Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość male mieszkanie1

Jak tanio urządzić mieszkanie?

Polecane posty

Gość male mieszkanie1

wynajęliśmy z chłopakiem nasze pierwsze mieszkanie, będziemy mieszkać tam 2 lata i chcemy go jakoś tanim kosztem ładnie urządzić bo szkoda wyrzucać tyle kasy na mieszkanie w którym i tak długo nie pomieszkamy. Zacznę od tego że mieszkanie nie jest w najlepszym stanie, na podłodze w salonie i korytarzu jest gumolit, dlatego do salonu myślałam o kupnie jakiegoś niedużego dywanika, czekam więc na propozycje :) Nie wiem jak "upiększyć" podłogę w korytarzu? Potrzebujemy również ładnych niedrogich firan do salonu, sypialni i kuchni, okna są stare i niezbyt ładne więc chcielibyśmy je jakoś "zasłonić". Juz nie wspomne o brzydkich scianach, niby świeżo malowane ale nie wiem czy ktoś był pijany jak to malował, poza tym kolory ścian matowe, jakby malowane farbą plakatową ale nie mamy zbyt dużo oszczędności aby wymalować wszystkie pomieszczenia więc z tym damy sobie spokój. Bede wdzieczna za Wasze porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprobujcie popytac w rodzinie, pochodzic po second-handach. Rodzinka moze da wam jakies niepotrzebne juz meble, drobizagi mozecie poszukac w second-handach, sa chyba jeszcze sklepy z uzywanymi meblami z Holandii czy z innych krajow zachodniej Europy, za male pieniadze moze uda sie cos wyhaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firanki po 10-12 zł za metr na targu, tasma do nich 1 zł za metr, uszyć można samemu albo ktoś w rodzinie pomoże do przedpokoju może być mata z takich drewienek, w Jysku nie kosztuje dużo, albo coś używanego, poszukaj w ogłoszeniach typu anonse albo na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo poszukaj komisu meblowego, maja tamz azwyczaj tez inne fajne rzeczy do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wykladziny itp szukaj w marketach budowlanych typu castorama, czesto maja koncowki wykladzin w baaardzo atrakcyjnych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wszyskto kupicie w Ikei i
Jysku. Na podłogę połóżcie wykładziny (dywanowe i linolea). Jeśli lubujecie się w starociach to jest bardzo duży sklep z używanymi meblami i drobiazgami z Holandii w Koniku Nowym pod Warszawą (można dojechać samochodem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ściany możecie sami pociągnąć
jakimś Duluxem na biało albo kremowo. Na jedną ze ścian w każdym pokoju przykleić jakąś ciemną tapetę lub pomalować ciemną farbą dla kontrastu (szary, fiolet, czerń, beż, brąz, zieleń itp.). Nie wieszać firanek, bo nie są już modne. Lepiej kupić story rzymskie albo zasłony do samej ziemi (jedno lub dwu warstwowe) - duży wybór tkanin znajdziecie w Ikei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diable
Witam, Chciałabym się z Wami podzielić pewnym spostrzeżeniem. Właśnie jestem na etapie wprowadzania się na ^swoje^ i urządzania mieszkanka (małe ale własne). Kafelki w łazience położone, kuchnia powoli nabiera kształtu. Problem pojawił się przy aranżacji pokoju. Nie chciałam żadnych mebli z dużych sieci. Chciałam mieć coś oryginalnego, we własnym stylu. Tak żebym czuła, że to moje mieszkanie. Zaczęły się problemy. Zjeździłam Warszawę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu sklepów meblowych. Niestety w większości z nich wszystko było ^katalogowe^ w bardzo wysokich cenach. I zawsze okazywało się, że coś jest za duże i nie ma możliwości zamówienia na wymiar. Któregoś dnia, zupełnie przypadkiem, trafiłam do sklepu Koziorożec na Jana Pawła II 68. Sklep tzw mydło i powidło, czyli wszystko czego potrzeba do wyposażenia wnętrza. Jednak nie to było najważniejsze- ale meble z możliwością zrobienia na wymiar, w wymarzonym kolorze, kształcie (co dusza zapragnie). Obsługa poinformowała mnie, że wystarczy przynieść szkic z wymiarami a oni zajmą się resztą. Ceny przystępne, zwłaszcza że wszystko jest wykonane w 100% z drewna i służy na lata. Do tego dowożą do klienta. W końcu mam swój pokój taki jaki chciałam. W ramach kontrastu nabyłam też kilka rzeczy z Indonezji (również tam do nabycia). Kuchnie zaopatrzyłam w zestaw garnków oraz komplety talerzy, kubków. A, łóżko do sypialni również. Dlaczego o tym wszystkim piszę. Cóż niestety ale nie ma takich sklepów w Warszawie. W większości podobnych odstraszają mnie ceny. W tzw sieciówkach odstrasza mnie jakość. Tutaj mam i jedno i drugie, wysoką jakość (z gwarancją) i dobrą cenę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tanie rolety rzymskie są w
Ikea (np. Alvine są bardzo ładne, albo Melina). Biały Dulux też drogi nie jest, za to bardzo ładnie kryje. Kolor można sobie dobrać u innego producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Literówka ...powinien być
