Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość little girl.....

co na wymioty..nievmam juz sily

Polecane posty

Gość little girl.....

Witam, od wczoraj calyy czas wymiotuje. Nie wiem co sie dixeiej ,zoladek mi sie rozstroil albo cos zjadlam. Nie wiem .Ale juz jestem wykonczona. co pomaga ? Co mam pic? Jesc ,zebyj uz nie ywmiotowac? az mi slabo od tego i zaczynam miec dreszcze. dziwnie sie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GIGI232325
wiem jak to zabrzmi ale AVIOMARIN. Na serio kilka razy mnie uratował przy calodziennym lub całonocnym wiszeniu na kiblu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej się zgłoś do lekarza
masz gorączkie? dobry jest vomitusheel, krople, a tak to próbuj może kleik ryżowy dodatkowo, ajk coś wciśniesz w siebie. pij dużo wody, herbatę gorzką bo ona uspokaja żołądek. idź do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w stu procentach
Amol,w/g sposobu zazywania,czyli kilkanascie kropel na wode lub cukier,ja tylko amolem sie ratuje bo jest niezawodny,dlatego polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej się zgłoś do lekarza
powiedz jeszcze autorko czy przy uciskaniu boli cię brzuch? cola też jest dobra, o ile nie ma się od niej odruchu wymiotnego ;) u mnie na przykład pogarsza sytuację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki....
Nic nie jeść ciężkiego dopóki nie odzyskasz apetytu! Natomiast dużo pić, żeby uniknąć odwodnienia organizmu. Potem kleik ryżowy może być i wszystkie potrawy suche np. ugotowane ziemniaki (bez tłuszczu!), sucharki, krupnik na samych(!) jarzynach z kaszą mazurską - tą najdrobniejszą. Jak się oczyścisz i zachce ci się jeść to sygnał, że jest dużo lepiej i powiino być ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej się zgłoś do lekarza
pouciskaj brzuch czy boli Cię w którymś miejscu bardziej przy ucisku (oprócz żołądka bo on będzie bolał na pewno) i jak tak, to dzwoń po pogotowie lepiej, dyspozytorka podejmie decyzje czy trzeba karetkę wysyłać. uważaj, żeby się nie odwodnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze to ciaza
a nie jestes w ciazy>? Ja tak mialam w 3 miesiacu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej się zgłoś do lekarza
jak ciągle masz tak samo to lepiej zgłoś się do lekarza jak Ci do wieczora nie przejdzie, bo to jest niebezpieczne, przy zwykłym zatruciu, jak byś coś zjadła, to ostry stan mija po kilku godzinach. ja n Twoim miejscu bym dzwoniła po pogotowie, albo niech ktoś z domowników po Ciebie przyjedzie i Cie zawiezie do szpitala, albo do lekarza. poważnie mówię zdrowiej 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej się zgłoś do lekarza
pije się herbatę gorzka, czarną bo ona uspokaja żołądek, pępku świata, i zimnego się nie pije :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość little girl.....
ddziekuje .za rady. zoadzwonilam do kolegi. prpzyjedzie do mnie i najwyzej zawiezien a pogotowie. zaczelam miec dr.eszcze i boli mnie glowa. lepiej jakby ktos zme na byl, a te.raz sama jestem. nie mam juz sil y nawet pic. dziekuje ws.zysktim za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej się zgłoś do lekarza
no tak, niech bierze leki osłonowe - i co jej po nich, jak je zaraz zwymiotuje :O często dostawałam rozstroju żołądka (taka pechowa jestem) i zawsze lekarze zalecali mi ciepłe, więc nie wiem jak ty, ale ja piszę z własnego doświadczenia - ciepła (nie goraca) gorzka herbata czarna najlepiej uspokaja żołądek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie objawy to najczęściej zwiastun grypy żołądkowej, można na to zażywać jakiś stoperan czy coś w tym stylu i faktycznie napicie się coli albo pepsi pomaga na żołądek. Trzeba pić sporo płynów żeby się nie odwodnić, bo przy grypie żołądkowej niestety łatwo o to. Jeśli natomiast wymioty powtarzają się cyklicznie to faktycznie, tak jak pisze waves mogą być one spowodowane ukrytą reakcją pokarmową. W Vimedzie robią testy na nietolerancję pokarmową i układają odpowiednią dietę. Niestety taka nieleczona nietolerancja pokarmowa może prowadzić do przewlekłych chorób, więc warto się zbadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feigling
Na wymioty proponuje AMINODRAL , mozna go kupic w aptece, może nie działa zmniejszając wymioty ale na pewno uzupelnia aminokwasy oraz elektrolity, ja nigdy sie z nim nie rozstaje- zawsze saszetke mam przy sobie , pije to zawsze po imprezie, bardzo dobry pomaranczowy smak. POLECAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam juz tak dwa razy, że wymiotowałam cały dzień, ale to tak , że nie mogłam się nawet wody napić bo ją zwracałam po ok 10 godzinach przechodziło, ale wiem ze jak by trwało to dłużej od razu bym jechałą na pogotowie, nie ma co zwlekać. W drugim przypadku pomogła mi Cola właśnie, ale to przez przypadek bo nagle poczułam ogromna na nią chęć, a nigdy jej nie pije, dwie szklanki i było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta177
Temat już dawno był , ale są ludzie którzy to jeszcze czytają :D Ja miałam podobnie , tyle że spowodowane przez jakiegoś wirusa , bo u mnie w rodzine każdy prawie to przechodzil az wypadlo na mnie... Piłam cole wygazowana , herbate rumiankowa , tabletki ... ale to mało pomagało. Potem jeszcze łyka ohydnej wody z solą , troche pomogło ale najbardziej Smecta. Takie coś do rozpuszczania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lody wodne....bez zdanego nadzienia same wodne lody...nie odwodnisz sie i powinno pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przynajmniej schudniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Combat56
Najlepsze na wymioty i ból brzucha jest Nifuroksazyd 200 Hasco. Rozgniatacie dwie tabletki w jednej łyżce stołowej i po bólu i wymiotuje. Mam nadzieje że pomogłem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×