Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
RenataL

Jaka patelnia??

Polecane posty

Gość Ehka
@elfik - to może trzeba pilnować tego co się smaży na patelni? Nawet najdroższej patelni trzeba pilnować ;) Ale jak już musisz nową kupować to polecam ci wziąć od Ambition np. patelnie selection z ich teflonem. Przynajmniej nic do niej nie będzie przywierało. @danaa - a jaka patelnia jest mocna? Według mnie ważne jest to czy patelnia jest dostosowana do kuchenki i z czego jest wykonana. Ja mam właśnie tą selection i zero problemów. Mogę ją nawet do piekarnika wsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danaa87
@elfik ważne jest właśnie też to, żeby to był teflon, ja innych nawet nie kupuję :D @ehka też mam tą patelnię, jest super, a oprócz tego dobrze się prezentuje w kuchni. a mam płytę indukcyjną i nie wszystkich naczyń mogę używać niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ehka
@dana - Wygląd ma na prawdę dla Ciebie znaczenie jak chodzi o patelnię? Ja bardziej zwracałam jednak uwage na funkcjonalność i to 3 warstwowe dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elfik10
@Ehka Oczywiście, że pilnuje jak coś robię w kuchni. Wydaje mi się, że mam już zjechaną patelnię dlatego czas na nową. A jak z myciem, do zmywarki można dać? @Danaa Szczerze mówiąc też lubię jak moje naczynia się prezentują, przynajmniej nie muszę się ich wstydzić jak ktoś przychodzi. Dostanę gdzieś taką patelnię stacjonarnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danaa87
@Ehka tak, nawet patelnia dla mnie musi dobrze wyglądać, takie małe spaczenie :p @elfik ja je widziałam tylko w Kaprysie, ale to taki sklepik chyba bardziej charakterystyczny dla mojej miejscowości o ile się nie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellisimanka
@danaa87 Ja np widziałam w saturnie i inter marche produkty ambition :) @danaa87 apropo dobrze wyglądających naczyń, co sądzicie o serii nature? Zastanawiam się nad garnkami, ale nie ukrywam patelnia też fajnie wygląda ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elfik10
@bellisimanka Wygląd mają po prostu niesamowity i te rączki imitujące drewno :) Ale takie garnki to już raczej do mikrofali się nie nadają @bellisimanka weszłam sobie na ich stronę i tam mają zakładkę i gdzie możemy je kupić. Wszystkie sklepy wymienion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćNikodemka
@elfik10 Racja, te drewniane uchwyty są genialne . A które garnki się nadają do mikrofali? W życiu bym nie pomyślała żeby garnek do mikrofali wsadzić :o Ty tak robisz? @Dzięki za info, najciemniej pod latarnią, ale przynajmniej już wiem że nawet i w saturnie można ich produkty dorwać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesero

Patrzcie tutaj - empik.com/zestaw-patelni-gerlach-initial-z-powloka-ceramiczna-24-28-cm-gerlach,p1214131106,dom-i-ogrod-p

Wybór dobrej patelni nie jest specjalnie trudny. Sprawdzona marka i rozsądna cena - to podstawa. Nie oczekujcie, że patelnia za 15 zł będzie wam idealnie służyć przez 10 lat. Zresztą - taki zakup jest naprawdę średnio trafiony, ale to wasze zakupy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Moim zdaniem fajny wybór patelnie można znaleźć na Bass Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winnie

Polecam zajrzeć na strone https://ballarini.pl/patelnie-zeliwne-staub/
Tu jest akurat odnośnik do patelni żeliwnych firmy Staub, który jest pionerem wszelkich firm zajmujących się produkcją patelni, garnków do pieczenia, gotowania, grillowania, itp.! 
Znajdziesz tam rownież patelnie grillowe tego samego producenta, ale także garnki oraz akcesoria kuchenne firmy Zwilling, również dobre, ale może nie z tak wysokiej półki, czy nawet firmy Ballarini. Osobiście polecam tę stronę, również ze wgzlędu na japońskie noże Miyabi. 
A poza tym Ballarini ma swój blog z przepisami vege https://ballarini.pl/blog/vege-c11 oraz nie tylko, bo mięsne potrawy też są, a warto korzystac z nich, bo są przepyszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szol

Zgadzam się z przedmówcą , ze patelnie żeliwne produkowane przez francuską firmę Staub są niesamowite, jednakże tańsze są Zwilling ale też niesmaowicie dobre, w końcu to niemiecka jakość na którą warto wydać swoje zarobione pieniądze. I akurta sklep Ballarini wprowadził promocję  i pozwala zapoznać się z markami nowej grupie odbiorców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lara

