach mój facet raczej rzadko może zdjąć szorty, ale cóż tak już jest. Plaż typowo naturystycznych nie lubię - w Polsce zachwiane proporcje męsko - damskie i nienaturalna ostentacyjność facetów.

Gość gość

lubimy swobodę i równą opaleniznę dlatego jeździmy w stałe miejsce w chorwacji. Zakątek mało uczęszczany, kameralny. Ostatnim razem, już 3 wyjazd w to samo miejsce, jak się przygotowywaliśmy, ze śmiechem zrezygnowaliśmy z zabierania jakichkolwiek strojów plażowych. Wcześniej wyszukiwałam jakieś super fajne, seksowne i eleganckie, a używane były na pierwsze wyjście na plażę. Na wszelki wypadek - jakiejś zmiany zwyczajów, można na miejscu bez problemu i niedrogo kupić. Pierwsze 2-3 wyjścia na plażę fajne emocje - czy takie od razu zupełna nagość nie będę jedyna na plaży. Ale mąż wyjaśniał - na wszelki wypadek idźmy wcześnie, będziesz i tak pierwsza. W efekcie równiutka opalenizna - dużo w ruchu, depilacja na zero, na głowie również króciutko. Fajnie swobodnie się czułam.

polska to chlew obsrany gównem. nie lubię tak mówić, ale tak po prostu jest. na pewno jest wiele normalnie myślących osób. jest jednak też wiele matołów. tak, atrakcyjna dziewczyna na plaży zwraca moją uwagę. no ale co innego pooglądać atrakcyjną kobietę, a co innego mieć mentalność buraka lub fanatycznego katola.

nadmienię, że jak moja dziewczyna szła po raz pierwszy z przyjaciółką do sauny, powiedziałem jej, żeby zdjęły chociaż górę od kostiumu, bo to nie będzie to samo. to był swego rodzaju błąd. zaczął się wokół nich kręcić jakiś facet, który wypytywał je o wiek, numery telefonu itp. rozumiem, że ludzie nawiązują ze sobą kontakt, no ale nie o to w tym biega, bo drugi raz już tam nie poszły.

ja co roku zabieram trzy czasem cztery koleżanki nad morze na plażę nudystów. Zawsze fajnie, na plaży swoboda, woda nie zmącona, nie ma tłumów. Same plusy. Do wody mogą iść wszyscy na raz i widać z daleka koc i rzeczy.

• Like 1

1 godzinę temu, macgywer napisał:

ja co roku zabieram trzy czasem cztery koleżanki nad morze na plażę nudystów. Zawsze fajnie, na plaży swoboda, woda nie zmącona, nie ma tłumów. Same plusy. Do wody mogą iść wszyscy na raz i widać z daleka koc i rzeczy.

No i co tam robisz z nimi na tej plaży...czy po plaży? 😁😉

Wszystkie singielki? 😉

36 minut temu, Marcin40 napisał:

No i co tam robisz z nimi na tej plaży...czy po plaży? 😁😉

Wszystkie singielki? 😉

on nie pyta ich o imię walcząc z ostrym cieniem mgły

15 minut temu, ddt30 napisał:

może onieśmielić ...

Z ciala...2 od lewej...z twarzy..3 od lewej 😁😁

Ja nie mogę leżeć na plaży, a co dopiero dla nudystów bo zaraz przylatuje Greenpeace i spycha mnie do wody... 😞 

• Haha 1

Dnia 12.05.2020 o 16:57, ddt30 napisał:

może onieśmielić ...

Z tych pięciu od biedy jedną by poskładał... 😉 

5 minut temu, jbsg napisał:

Ja nie mogę leżeć na plaży, a co dopiero dla nudystów bo zaraz przylatuje Greenpeace i spycha mnie do wody... 😞 

