Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

dla porownania, powiem ze moja w 1 miesiacu jadla po 40, a powinna 2 razy tyle sugerujac sie tym co pisza, a przytyla ponad kilogram...teraz powinna jesc 120, a je 70, 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podpisuję się pod Olcią że każde dziecko je wg własnej miarki:):):) Florianek szama 120 niekiedy 100 jak je już mleczko tylko że ma już prawie 2mce na opakowaniu pisze że dawka dla dwumiesięczniaka to 160 gotowej mieszanki:D:D:D ale młodego by po tym rozerwało, teraz starcza mu na 3-3,5h, różnie niekiedy po 2h woła że jest wściekle głodny jak popcha piersią to potem 4h go nie ma, :):):) OLiwer jadł wg paczki :):):) ale on był wiecej na flaszce , u nas bużka juz piękna, tylko we włoskach taki ala łupierz po tych potówkach, szyjka też już pięknieje smaruję suche miejsca na niej linomagiem:), wczoraj ledwo zdążyłam młodemu głowkę natłuścic, zostawiłam oliwkę na brzegu wanny starszy poszedł ręce umyc i wsiąkł, zachodze dołazienki czy tam już nic nie pływa bo woda się leje, a ten wywalił mi oliwkę do wanny, i mówi nie ma:D:D:D:D i tyle z tłuszczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey, po długiej przerwie nie pisania wracam do Was :-))))) Do tej pory miałam "nalot" babć oraz grona znajomych ale od dziasiaj jesteśmy sami :) tzn. wieczorkiem przychodzą znajomi, ale tylko w odwiedziny i bez nocowania. Mój Młody skończył miesiąc, jest słodki, choć czasem daje w kość. Widze że rozmawiacie o jedzeniu. Niestety nic nowego nie dopisze, bo karmie piersią i tak na prawde to nie wiem ile Mały zjada, ale chyba jest ok, bo przybiera na wadze. W środe idziemy do pediatry. U nas też się pojawiły się krostki :( które się zmniejszają lub bardziej wychodzą w ciągu dnia. Ale nie mam pojęcia co z nimi robić. Widze, że piszecie o rumianku. Może podziała. Co do sudocremu to stosowałam go na pupe, ale hmmm nie mam pojęcia czy dawać go na bużke... mam nadzieje ze nie jest to skaza białkowa... Macie moze jakies zdjecia jak wyglada ta skaza bialkowa? zmykam pomagac mezowi przy sprzataniu, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izi ja wlasnie troche posmarowalam mu sudokremem i zobacze co sie bedzie dzialo, zaraz po urodzeniu caly byl taki wysypany ale to na ciele i polozna kazala mazgac go sudokremem i podzialalo... Dziewczyny ile Wasze dzieci spia w ciagu dnia? Mojemu cos sie poprzestawialo i od rana do teraz prawie w ogole nie spi - od rana tj tak 8:30, a pozniej po poludniu wiecej kima i w efekcie chyba dzis mi sie znow budzil wczesniej na jedzonko w nocy, za wczesnie go chwalilam chyba ze spi od 21 do 4, bo dzis jak poszedl o 20:30 to obudzil sie o 23.30 i pozniej srednio co 2,5 godziny, takze dzis cos sie nie wyspalam i chodze lekko scieta... No nic spadam moze sie zdrzemne teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Florian mnie rozwala daję mu cherbatke a ten się bawi smoczkiem na koniec wysuwa bużkę i strzela szeroki uśmiech, wogóle od paru dni urzeka nas swoim uśmiechem od ucha do ucha, rozkoszny widok nic tylko pożrec:D:D:D:D:D:D:D witaj nika:):) agnes różnie czasem młody śpi cały dzień i potem od 19 do 23 jest aktywny, czasem spi pierwsze pół dnia a drugie tylko przydrzemuje, a czasem do południa przysypia po parę min(różnie z tym parę;)) a po południu śpi z 5h z przerwą na papu, a najlepiej mu sie zasypia gdy nakarmię niecierpliwka bez przewijania z myśla za chwile a ten dętka taka że się nie doczekam :D:D:D:D jak to broneczka pisała najlepiej we własnym sosie:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki, U nas krostki na buzi i uszkach zaczynają znikać, smaruję taką maścią pzrepisaną przez pediatrę-(robiona w aptece). Mleko też już dopasowałysmy- mojej małej odpowiada BEBILON PEPTI1 na receptę typowo na skaze białkową, niestety NUTRAMIGEN jej nie pasował. Najważniejsze, ze kupki robi regularnie 2 razy na dobę i mają taką konsystencję jakbym samą piersią karmiła, a do tego nie są cuchnace i zielone, a to najważniejsze. Do tego jest bardziej spokojniejsza i noce