Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sex_bomb_in_da_house

życie bez TV

Polecane posty

Gość sex_bomb_in_da_house

Hej. Czy macie w domu telewizor? (głupie pytanie co? :)) Mój mąż i ja mamy po 27 lat i od wielu lat żyjemy bez tv. Ludzie są w szoku, gdy po przyjściu do nas nie widzą nigdzie telewizora :) My nie wyobrażamy sobie, żeby go mieć a inni żeby go nie mieć. Żyjemy aktywnie, myślę, że dość nowocześnie ale ... bez tv i uważam, że dzięki temu mamy dużo więcej czasu na rozmowy, zabawę z naszym synkiem, spacery, nie myślimy o tym, ze o godzinie "X" leci serial "Y" i musimy na niego zdążyć. Jak Wy widzicie tą kwestię, czy jest wśród Was ktoś, kto również żyje bez TV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
Seriali nie ogladam, szkoda na to zyciam (chyba ze desperate housewives). W dzien zazwyczaj leci muzyka, z tego co ogladam to zazwyczaj jakies wiadomosci, czasem wieczorem jakis program, film. Ogolnie moglabym zyc bez telewizji, ale uwazam ze dobrze miec telewizor w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grremlina
Moim zdaniem niektórzy demonizuja telewizję. Z telewizji można sie wbrew pozorom duzo nauczyć. Nie mówie o serialach i glupich teleturniejach typu "zonk" - ale sa filmy przyrodnicze, są wiadomosci, są programy publicystyczne, sa też teleturnieje, gdzie faktycznie wymagana jest duza wiedza, są programy popularnonaukowe. Dajmy na to taki serial "było sobie życie" albo "był sobie człowiek" - rach ciach i już dziecko ma pojęcie, jakie wydarzenie w historii wynikło z innego, jakieś ogolne pojęcie o starozytnych kulturach, o historii swiata, o ludzkim ciele, o reakcjach organizmu. A ile by sie musiało wyślęczec nad ksiażką, a i tak by sobie to kiepsko mogło wyobrazić. Ja nie uwazam, żeby książki i rozmowy miały być jedynym i wystarczającym żródłem wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam w salonie na scianie
Ale rzadko z niego korzystam..juz czesciej jako monitor i ogladam filmy z kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem za :D my zyjemy bez telewizji prawie 10 lat, z czego ostatnie 6 wspolnego mieszkania. telewizor jednak jest, do ogladania filmow dvd, ale to zdarza sie srednio 1-2 razy na tydzien, czasem i rzadziej. mam tez mozliwosc wypozyczania z biblioteki, niezliczonej ilosci programow przyrodniczych, podrozniczych, historycznych na dvd .... tych z kanalow typu discovery, history itd. ale i tak duzo wieksza satysfakcje sprawia mi czytanie ksiazek na te tematy. teraz telewizji to bym nawet nie umiala teraz ogladac. nie twierdze absolutnie, ze jest do niczego i sama znam wiele osob, ktore ogladaja tylko intelektualnie rozwijajace filmy i programy, ale nawet bez telewizji ledwo mi starcza czasu na czytanie tego niezliczonego ogromu fascynujacych ksiazek, ba, nawet na 1 procent tego, a co dopiero, gdybym ogladala tv. a tv wciaga, jakby nie patrzec ;) no a poza tym tak fajnie jest wieczorami sobie po prostu siedziec i rozmawiac, godzinami, przy dobrej kolacji i winie albo i bez, zamianst ogladac cokolwiek na ekranie :) albo chodzic na spacery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to już 7 lat bez telewizora :) Nie wiem co aktualnie powinnam kupować, bo akurat trwa akcja reklamowo-promocyjna, jakie seriale są modne, nie znam pseudogwiazdek ze szklanego ekranu - jednym słowem 'pierdołami się nie zajmuję' :D Wiadomości na bieżąco przeglądam w Internecie. To co oferuje właśnie Internet w zupełności mi wystarcza - tym bardziej, że nikt mi z góry nie narzuca na co powinnam poświęcać czas, ani co powinnam myśleć na ten czy inny temat. Telewizja