Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość korurter

Woooda =P

Polecane posty

Gość korurter

Hejka, Mam pytanko bo właśnie chce zainwestować w stały filtr do wody czy mógłby mi ktoś coś polecić?? Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geona
Hmmm...może jakiś filtr przepływowy instalowany przy rurze. Niezły jest filtr Dafi polipropylenowy. Ja się zdecydowałam na ten filtr, ze względu na to, że mam stare mieszkanie ze starą instalacją, a wyczytałam, że się dobrze sprawdza w takich warunkach. No i faktycznie sprawdza się, znacznie polepszył się smak wody z kranu. Ale znam ludzi, którzy wolą korzystać z filtrów dzbankowych, mimo, że moim zdaniem, lepiej smakuje woda przefiltrowana przez filtr przepływowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aspartam
Hej, przede wszystkim musisz sie zastanowic ile wody zuzywasz do gotowania a ile na zmywanie garow czy mycie rak. Do gotowania obiadow czy wody na herbate wystarczy filtr w dzbanku (np o wiekszej pojemnosci - z Dafi sa 3,5l za 50zl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korurter
Widzę, że oboje jesteście zwolennikami Dafi :) Nie no ja raczej bym była za takimi stałymi filtrami jak mówisz podłączanymi do instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bryloczek145
Ja też bym się na twoim miejscu skłaniał do stałego filtru, choć przyznam że ceny które podajecie względem filtrów dzbankowych też nie są złe. Zależy kto co woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aspartam
Tak, Dafi wychodzi bardziej oplacalnie niz np. Brita, poza tym maja lepsza i bardziej "kumata" obsluge klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venomik45
Obsługe Klienta to oni mają coś na zasadzie HelpDesku, bo nie jażę!? Nie to, że jestem ciemny ale nie korzystam jeszcze z takiego urządzenia więc nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm, niestety (a dla mnie na szczęście :D) nigdy nie musiałam korzystać z ich serwisu ani niczego. Mam filtr od ponad dwóch lat i działa bez zarzutu...A skoro sprzęt jest dobry, to i serwisu nie potrzebowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aspartam
Chodzi mi o to, ze bardziej staraja sie dobrac sprzet do potrzeb uzytkownika a nie po prostu wcisnac cokolwiek, byleby sprzedac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guratjo
To wsparcie serwisowe to pewnie dla użytkowników filtrów stałych, bo tam jak coś nawali jeżeli w ogóle no to się przydaje pomoc specjalisty, bo do dzbanków to sobie nie wyobrażam po co, no chyba że Ci z DAFI są przezorni i wolą podać rękę do Klienta zyskując tym samym jego zaufanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosek
Czyli polecacie ogólnie Brita lub Dafi, przy czym Dafi jest ekonomiczniejszy. A co sądzicie o Zepterze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej poszukac sobie
źródeła niedaleko i z tamtad brac wode,nic nie zastapi zródlanej wody:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aspartam
Zepter nie znam, Brita jest droga natomiast Dafi to najpopularniejszy obecnie producent filtrów i chyba jego renoma nie wzięła się z powietrza, prawda? Panu na górze polecam samemu wybrać się w góry w poszukiwaniu źródła czystej wody; ta rada była tak niedorzeczna, że szkoda na nią odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosek
Nie koniecznie niedorzeczna jeżeli miał namyśli ujęcia wody pitnej, ale jakoś nie chce mi się stamtąd dźwigać 5l baniaków do domu dlatego myślę o stałym filtrze. Ok a może aspartam znasz się jeszcze na rodzajach tych filtrów w sensie bo są rożne prawda!? A ja potrzebuje dobry i nie za drogi, tak do mieszkania. Rury mam w miarę czyste, a przynajmniej tak się mi wydaje, bo to nowe budownictwo to jakiegoś hardcorowego filtra nie potrzebuje, no i koniecznie, żeby był stały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karawara
Zepter ma zawsze wszyko kilka razy droższe niż inni producenci, więć bez sensu zawracać sobie nimi głowę. A co do Brity i Dafi? Zrobiłam porównanie cen i Dafi jest tańsze. Z opinii powyżej można wywnioskować również, że sprzęt jest wysokiej jakości, więc po co przepłacać. Nota bene widziałam, że ta firma oferuje też filtry przepływowe, czyli te montowane na rury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geona
Hmm... To może zainwestuj w jakiś filtr dafi podłączony do rury, zmiękczający wodę? Ta funkcja filtra zawsze się przydaje. A chyba mniej twarda woda dobrze wpływa na cerę i na takie tam różne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosek
No to chyba tak zrobię. Filtr zmiękczający wodę mówisz, OK =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geona
O ile się nie mylę, to będzie filtr żywiczny i węglowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna28
Nie wiem, jak to jest z tym wsparciem serwisowym, nie mam filtra z tej firmy. Natomiast w Dafi zamówiłam garnek rzymski i otrzymałam wysyłkę w terminie i ogólnie ok. Teraz zastanawiam się nad zamówieniem tam filtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belllladonka
Tyle tych filtrów że nie wiem sama co wybarać, a jest jakaś możliwość konsultacji ze specjalistów w sensie, żeby wybrać taki najodpowiedniejszy wariant?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fereoiyt
No jeżeli chodzi o Zepter to niestety drożyzna tak samo jak Brita , przy tych 2-óch ten wasz Dafi rzeczywiście cenowo wypada najkorzystniej. Jeżeli chodzi o Zeptera to polecam garnki, ale filtry nie koniecznie, natomiast sama z ciekawości i w sumie z przymusu bo ta kranówka to jakaś masakra zakupie sobie taki dzbankowy filtr tego Dafi niedrogie i mówicie, że dobre to przetestuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatra2
Ja filtruje sobie wode przez taki najprostszy ekspres do kawy.I tylko wode.Tak potem robiena niej kawe niskodrazniaca,herbate. Niskom kosztem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fishkaa
Two sposób filtrowania wody brzmi dla mnie bardzo ekstremalnie, gdybym nie miała już dzbankowego filtra to z pewnością wolałabym sobie takowy zakupić niż bawić się w filtrowanie wody przez ekspres. Naprawdę czego to polak nie wymyśli =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urszulina
Rzeczywiście dość dziwny sposób filtrowania wody ekspresem do kawy. Pewnie zajmuje jeszcze więcej czasu niż filtrowanie dzbankiem, który kiedyś używałam, ale przez to że na czystą wodę trzeba czekać (zanim przeleci przez filtr w dzbanku), a jej ilość jest ograniczona (rozmiarem dzbanka) zdecydowałam się na filtr przepływowy i to był strzał w dziesiątkę! Polecam wszystkim zastanawiającym się, bo cenowo to wcale nie wychodzi tak dużo drożej (filtry zmieniane są zdecydowanie rzadziej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plusk plusk
zajrzyj na www.jonizatory.com - artykuły z tej strony zmieniły moje postrzeganie wody. zamiast filtra jonizator kupiłam. Działa jako filtr, antyoksydant, środek bakteriobójczy - dla mnie to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie wbrew pozorom. Zamówiłam i czekam na dostawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewitek
No nie wiem jakoś pewniejsze moim zdaniem są jednak te filtry tradycyjne dzbankowe, jak i na rury. U mnie w domu były takie od zawsze. Oczywiście zmienili się dostawcy, ale jakieś półtora roku temu przeszliśmy na te Dafi i wszystko działa bez zastrzeżeń. Oczywiście jak ktoś preferuje inne rozwiązanie, jego wola...ale ta opcja z ekspresem to jakiś hardcore o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy od razu nie zainwestować w jonizator. Ja używam od około 6 tygodni i bym nie zamieniła juz na filtr raczej. Zastosowanie takiej wody jest super, bo alkaliczna to i profilaktyka i trochę leczenie. Dodatkowo kwaśna woda do dezynfekcji się idealnie nadaje. W Japonii w większości domów mają cos takiego. Mi się juz nieźle zwraca. Kiedyś kupowalam wodę w butelkach. Teraz mam źródełko w domu. Nie trzeba nic do tego kupować dodatkowo. Praktycznie same zyski. Więcej informacji na www.jonizatory.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makulaturka
No tak, tylko te jonizatory kosztują kupę kasy. Pewnie się zwraca po jakimś czasie tylko, że nie każdego stać na taką inwestycję. Ja mam zwykły dzbanek Dafi i w zupełności mi to wystarczy. Jednak przyznaję, że mam w miarę czystą wodę w kranie i przede wszystkim chcę się pozbyć kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geona
Fakt, te jonizatory są superdrogie. Jak patrzyłam kosztują 8,9 stówek albo ponad tysiąc, gdy dla porównania za filtr polipropylenowy Dafi zapłaciłam ponad 10 krotnie mniej. Może to jest i dobre, ale dla kogoś o naprawdę zasobnym portfelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fijołek zieliny
ja mam filtry anna do którego pasują wkłady z dafi ,zelmera i jest ok przynajmniej na herbacie nie pływa kamienny osad i woda chlorem nie śmierdzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×