są mniej męczące. Wczoraj skończyła 7 tyg. i zjada 90ml średnio co 3 godz.Dopajam herbatą na brzuszek z humany i podaje Infacol przed każdym karmieniem - pół zakraplacza. U nas skaza białkowa pojawiła się dopiero w 6 tyg. życia. tak, że nigdy nie wiadomo co moze wyskoczyc;) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Dziewczyny czy ktorejs z was dziecko mialo taki problem jak moje? Od wczoraj mala ma zaczerwieniona powieke w jednym oczku i tak pod okiem. Od czasu do czasu widze jakby kropelki lez albo jakiejs wydzieliny z niego. Nie wiem co to moze byc. Do tego ma cala buzie w krostkach, jedne znikaja a drugie wyskakuja i tak juz od tygodnia. Martwie sie tym oczkiem:( niby normalnie je otwiera i nic w srodku nie ma a jednak jest cos nie tak:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ja tak szybciutko, u nas bosko, Mały się uśmiecha i jest pogodny ale chciałam przestrzec swoim i kumpeli bliskiej doświadczeniem. Mianowicie zarówno jej jak i mój synek źle reagują na witaminę K .... straszne bóle po niej mają, jak kolki normalnie. Ja zaczęłam ją podawać od wczoraj i masakra ( wcześniej nie dawałam bo pediatra zapomniała mi powiedzieć o tym i całe szczeście jak widać :( ) no a kumpeli synek to samo a nawe 3 razy gorzej. Przestała podawać i nie to dziecko... więc jakbyście miały podobne problemy to porównajcie czas podania witaminy K i czasu takich a'la kolek. Krostki na twarzy to może być trądzik hormonalny - przeważnie zaognia się po lub w czasie karmienia. Ewentualnie pokarmówka - schodzi po 2 tyg. Albo zwykłe potóweczki. Radzę smarować Linomagiem :) A mój smok ma 7 i pół tygodnia i waży już 5570 a urodził się 3300.... więc ma całkiem niezłe tempo tycia :D I ciuszki 62 niektóre małe... ;) On zjada mnie do reszty bo do wagi sprzed ciąży zostały 2 kilogramy i zamierzam je zatrzymać bo mi z nimi dobrze :D Dziewczyny - ponoć są zaje-biaszcze pamperki w Lidlu takiej firmy Toujors czy coś takiego - miękkie jak kaczuszka. Na razie mam zapas Huggiesów z bawełną ale może po nich spróbuje? buziaki spadam kąpać Synka 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laski:) Widzę, że piszecie o wadze... ja sporo czasu unikałam ważenia, bo najpierw po porodzie schudłam strasznie, potem znów przytyłam i bałam że waga pokaże za dużo....dziś rano się przemogłam i powiem wam, że nie jest źle. Ważę teraz 59,8kg (przed ciążą 65kg) czyli ogólnie jest super, ale jakoś mizernie na twarzy przez to wyglądam, blada, szara, chuda i smutna. Nie wiem, kiedy się do ładu doprowadzę, bo na razie ciężko mi na siebie patrzeć. A ta waga to pewnie zasługa tego, że odstawiłam prawie całkiem nabiał- mleko, twaróg, sery, masło, jogurty- używam tylko margaryny do smarowania, ale to w sumie same tłuszcze roślinne, więc chyba mogę. A zwykłe mleko zamieniłam na sojowe. No i mojej Niuni poschodziły już te wstrętne krosty i sucha skórka. Więc to pewnie skaza była w naszym przypadku. Wam też tak włosy lecą? Mi bardzo- w takim tempie to do Bożego Narodzenia będę łysa.... Lecę do wanny i spać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, już wspominałam wcześniej, że moja córcia dziś skończyła miesiąc:), po kąpieli ją ważyliśmy i mierzyliśmy: 4400 gram i 60cm czyli 1kg przybrała od wyjścia ze szpitala co do tych "krostek", bo jak widzę, większość z Nas się z Nimi zmaga:(, to może być trądzik niemowlęcy-tak jak wspomniała Broneczka. Tylko nie wiem jak go leczyć...potówki podobno są na całym ciele i powinny zniknąć za pierwszym razem po wykąpaniu w kalii lub krochmalu, u mojej córci głównie jest wysypana cała buźka i trochę klatka piersiowa i kark mam 2 pytania:jeśli kupy są zielone i śmierdzące to źle?, bo mojej niuni parę razy zdarzyły się takie...:(, ale dziś znów była koloru musztardowego, a drugie pytanie to takie: jeśli robicie 90 ml mleka to ile ml ciepłej wody lejecie, a ile zimnej?pół na pół? dzięki za odp. przespanej nocki życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z jak... Zielone kupki Na temat kupek dziecka można rozmawiać godzinami... Jako początkujący