była kiedyś właściwie tylko tłem dla codziennych czynności domowych. Teraz wolę włączyć radio i przy nim prasować, przy nim jeść obiad, sprzątać, po prostu krzątać się po domu. A kiedy nie robię żadnego z powyższych czyli mam czas i ochotę na leniuchowanie biorę coś do czytania, ewentualnie oglądam filmy z płyt. Dobrze mi z tym i nie zamierzam tego zmieniać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, no bo juz myslalam, ze jestem jedynym takim jakims dziwadlem, jako ze w zyciu codziennym nie spotykam osob pozbawionych telewizyjnego doplywu informacji i strawy duchowej ;) bez telewizji czuje sie wolna, nie musze sie juz zastanawiac kiedy co ogladac, przegladac programu tv i zaznaczac, co bedzie ciekawe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, podziwiam, naprawdę... U mnie w mieszkaniu są w sumie trzy telewizory, i podejrzewam, że żaden z domowników sobie nie wyobraża życia bez tego "zjadacza czasu". Może kiedyś się odważę na taki krok i pozbędę telewizora... Bo samo ograniczanie oglądania nie wchodzi w grę, włącznik naciska się wręcz odruchowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja żyłam przez cały rok bez tv
potem kolejne lata z facetem bez tv, w końcu sobie kupiliśmy ale żebyśmy byli przez to szczęśliwsi to nie zauważyłam ;) czasem jakiś film na dvd obejrzymy, czasem jakieś wiadomości, pogodę. większość czasu wyłączony stoi. wolę muzykę, książki. lubię jak moja wyobraźnia działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my z mezem zyjemy bez TV juz prawie 5 lat. sasiad obok ma 5 TV i nawet chcial nam jeden dac :) a my ze nie chcemy. wczoraj sasiad pojechal kupic nowy TV bo jeden mu sie popsul i mial tylko 4 :( nie zartuje, maz mu pomagal przeniesc do domu z samochodu. a wszyscy dookola patrza sie na nas jak na kosmitow :) ale co tam milej niedzieli zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczona snami
nie powiedzialabym by mysmy zyli jakos specjalnie intensywnie, ale mamy i tv i czas na rozmowy, na zabawy, na spacery czy siedzenie przed kompem (zreszta komp zabiera wiecej czasu w tych czasach niz tv kiedykolwiek wczesniej :O ) lubie discovery: wszystkie programy tej stacji, planete, MTV 2, czasmai jakis film sobie poogladam jak puszcza cos ciekawego badz dawno nie widzianego. nigdy nie demonizowalam i nie bede telewizora bo jest tyle samo w nim chlamu ile fajnych, interesujacych i wartosciowych rzeczy jak w internecie zreszta, a niestety z wiedza o swiecie, zmianach politycznych itp itd nie budze sie kazdego dnia, skads musze to czerpac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prawie zrozumialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja lubie TV
sex_bomb_in_da_house--ludzie ktporzy nie posiadaja odbiornika TV sa po prostu troche nie teges. Autorko,w TV istnieja takze programy dokumentalne,przyrodnicze i podroznicze,wiec z takich programow mozna sie wiele ciekawych rzeczy dowiedziec i zobaczyc. Moge sie załozyc,ze ja majaca TV w domu przegadałabym Cie na kazdy temat.Ty i Twoj maz nie ejstescie inteligentni zbytnio,bo zrezygnowaliscie z odbiornika,bo widocznie nie potraficie wybrac sposrod wielu programow w TV program wart obejrzenia,ktory wnosi w zycie wiele wiedzy. Zal mi Waszego dziecka.Bedzie opóźniony w roznych sferach zycia przez to,ze nie macie TV.I nie wyjezdzaj z tym,ze macie kompa,bo internet to internet.NIby mozna wszysko z nim znalezc,ale pewnych interesujacych dokumentalnych programow w internecie nie znajdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fureka
