Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

princessaa

jakas kara za nieterminowe zlozenie podania o dowod nowy?

Polecane posty

slub byl 19 wrzesnia, do tej ppry nie zlozylam podania o dowod bo nie bylo wiaodmo czy juz mozemy na nowy adres wiec xekalam az se wyjasni. zaraz beda dwa miesiace od slubu. podobno ma sie miesiac badz tez nawet 14 dni na zlozenie podania o dowod?? ktos sie orientuje czy wogole beda robic jakis problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie beda....
Ja co prawda zlozylam szybko, ale odebralam po kilku miesiacach (jak wrocilam do Polski, bo mieszkam za granica). Wiem,ze kolezanki tez pozno mialy dowody, np.slub w czerwcu, dowod w grudniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w czwartek składam papiery. ślub był 29 sierpnia :D po 3 miesiącach od zaistnienia okolicznosci do zmiany dowodu dowód niewymieniony ulega unieważnieniu. mogą być problemy z np wzieciem kredytu czy załatwieniem jakichś spraw urzędowych. no i nie mozesz głosowac :) ale generalnie to raczej Twój kłopot niż jakieś tam przestepstwo. bylebyś zdążyła przed końcem roku podatkowego, bo trzeba zawiadomić US iw ybrac sposób rozliczania. a oni już tacy pobłażliwi nie są :) PS. w ramach rozrywki - nasz odpis skrócony aktu małżeństwa odebrałam z USC w zesłżym tygodniu :D babka była wyraźnie zgorszona ze tak długo czekałam, a ja - cóż - zapomniałam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ślub 1990
Ślub wzięłam w 1990, dowód wymieniłam w 2007 roku. Nikt mi głowy nie urwał, nie miałam nigdy problemów, kredyty brałam, itd, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ślub 6 czerwca, dowód odebraliśmy 28 października (złożony był miesiąc wcześniej) , nikt nic nie mowił, więc nie martw się. gorzej z prawkiem, bo nowy dowód mam a prawko stare i wszystko w nim także:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w przyAdku zmiany danych czy zameldowania dowód należy wymienić do 3 miesięcy.potem ulega unieważnieniu.nie ma chyba jakichś problemów prawnych z tego powodu.napewno bez ważnego dowodu nie wyrobisz paszportu.opłata za paszport nie wynosi 140 zł tylko 14 zł/rok ważności.przykładowo:jak masz paszport ważny jeszcze 8 lat to zapłacisz za niego 28 zł(od pełnej kwoty 140 zł odejmujesz 14 zł razy każdy rok ważności))ulga paszportowa obowiazuje również uczniów/studentów.i żeby zlożyć wniosek o nowy paSZport musisz mieć ze sobą już nowy dowód z nazwiskiem męża i stary paszport jeśli go posiadasz.po odbiór paszportu z nowym nazwiskiem bierzesz nowy dowód i stary paszport jesli masz.weryfikują odciski palców przy odbiorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i po odebraniu nowego dowodu poproszą o wypełnienie NIP-u.papierek należy odnieść w ciągu miesiąca.jeśli nie możesz sama można kogoś upoważnić-mój nip odnosiła do urzędu babcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprostowanie bo nie napisałam-jeśli nie jesteś uczniem/studentem lub nie posiadasz pierwszego paszportu to opłata wtedy wynosi 140 zł z tego co pamiętam.ale pani w paszportowym wszystko wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 1,5 roku?ton nieźle :D a załatwiałaś w ty,m czasie jakieś inne dokumenty/kredyty itp?bo wiem że po zmianie zameldowania w ciagu 3 miesięcy jest się zobowiązanym wyrobić nowy dowód z nowym miejsxcem zamieszkania albo zameldować się ponownie na stare.(w 2 przypadku nie jest konieczne wyrabianie nowego dowodu tylko ten stary ''aktualizują'')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krewetkaziom
a ten NIP do wypelnienia przysylaja do domu sami czy trzeba do urzedu ktoregos jechac poto? jak t jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W USC mój narzeczony się wygadał, jak babka powiedziała, że w ciągu iluś tam m-cy będę musiała wyrobić nowy dowód, to on powiedział, że i tak był do wymiany. No i babka spytała dlaczego. No to powiedziałam, że adres zameldowania się zmienił i pyta kiedy, a ja, że w tym roku :D Naściemniałam, że 3 m-ce nie minęły. No i musiałam wyrobić nowy dowód, bo potem może jakieś problemy robiliby przy ślubie. Potem rzuciłam narzeczonego, a dowód mam nowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×