rodzice zastanawiamy się, dlaczego jest ich tak mało, tak dużo, są jasne, ciemne, gęste, rzadkie itd. To właśnie kupka wskazuje nam bowiem, czy dziecko jest zdrowe, czy też coś mu dolega. "Pod koniec pierwszego tygodnia życia kupka maluchów, których jedynym pożywieniem jest mleko matki, ma lekko kwaśny zapach mleka czy serwatki. Jej kolor może mieć wiele odcieni - od żółtego, żółtobrązowego, żółtopomarańczowego, złotożółtego, żółtozielonego aż do seledynowego. W zetknięciu z powietrzem kupka zielenieje. Konsystencją przypomina rzadkie ciasto naleśnikowe (wtedy mamy wrażenie, że cała wsiąka w pieluchę, tylko ją zabarwiając), grudkowaty twarożek, musztardę czy przecieraną zupę." (edziecko.pl) "Niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym robią kupki o lekko zgniłym zapachu, jasnożółte lub jasno-brązowe (im więcej białka, a szczególnie kazeiny, tym jaśniejsze), lepiej uformowane, najczęściej od jednej do czterech na dobę. Dzieci karmione sztucznie miewają też często skłonność do zaparć." (edziecko.pl) Pewnego dnia kupka może jednak być zielona, albo ze śluzem, co będzie cię niepokoić. Dlaczego tak się dzieje i jak sobie z tym radzić? * jeśli dziecko zażywa żelazo (hemofer), jego kupka może być ciemnozielona, a nawet aż czarna. Kolor kupki może się też zmienić, jeśli w mleku sztucznym jest dodatek żelaza. * kolor kupki zmieniają buraczki i szpinak (nawet jedzone przez mamę karmiącą). * ciemnozielone, często spienione kupki mogą świadczyć o alergii pokarmowej. * Jeśli dziecko robi kupkę bardzo wodnistą, strzelającą, zieloną, jakby sfermentowaną, ze śluzem, ropą, krwią, skontaktuj się z lekarzem (żyłka krwi na powierzchni bardzo twardego stolca pochodzi z zadraśniętej śluzówki odbytu). (edziecko.pl) * na rzadką kupkę pomaga smecta (jeśli dziecko nie chce jej pić, to można rozrobić trochę mąki ziemniaczanej w letniej wodzie i podawać po łyżeczce), koperek (uwaga na rumianek, rozrzedza!). * zastosuj dietę: zupka bez mięsa, na samych warzywach, kleik ryżowy, sucha bułka, można podać troszkę czekolady, która zagęszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak na moment,pisze jedna reka bo moj maly terrorysta nie schodzi z rak... lzii66, byc dalas za zimne mleko i kupka bbyla zielona (jesli to zdarzylo sie raz), jeli za kazdym razem kolor jest zielony moze jest przeziebiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IZI66 Te zielone kupki swiadcza o tym ze Twoje dziecko dostalo wiaterku. U mnie tez to sie zdarzylo.Tydzien temu bylismy z malym na wsi gdzie bylo szczere pole-zero drzew za to duzy wiatr.Po powrocie do domku kupka byla zielona.Takze trzeba uwazac by chronic przed wiekszym wichrem:-) JA robie 90 ml mleczka i do tego 3 miarki proszku.Bo na 30 ml wody przypada jedna miarka proszku.Natomiast jesli chodzi o wode ciepla czy zimna ja robie inaczej.Na caly dzien przegotowuje wode na mleko.Wygodniej by za kazdym razem jej nie gotowac dla jednej butelki. Wiec gdy wymieszam 90 ml wody z proszkiem wkladam butle do podgrzewacza.Jak nie masz podgrzewacza to mysle ze wystarczy maly garnuszek z woda i wtedy włoż butle i podgrzej do odpowiedniej temp. Ale ale ale powiem Tobie ze czytam bardzo dobra ksiazke"PIERWSZY ROK Z ZYCIA DZIECKA" tj kontynuacja slynnego poradnika"W OCZEKIWANIU NA DZIECKO" ze temp pokarmu jest kwestia smaku,w tym wypadku Twojego dziecka.Nie istnieja przyczyny zdrowotne,dla ktorych nalezaloby podgrzewac mieszanke przed karmieniem choc niektorym dzieciom taka smakuje bardziej-szczegolnie jesli zdazyly sie wczesniej przyzwyczaic.Mozesz karmic dzidzie mieszanka podgrzana w podgrzewaczu a nawet butla wyciagnieta z lodówki!!Gdyby malec sie przyzwyczail zaoszczedzisz sobie czasu z podgrzewaniem.Jesli zamierzasz podgrzewac ,wkladaj butle do podgrzewacza albo do garnuszka albo trzymaj butle pod strumieniem goracej wody. Nie podgrzewaj w mikrofalówce,mleko moze podgrzac sie nierowno. Mysle ze moglam Co troszke pomoc:-) Ksiazka jest bardzo ciekawa:-)POLECAM!!!!!!!!!! POZDRAWIAM WAS MAMUSIE!!!!!!!!!MILEJ NIEDZIELI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamunie:) dawno nie pisałam, bo mam z małą urwanie głowy, od 2 tygodni jest chora, zielony katarek z noska, zatkane gardełko i nieprzespane noce, ale powoli dochodzimy do zdrowia, uzbierało mi się trochę tematów do poruszenia, więc post będzie długi, wybaczcie;) tak na początek,chciałam się podzielić moim sposobem na ładną buźkę bez krostek u malucha- codziennie rano przemywam małej buźkę wacikiem nasączonym oiliatum i ciepłą wodą, mała ma ładną buźkę,zero wyprysków więc może to pomaga, a dodatkowo po każdym karmieniu wycieram jej buźkę wacikiem ale tylko z ciepłą wodą, bo wcześniej jak tak nie robiłam to wyskakiwały jej krostki wokół ust, sudocrem mozna używać na buźkę bo pytałam położnej, ale trzeba uważac bo bardzo wysusza skórę, najlepiej kłaśc punktowo na krostkę, nie rozsmarowywać po powierzchni ja mam problem podobnie jak kojoneczka z karmieniem butlą, mała nie chce z butli jeść ani ssac smoka, dla niej istnieje tylko cyc i to co 1,5-2 godziny- już padam na pysk, bo nie mam szans pospać dłużej jak godzinę między karmieniami, nie wiem jak długo tak pociągnę, agnes3d ty to masz szczęscie, że maluch ci tak ładnie śpi, może coś z moim mlekiem nie tak, za mało wartościowe kolejna rzecz- włoski malucha - moja malutka urodziła się z bujną czarną czuprynką, a od kilku dni zauważyłam że zaczęła łysieć na czubku głowy, takie zakola jej się robią:( czy u waszych maluchów tez tak jest? wiecie moze kiedy włoski zaczną jej odrastać? ja jeszcze nie łysieję, ale to chyba zasługa tego, że biorę witaminy dla kobiet karmiących, zażywacie tez witaminy? czy wasze maluchy tez mają taki biały osad na dziąsełkach? acha i na koniec mój sposób na bolący brzuszek: jak widzę po niej że ciśnie i zbliża się kupsztalek to kładę ją na przewijak i rozpinam pieluszkę, a ona od razu się rozluźnia i robi bez problemu, nie wiem, jakoś psychicznie dobrze działa na nią rozpięcie pieluszki:) napiszcie czy cos ciekawego potrafią już robić wasze maluchy, moja ostatnio zaczęła obserwowac swoje rączki i wszystko w koło obserwuje z takimi szeroko otwartymi oczkami, ale nie zauważyłam żeby odpowiadała uśmiechem na mój uśmiech:( w ogóle te jej uśmiechy to chyba związane ze sprawami jelitowymi są..hihi, 5 dni temu skończyła miesiąc widzę że nie piszecie nic o problemach zdrowotnych po porodzie, to chyba tylko ja taka pechowa jestem, biorę antybiotyk na zapalenie układu moczowego:( i dodatkowo mam za sobą krwotok, nie wiadomo skąd i jak wyleciało ze mnie jakies 2 szklanki krwi na raz w 1 dzien, byłam w szpitalu, badali mnie i niby wszystko ok, ale nadal krwawię dosc intensywnie i nie daje mi to spokoju nadal mam 5 kilo do zrzucenia i nie wchodze w spodnie sprzed ciąży :0 to na tyle moich wywodów, sory za stosy pytań i plątaninę tematów ale pisałam w pospiechu bo mała na chwile zainteresowana zabawkami na leżaczku i nie protestuje że nie poświęcam jej uwagi, też uzywa tego słynnego eee, eee, ee- jak zostaje sama, w dzień prawie nie śpi łobuz, więc ZERO CZASU NA WSZYSTKO:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dzis pobiliśmy rekord Florian spał od wczoraj 22 gdzie ostatni raz jadł o 20,30 do 4;10 aż się przespałam, za to głupoty mi się śniły, aż się boję, bo jak OLiwerek mi się śni że martwię się o jego zdrowie to niedługo jest chory, zawsze!!!:(, a teraz że wyciągałam takie gluty młodemu, apotem krew i patrze a tu oczodół i że niby te gile z tamtąd wrrrr rzeżnia, ąż mnie trzepie:(:(:( Izi trądzika się nie leczy sam zchodzi u nas już bużka gładziuśka jak pupcia;)🌼, krochmal jest dobry zaś na potówki:):):), ładnie je zagaja, Broneczka wit K na szczęscie Florianek dostał w szpitalu i teraz drugi raz i to wsio:):), i fakt był potem niespokojny, ale też to było w dniu szczepionek wiec wsio na raz było winne smutku mojego dziecka my już też lecimy z garderobą 62-68:):):) Zuzia może zacznij zarzywac jakieś witaminki, jak biorę Feminatal i powiem że gdy nie wezmę to czuję jakby gardło zaczynało mnie pobolewac, intensywny tryb życia:D:D:D cycków:D:D:D włosy zaczynają powoli