Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Natala3456

Toples/nago na plaży

Polecane posty

z toplesem i nagością na plaży jest tak - ciekawi i zawstydza. zwykle w parze jest tak że facet namawia, kobieta się wstydzi i chce się wymigać. A jak jest już okazja i sprzyjające okoliczności - najlepiej jak w otoczeniu są nagusy, to wszystko przychodzi naturalnie. Co nie znaczy że bez emocji i wstydu na początku, ale naturalnie i przyjemnie. W tym sensie że zaraz po zdjęciu stanika/ majtek razem z emocjami przychodzi zadowolenie i ulga że już się to zrobiło. Jest przyjemnie i swobodnie, choć emocjonująco. Biust się miękko kołysze, sutki sterczące na początku się powoli uspokajają, wiatr miło łaskocze nie przyzwyczajone delikatności w szparce.

no cóż, zawsze się nie da, ale jak już się posmakuje to zwykła tekstylna plaża nie daje już takiej przyjemności. Poza tym psuje równomierność opalenizny. Na szczęście nawet u nas jest już taki luz, że w zasadzie na toples można sobie pozwolić prawie wszędzie, no może poza najbardziej uczęszczanymi plażami, ale kawałek w bok od głównych wejść już można. Na stringi tolerancja jest praktycznie wszędzie, więc równomierna opalenizna nie ucierpi zbytnio od okazjonalnych plażowań w samych stringach.

5 godzin temu, Michał55 napisał:

Na stringi tolerancja jest praktycznie wszędzie, więc równomierna opalenizna nie ucierpi zbytnio od okazjonalnych plażowań w samych stringach.

wydaje mi się, że w niedalekim czasie opalanie się toples - czyli piersi bez stanika - stanie się standardem w zachodnich krajach europejskich (tzw. cywilizacji zachodniej) natomiast majteczki chyba pozostaną przynajmniej na razie na zawsze obowiązkowe na każdej publicznej plaży oczywiście poza plażami naturystów. Zakrywanie części intymnych jednak służy utrzymaniu pewnego dystansu i przekazywaniu sygnałów, że kobieta (czy także mężczyzna) nie jest gotowy na przypadkowe relacje seksualne. W przypadku plaży naturystów świadomie oczywiście zgadzamy się na całkowitą nagość wiedząc, że znajdują się tam osoby przestrzegające tą samą konwencję (nagość jako swoboda ale nie zachęta do przypadkowego seksu). Na basenach, gdzie się nie opalamy standardem pewnie pozostanie zakrywanie i części intymnych i piersi (bikini albo pełen jednoczęściowy strój do pływania) a jedynie w saunie nagość ale często też zakrywana ręcznikiem. Oczywiście w przypadku kobiet i standardu plażowania wydaje się, że mogą także przyjąć się stringi bo do określonego dystansu na zwykłej plaży wystarczyć może zakrycie wzgórka łonowego a pośladki mogą być wyeksponowane.

https://www.dailybase.nl/wp-content/uploads/2018/02/Babes-in-kwadraat-27.jpg

Dnia 12.04.2021 o 13:52, ddt60 napisał:

wydaje mi się, że w niedalekim czasie opalanie się toples - czyli piersi bez stanika - stanie się standardem w zachodnich krajach europejskich (tzw. cywilizacji zachodniej) natomiast majteczki chyba pozostaną przynajmniej na razie na zawsze obowiązkowe na każdej publicznej plaży oczywiście poza plażami naturystów. Zakrywanie części intymnych jednak służy utrzymaniu pewnego dystansu i przekazywaniu sygnałów, że kobieta (czy także mężczyzna) nie jest gotowy na przypadkowe relacje seksualne. W przypadku plaży naturystów świadomie oczywiście zgadzamy się na całkowitą nagość wiedząc, że znajdują się tam osoby przestrzegające tą samą konwencję (nagość jako swoboda ale nie zachęta do przypadkowego seksu). Na basenach, gdzie się nie opalamy standardem pewnie pozostanie zakrywanie i części intymnych i piersi (bikini albo pełen jednoczęściowy strój do pływania) a jedynie w saunie nagość ale często też zakrywana ręcznikiem. Oczywiście w przypadku kobiet i standardu plażowania wydaje się, że mogą także przyjąć się stringi bo do określonego dystansu na zwykłej plaży wystarczyć może zakrycie wzgórka łonowego a pośladki mogą być wyeksponowane.

