Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama synka 15 miesięcy

Doświadczone MAMY POMÓŻCIE! dziecko 15 m-cy zwymiotowało wczoraj obiad i kolację

Polecane posty

Gość mama synka 15 miesięcy

Witajcie, wiem, że tytuł jakokolwiek może idiotycznie brzmi, ale nie wiedziałam jak sformułować. Po prostu wczoraj po popołudniowej drzemce synek obudził się jakiś nieswój. Był płaczliwy i marudny, a jeszcze, gdy wracaliśmy ze spaceru i kładłam go spać wszystko było ok. Niemniej zjadł obiad, a podczas kolacji (zjadł już całkiem sporo kaszki) nagle wszystko zaczął zwracać. Nie wiem co się stało. Dziś rano mąż jak codzień, przed wyjściem do pracy podał mu butlę mleka i wygląda, że nie jest źle natomiast nie wiem co podawać dzieku do jedzenia dziś? Nigdy nie byłam w takiej sytuacji, a nie chcę zaszkodzić. Poradźcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka 15 miesięcy
Dodam jeszcze, że zauważyłam, że robi więcej kupek od jakiś 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos lekkiego
ryz rosol herbatniki jakies jabluszko tarkowane nic podrazniajacego zoladek marchwianke np jezeli by sie powtorzylo poszlabym jednak skonsultowac do lekarza bo moze to byc jelitowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze i po drugie
1) Podawać raczej lekkostrawne jedzenie, kleik zamiast kaszy, no i do picia, skoro sa kupki częstsze, to smecta. 2) zmierz temepraturę. 3) bacznie obserwuj. Samo to ze zwymiotował wszystko nie znaczy jeszcze ze zaraz chory. Może miał taki dzień, ze jego brzuszek nie dał rady. Moja mała niejednokrotnie jak nie daje rady czasem jeść, to ma odruch wymiotny, wteyd odpuszczam karmienie, dorosłyn niejednokrotnie nie chce jeść kolacji i to nie oznacza ze jest chory. NIemniej obserwacja baczna i gdyby dzisiaj sie powtórzyło (plus te kupki) to od razu do lekarza, jednak w dobie kiedy szaleje grypa, trzeba dmuchać na zimne. A ma wszystkie zęby? Może jakiś wyłazi jeszcze. Mojej córce piątki powychodziły dopieropo 2 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka 15 miesięcy
Nie, właśnie zębów nie ma jeszcze za wiele. Te, które wyszły całkowicie, to tylko jedynki na górze i na dole i dwójki na górze i na dole. A w tej chwili ma zalążki czwórek, które wychodzą mu od jakiegoś czasu więc zębami jeszcze tego nazwać nie można, bo przebiły się dopiero co przez dziąsła i to wszystko. A czy to może mieć związek z zębami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka 15 miesięcy
A do picia tylko wodę podawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze i po drugie
jeśli kupki są rzadkie i naprawdę często to sama przegotowana woda ze smectą najlepiej. Możliwe ze to ząbki w takim razie takie objawy dają, ale nie ma nigdy 100 % pewności. Bacznie obserwuj małego dzisiaj, jeśli wymioty się powtórzą lepiej zadzwoń chodźby do przychodni i powiedz co się dzieje. Może nie trzeba zaraz malucha ciągać do lekarza, ale może powiedzą ci coś więcej, podpytają o inne objawy, naprawdę trzeba mieć wyczulony nos, bo to może byc zwykły wirus, moze ząbki, a może jakaś inna cholera, czego nie życzę. Niemniej to dziecko i za wiele ci nie powie, wiec sama musisz wyłąpać wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli dziecko podczas 2 kolejnych posiłków zwróciło wszystko idź do lekarza na kupki podaje lacidofil lub lakcid. zamiast mleka podawaj często letnią wodę oczywiście przegotowaną i jeśli nie sika przez 6 godzin to bez wizyty lekarza się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka 15 miesięcy
Dzięki za pomoc:) Zadzwonię do naszej lekarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka 15 miesięcy
Mam jeszcze pytanie: czy takie rzeczy jak kasza jaglana, kukurydziana, to absolutnie odpadają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipi kasza, kipi groch. Lepsza kasza nizli groch. Bo od grochu brzuszek boli, od kaszki sie zagoi:))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesłi nic więcej sie nie dzieje to obserwuj... Moja też ma czasami takie akcje. Ostatnio po kąpieli zwymiotowała wszystko od obiadu. Temp. nie miała. Mąż ją kąpał więc był chyba bardziej przestraszony niż dziecko. I nic wiecej sie nie zadziało. Nie wiem od czego to było. Przez kilka dni starałam sie podawać lekkostrawne jedzenie. Mąż też stwierdził - do lekarza natychmiast. Ale bez sensu - co lekarz powie? Też zaleci obserwację. Jeśłi dojdzie temp. częstsze wymioty, biegunka i ogólne osłabienie to wtedy koniecznie do lekarza. Ale tak - spokój i obserwacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×