wypadywac:p, na razie nie panikuję że starszym to był hurtowy wypad były wszędzie, na młodym w łóżku, w łóżeczku, na podłocze i w garsci przy myciu, na grzebieniu, fulll!!!, leniałam jak jeleń na wiosnę:D:D:D reakcja na zmiany hormonalne po ciąży:( KUpy u nas śmierdzą wręcz jestem okopcona:D:D:D, są co 1,5 -2 dni więc co się dziwic, musztardówki, ale ja jem wszystko więc to wszystko Florian młuci ze mną, wiadomo bez kapuchy i grochu:):):) mleko daję takie ciepłe kropię sie na nadgarstek:):), wodę podgrzewam w mikrofalówce u nas 25sek i jest idealna że ładnie się rozpuszcza, bo czasem zostawał taki proszkowy osad, za ciepła nie może byc bo zniszczy probiotyki, za letnia to juz potem mleczko zimne i żle rozpuszczone, nie słyszałąm by temperatura mleka miała wpływ na kolor kupy, starszy w lecie tylko prawie zimne pił:D:D:D:D:D, takie pokojowe:), bardziej wydaje mi się że może skład mleka albo inne czynniki, chętnie się dowiem:):):) mniejsza frekfencja czyżby bąki stały się bardziej towarzyskie:):):) FLorian uwielbia jak się do niego mówi, wali szeroku uśmiech i mówi akkkkkkhhhhh, i akkhhhh:D:D:D:D:D:D:D:D, albo auuuuuu, jak się rozgląda, ❤️ miłej niedzieli🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tease FLorian w środę kończy 8 tygodni, wiec na uśmiech musisz troszkę poczekac:):) może masz za mało pokarmu u mnie jak zaczynały się braki to też młody wisiałby co h, zreszta na 5tidzien i 8 jakoś tak życia dziecka przypada taki skok wzrostowy kiedy to dzieci są bardziej głodne i niespokojne, ale to laktacja się do tego dostosowuje, włoski też nam się wytarły i już nowe piękne wybujały, nic się nie martw:):):) wyrosną nowe w swoim czasie, :):):) dbaj o siebie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Za nami ciezka noc:(Gaja miala problem z usnieciem, spala ale czujnie co jakis czas chciala smoka, cyca albo lulania we wozku. Teraz spi u dziadka na rekach:) Blanka tez zle spala, myslalam ze 2 latka roznicy to fajny wiek miedzy siostrami ale sa klopoty:(Blanka jest zazdrosna i w nocy przez sen przezywa to co dzialo sie w ciagu dnia:(mowi przez sen, placze i najgorsze ze nie chce sama spac. Odliczam dni bo wiem ze w koncu to sie skonczy, tylko musi minac kilka miesiecy:) Gai troszke krostki zbladly, mysle ze juz bedzie dobrze, myje rumiankiem a dzis posmaruje sudocremem i zobaczymy. Kupa jest praktycznie w kazdej pieluszce, to dziwne bo mojego brata coreczka robi raz na tydzien a moja raz na 3 czy 4 godziny i lekarze mowia ze obie sa zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, Co słychać Mamuśki? U nas fajnie właśnie się bzyknęłam z mężem. Wreszcie!!! po 2 miesiącach nie bzykania i miesiącu i 5 dni po porodzie. Warto było troche pocierpieć na początku, bo końcówka była mega Mój maluch jeszcze nie łysieje, ale z tego co wiem, to bardzo częste zjawisko. Na pocieszenie dodam, że po jakimś czasie włoski odrosną. Tease, co do krostek to spróbuje Twojego sposobu może pomoże. Tease nie ma czegos takiego jak „za mało wartościowy pokarm. Matka może mieć mało pokarmu, ale wartościowo zawsze jest ok. Wiec jak masz mało pokarmu to przystawiaj często dzieciaczka i będzie ok. Co do wagi, to teoretycznie zostało mi ok. 3 kg do wagi sprzed ciąży, ale praktycznie moje wczesniejsze miesnie zamieniły się w tłuszcz i nadal czuje się źle - brzuch jest w miare ok., tylko moje uda są za duże. Co do aktywności Dawidka, to najbardziej aktywny jest od 6 rano do 12.30, potem spanie i kolejna fala aktywnosi następuje wieczorkiem. Kristen, to Florian tylko 2 razy miał podawaną wit K? ale to była jakaś wieksza dawka czy jak? hmm ja podaje codziennie po 10 kropel. Ja też lece z witaminkami feminatal albo falvit i wapno 1000mg. U nas z kupami jest tak, zę są ale tylko takie małe, a potem nagle wieeeelki kupsztal, że sie z pieluchy wylewa :-)))))) Dziewczyny które karmią piersia, czy wasze dzidziusie cały czas ładnie ssą? Bo mój ma ostatnio takie akcje, że ssie i nagle odrywa się od piersi i zaczyna płakać, potem znowy cyca w buzie, kilka razy possie i znowu płacz. Nie jest tak za każdym razem, bo czasami ładnie je. O co chodzi? może któraś pomoże. milej niedzieli, buźka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i szczepicie dzieci na pneumokoki i rotawirusy? jakie szczepionki wybieracie? skojarzone czy sanepidowskie? z gory dzieki za info, ja mam totalny metlik w glowie a musimy sie zdecydowac do srody....