Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katikat

Podajcie mi menu dla 7 miesięcznego dziecka

Polecane posty

jak w temacie - ile mleka piją wasze szkraby i jak wygląda ich menu i rozkład posiłków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co ja wrózka
1-6 miesiąc Sugerowana liczba posiłków: Karmienie piersią zależne od potrzeb dziecka * Karmienie niemowląt. O karmieniu dzieci wiemy wszystko. Dlatego ufa nam coraz więcej mam. Rodzaj pożywienia/żywność uzupełniająca: Posiłki uzupełniające [przypis 1] można wprowadzić wyjątkowo przed końcem 6. miesiąca (ze wskazań lekarskich ewentualnie na życzenie matki można wprowadzić mleko początkowe lub następne, w zależności od wieku dziecka): # początkowo - papka jarzynowa ("zupa"); # następnie - zupa jarzynowa [przypis 2] z gotowanym mięsem (bez wywaru) z bezglutenowym kleikiem zbożowym lub papka jarzynowa z mięsem gotowanym; sok owocowy - najlepiej przecierowy - lub przecier owocowy (może być z dodatkiem kleiku bezglutenowego) od 6. miesiąca [przypis 3] # warzywa - ziemniak, marchew, dynia, pietruszka, seler, brokuł, kalafior, kapusta (biała, czerwona, włoska), brukselka, groszek zielony, kukurydza, fasolka szparagowa, kabaczek, cukinia, patison, soczewica czerwona; # owoce - jabłko, dzika róża, czarne jagody; # produkty zbożowe - ryż, kukurydza (kasze, mąki, płatki - również z brązowego ryżu). 7. miesiąc Sugerowana liczba posiłków: 5-6 posiłków (w tym karmienie piersią) Rodzaj pożywienia/żywność uzupełniająca: Posiłki uzupełniające wprowadzane po raz pierwszy w 7. miesiącu posiłki uzupełniające rozpocząć według zasad podanych dla okresu wcześniejszego, a następnie wprowadzić stopniowo: # kaszka/kleik bezglutenowy [przypis 4] # pół żółtka (co drugi dzień) od 7. miesiąca : # warzywa - soczewica zielona, kalarepa, por (jeśli w rodzinie występuje alergia pokarmowa, to podajemy por dopiero od 10. miesiąca), burak (z tym samym zastrzeżeniem co w przypadku pora); # owoce - morela, gruszka, maliny. 8. miesiąc Sugerowana liczba posiłków: 5 posiłków (w tym karmienie piersią) Rodzaj pożywienia/żywność uzupełniająca: Posiłki uzupełniające - jak w 7. miesiącu oraz: # warzywa - jarmuż, świeże szparagi, sok z kapusty kiszonej (jedna łyżka); gdyby jednak pojawiło się zaczerwienienie wokół ust, przerywamy podawanie i ponowną próbę podejmujemy dopiero po 12. miesiącu; # owoce - śliwki (węgierki, mirabelki, renklody i inne, także suszone), czereśnie, brzoskwinie, kiwi, winogrona, mango, melon, banan, morele, daktyle, jabłka, gruszki i rodzynki (jeśli dziecko ma już zęby, to może próbować gryźć, jeśli nie, to gotujemy i miksujemy); # produkty zbożowe - kasza gryczana biała niepalona, kaszka krakowska, mąka sojowa; # przyprawy - majeranek, kminek, koperek (suszony), sezam. 9. miesiąc Sugerowana liczba posiłków: 5 posiłków (w tym karmienie piersią) Rodzaj pożywienia/żywność uzupełniająca: Posiłki uzupełniające - jak w 8. miesiącu oraz: # biszkopty bezglutenowe, chrupki kukurydziane; # zmiana: całe żółtko co drugi dzień od 9. miesiąca [przypis 3] : # warzywa - cebula, groch, szpinak i szczaw (jeśli dziecko ma problemy z nerkami, to nie); # owoce - jeżyny, aronia, wiśnie, borówka amerykańska, porzeczki (białe, czerwone, czarne), arbuz; # produkty zbożowe - kasza jaglana, amarantus (mąka, ziarno), jęczmień; # pestki i nasiona - słonecznik, dynia; # przyprawy - tymianek, cząber, estragon, bazylia, rozmaryn, oregano (ostrożnie przy alergii). 