Ja wybrałam tą włoską patelnię www.porcelana24.pl/patelnia-28-cm-flonal-cookware-dura-induction-1-d28.html ze względu na jej ogromną wytrzymałość i długowieczność. Kilka osób polecało mi zakup tej marki. Patelnia nadaje się do wszystkich rodzajów kuchenek i można ją myć w zmywarce. Zakupy w tym sklepie robiłam już nie pierwszy raz, więc z pewnością transakcja u tego dostawcy będzie dobrym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob tutaj poleca patelnie zeliwne. I faktycznie są wytrzymałe i mogą służyc długie lata, sama jednak nie mogę się do takiej patelni przekonać Po pierwsze jest bardzo ciężka, co z jedzeniem stanowi jeszcze wiekszy cieżar. Poza tym aby rzeczywiśćie była tak długotrwała, trzeba o nią dbać. Nie powinno się jej na przykłąd polewać zimą wodą kiedy jest ciepła.

Ze swojej strony polecam znacznie tańsze patelnie ceramiczne

https://ostry-sklep.pl/patelnie-ceramiczne

Plusem w ich przypadku jest fakt, ze ich powłoka nie jest trująca i są bezpieczne dla zdrowia nawet jak się je lekko zarysuje ( w przeciwieństwie do teflonu). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O każdą patelnię trzeba dbać... nie tylko o patelnię żeliwną... żadnej nie można zalewać od razu wodą po smażeniu, trzeba poczekać aż ostygnie. patelnie z powłokami non-stick też trzeba lekko natłuszczać, by nie wysuszały się i nie ścierały, ale fakt, ze patelnie ceramiczne są znacznie wytrzymalsze. Nie gwarantują jednak całkowitego efektu nieprzywierania. Też wymagają użycia tłuszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest ogromny, a co do żeliwnej to tak, nie da się smażyć bez dodatku tłuszczu. Wiecie co kilka dni temu kupowałam  kosz na śmieci do kuchni w superwnetrze.pl i zerknęłam na patelnie. Wybór mają ogromny, zajrzyj może coś znajdziesz dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceramiczna latwo uszkodzic, zeliwne sa super ale wymagaja dlugiego nagrzewania i jak ktos nie ma wprawy to latwo zepsuc smazenie na niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej cześć i czołem!

Potrzebuję porady bardziej doświadczonych ode forumowiczek

Moja mama kocha spędzać czas w kuchni i uwielbia taką jedną patelnię (tak bardzo, że już prawie nic z niej nie zostało)

Za niecały miesiąc zbliżają się jej urodziny i pomyślałam że dobrym pomysłem będzie kupić jej jakąś nową.

Czy możecie mi coś polecić? Zależy mi żeby 

- nic do niej nie przywierało (naprawdę nic, a nie tak, jak w tych głupich reklamach obiecują, a potem patelnia po dwóch razach jest do kosza )

- najlepiej żeby była czarna

- aby była łatwa do umycia

- aby tak łatwo się nie psuła...

Nie mam pojęcia po ile chodzą dobre patelnie, ale jestem w stanie wydać na nią dużo, bo naprawdę zależy mi na tym, żeby mama miała ją na lata.

Jeśli kupiłyście patelnię na internecie, poprosiłabym o nazwę albo link do niej, a jeśli w jakimś konkretnym sklepie, to poprosiłabym o jego nazwę lub chociaż zdjęcie/markę patelnii. Aktualnie zastanawiam się najbardizej nad taką żeliwna https://sklep.technica.pl/patelnie-do-grillowania

Dziękuję za każdą, nawet najmniejszą pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teflonowa do większosci zadań, żeliwna do mięs, zwłaszcza wołowiny i wieprzowiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie też interesuję jaką patelnie warto kupić. Myślę o takiej patelnie - grill, co wy na to? Kto ma, napiszcie opinie))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bella420 napisał:

mnie też interesuję jaką patelnie warto kupić. Myślę o takiej patelnie - grill, co wy na to? Kto ma, napiszcie opinie))

słaba jest, nam teflon poschodził dookoła tych grillowych wypustek.

Generalnie nie teflon. Teflon jest szkodliwy, raz porysowana patelnia nadaje się tylko do kosza. Mnie się sprawdzają te z ambition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×