Wy co macie tv nie umiecie samodzielnie myslec. jestescie zaprogramowani, zyjecie tak jak wam ktos odgornie przekazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
sex_bomb_in_da_house! Cieszę się,że są tacy jak Ty i tobie podobni! Nasz telewizor ma już przeszło 10 lat, więc mam nadzieję,że niedługo też będę taka szczęśliwa! Lecę oglądać Złotopolskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja lubie TV
Fureka,to Ci co nie posiadaja TV nei potrafia normalnie myslec.NIe maja odbiornikow,bo boja sie,ze nie beda potrafili korzystac z nich z rozsadkiem.Po prostu beda ogladali wszystko co leci. Inteligentny czlowiek posiada TV w domu i potrafi korzystac z niego w madry sposob.Osoba ktora nie posiada odbiornika TV nie jest madra,tylko zacofana i głupiutka. Ja czytam bardzo duzo.W małych ilosciach proze,wole przyrodnicze,podroznicze,dokumenty,naukowe etc...Posiadam dużą wrazliwosc i wyobraźnię.Mam z kim dyskutowac na kazdy temat,ale nie wyobrazam sobie abym nie miała TV w domu. Ci co nie maja TV nie maja sie czym szczycic ,sa po prostu ograniczeni i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmiskaaaaaaaaaaaa
ja tam lubie ogladac tv, nie widze w tym nic zlego:D moge sobie wyobrazic zycie bez, ale po co? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to takiego telewizja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja nie ogladam
zyje wlasnym zyciem :) polityka Polski mnie nie intresuje- seriale tym bardziej... jakies programy pseudo rozrywkowe ...PO CO MI TO? MAM SWOJE CIEKAWSZE ROZRYWKI;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hggfhgfhgfghgf
Ja mam telewizor 40 cali i uwielbiam na nim oglądać filmy DVD. Nie lubię na komputerze, dlatego nie wyobrażam sobie nie mieć tv. A filmy uwielbiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filmy a telewizja
To nie to samo. Telewizja to syf. Filmy wybieram sobie sama jakie chce ogladac. I wlasnie tez uzywam telewizora jako monitor .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oO.
ja lubie TV - Ci, co nie mają tv w domu, myślą samodzielnie, nie są manipulowani, nie mają narzuconego zdania. TV nie jest niezbędny do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miskaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
oczywiscie ze nie jest niezbedny do zycia, ale to nie jest powod zeby z niego rezygnowac:) uwazam, ze ogladajac tv naprawde mozna dalej pozostac istota samodzielnie mylaca:D Jestem tego najklepszym przykladem:D co jest zlego w obejrzeniu filmu czy wiadomosci? nie osmieszajcie sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhjhjhjh
"Telewizja to syf" Oczywiście, wiele programów nadawanych w tv to syf, ale są też ciekawe i interesujące produkcji. Nie przesadzajmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liberal girl
bardziej by mnie zdziwiło gdybyście sie chwalili że żyjecie bez nternetu :P Wszystko jest dla ludzi mądrych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez długi czas mój telewizor stał popsuty i służył jako mebel. Jakoś zawsze brakowało mi czasu aby go naprawić. Kiedy nie mogłam go właczyć, to aż ściskało mnie ze złości. Jakiś miesiąc temu naprawiłam mój sprzęt i od tego czasu właczyłam go dwa razy!! Bo niestety nie ma żadnych ciekawych programów, nie wspominając już o jakichś ambitniejszych filmach. Ostatecznie doszłam do wniosku, że ja jednak nie lubię bezsensownie tracić czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beztvdasiezyc
Ja i mój narzeczony żyjemy bez telewizora i jakoś bardzo nie żałujemy!Jak mamy ochotę cos obejrzeć to kupujemy dostęp do tv internetowej na stronie telewizja-online net :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×