Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaproponujcie cos

ksiazki o tematyce arabskiej

Polecane posty

Gość zaproponujcie cos

jesli znacie takie ksiazki to podajcie jakies tytuly i ewentualnie odnosniki do ebookow. bede wdzieczna dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastepna pakuje sie w g
a pozniej ryczy pobita...zalosne ty tłumoku zakompleksiony,myslisz ze jak ukryjesz ryja to nie beda widziec twojej szpetoty...ale oni katuja swoje zony jak gnidy,ktore sami lapia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarazaja tryprem
czytalem o tym !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podaję
* Abbas A., Poezja arabska (II połowa XIX w. I połowa XX w.) * Abdi N., Linder L.G., Łzy na piasku, �wiat Ksišżki, Warszawa 2004 * Abodehman A., Hizam znaczy pas, Wydawnictwo Akademickie Dialog, Warszawa 2006 * Abu-Jaber D., Półksiężyc, Zysk i S-ka, Warszawa 2005 * Al. - Hakim T., Dom nie spełnionych marzeń, KAW, Warszawa 1982 * Al - Nahi D., Bohaterka Pustyni, Muza 2004 * Al - Nahi D, Oddaj mi dzieci, �wiat Ksišżki, Warszawa 2006 * Al. - Salami K., Łzy królowej Saby, Muza, Warszawa 2005 * Ali-Kamouhi M., Wain J., Bez lito�ci, Od nowa, Katowice 1994 * Anonim, Polowałam na terrorystów, �wiat Ksišżki, Warszawa 2004 * Arif A., Daniszmendame.Księga czynów Malika Daniszmenda, PIW 1980 * At-Tahrir Abd Allah J., Naszyjnik i bransolety, tłum. J. Kozłowska, Wydawnictwo * Akademickie Dialog, Warszawa 1999 * Beckford W., Wathek - opowie�ć arabska, Wydawnictwo Literackie 1975 * Bin Ladin C., Rozdarty czarczaf, Videograf II, Katowice 2004 * Brahimi A., W niewoli algierskiego prawa, Wydawnictwo Dolno�lšskie 1999 * Brooks G., 9 czę�ci pożšdania, �wiat Ksišżki, Warszawa 1996 * Buchan J., Miło�ć pod niebem Iranu, �wiat Ksišżki, Warszawa 2004 * Dirie W., Córka nomadów, �wiat Ksišżki, Warszawa 2002 * Dirie W., Kwiat pustyni, �wiat Ksišżki, Warszawa 2000 * Dirie W., Przełamać tabu, �wiat Ksišżki, Warszawa 2005 * Durrani T., Mój pan i władca, Amber, Warszawa 2003 * Ellis P., Pustynna guwernantka, Videograf II, Chorzów 2004, tłum. Tomasz Illg * Goytisolo J., Makbara, WAB, Warszawa 2006 * Hussaini S., Tudu T., Safiya - żyję dzięki wam, �wiat Ksišżki, Warszawa 2005 * Husajn T., Księga dni, Pax, Warszawa 1982 * Idris J., Egipski erotyk, PIW, Warszawa 1980 * James S., Sabatina, KDC 2006 * Jeżewska Z., Na krańcach czasu, Czytelnik, Warszawa 1972 * Jusik J., Narzeczone Allacha, Videograf 2006 * Kalwas P.I., Czas, Rosner i Wspólnicy 2005 * Kalwas P.I., Dzrzwi, Rosner i Wspólnicy 2006 * Kalwas P.I., Salam, Rosner i Wspólnicy 2003 * Khadra Y., O czym marzš wilki, Amber, Warszawa 2006 * Khashoggi S., Miraże, Zysk i S-ka, Warszawa 2005 * Khashoggi S., Pie�ń Nadii, tłum. M. Streszewska-Hallab, Zysk i S-ka, Warszawa 2006 * Khouri N., Utracony honor, Albatros, Warszawa 2005 * Knittel J., Abd-el-Kder, Wydawnictwo Poznańskie, Poznań 1959 * Koul S., Bogini z tygrysem, �wiat Ksišżki, Warszawa 2003 * Kozłowska