Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozwódka z dzieckiem

NAZWISKO DZIECKA PO ROZWODZIE ?

Polecane posty

Gość rozwódka z dzieckiem

Chcialabym sie dowiedzieć czy po rozwodzie mozna zmienić nazwisko dziecka ? Ja planuje zmienic nazwisko byłego męża ,na moje nazwisko panieńskie i chcialabym żeby moja corka też nosiła moje nazwisko panieńskie. Czy jest to możliwe ? prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbbbbb111111111111
Możesz zmienić jeśli pozbawisz ojca praw rodzicielskich i zrzekniesz się alimentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwódka z dzieckiem
A z jakih przyczyn mogę go pozbawić praw ? Mysle że w moim przypadku jest to mozliwe bo ojciec dziecka ,widzial sie ostatnio z nia w czerwcu. Nie mieszkam z nim od listopada 08r. i od tego czasu zadnych pieniedzy na dziecko nie daje.... zapomnial o jej urodzinach ,nie był na chrzcinach itd... czy to są wystarczające powody aby mu zabrać prawa rodzicielskie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwódka z dzieckiem
jakich * sorki za błedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbbbbb111111111111
Musisz złożyć pozew i opisać wszystko. sąd tak naprawde zdecyduje...może on wtedy się obudzi ze traci dziecko... przemyśl to zeby w przyszłści dziecko nie maiało ci tego za złe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość il7iuok79o
No cos Ty,jestes głupia czy co.Jak mozna zabrać nazwisko ojca dziecku >To,ze ojciec nie widział sie z dzieckiem nei ejst wazne.Wazne jest to,ze pewnego dnia gdy dziecko bedzie duze bedzie miało do Ciebie zal,ze zdecydowałas za nie w tak waznej sparwie.Co innego gdyby dziecko miało od zawsze Twoje poanienskie nazwisko,ale wtej chwili wykazałabys sie istna glupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwódka z dzieckiem
wątpie ,że on coś zrozumie ,bo niedugo bedzie mial drugie dziecko ( jego laska jest w ciązy ) a ja chcialabym zeby moja corka miala moje nazwisko ,bo wstyd sie przyznać że teraz nosi jego ... :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbbbbb111111111111
nie jest głupia...nie każdy zasługuje na miano ojca!!! jak można zapomnieć o tak ważnych dniach w zyciu dziecka...nie interesowac sie jego zyciem???? jak córka dorośnie to sama może decydowac...a zreszta decyzja nalezy do sądu i do matki. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwódka z dzieckiem
il7iuok79o - dopóki dziecko nie skonczy 18 lat ,decyduje za nie ja ,i za nazwisko jakie bedzie mieć też. bo do nazwiska jej ojca wstyd sie przyznać ...a jesli on ją ''olał'' i zapomnial o jej istnieniu ,więc ja tez bede dążyć do tego żeby moja corka nie miala nic z nim wspólnego -nawet nazwiska!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość il7iuok79o
rozwódka z dzieckiem mylisz sie.Jezli chodzi o nazwisko to mozesz decydowac do 13 roku zycia dziecka,.Jezli dziecko ukonczy 13 lat to ma prawo samo decydowac o nazwisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość il7iuok79o
rozwódka z dzieckiem--takze dziecko ktopre nie ukonczyło 18 lat zycia a ukonczyło 13 ma prawo w wielu sprawach decydowac samo,ale pod kuratela rodzicow lub opiekunow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbbbbb111111111111
il7iuok79o przecież ona tylko pytała o rade a nie o pozwolenie. zrobi jak zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość il7iuok79o
bbbbbbbbbbb111111111111--jezli byłabym na miejscu autorki,to na pewno rady dotyczacej tej sprawy nie szukałabym tutaj,tylko u prawnika ktory wyswietliłby mi wachowo wszystkei za i przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja obecnie zmieniam
nazwisko dziecku na moje ! niestety musisz mieć zgodę ojca , idziecie razem do urzędu stanu cywilnego i w obecności urzędnika piśszecie podanie trwa to około minuty a decyzja w 30 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbbbbb111111111111
il7iuok79o nie każdego stać na prawnika. życze autorce jak najlepiej bo sama trafiłam na takiego dupka!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwódka z dzieckiem
dziecko teraz ma 1,5 roku wiec do 13 lat jej jeszcze daleko... znając jej ojca to sie nie zgodzi na to zeby jej zmienic nazwisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość il7iuok79o
bbbbbbbbbbb111111111111-owszem,nie kazdego stac na parwnika,ale sa porady bezpłatne w roznych poradniach rodzinnych,w redakcjach dyzuruja prawnicy,psychologiowie ktorzy bezpłatnie udzielaja porad.Tylko trzeba sie rozgladnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość il7iuok79o
