Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość 34...

Zmywarka - oszczędność?

Polecane posty

Gość eklerka***xyz
zmywarka to naprawdę świetna rzecz- niezastąpiona w kuchni!!! osobiście mam małą zmywareczkę- 45, bo tylko taka mieściła mi się w kuchni (nieprzemyślany projekt nowych mebli;( i wieczny opór reszty rodziny na zakup tego wynalazku ;) ) Jednak jestem z niej baaardzo zadowolona! Praktycznie używamy jej codziennie- jest nas 4 dorosłych osób w domu. Po imprezach- doceniam ją jeszcze bardziej (zwłaszcza, gdy przypomnę sobie jak często do późnej nocy myłam naczynia po spotkaniu z przyjaciółmi!!!) moja teściowa również stawiała opór- jednak teraz też nie wyobraza sobie życia bez zmywarki- docenia to szczególnie podczas robiebia zapraw, gdy zmywarka czysci i wyparza słoiki!!! mniejsze zużycie wody- na 100%, co do prądu- trudno mi powiedzieć, ale z całą pewnością niewielka różnica. Ważne jest to, by mieć na wyposażeniu sporo naczyń, zwłaszcza kubków, filiżanek, by móc je "zbierać" do zmywarki. mój mąż jest tak zachwycony zmywarką, że sam do firmy kupił małą i teraz pracownicy mają swoją zmywarkę w pomieszczeniu socjalnym;) warto!!! pamiętaj również, że nie zawsze będziesz sama z "dochodzącym" facetem... pewnie założycie rodzinę, pojawią się dzieci- a wtedy zmywarka będzie wybawieniem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jastarnia
Mam zmywarke 60 cm. Nie pomywam z 20 lat, kocham zmywarki, to wspanialy wynalazek. Obecnie mam bardzo oszczedna, pracuje 25-30 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz. Nikt złego słowa o zmywarce nie napisze ;) Oczędność spora, wody wiele nie zużywa, ręce się już nie niszczą. Warto spożytkować te pieniądze na zmywarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jak z pralką automatyczną,kiedyś też była "luksusem".Ktoś może sobie wyobrazić panie ręczne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selllen
Ja czasem piorę ręcznie - bielizne (biustonosza nigdy ni ewłożyłam do pralki), niektóre bluzki, swetry... wiem, że jest program ' do welny' 'tkaniny delikatne' 'mniej zagnieceń' ale po prostu niektóre rzeczy lubieę' prać ręcznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatkikwiatki
coś w tym jest, że jak się posiada zmywarkę to zużywa się mniej wody, nie wiem czy wy też tak macie, ale jak ja myję naczynia to odkręcam kran i woda się leje i leje, zużywam dużo wody. I coraz bardziej się zastanawiam nad tym, czy się nie zaopatrzyć w zmywarkę widziałam kilka fajnie prezentujących się modeli na avans.pl tylko zanim kupię zmywarkę chcę was zapytać, czym się kierować, na co zwrócić uwagę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie oszczędność, wystarczy samemu sobie porównać rachunki, czy nawet obliczyć zużycie wody (choć to już matematyka nie na mój poziom). Polecam wszystkim zmywarki whirlpoola, sam mam model podobny do tej http://tnij.org/p1ba , po zabudowaniu w ogóle nie widać, że jest gdzieś zmywarka, cicho chodzi, niezawodna i niedroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi rodzice byli zawsze przeciwni zmywarce - bo sa tylko we 2, cale zycie zmywali i nie stanowilo to problemu, zajmuje miejsce i jest zupelnie zbedne itd my (dzieci) kupilismy im zmywarke i od razu ja pokochali. co prawda nie uzywaja jej ciagle - jak maja gosci, albo wiecej zmywania. mama jest zachwycona tym, ze naczynia wygladaja duzo lepiej niz zmywane recznie - chodzi o szklo - blyszczy sie niesamowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda przy tak małej ilości domowników zmywarka faktycznie nie jest sprzętem niezbędnym ale z pewnością umilającym życie :) Poza tym do udogodnień człowiek zawsze bardzo szybko się przyzwyczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demonizujecie cenę prądu
Wy zastanawiacie się, czy warto zmywarkę, wasze matki zastanawiały się, czy warto pralkę automatyczną, a wasze babcie, czy warto mieć kibel w domu. To chyba wystarczy za cały komentarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panisomattt