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my wczoraj byliśmy u ortopedy - dr oglądała stawy Zuzi i powiedziała, że na razie jest ok ale i tak musimy zrobić kontrolne usg ostatnio pisałam, że Zuzia zrobiła mega kupę jak byliśmy na badaniach no i wczoraj też nas nie zawiodła - jak ja tylko rozebrałam od pasa w dół to zaraz zrobiła mega siku i zmoczyła sobie kaftanik, a że mama jeszcze nie nauczyła się, że trzeba mieć zapasowe ciuszki więc Zuzia wracała tylko w śpioszkach na ramiączka :-) potem byliśmy na usg jamy brzusznej i niestety się zmartwiłam :-( dr powiedziała, że jest zastój moczu w lewej nerce - nie chwilę obecną nie wie czy to coś poważnego czy nie - musimy iść do pediatry po skierowanie na ogólne badanie moczu i je wykonać i wtedy zobaczymy co dalej - zastanawiam się tylko jak u takiego maluszka pobrać mocz do analizy - czy któraś z was może już pobierała od swojego maluszka - jeśli tak prosze o poradę jak to wykonać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodka z tego co pamiętam są takie specjalne woreczki ktore się przykleja do wiesz gdzie i sisie tam ladują, ale tutaj ja taki dostałam od dr, wiec nie wiem spytaj w aptece???? szczepienia-nie mieliśmy wyboru tu szczepią 6w1 plus pneumokoki w sumie 3 dawki, pierwszą już zaliczyliśmy NIka tak w szpitalu pierwsza i teraz na 6 tyg druga dawka ostatnia, w takiej mini strzykaweczce, do buzki, :):):) Florian też zcasem odrywa się i płacze, pokarmu nie brakuje bo sika jak z dyngusa:P;), uznaję że albo jest już najedzony, albo musi odbeknąc bańkę bo gdy go uwiera w brzuszku to też się niecierpliwi, gdy nie bańka kończę karmienie, uznaję że jest już syty, chociaż czasem wydaje mi się że bardziej jest to związane z brzuszkiem:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja!!!!!!!!!!! NIKA!-ja bede szczepic na pneumokoki i rotawirusy,wiadomo ze sporo kasy ale i mniej wkuwania!!!!!!ogólnie zamiast 21 jest 12!Trzeba zbierac kaske bo w lipcu czeka nas pierwsze szczepienie:-) W ogole sie ich nie boje.Moj synulek tyle przezyl męczarni podczas pobytu w szpitalu wiec szczepienie nie powinno go przerazic.tak mysle ale wiadomo ze mamusia bedzie go przy tym wspierac:-) DODKA07!-moj synek jak mial pare dni tez mial problemy z nerkami:-( na poczatku jak karmilam piersia co przeciez sie nie udawalo,okazalo sie ze maly nie dojadal i przy tym nie sikal!myslalam ze pampersy sa tak nowoczesne ze nie widu i nie czuju moczu!!!!!!a tu bidok nie dojadal,spadal z wagi,plakal-MASAKRA. Mial robione usg nerek i dzien w dzien pobierany kilkakrotnie mocz a odbywalo sie to poprzez przyklejenie mu na pitosia woreczka do ktorego sikal.potem byl cewnikowany.nie wiem jak to odbywa sie u dziewczynek:-( czy bedzie cewnikowana czy tez sa specjalne woreczki dla dziewczynek.nie mam pojecia.poinformuja Cie kochana! Tylko spokojnie-lepiej niech jej pobiora i bedziesz wiedziec co i jak! Trzymam kciuki!!!!!!!!!!!! Mam tez pytanko!Moj bąbel skonczyl wczoraj 3 tyg na razie pije 90 ml co 3 godz i zastanawiam sie kiedy zwiekszyc mu pokarmos???????? czy poczekac jak bedzie mial 4 tyg i doleciec do 120 ml np co 3,5-4 godz???????czy to nie bedzie za duza przerwa?????????????:-( To juz sie maly cwaniak zrobil,lubi byc na rekach ale nie jak siedze tylko jak chodze!!!!!!!!O NIE!!!!!!ja mu dam!!!!!!!wzielkam go na rece bylo ok,potem zaczelo sie eeeee yyyyyyyy eeeeee i AAAAAAAAAAA wiec od razu przelozylam go do lozeczka,tam zaczelo sie AAAAAAAAAAA!!!!i po 5 minutach usnal!!!!!!!!:-) To jest moment jak takie male szkraby mozna nauczyc fanaberiiiiii!!!!!! Nie dam sie!Tak samo dzis na spacerku ladnie spal potem wjechalismy do ogrodu i po krotkim czasie postoju sie przebudzil i bylo AAAAAAA wzielam