środkowa pani  😁

Dnia 7.09.2009 o 23:24, Gość Natala3456 napisał:

Hej dziewczyny. Nie nogę zrozumieć, jak można w tym kraju czuć się swobodnie toples, albo zupełnie nago na plaży. Odkąd poznałam mojego obecnego chłopaka, co roku wyjeżdżamy gdzieś na wakacje. Gdy pierwszy raz zobaczyłam na normalnej, tekstylnej plaży, jak ludzie, bez żadnych cyrków z ręcznikami, nieskrępowanie przebierają się przy innych plażowiczach, dostałam czkawki z wrażenia. Jednak bardzo szybko przywykłam do tego, że nagość na plaży jest czymś zupełnie normalnym i zupełnie przestałam na takie rzeczy zracać uwagę. Nigdy nie czułam się skrępowana opalając sie toples na tekstylnej plaży w Niemczech. Nie miałam żadnych oporów, by w Hiszpanii cały dzień zatłoczonej na plaży spędzić jedynie w bardzo skromnych stringach, również idąc do knajpki na deptaku, a gdy wracałam do hotelu, jedynie narzucałam na ramiona cieniutkie parero. I wszystko było ok. Owszem - faceci często się za mną oglądali (a nie powiem - jest za czym 😄 ), ale to było jakieś takie normalne. Podobnie tego roku w Chorwacji. Nie miałam żadnych oporów, by już od pierwszego dnia, zupełnie na golasa spacerować po całej plaży, kąpać się, opalać, grać w piłkę, czy czytać książkę i zupełnie obojętne mi było, to, czy ktoś obok jest w kostiumie z czasów prababki, czy też podobnie jak ja, bez niczego. Podobnie, jak inni nie zwracali uwagi na mnie. Nie przeszkadzała mi nawet obecność siostry mojego chłopaka razem z kolegą - początkowo byli bardzo zaszokowani i skrępowani moim luzem (mój facio nawet przez kilka dni slipek nie zdjął na plaży, tak go peszyło ich skrępowanie), lecz po jakimś czasie wszyscy bez żadnych oporów brykaliśmy po skałach tak, jak nas Bozia stworzyła. Ale kiedy wychodzę w stringach na naszą polską plaże, od razu czuję na sobie wygłodniały wzrok śliniących się facetów. Zdjęcie stanika w Łebie kilka tygodni temu wywołało niemałe poruszenie, do tego stopnia, że zanim wstałam z koca, założyłam górę od stroju, choć pierwotnie miałam zamiar kąpać się w samych majtkach. Podobnie dziwnie czuję się na tzw. plaży naturystycznej, gdzie niby nagość jest czymś normalnym i w pełni akceptowanym, to jednak atrakcyjna dziewczyna, która nie chowa się w swoim otoczonym pięcioma parawanami grajdole, przyciąga uwagę sporej części plażujących, o "spacerowiczach" nie wspominając. Nie rozumiem tego - wytłumaczcie mi proszę, może zrozumiem tę dziwną mentalność. Chciałabym u siebie w domu móc czuć się tak swobodnie, jak czuję się swobodnie na plaży w Niemczech, Grecji, Hiszpanii czy Chorwacji, gdzie kawałek gołego cycka, by tyłka nikogo nie wzrusza i nie szokuje. I wcale nie mam ochoty świecić gołym tyłkiem na środku plaży w popularnym kurorcie, tam gdzie mogą być ludzie, którzy sobie tego widoku po prostu nie życzą. Jednak niezdrowa sensacja, jaką wywołuje kawałek zwykłego, ludzkiego ciała, sprawia, że nie mam ochoty w ogóle jeździć nad polskie morze. Tym bardziej, że już za naszą zachodnią granicą, nad tym samym Bałtykiem, na większości plaż, wystarczy, że odejdę kilkadziesiąt - kilkaset metrów od głównego wejścia i już mogę plażować tak, jak mam na to ochotę. I nikt z tego nie robi żadnej sensacji. Napiszcie, dziewczyny, czy wy też próbowałyście opalaś się toples, nago czy w stringach na polskich plażach, i jakie są wasze w związku z tym odczucia. Może ja jestem po porstu przewrażliwiona, albo uprzedzona?