J. (wstęp i wybór) Ziemia smutnej pomarańczy.Współczesne opowiadania arabskie. LSW 1983 * Kubarek M., Miraże i oazy. Su'ad as-Sabah i inne poetki kuwejckie, Elipsa, Warszawa 2006 * Latifa, Haszemi S., Ukradziona twarz, A.A. Kuryłowicz, Warszawa 2003 * Leila, Musiałam być posłuszna, �wiat Ksišżki, Warszawa 2006 * Lenco J., Egipcjanka Nitokris, Czytelnik, Warszawa 1978 * Mahfuz N., Opowie�ci starego Kairu, tłum. J. Kozłowska, PIW, Warszawa 2006 * Mahfuz N., Złodziej i psy, PIW, Warszawa 2007 * Mahmoody B., Sprzedane, Od Nowa 1994, * Mahmoody B., Tylko razem z córkš,WT, Warszawa 1992 * Mahmoody B., Z miło�ci do dziecka, Parnas, Warszawa 1993 * Mehran M., Zupa z granatów, tłum. J. Kozek, WAB, Warszawa 2006 * Mernissi F., Dzieciństwo w haremie, Dertelsmann, Warszawa 2001 * Mossalai - Bell B., Perska księżniczka, Philip Wilson, Warszawa 1999 * Mushen Z., Obietnica dla Nadii, Akapit, Katowice 1992 * Nafisi A., Czytajšc Lolitę w Teheranie, �wiat Ksišżki, Warszawa 2005 * Nejma, Migdał, Zysk i S-ka, Warszawa 2005 * Rodriguez D., Szkoła piękno�ci w Kabulu, Philip Wilson, Warszawa 2007 * Said K., Ali i Nino, �wiat Ksišżki, Warszawa 2004 * Sasson J., Córki księżniczki Sułtany, Albatros 2002 * Sasson J., Księżniczka, Prima 1994 * Sasson J., Majjada, kobieta Iraku, �wiat Ksišżki, Warszawa 2004 * Sasson J., W kręgu księżniczki Sułtany,MS 2002 * Schmitt E., Pan Ibrahim i kwiaty Koranu, Znak, Kraków 2004 * Seierstad A., Księgarz z Kabulu, W.A.B., Warszawa 2005 * Shakib S., Nad Afganistanem Bóg już tylko płacze, Muza, Warszawa 2003 * Souad, Spalona żywcem, �wiat Ksišżki, Warszawa 2004 * Sundarsen I., Dwudziesta żona, �wiat Ksišżki, Warszawa 2003 * Tortajada A., Zdławiony krzyk, Amber, Warszawa 2001 * Trevane J., Fatwa. Życie w nieustannym zagrożeniu, Alpress, Warszawa 2006 * Ufkir M., Uwięziona, �wiat Ksišżki, Warszawa 2003 * Wojna R., Szkice arabskie, Czytelnik, Warszawa 1964 * Zoja, Follain J, Cristofari R., Wszystkie jeste�cie niewierne, �wiat Ksišżki, Warszawa 2003 * Żurkowski W., Nie�miały narzeczony, Czytelnik, Warszawa 1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka
ja przeczytalam 2 i bardzo polecam: Arabska Żona i Klejnot Medyny :) teraz mam zamiar na Księżyc we łzach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja czytałam świetne rzeczy o Indiach przyszłości. w tym samym świecie rozgrywa się powieśc Iana McDonalda "Rzeka Bogów" i jego opowiadania: "Mała bogini" (Kroki w nieznane 2009) i "Wisznu w Kocim Cyrku" (Kroki w nieznane 2010). świetne, polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Arabska Żona, Arabska córka, Zakazana żona, Kwiat pustyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też bardzo lubię takie książki taka tematyka bardzo mnie interesuje. Teraz miałam okazję czytać książkę Cay Garci Za drzwiami pałacu, w książce opisane jest prawdziwe i też trudne życie saudyjskiej księżniczki. Bardzo mi się ona podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×