Ciężka sprawa zajmować się waleniem na plaży 😉 Żarcik

• Haha 2

Powiem szczerze tak....To się stało, jak ja miałam 14....może 15 lat. Miałam o rok młodszą siostrę. Obydwie w sumie byłyśmy nawet do siebie podobne fizycznie. Faktem jest, że wyglądałyśmy dość poważnie jak na ten wiek. Byłyśmy na wakacjach w Hiszpanii, ale tak bardziej przy wybrzeżu portugalskim. Wiadomo, że lato w tamtych rejonach potrafi być okrutnie gorące. Od razu, po pierwszym wejściu na plażę zobaczyłyśmy jedno...całe mnóstwo dziewczyn, w tym również takie w naszym wieku, które po prostu chodzą, biegają, leżą na plaży i robią to wszystko zupełnie nago albo przynajmniej topless. Przez pierwsze minuty był to dla nas swoisty szok kulturowy. Popatrzyłyśmy się jednak na siebie. Wymieniłyśmy znaczące gesty i ja pierwsza miałam odwagę zdjąć stanik. Siostra trochę się ociągała. Obydwie miałyśmy już w tedy przecież już duży biust i naprawdę było się czego krępować ale też było z czego być dumnym. Moja siostra Ewa poczekała minutę i jednak zdjęła stanik. Powiem szczerze było fajnie. Goniłyśmy się, posypywałyśmy się piaskiem po nagim ciele. Wielką frajdę sprawiało mi wspólne wcieranie olejku do opalania w ciało, a w szczególności w piersi. Niesamowite to było. Po prostu trzeba było się przełamać, otworzyć. Oczywiście, przez pierwszą minutę czułyśmy się nieco głupio, ale już na drugi i trzeci dzień, kiedy już całą paczką wchodziłyśmy na plażę. to już od razu staniki od bikini wędrowały do plecaków, ku lekkiemu szokowi reszty rodziny, ale nikt nie kręcił nosem, że dziewczyny opalają się topless. Tam jest tak, że nawet nie ma co się przejmować wszędobylskimi aparatami fotograficznymi, kamerami wideo. Przebywanie topless na plaży czy nawet całkiem nago jest w tych rejonach zupełnie naturalne. Nikt z tego nie robi jakiegoś większego halo, wszyscy się cieszą. Ludzie są życzliwi, serdeczni. Nie to, co w Polsce, gdzie jak dziewczyna przeszłaby się topless czy nago do lasu, to od razu nie wiadomo, co by mówili czy co by się działo. 

6 minut temu, Dexter04041983 napisał:

Tam jest tak, że nawet nie ma co się przejmować wszędobylskimi aparatami fotograficznymi, kamerami wideo. Przebywanie topless na plaży czy nawet całkiem nago jest w tych rejonach zupełnie naturalne

No właśnie kojarzę, że nie bardzo.

W sensie jestem w stanie uwierzyć w to miejsce i Hiszpanię,
ale nie wszędzie na Zachodzie jest bardzo popularny i naturalny nudyzm.

Niektóre plaże są dość puste...

A właśnie, tymi aparatami i kamerami to się strasznie przejmują...

(Ale dzisiejsze aparaty, to nie to, co aparaty i kamery 50lat temu, czy tam nie wiem kiedy miałaś 14-15Lat)

Moja pani (wtedy moja dziewczyna) dość długo opierała się przed nagim plażowaniem. Uległa dopiero jak na wyjeździe spotkaliśmy znajomych. Najpierw spotkanie w knajpce, miło spędzony wieczór. Przy planowaniu wspólnego wyjścia na plażę wydało się że tamci plażują nago. Ja ufrajdowany, ale moja ma wątpliwości. Tamci zapewniają, że jak jej nie przeszkadza  że oni będą to nie ma problemu, nie musi się rozbierać. Jeszcze się krępowała i krygowała, bo doskonale zdawała sobie sprawę że w takim towarzystwie nie da się udawać grzeczną. Ale w końcu zgodziła się na wspólne wyjście, nic nie obiecując. Na plaży dość szybko ale dyskretnie zdjęła stanik do opalania pleców. Nie oponowała jak przy oliwkowaniu odsłoniłem jej pośladki, leżała i widziałem że zbiera się w sobie. W końcu wstała, od razu zdjęła majteczki i od tego momentu była już swobodna.

9 godzin temu, PrawiczekPzn napisał:

No właśnie kojarzę, że nie bardzo.

W sensie jestem w stanie uwierzyć w to miejsce i Hiszpanię,
ale nie wszędzie na Zachodzie jest bardzo popularny i naturalny nudyzm.

Niektóre plaże są dość puste...

A właśnie, tymi aparatami i kamerami to się strasznie przejmują...

(Ale dzisiejsze aparaty, to nie to, co aparaty i kamery 50lat temu, czy tam nie wiem kiedy miałaś 14-15Lat)

Może nie jest bardzo popularny, ale nie ma problemu, żeby na naszym wybrzeżu poplażować nago.

1 godzinę temu, acordeon napisał:

Może nie jest bardzo popularny, ale nie ma problemu, żeby na naszym wybrzeżu poplażować nago.

Mnie chodziło o to, że nawet na zachodzie nudyzm nie jest popularny.

Topless jest bardziej, ale kobiety wcale nie chcą być fotografowane....

oczywiście co plaża to obyczaj...