rozwódka z dzieckiem-wiesz,zycie toczy sie w rozny sposob,teraz ojciec dziecka moze byc nie taki jak trzeba,a za lat iles moze stanie sie prawdziwa p[odpora dziecka.Nie mamy gwarancji,ze mezczyzna ktory jest wspaniałym ojcem za klat kilka nie okaze sie łotrem,tazk enie mamy pewnosci czy ten łotr ktorym jest w tej chwili nie stanie sie wspaniałym ojcem.Przemysl to i nie postepuj pochopnie,bo na razie zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbbbbb111111111111
il7iuok79o zmiana nazwiska nie zabrania mu być ojcem...może kiedy dowie sie ze ani matka ani córka nie chca miec z nim nic wspólnego to sie zmieni. pewnie ze lepiej by było gdybyb zajmował sie mała...to jego obowiązek ale moze on nie dorósł do tego,a moze jest zwykłym dupkiem,który ma gdzies potrzeby włsnego dziecka. kim trzeba byc i jakie miec uczucia zeby nie tesknic za własnym dzieckiem i je ignorować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość il7iuok79o
bbbbbbbbbbb111111111111 ale w przysżłosci moze dziecko miec zal,ze nosi matki nazwisko,a nie ojca.Ja bym z taka decyzja poczekała do 13 roku zycia dziecka.Wtedy okazało by sie czy dziecko chce zmiany nazwiaska i czy ojciec naparwd ejest niegodny tego aby jego dziecko nosiiło jego nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość il7iuok79o
bbbbbbbbbbb111111111111--juz napsiałam,z eludzie zmieniaja sie,zmieniaja swe poglady,zachowanie ,więc moze ten ojciec bedzie jzu niedługo super ojcem mimo,z enie bedzie z matka dziecka,Trzeba dac szanse jemu i dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie pitolcie głupot
il7iuok79o - nie histeryzuj. Dla autorki bedzie znacznie wygodniej, gdy dziecko będzie nosić jej nazwisko. Widać nie przeżyłąś cyrków z ciągłym udowadnianiem, że to Twoje dziecko, gdy się nosi inne nazwiska : w szpitalu, na granicy, w szkole. Ma na ileś tam lat utrudniać sobie i dziecku zycie w nadziei, że dupek się kiedyś ockinie? Jak się ocknie i przestanie być dupkiem, to i nazwisko dziecka w niczym mu nie przeszkodzi. Jeśli facet nie interesuje się dzieckiem, to pozbawienie go praw rodzicielskich jest na miejscu. Wiele kobiet ma masę problemów, bo nie rozwiązało tej sprawy a późnioej np. nie mogą wyrobić dziecku paszportu, bo potrzebna jest zgoda ojca, na operację też jest potrzebna zgoda rodziców. A tak do Twojej wiadomości - to nie matka pozbawia dziecka nazwiska ojca a jego samego praw rodzicielskich, tylko SĄD. Na podstawia bardzo poważnych przesłanek. I jeszcze jedno. Pozbawienie ojca praw rodzicielskich nie zwalnia go z płacenia alimentów, chyba, że dziecko zostanie adoptowane przez Twojego drugiego męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niby dorośli a jak dzieci
jasne pozbaw dziecko ojca bo zapomniał o jej urodzinach. No naprawdę wjątkowy powód:-D To tak, jakby się rozwodzić bo mąż zapomnial o rocznicy ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no bo oczywiście najlepszym
wyznacznikiem dorosłości jest tu postawa tatusia. Jest druga połowa października, on dziecka nie widział od czerwca, a mieszkają w tym samym mieście - tylko brać przykład :-O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czyja to wina
Ze takiego dupka sobie wybralas na ojca dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie nazwisko
ja jestem ex i ma dwoje dzieci - wszyscy nosimy nazwisko po byłym mężu i wyobraźcie sobie, dowiedziałam się ostatnio, że on podczas swojego ślubu przyjął nazwisko po jego żonie!! teraz on, jego zona i ich dzieci maja takie samo nazwisko a ja i moje dzieci mają nazwisko...jego rodziny moje dzieci się nie nazywaja tak jak ojciec... tego nie przewidziałam, bo bardzo walczyłam, żeby nosić jego nazwisko...no i noszę, tyle, że on juz go nie nosi :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrr nooooooooooooooooooooooo
19.10.2009] 21:00 [zgłoś do usunięcia] A czyja to wina Ze takiego dupka sobie wybralas na ojca dziecka? No i z której strony by nie spojrzeć wszystkiemu winna kobieta. :-O Walnijcie się niektórzy w swoje durne pały. Jakby człowiek wiedział, że się przewróci, to by usiadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azureus.ona.26
do pani dwa pietra wyzej a jak i czemu tak walczylas o to zeby nosic jego nazwisko? przeciez juz je mialas wiec jak walczylas nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem na to zywym przykladem ze sie da i jak czytam te odpowiedzi mijajace sie z prawda.... oczywisc ze mozesz zmienic po rozwodzie dziecku nazwisko jesli tylko twoj byly ma ograniczone prawa do dziecka pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I Ty ostatni gościu dajesz radę autorce wątku,tak?Pięć lat temu pytała,jakbyś zerkneła na datę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×