wóziu pojezdzilam i znow zasnal,maly postoj i znow AAAAAAA!!!! o nie nie nie nie nie nie nie dam sie!!!!!!!!!!potem nie dam rady bo nie bedzie lubil postoju!!!!!!!po prostu przeczekuje jego widzi mi sie!troche JEST AAAAAAAAAAA i potem spokoj:-) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo:) My na szczepienie idziemy na początku lipca, jakoś przeżyjemy. Ile kosztują pneumokoki, bo sie zastanawiam czy mnie stac, jakoś tak straszycie:P Co do trybu dnia mam podobnie jak nika, aktywność rano i wieczorem-np. teraz. Ale jak sie go przewinie i nakarmi to potem latwo go idzie uspokoic. Niestety najlatwiej oczywiscie na rekach i najlepiej kolyszac, ale robie to rzadko i wiem ze da sie tez inaczej ale to juz kosztuje troche zdrowia :/ Tej noc ja poszlam spacok 24.30 a Paweł sie wtedy obudzil, zjadl przewinal, beknal i ani myslal zasnac, cholera...zgasilam swiatlo, wlaczylam karuzelke(misie z fp dzialaja na wszystkie moje piloty tv:P)razem z projektorem i odglosami natury i maly byl zadowolony przez ok 30min., a potem nie wiem chyba zasnal, ja w kazdm razie na pewno :) Potem wstal chyba ok 4 no i obudzil sie o 6:( nie pospalam ale z wlasnej winy bo w zasadzie moglam isc spac o tej 22 np. Paweł zjada zwykle 90ml(ma tyg.)w ciągu dnia a w nocy gdy spi dluzej to zdarza mu sie 120, ale w ciagu dnia czesto gesto zjada tez 60. Rośnie wiec chyba jest ok :) Zreszta jak zaczelam marudzic poloznej ze moje dziecko tak nieregularnie jeszcze je i spi to powiedziala mi zeto normalne, wazne ze przybiera a na uregulowanie ma jeszcze czas. Dołączamy do grona pryszczatych:( Caly policzek obsypan jakby typowymi syfami z biala koncowka, 1 na czole, w na brodzie i 1 na drugim policzku. nieladnie to wyglada.Sudocream stosuje sie do twarzy na pewno, ale czy u mnie podziala to sie okaże. Sama nie wchodze na wage, boje sie bo jakos ostatnio stalam w miejscu i tez zostalo mi ok 5-6kg do zrzucenia. niestety po 1 ciazy tyle mi zostalo i nie udalo sie zrzucic:( Teraz to juz nieladnie wyglada bo razem to ok 10:/poszlo w brzuch :/pasa uzywalam kilka dni jak mialam taki wielki bebemn ze wlasnie sasiadki sie pytaly cz mi kogos w srodku nie zostawiono :) Jak go mialam na sobie to mi spodnie spadaly. niestety sciagniety nei dal jak do tej pory specjalnch wfektow. Brzuch ciut mniejszy ale to jeszcze daleko od mojej normy zeby moc wyjsc w bikini, ech Jestem po cc i zastanawiam sie kied mozna zaczac brzuszki ? Jak myslicie? Co do metody antykoncepcji-ja mysle o spirali, martwia mnie tylko ceny. po 1 ciazy nie chcialam zalozyc i bralam piguly, zylam mitem spirali komunistycznych ktore podobno dziurawily macice i polecane byly kobietom ktore nie chca juz miec dzieci. te obecne podobno juz nie stanowia zadnego zagrozenia. ja jednak sie balam :) teraz cce spirale bo jestem leniem i boje sie ze zapomne kiedys piguly i wpadne jak kolezanka z lozka na porodowce, a nie chce juz niestety 3 dzieciaczka, bo kiedys trzeba te dzieci odespać :P Sexik-juz jest calkiem ok, bo za pierwszym razem to mialam pustynie miedzy nogami a teraz... ;) buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja mala nie spala od 3 nad ranem do 5 po poludniu z 30 min przerwami na drzemke. Dala nam popalic jak cholera, darla sie jakby ja ze skory obdzierano. I tak, glodna nie byla, mokro nie miala, kolka to tez nie byla, a wiec co???Czy Was tez to spotyka czasem? Ciekawe jaka noc dzisiaj bedzie... nie szczepimy na rota.. i pneumo..boimy sie skutkow ubocznych tj.autyzmu moje piora wrecz odwrotnie, rosna jak cholera. Mam juz wlosy do pasa, grube, duzo i lsniace :) (a brzuch mam do kolan hehe..) Chcialabym wywalic swoje cielsko na slonce ale te zwisy i cellulit nie pozwalaja. Kurcze, musze sie zebrac i gnac na silownie, bo lustra i wagi jak ognia unikam. No a moje dziecie nie spi wciaz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki:), * niezapominajka nie wiem czemu Twoja mała tyle nie śpi i płacze:(, ale coś jest nie tak jeśli dziecko nie śpi przez połowę dnia...Ty karmisz butlą czy piersią???Może nie dojada i jest głodne?Pamiętasz