Toples opalalam sie w chorwacji.tam to normalka

Napisano (edytowany)
Dnia 12.04.2021 o 13:52, ddt60 napisał:

wydaje mi się, że w niedalekim czasie opalanie się toples - czyli piersi bez stanika - stanie się standardem w zachodnich krajach europejskich (tzw. cywilizacji zachodniej)

ja Prędzej podejrzewam dodawanie Arabskiej ścieżki językowej do TV oraz płyt w EU....

No, jestem ciekaw, czemu na tych zapisach na YT z wędrówek plażą w 4k nie można dostrzec plażowiczek Topless.
Ale zaznaczę, że morze słabo patrzałem.
Jak klipy nie mają muzyki, to trzeba sobie włączyć ją z alternatywnego źródła,
by się nie zanudzić...

Czyli TV + wieża 

Taka moja kontestacja..

pinterest.com/pin/748793875539008363/.

Edytowano przez PrawiczekPzn
memecenter.com/fun/518089

9 godzin temu, Monika 33... napisał:

Toples opalalam sie w chorwacji.tam to normalka

nawet w Turcji i Tunezji na plażach w strefach turystycznych jest to normalka mimo, że są to kraje o kulturze muzułmańskiej

I muszą być szczupłe? Jak otyła miałaby topless być czy w stringach. Wyobraźcie sobie

U nas to szybko topless nie przejdzie. Jakoś nie widać

Tak by było najlepiej ale takich smukłych za wiele pań nie będzie podobnie jak panów z wyrobioną rzeźba jak na zdjęciu użytkownika ddt60🙂

4 godziny temu, Kima1212 napisał:

I muszą być szczupłe? Jak otyła miałaby topless być czy w stringach. Wyobraźcie sobie

w stringach to może nie ale topless jak najbardziej. W sumie jeśli mówimy o plaży czy to zwykłej czy naturystów to przecież nie jest to sposób spędzania czasu tylko dla "pięknych i młodych"

https://x3vid.com/images/63/242/Amateur_BBW_MILFs_Milfs___Matures_Amateurs_Vrac_11_4713216-70.jpg

4 godziny temu, Kima1212 napisał:

U nas to szybko topless nie przejdzie. Jakoś nie widać

w Polsce zdaje się nawet prawo nie pozwala na odsłanianie piersi w miejscach publicznych poza karmieniem dzieci (ostatnio właśnie dopuszczono możliwość dyskretnego odsłonięcia piersi w momencie karmienia noworodka po różnych burzach medialnych i dyskusjach)

Dla każdego, plaża dla naturystów to dla każdego a nie tylko chudych. Spodziewajcie się też brzuchatych facetów itd czy obwisłych cyckow. 

1 godzinę temu, Kima1212 napisał:

Dla każdego, plaża dla naturystów to dla każdego a nie tylko chudych. Spodziewajcie się też brzuchatych facetów itd czy obwisłych cyckow. 

KIma byłem na plaży naturystów i są tam panie z obwisłymi cyckami i panowie z brzuchami jak na każdej plaży tyle, że nago

https://www.grannymommy.com/blog/wp-content/uploads/2019/06/matures4-20.jpg

Aha czyli pełen luz z za granicą zapewne. Też bym się tam nie krępowała. Tam bardziej na luzie.

Nie wstydzą się zapewne panowie starsi, typowa plaża naturystów. 

4 minuty temu, Kima1212 napisał:

Aha czyli pełen luz z za granicą zapewne. Też bym się tam nie krępowała. Tam bardziej na luzie.

topless zupełnie na luzie. Wiele kobiet z Polski idzie za ogólnym przykładem i w Chorwacji zdejmują staniki zostając tylko w majteczkach na normalnych plażach. W Polsce wydaje mi się, że odsłanianie piersi na publicznej plaży nadal jest uważane jako zachowanie obsceniczne i jak ktoś to zgłosi to może kobieta być przez policję czy straż miejską upomniana lub nawet zapłacić mandat

Przed chwilą, Kima1212 napisał:

Nie wstydzą się zapewne panowie starsi, typowa plaża naturystów. 

troszkę masz rację. Jak miałem 20 lat byłem dość wstydliwy ale parę plaż naturystów z narzeczoną jednak zaliczyliśmy - głównie Dębki

6 godzin temu, ddt60 napisał:

w Polsce zdaje się nawet prawo nie pozwala na odsłanianie piersi w miejscach publicznych poza karmieniem dzieci (ostatnio właśnie dopuszczono możliwość dyskretnego odsłonięcia piersi w momencie karmienia noworodka po różnych burzach medialnych i dyskusjach)

W końcu, bo to przecież była paranoja, żeby matka musiała chować się w"bunkrze" żeby dziecko nakarmić.