Mieszkam sama, jem raczej często, lubię przegryzać coś między posiłkami. Kocham gotować, codziennie gotuję obiad. Dużo piję, zużywam około 6-10 kubków/filiżanek dziennie jeśli nie mam gości. Do każdej kanapki czy kawałka jedzenia biorę czysty talerzyk.Do każdej wody biorę czystą szklankę. Nie jadam na mieście. W efekcie, co drugi dzień puszczam pełną zmywarkę 60cm, czasami nawet gary się wszystkie nie mieszczą. Kiedy zmywałam ręcznie, też w rytmie co dwa dni-stałam przy zlewie dokładnie godzinę, bolał mnie niemiłosiernie kręgosłup bo jestem wysoka a jednak trzeba się trochę schylić. Przy oszczędnym zmywaniu wychodziło mi 60litrów na jedno zmywanie, nawet nie myślę ile wody leciało kiedy myłam pod bieżącą...:-P Mam zmywarkę moją kochaną, rachunki za wodę zmalały o ok. 1/2kubika. Za gaz zmalały o kilkanaście złotych, prąd mam bez zmian o dziwo. Tabletek używałam z lidla-najtańszych, ostatnio kupiłam w biedronce -glossima -BEZNADZIEJA! Naczynia brudne, osady na kubkach nie domyte, naczynia bez połysku, proszek z tabletek na naczyniach, woda szara po płukaniach. Przepuściłam dwa mycia ze środkiem czyzczącym i bez zmian. Koleżanka mi poleciła somat-tanie nie są ale odżałowałam i jestem zachwycona. Nie wiem jak to możliwe ale wszystko czyściutkie i tak jak pisza na opakowaniu, naczynia pięknie błyszczą. Pokusiłam się i dzielę tabletkę na pół /chociaż ciężko jest przeciąć i wiecie co -nie widzę różnicy! Więc cenę somatu też można obniżyć o połowę. Koleżanka mi to kiedyś poradziła, oczywiście kręciłam nosem ale teraz spróbowałam i to super pomysł. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panisomattt
Najważniejsze-nie niszczę sobie dłoni i mam godzinkę więcej dla siebie a po drugie kocham odgłosy chodzącej zmywarki, podobnie jak pralki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barnej
kupiłem sporo gadżetów w życiu. zmywarka bije je wszystkie na głowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paździoch
Jestem facetem i przyznam, że raczej nigdy naczyń nie zmywałem przez co nie raz posprzeczałem się z żoną, która usiłowała mnie do zmywania zagonić ;-) Od kiedy kupiliśmy zmywarkę bardzo chętnie zabieram się za zmywanie. Całość sprowadza się do włozenia tabletki i wciśniecia przycisku :-D A tak na serio to uważam, że zmywarka w domu to na równi z pralką najbardziej pożyteczne urządzenie. Gdybym miał wybierać między telewizorem a zmywarką zdecydowanie wybrałbym zmywarkę - serio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DDDIEJBK
a moje szklanki sa w tragicznym stanie:takie zamglone i wygladaja jak brudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam u siebie zmywarkę od 5 lat i jestem baaardzo zadowolona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zmywarka jest ekonomiczna przy minimum kilku osobach dla singla tańsze jest zmywanie ręczne. A do czyszczenia zmywarki lepiej używać soli. Sól tabletkowana http://bsmsalt.com.pl/oferta/uzdatniani ... etki-solne zamienia twarde jony wapnia oraz magnezu w miękkie jony chloru. Ponadto sól tabletkowana stosowana np. w zmywarkach do naczyń wyraźnie poprawia jakość pracy urządzenia i efekty czyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie bardzo duża, od ka kupiliśmy panasnonica, płacimy jakąś 1.3 mniej za wodę ( oczywiście opłaty się zmiejszyły po jakimś czasie nie od razu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że na forum jest sporo zwolenników zmywarek - ja także do nich należę. Moim zdaniem to urządzenia, które oszczędzają zarówno wodę, jak i nasz czas. Już nie wyobrażam sobie ręcznego zmywania całego stosu naczyń :) Przed chwilą szukałam informacji dotyczących oszczędności tych urządzeń i znalazłam ten artykuł - https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/zmywarka-w-kuchni-zbedny-wydatek-czy-oszczednosc-1262.html Co uważacie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem za ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też się waham nad zakupem zmywarki. Dużo znajomych ma, dużo opinii, że to oszczędność, ale jednak nie jestem przekonana.. Lubię myć naczynia :) Do zmywarki też trzeba wsadzić naczynia, później wyjąć, więc ilość zaoszczędzonego czasu trochę się zmniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bodzio525
Zona się uparła i zakupiliśmy w końcu zmywarkę. To naprawdę duża oszczędność, przede wszystkim czasu. nie stoi juz godzinę przy zlewie zmywając naczynia, tylko moze w czasie pracy zmywarki robić zupełnie coś innego. Pieniądze może wychodzą takie same za zmywanie ręczne i w zmywarce, ale czasu nie da się policzyć :) My kupiliśmy taką http://www.kernau.com/produkt/kdi-6951-zmywarka-60-cm.html i dla czteroosobowej rodziny jest w zupełności wystarczająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×