Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Carmelek

Mam 17lat, jestem w ciąży, chcę wziąść ślub nie mam ani dokumentów ani rodziców!

Polecane posty

Proponuje abyś poszła do prawnika powinien ci pomóc. Porada prawna nie jest bardzo droga. Życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość T5R6
Nie zabiorą bo ojciec dziecko na siebie przepisać może i nikt jej nie zabierze dziecka ! A jak ją wsadzą to i tak za 9 msc wyjdzie bo pełnoletnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość niedzielny .
Po pierwsze- nie oceniam Cię. każdy ma sój rozum i jeżeli nieletnia idzie do łózka z dorosłym facetem bez zabezpieczenia to musi brac pod uwagę ciąże. Tu sie to stało- i dopiero teraz myślisz co dalej. A więc tego dalej jak widac będzie dość dużo. Z papierami nie ma kłopotu- idziesz do dom,u dziecka i powiedzą gdzie odesłali dokumenty. świadectwa mozna duplikaty ze szkół otrzymac- chyba odpłatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmelek
W świetle polskiego prawa jako osoba pełnoletnia nie mogę samodzielnie wskazać kto jest ojcem dziecka- takie prawo ma opiekun prawny. to raz a dwa uważam to za zbyt duże ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze ja masz problem prawny to jednak najlepiej do jakiejś papugi zapukać oni wiedzą dokładnie co gdzie i jak a znają też wiele wyjść z sytuacji bez wyjścia. Po drugie jest forum prawne i tam wypowiadają się prawnicy też lepsze miejsce o pytanie. Po trzecie twój narzeczony ma takie samo prawo do dziecka jak ty i w momencie jeśli podasz go jako biologicznego ojca a ty nie będziesz mogła sprawować opieki na dzieckiem a on taką wole wyrazi nie mogą dziecka do domu dziecka dać. Ojciec ma takie samo prawo opieki jak ty i tylko sądownie można mu je zabrać. Myślę że tylko postępowanie wszczęte przez państwo albo ciebie mogło by do tego doprowadzić (na pewno nie przez twojego ojca). Ale w tak zawiłych sprawach najlepiej jednak mieć adwokata. Wiem że w niektórych miastach jest darmowe doradztwo prawne prowadzone przez bodajże uczelnie. Pytając na tym forum raczej tylko stracisz czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ja wsadza do domu dzieka
i jej zabiora maluszka skoro ojciec dzieka jest pelnoletni zdrowy umyslowo i ma prace, puknijcie sie w leb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmelek
Na temat odzyskiwania papierów ze szkoły i bidula pisałam już wcześniej. Czy naprawdę muszę się powtarzać?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmelek
Kris K masz rację Dziękować mimo wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło jejuuu jejuuu
mądra jesteś, jak do szkółki nie chodzisz to chociaż dupy dawaj:) ktoś cię utrzymywać musi, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmelek
Byłam już na tym forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmelek nie ma czegoś takiego że ty nie możesz wskazać kto jest ojcem. TYLKO TY możesz podać kto jest biologicznym ojcem!!! Polskie prawo jest absurdalne ale nie aż tak. Ojciec biologiczny ma prawa do dziecka automatycznie jedyne co to musi mieć twoją pisemną zgodę na zameldowanie dziecka u siebie bo automatem jest ono meldowane przy matce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaameeeliaaa
Kris K kolejny już raz mówi to autorka i mówię to ja jako osoba znająca podobny przypadek!!! OJCIEC DZIECKA NIE MA ŻADNYCH PRAW, BO MATKA JAKO OSOBA NIELETNIA NIE MA PRAWA WSKAZAĆ GO JAKO OJCA!!! MOŻE TO ZROBIC JEDYNIE OPIEKUN PRAWNY MATKI. Więc niestety, ale istnieje takie ryzyko że dziecko zabiorą do placówki do czasu osiągnięcia przez matkę pełnoletności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmelek
i tu się mylisz nawet jeśli osiągnę pełnoletność wcale nie jest powiedziane że dziecko dostanę:(( mogą je też dać do rodziny zastępczej:(( dlatego właśnie ślub uważam za jedyne rozsądne rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaameeeliaaa
Może źle się wyraziłam. Matka ma prawo wskazać ojca bo tego jej nikt nie zabroni, ale jej słowa nie będą honorowane do czasu uzyskania przez niż pełnoletności. I za to co teraz tu napisałam mogę się dać pochlastać. Do takiego stopnia jestem pewna że tak właśnie mówią przepisy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaameeeliaaa
Carmelek:) to czy dostaniesz dziecko po osiągnięciu pełnoletności to już sprawa na drugi temat, bo wiadomo że jak raz państwo zabierze dziecko to potem nie jest tak łatwo żeby je odzyskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmelek
Wiem już chyba co zrobię:) Po prostu złożę w tym sądzie to co mam i postaram się im jakoś wyjaśnić w miarę logicznie sprawę. W końcu do jasnej anielki mamy przecież gdzie mieszkać, mamy stały dochód, jesteśmy nie karani więc jakie mieliby niby podstawy aby owej zgody nam nie wydać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytat z forum prawnego
"Rodzice nie będą musieli nic podpisywać, ale sąd zapewne wysłucha osoby bliskie obu stron. Co do wyniku postępowania trudno powiedzieć, typowym przykładem, w którym zgoda jest udzielana jest ciąża. Co do was: co to znaczy długo? Rozumiem, że celem wzięcia ślubu byłoby zamieszkanie z obecnym narzeczonym po skończeniu przez niego szkoły, ale rozumiem, że dopiero za rok?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak już pisałem absurd jest u nas posunięty do maximum ale bez przesady. Ojciec biologiczny ma prawo do dziecka i może o nie walczyć, Jeśli jest pełnoletni ma prace i warunki żaden sąd nie powinien mu zabronić sprawowania pieczy nad dzieckiem. W końcu jedyną przesłanką dla sądu powinno być dobro dziecka. A jeśli sytuacja prawna jest trudna nie ma się co zastanawiać tylko skorzystać z porady dobrego adwokata. To nie jest kwestia czy się da ale jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmelek
Właśnie a co jeśli ja nie mam raczej żadnych ,,bliskich" osób? To kogo ten sąd ma wysłuchać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze wyslucha jakiegos sasiada
albo znajomego, nie wiem ale kogos musi wysluchac napewno slub dostaniesz bo jestes w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaameeeliaaa
Kris K :) masz rację i pewnie ojciec dziecka miał by prawo sprawować nad nim opiekę, tylko że niestety u nas sprawy trwają w najlepszym wypadku kilka miesięcy, a w tym czasie dziecko pewnie byłoby w placówce. Autorko postaraj się o poradę prawniczą i jeśli sytuacja będzie beznadziejna to zawwsze można zwrócić się do mediów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmelek
no cóż jutro się wszystkiego dowiem w tym sądzie miejmy nadzieję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmelek
a co mi media pomogą skoro nie maja żadnej władzy sądowniczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm autorka pisze żę jak urodzi to moga jej dziecko zabrać ale tak sobie mysle ze jeśli dziecko będzie miało nazwisko ojca i wogule będzie mieszkala z ojcem to niekt jej nie ma prawa tego dziecka zabrać. Bo ojciec jest pełnoletni i jest prawnym opiekunem dziecka:) No chyba ze sie nie znam to przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinaf
ja myślę że powinnaś złożyć wniosek do sądu o zgodę na ślub a sąd kierując się dobrem rodziny i dziecka powinien Ci taką zgodę wydać. jeśli chodzi o dokumenty to nie byłabym taka pewna czy akt urodzenia z urzędu stanu cywilnego mogą wybrać tylko Twoi opiekunowie prawni, odpis powinni wydac Ci bez problemu i to w dodatku bezpłatnie w przypadku gdy potrzebujesz go do sądu rodzinnego. jeśli chodzi o Twoje dziecko to ktoś tu myli chyba pojęcia, ja jak urodziłam syna byłam osoba niepełnoletnią i nikt mi dziecka nie chciał zabierać to prawda że sama nie może wskazać ojca dziecka bo w żadnym wypadku ( niepełnoletniej czy dorosłej osoby) sama kobieta ( jeśli nie ma ślubu z ojcem dziecka) nie może wskazać ojca sama, potrzeba jest obecność (obojga rodziców) osobiście w urzędzie i pisemne uznanie dziecka za swoje. i wtedy dziecko dostanie nazwisko ojca i w ten właśnie sposób twój partner zostanie jego prawnym opiekunem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj przepraszam ale dopiero teraz doczytałąm żę już ktoś napisał o tym że ojciec będzie sprawował opieke nad dzieckiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmelek
halinaf A czy ty brałaś ślub przez sąd czy opiekę przejęli Twoi rodzice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm autorka pisze żę jak urodzi to moga jej dziecko zabrać ale tak sobie mysle ze jeśli dziecko będzie miało nazwisko ojca i wogule będzie mieszkala z ojcem to niekt jej nie ma prawa tego dziecka zabrać. Bo ojciec jest pełnoletni i jest prawnym opiekunem dziecka:) No chyba ze sie nie znam to przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×