31 minut temu, PrawiczekPzn napisał:

Topless jest bardziej, ale kobiety wcale nie chcą być fotografowane

na tzw. Zachodzie w wielu krajach jest traktowany jako normalny sposób plażowania czyli dozwolony na wszystkich plażach a majtki wolno ściągnąć tylko na plażach nudystów. U nas na zwykłej plaży trzeba mieć także górę więc topless można się opalać (jak i zupełnie nago) w miejscach ustronnych lub na plażach nudystów. I na tym polega różnica. Oczywiście topless można się opalać na tzw. "Zachodzie" nie tylko jak ma się piękny biust. Jest to po prostu normalny sposób plażowania dla wszystkich kobiet nawet po usunięciu piersi z powodu raka. Ale wszystko bez przymuszania i do wyboru. Jak kobieta chce mieć górę to może ją mieć, nie chce to może jej nie mieć tyle, że na "zwykłej" plaży nie może zdejmować majteczek

https://thumb-p8.xhcdn.com/a/bfeIXPMyqp-2X-0teZKngQ/000/112/119/228_1000.jpg

27 minut temu, ddt60 napisał:

na tzw. Zachodzie w wielu krajach jest traktowany jako normalny sposób plażowania czyli dozwolony na wszystkich plażach a majtki wolno ściągnąć tylko na plażach nudystów. U nas na zwykłej plaży trzeba mieć także górę więc topless można się opalać (jak i zupełnie nago) w miejscach ustronnych lub na plażach nudystów. I na tym polega różnica. Oczywiście topless można się opalać na tzw. "Zachodzie" nie tylko jak ma się piękny biust. Jest to po prostu normalny sposób plażowania dla wszystkich kobiet nawet po usunięciu piersi z powodu raka. Ale wszystko bez przymuszania i do wyboru. Jak kobieta chce mieć górę to może ją mieć, nie chce to może jej nie mieć tyle, że na "zwykłej" plaży nie może zdejmować majteczek

Ja nie mówiłem o prawie, a obyczajach.
Wiem, że niby można być topless zgodnie z prawem, ale wyraźnie w wielu regionach kobiety nie są w pełni ok z tym...
Ostatnim razie jak pamiętam, to w PL za aresztowanie za czyn nieobyczajny sam policjant nie mógł skazać,
dopiero jak miał zgorszonego cywila gotowego być świadkiem i zgłaszającego 

Dnia 7.04.2021 o 23:46, PrawiczekPzn napisał:

Mnie chodziło o to, że nawet na zachodzie nudyzm nie jest popularny.

Topless jest bardziej, ale kobiety wcale nie chcą być fotografowane....

oczywiście co plaża to obyczaj...

my zawsze robimy fotki ze swobodnego plażowania. Na plaży toples i zupełna nagość są tak naturalne że takie fotki są w naszych zestawach zdjęć udostępnianym także znajomym. Oczywiście bez jakiś tam zbliżeń, ale ujęcia w ruchu czy w wodzie są tak sympatyczne i naturalne że się ich nie wstydzimy. Oczywiście to również jest związane ze swobodą naszych znajomych i pewną wzajemnością w pokazywaniu sobie zdjęć. Ale jak tu zachwalać jakieś miejsca, nie wspominając o ich istotnych zaletach. Zarówno słownie jak też w relacjach foto. Takie naturalne publiczne fotki swobodnie pokazujemy. Ale mamy też prywatne zestawy zdjęć, tylko dla nas. Nie wulgarne, ale lubimy robić frywolne foto sesje w miejscu w którym mieszkamy - np. prezentacje jakiś szczególnych miejsc w hotelu, robione bardzo wcześnie rano i dlatego można sobie pozwolić na swobodę. Albo pozowanie toples lub jeszcze odważniej w jakimś uroczym zakątku - fontanna w parku lub skwerze, też rano jak jest pusto.

kluczem do swobodnego robienia takich zdjęć jest odważenie się do ich pokazywania znajomym. Oczywiście nie każdym ale równie swobodnym jak my. Najtrudniejszy jest początek - kto pierwszy się odważy. U nas wyszło przypadkiem - pomyłka folderu z którego pokazaliśmy fotki urlopowe. nagle na ekranie pojawiła się moja pani toples. Wywołało to taki zachwyt oglądających, nie skrępowanie, że moja zawstydzona jak diabli, ale widziałem że jednocześnie dumna. Niby chciała żebym wyłączył, ale się wstrzymałem bo prosili żeby choć jeszcze jedno. No i zostawiłem, moja piszczała ale do pilota nie sięgnęła. Kilkanaście fotek była seria fotek z kąpieli gdzie najpierw nie widać dokładnie że nie ma również majteczek, ale już przy wychodzeniu nie ma wątpliwości. Zrobiło się cicho, oglądali zaczarowani, cicho żeby nie zepsuć czaru sytuacji. Jeszcze oglądaliśmy, ale już tradycyjne ze zwiedzania. Na koniec obiecali że też przygotują kompletniejszy zestaw zdjęć wyjazdowych.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się