jak u gryfnofreli było...Tymek też potrafił przez pół dnia nie spać, ale po miesiącu jak dała mu butlę to było już ok. Niemowlę powinno spać ok 20 godzin na dobę... Nie wiem sama, a jesteś pewna,że nie ma kolek...??? Moja wczoraj została wykąpana po 20-stej, dostała butlę i spała do 4:30, a później do 8 i teraz też śpi...w ciągu dnia zdarza jej się 5 godzin nieprzerwanego snu np. od 12 do 17, a w nocy nawet do 8 godzin:), wiem,że dzieci są RÓŻNE... * izabela pneumokoki i rotawirusy kosztują ok. 300zł jedna szczepionka * karina moja w sobotę skończyła 4 tyg. i od wczoraj zwiększyłam jej do 120ml, ale i tak wypija 80ml, ale przerwy są różne w jedzeniu, jak pisałam wcześniej potrafi wytrzymać 8 godzin bez jedzenia w nocy, więc ja nie wybudzam, jak będzie głodna to się obudzi i będzie płakać * nika opinii o szczepionkach jest WIELE...my zdecydujemy się na te 6w1 (180zł) lub 5w1 (105zł), żeby było mniej wkłuć oraz na rotawirusy (249zł lub 299zł), bo to jest doustna szczepionka, więc nic nie boli, jeśli chodzi o pneumokoki to będę szczepić chyba dopiero przed pójściem do przedszkola..., ale znam zwolenników tych zwykłych szczepionek czyli 3 wkłucia za pierwszym razem, bo boją się tych skojarzonych szczepionek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do moczu, to ja robilam malej, w aptece sa spejalne woreczki, radze zaopatrzyc sie w mniej wiecej 5 sztuk, bo u nas udalo sie dopiero za 5 razem, albo byla kupa i wszystko uswinione, albo polecialo gdzies bokiem, nie wiem byc moze nie potrafilam dobrze tego przymocowac, udalo sie mojemu mezowi. Kurde wasze dzieciaki tyle jedza, a moja ma juz 9 tygodni i je tylko po 70, 80ml...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey hey Wczoraj mój synuś pokazał mamusi jaki z niego zdolniacha :) ale od początku po wieczornej kąpieli, wypielęgnowaniu ciałka i zjedzeniu pysznego mleczka, mój syn zaczął robić kupe..raz, drugi, trzeci więc myśle to idziemy się przebrać, ale to co zobaczyłam przeszło moje najśmielsze oczekiwania! Mój syn był dosłownie obsrany po pachy łącznie z body i śpiochami! Jak to zrobił? Nie mam pojęcia. Na dokładkę zrobił wielkiego i śmierdzącego bąka jak ściągałam pieluchę!!! jak już go powycierałam, nakremowałam i naszykowałam nowe rzeczy to mój potomek obsikał czyste ubranka, nową pieluszkę i pół ściany! Taki z niego żartownis :p Kristen => to fajnie macie z wit. K. Szkoda, że tu nie ma takiej możliwości. Odnośnie karmienia i płaczu to mojemu nie chce się odbić w czasie jedzenia, tylko robi to na końcu albo w ogole. A kładziesz go do łóżeczka jak płacze? Dodka => dobrze piszą dziewczyny są takie woreczki do łapania moczu. Mój też taki miał w szpitalu. Karina => widzę, że od początku uczysz dzieciaczka jak ma się zachowywać. Mój jak na razie ze mną współpracuje i jak ma być grzeczny to raczej jest, czasem tylko porobi miny, ale jest ok :) Izabela => u nas pneumokoki kosztują 280 zł jedna dawka, a trzeba przyjac 4 dawki, wiec wychodzi 1120 zł. Rotawirusy kosztują 600zł lub 750zł (do wyboru dwie dawki po 300zł lub trzy dawki po 250zł). Więc wychodzi troche kasy. Hmm w sumie sama nie wiem co robic, bo np. znajomy lekarz który ma małe dziecko, to nie sczepił na pneumokoki ani na rotawirusy. Ale wiadomo nikt nie da pewnosci ze dziecko czegoś nie złapie. U nas nocka wygladała podobnie jak u Was, czyli jak poszedł spac o 22 tak o 6 był gotowy do zabawy. Niestety mama miała mało do powiedzenia teraz pospał 30 min i wlaśnie się przebudza eh a ja sama zostałam, rączki mam tylko dwie wiec albo synus na rekach albo cos zrobie w domu... cieżki wybór :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie sadziłam, że to powiem, ale decyzja o karmieniu piersia zamiast butla była NAJGORSZĄ w moim życiu! Toż to masakra jakas normalnie. Dopadł mnie chyba jakis kryzys laktacyjny, bo o ile wcześniej problem był w dzień, a nocki były spoko, to od dwóch dni nawet w nocy cyce miękkie, a młody oczy jakpięc złotych i ryk co 1,5 godziny. Załamana jestem totalnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×