10 miesiąc Sugerowana liczba posiłków: 5 posiłków (w tym karmieniu piersią) Rodzaj pożywienia/żywność uzupełniająca: Posiłki uzupełniające - jak w 9. miesiącu oraz: # zmiana: obiad z 2 dań - zupka + jarzynka z dodatkiem gotowanego mięsa [przypis 5] ; # produkty zbożowe - w tym glutenowe - kaszki, kleiki, kasze, bułki, chleb, sucharki; # warzywa - awokado (nie, jeśli dziecko ma problemy z wątrobą lub zdarzyły się one w rodzinie), bakłażan, ogórek świeży gruntowy, papryka, rzodkiew, soja, cieciorka, pomidor gruntowy, fasola - biała, czerwona, bób (nie - jeżeli dziecko ma kłopoty z przewodem pokarmowym), ogórek kiszony, kapusta kiszona (jeśli po soku nie było czerwono wokół ust); # owoce - borówki, żurawina, poziomki, truskawki, pasiflora, papaja, ananas; # kiełki - soczewicy, soi, słonecznika, lucerny, rzodkiewki; # przyprawy - czosnek, pieprz, papryka słodka, kolendra, sól kamienna (nieoczyszczona i tylko odrobinkę), cynamon (ostrożnie przy alergii), szczypiorek, natka pietruszki, koperek, rzeżucha (świeże, ale nie ze szklarni). 11.-12. miesiąc Sugerowana liczba posiłków: 4-5 posiłków (w tym karmienie piersią) Rodzaj pożywienia/żywność uzupełniająca: Posiłki uzupełniające - jak w 10. miesiącu oraz: # zmiana: całe jajko 3-4 razy w tygodniu; # twarożek, kefir, jogurt 1-2 razy w tygodniu; od 11. miesiąca [przypis 3] : # warzywa - rzepa, cykoria; # owoce - figi. od 12. miesiąca [przypis 3] : # warzywa - sałata, rzodkiewki; # owoce - pomarańcze, mandarynki, grejpfrut, cytryna, limonka; # produkty zbożowe - pszenica (mąka, kiełki, ziarno); # orzechy - włoski, laskowy, nerkowiec i inne. Przypisy: 1. Nowe produkty należy wprowadzać kolejno i pojedynczo, zaczynając od niewielkich ilości i obserwując przez kilka kolejnych dni ewentualną reakcję dziecka. Kolejność wprowadzanych produktów może zostać zmieniona przez lekarza. 2. Jako tłuszcz do zup jarzynowych można używać wysokiej jakości masła, oliwy z oliwek lub bezerukowego oleju rzepakowego (jest dostępny w sklepach ze zdrowa żywnością). 3. Oznacza to - od ukończenia danego miesiąca życia. 4. Zaleca się, by wprowadzane produkty zbożowe były wzbogacone w żelazo. 5. Konsystencja jarzyn i mięsa powinna zachęcać dziecko do żucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znam te schematy, dzięki. Chodzi mi jednak o ich praktyczne zastosowanie: bo jak pytałam lekarza, to mi powiedział, że ma jeść 5 posiłków co 3 godziny. To kiedy ona ma spać??? Po prostu nie mieszczę się czasowo. i jeszcze - ma pić 3 razy mleko, raz kaszkę na mleku, raz obiadek i raz owoce- a to chyba 6 posiłków? oszaleję jak nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammma adrianka
mój ma 7,5 miesiąca i daje mu tak: 5.00-6.00 mleko 180ml nie zawsze tyle wypija 10.00 śniadanko: kaszka ryżowa smakowa lub biszkopciki specjalne dla dziecko po 6 miesiącu na mleku modyfikowanym lub kaszka manna nestle do 150 ml 14.00 obiadek jakiś słoiczkowy do 180 ml 17.00 17.30 deserek słoiczka do 100ml 20.00- 20.30 mleczko zagęszczone kleikiem ryżowym lub kaszka kukurydzianą do 210 ml 4.30-5.30 mleko zagęszczone kaszką zbożową 7 zbóż z nestle do 210 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki mamo adrianka - nareszcie konkrety :) u mnie dochodzi jeszcze problem alergii: mała nie je jeszcze jajek i glutenu (od 10-11mca zacznę wprowadzać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój synek ma 7 miesiecy