"przykład", a nie "przykłąd". Sorry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz trochę ożywić mieszkanie powinnaś pomyśleć o zakupie fajnych dodatków. kolor ścian łatwo można zmienić poprzez zakupienie fajnych naklejek na ściany, nie jest to zbyt wysoki koszt, a efekt zaskakujący. Jeśli chcesz kupić dobre i nie drogie dodatki powinnaś odwiedzić sklep www.fabrykaform.pl:) Maja naprawdę duży wybór dodatków, co sprawi, że w nowym mieszkaniu będzie się mieszkać o wiele przyjemniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym miała taki problem, to pewnie skorzystałabym z usług specjalisty. Jeżeli nie ma się pomysłu na urządzenie swojego mieszkania, to lepiej nie eksperymentować, bo można się na tym nieźle przejechać. Ostatnio moja znajoma robiła w domu remont i postanowiła skorzystać z usług n-design.pl Naprawdę wszystko świetnie jej zaprojektowali i nawet nie zapłaciła tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamala umiesz czytać? Czy tylko reklamę wepchnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą to ciekawe podciągnąć watek z 2009 roku reklamą :) Ot nowa moda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 lata to jednak trochę czasu i warto by było zorganizować wnętrza tak żeby się wam fajnie mieszkało.... Myślę, że jeśli idzie o pieniądze, to mogłoby Cię zaskoczyć jakie fajne rzeczy można nieraz kupić niewielkim kosztem... weź sobie najlepiej poprzeglądaj jakieś różne czasopisma, strony internetowe - polecam Ci na przykład stronę n-design , super mają projkety, może coś Cię zainspiruje;) Co do ścian, to jeśli jest tak jak mówisz - możesz wydrukować jakieś grafiki w drukarni wielkoformatowej, i pooprawiać je w antyramy - bardzo fajny efekt a wydatek niewielki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję zajrzec na stronę www.resol.pl Można tam znaleźc nowoczesne, niedrogie stoły, krzesła. Zawsze mogą się przydac. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie najtaniej jest odświeżyć pokój tapetami - nie wymaga to aż takiego dużego nakładu pracy i pieniędzy, poza tym teraz wybór tapet jest dużo większy niż farb, np. w multizakupach mają ich setki: http://multizakupy.pl/Tapety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli mieszkanie ma być urządzone niewielkim nakładem kosztów to najlepiej po pierwsze samemu się za to zabrać, a po drugie - wykorzystać to, co już posiadamy: czyli meble i dodatki ale odświeżyć je nieco - na przykład malując je na inny kolor, oblepiając tapetą etc. Niewyczerpalnym źródłem pomysłów są stronki z projektami w typie DIY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitalianka
czasami na allegro można znaleźć ciekawe rzeczy których ludzie chcą się pozbyć,przejrzyj też gazety z działami "oddam" no i jest jeszcze ikea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za meblami warto rozejrzeć się po komisach i lamusach, ja tak znalazłam super biurko i komodę. Co do sprzętu domowego, to jednak nie kupowałabym używanego, a większość sklepów oferuje AGD na raty i to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Wiem, że Medialux ma w miarę niskie ceny, jeśli chodzi o sklepy w necie, możesz sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka, że chyba najtaniej i najfajniej można się urządzić w IKEI. Ja swoje pierwsze studenckie mieszkanie urządziłam właśnie ikeą. Fakt, może meble nie wytrzymują dłużej niż 4-5 mocnego ekspolatowania, ale są naprawdę w niezłej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama będę sobie niedługo urządzać mieszkanko i również chciałabym, żeby odbyło się to nie jakimś wielkim kosztem... Chociaż żałuję, że nie mogę teraz skorzystać z doświadczenia i umiejętności takiego biura jak pisze jabłkoantonówka :( Ale postaram się zrobic równie ładne mieszkanie ;) A bazą będą dla mnie na pewno magazyny o wnętrzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno warto skorzystać z pomocy jakiegoś biura projektowego oni maja już specjalne rozwiązania w głowie i tak pomogą rozplanować wszystko, że będzie i przestronnie i nowocześnie i na pewno dopasuja się do potrzeb klienta, jednym z najlepszych biur jest n-design są też rozsądni cenowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajjjjetanka
Na pewno jesli chodzi o zakupy związane z remontem warto robić je w jednym miejscu i korzystać najlepiej z takich sklepów http://www.psbprofi.krakow.pl/ Zawsze wychodzi nas to taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agent Nieruchomości
Informacyjnie. Warta uwagi oferta od developera JW Construction. Wyprzedaż mieszkań dwu-pokojowych na inwestycji Lewandów Park, na dniach otwartych, w najbliższy weekend, pod hasłem "Ostatnich 20 mieszkań za 220tys. zł na 20-lecie JWC. Co ważne osiedle wybudowane, z gotowymi mieszkaniami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za link do strony mieszkania dla młodych. Sporo ciekawostek tam wyczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×