Przed chwilą, acordeon napisał:

W końcu, bo to przecież była paranoja, żeby matka musiała chować się w"bunkrze" żeby dziecko nakarmić.

karmienie jest wyjątkiem i obecnie nie jest karane także i z tego względu, że nawet Kościół Katolicki uznał, że kobieta może publicznie karmić dziecko odsłaniając pierś, którą karmi. Ale poza karmieniem noworodków w Polsce odsłanianie piersi nawet na plaży jest nadal traktowane jako czyn nieobyczajny tj. niezgodny z prawem

9 minut temu, ddt60 napisał:

topless zupełnie na luzie. Wiele kobiet z Polski idzie za ogólnym przykładem i w Chorwacji zdejmują staniki zostając tylko w majteczkach na normalnych plażach. W Polsce wydaje mi się, że odsłanianie piersi na publicznej plaży nadal jest uważane jako zachowanie obsceniczne i jak ktoś to zgłosi to może kobieta być przez policję czy straż miejską upomniana lub nawet zapłacić mandat

Ale jednak było  napięcie jak się odslobbiam na plaży . Na chwilę fajnie było nago posiedzieć i pochodzić na plazy. 

2 minuty temu, ddt60 napisał:

karmienie jest wyjątkiem i obecnie nie jest karane także i z tego względu, że nawet Kościół Katolicki uznał, że kobieta może publicznie karmić dziecko odsłaniając pierś, którą karmi. Ale poza karmieniem noworodków w Polsce odsłanianie piersi nawet na plaży jest nadal traktowane jako czyn nieobyczajny tj. niezgodny z prawem

Jest niby niezgodny z prawem, ale tak jak kiedyś już pisałem zdarzyło mi się kilka razy widzieć kobiety, które opalały się topless na publicznych plażach. Oczywiście nie jakoś obscenicznie i nie przy głównych zejściach, ale czasami gdzieś np przy wydmie. Czasami są to obcokrajowcy i podejrzewam, że Niemcy, bo oni się raczej nie krępują i na tekstylnej plaży rozbierają się do naga po każdym przyjściu z wody, żeby założyć suchą odzież.

13 minut temu, ddt60 napisał:

troszkę masz rację. Jak miałem 20 lat byłem dość wstydliwy ale parę plaż naturystów z narzeczoną jednak zaliczyliśmy - głównie Dębki

Po debkach to chodziłam nago,🙂🙂

2 minuty temu, acordeon napisał:

Jest niby niezgodny z prawem, ale tak jak kiedyś już pisałem zdarzyło mi się kilka razy widzieć kobiety

tak, jeśli nie znajdzie się "społeczny obrońca cnoty" i nie zgłosi to raczej nie będzie z tego problemu ale osobiście jestem za tym aby w Polsce już to prawo zmienić i na plażach oficjalnie pozwolić na opalanie topless

1 minutę temu, Kima1212 napisał:

Po debkach to chodziłam nago,🙂🙂

ja też ale było do dawno ale najfajniejsze uczucie to pływanie nago ... także w jeziorze. Niesamowite wrażenie

1 minutę temu, ddt60 napisał:

ja też ale było do dawno ale najfajniejsze uczucie to pływanie nago ... także w jeziorze. Niesamowite wrażenie

Zawsze się bałem, że mi się coś przyssie 😁

2 minuty temu, ddt60 napisał:

tak, jeśli nie znajdzie się "społeczny obrońca cnoty" i nie zgłosi to raczej nie będzie z tego problemu ale osobiście jestem za tym aby w Polsce już to prawo zmienić i na plażach oficjalnie pozwolić na opalanie topless

Zawsze w staniku. Nienaturalne było opalanie topless 🙂

Przed chwilą, Kima1212 napisał:

Zawsze w staniku. Nienaturalne było opalanie topless 🙂

mnie się wydaje to zupełnie naturalne. Zresztą Polki gdy są na plażach np. w Chorwacji bardzo często dopasowują się do tamtejszych zwyczajów i zdejmują staniki. Bo nawet to głupio wygląda gdy większość kobiet jest topless a tak często bywa

2 minuty temu, acordeon napisał:

Zawsze się bałem, że mi się coś przyssie 😁

No ja również

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się