i smieje się ze schematów zywieniowych :P chce jeśc dosłownie wszystko! i co ciekawe nic mu nie jest - aż trzesie sie jak widzi popkorn czy kluski ślaskie za ,lekiem nie przepada - dobrze wyglada, dobrze przybiera, ma rewelacyjne wyniki.... a je mniej wiecej tak ok 5 - 180 ml mleka ok 10 - talerz kaszki smakowej ok 14 obiadek 200ml - najchetniej zwykła domowa zupa pomidorowa na śmietanie :P ale nie poggardzi też słoiczkiem ok 17 deserek - zmiksowane - jabłko lub banan, madarynka z biszkopcikami ok 20- 180ml mleka miedzy posiłkami herbatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojemu daje tak : 7-180ml kaszki 10- owoc 12-obiad gotowany przeze mnie -duuuzo warzyw i jakies miesko 16-180ml mleka 18.30-270ml mleka +kleik 2 lyzeczki 22-240ml mleka +3lyzeczki kleiku. Dzis bylismy do ostatniego szczepienia- synek zdrow jak ryba , nie choruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój synek ma 7 miesiecy
jagoda miedzy naszymi chłopakami jest tydzień róznicy - mój z 17 czerwca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co ja wrózka
hi hi nawet nie zauważyłyście, że podane przez was przykłady doskonale pasują do schematów żywieniowych, a każda się zapiera, że NIE te schematy nie są po to, żeby robić matkom na złość, ale po to, żeby jedna z drugą nie dała 5 miesięczniakowi śledzia z cebulą, tatara czy pepsi ostatnio moja własna teściowa zaproponowała mojemu niespełna 4 miesięcznemu maluchowi (jest na piersi ) kawałek zwykłej pszennej bułki i ciasto imieninowe z makiem oj chyba druknę jakiś schemat i dam jej do nauczenia się na pamięć, bo ma się zajmować małym jak wrócę do pracy, boję się, że będzie go przekarmiać i zmuszać do jedzenia dziwnych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagoda - u mnie było bardzo podobnie - było, bo chcę zrezygnować z karmienia o 23. boję się jednak, że wtedy dostanie za mało mleka- 2X + kaszka na mleku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syn ma 6 miesięcy i 10 dni 6:00- 150 wody 5 miarek mleka 10:00- 150 wody 5 miarek mleka i 5łyżeczek kaszki ryżowej z owocami 14:00-200 g zupki 18:00-mleko 150 wody 5 miarek mleka 22:00- 150 wody 5 miarek mleka i kaszka z owocami lub kleik ryżowy i pół słoiczka owoców dodatkowo w ciągu dnia 1 jabłko lub gruszka i chrupki kukurydziane i sok do picia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6.00 150 mleka 9.00 150 mleka z kleikiem lub kaszką ryżową około 11 owoc około 13 zupka 16 150 mleka 19 150 mleka Godziny mamy ruchome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mój synek ma też
Ma 7 miesiecy i 10 dni: 5-6 180 ml z 1 łyżką manny 9.30 - śniadanie, kaszka smakowa, płatki na mleku, biszkopty w mleku, bułeczka maślana w mleku itp. 150ml 13.30-14 obiadek mój 200ml 16.30-17 deser 200ml 19.30 mleczko 240ml z dwoma lyżkami kleiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5:00 mleko ze 150 ml wody plus 3 lyzki kaszki owocowej 9:00 mleko ze 150 ml wody plus 3 lyzki kaszki smakowej 13:00 obiadek roznie raz 190 gr czasami zostawi zalezy od apetytu 17:00 deserek 130 gr (jablko,gruszka,banan,jogurt te z nestle,sliwka,brzoskwinia) 20:00 mleko ze 150 ml wody plus 3 lyzki kaszki i kaszka manna lyzeczka kaszke manne musze mu tak mieszac bo jak dodam do obiadku to nawet nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek ma w sumie 8 miesieczy ale jak mial 7 to dzien wygladal tak: 6:00 180 ml mleka 11:00 180 ml mleka 16:00 sloiczek obiadku 18:30 deserek lub kaszka 150 ml 21:00 180/210 ml mleka i w sumie tak jest do tej pory tylko teraz moze wiecej troszke je ale rozwija sie ksiazkowo ze tak powiem.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pampersy i dada na zmiane
ma siedem miesiecy w nocy mleko z piersi 11 zupka ok 200 ml (warzywa+mieso) 13 -14 deser (jablko, ze sloiczka lub kisiel) mleko z piersi na żądanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×