Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kanałowa.pl

Byłam U dentysty w UK i nie mogę nazekac

Polecane posty

Gość kanałowa.pl

Różne słyszałam opinie o służbie zdrowia w UK i miedzy innymi o dentystach,ale ja byłam i powiem, że jestem bardzo zadowolona. Skorzystałam z leczenia na NHS i na prawdę jestem zadowolona,leczył mi zęba kanał owo,bo innego wyjścia nie było.Zaproponował dwie opcje,kanałowe leczenie lub wyrwanie ,z czego zapytałam co on proponuje- powiedział ze kanałowe ,zaznaczył że nie daje gwarancji ,że za kilka miesięcy ząb nie będzie do wyrwania ,ale warto spróbować. Znieczulenie,to tutaj chyba podstawa.Był bardzo delikatny i dokładny.Ja JESTEM ZADOWOLONA!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i przede wszystkim po pierwszej wizycie kanalowej zab nie boli po powrocie do domu :-) jedyne co to maja strasznie grube igly do znieczulenia ale co tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanałowa.pl
Na grubośc igły nie narzekam ,tez nie bolało.Dlatego nie wiem skąd takie złe zdania na dentystów w UK.Dentysta zaznaczył ,że po powrocie do domu może mnie boleć,ale nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bolało bo
uzył starego caustrinerfu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jmik
narzekac analfabetko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wrecz przeciwnie
Tam lekarze maja rozne stopnie specjalizacji , ja bylam u jakiegos niby lepszego dentysty. Trzeba powiedziec,ze sie nie chce amalgamatu, bo tam to normalka, nawet jak kogos stac. Druga rzecz, znieczulenie jest minimalne i nawet nie czekaja az zadziala. A trzecia, pani mi nawet nie oczyscila dobrze dziury - w sensie borowania, bylo widac ze malenka plomba jest przylepiona, a pod nia nadal zmieniony chorobowo zab. Ten sam zab musialam pozniej kanalowo leczyc w Polsce... Dobre wrazenia to takie, ze nie czeka sie na wizyte, jest na czas, i ze jest wszystko robione czysciutko i sucho, bez zadnego wypluwania, asystentka dba,zeby wszystko bylo wciagniete przez taki odkurzaczyk. No i milo, ze tam sa smakowe plyny do dezynfeksji, u nas po wyplukaniu nadal sie czuje dentystyczne smaki. Jedyne co naprawd emoglam pochwalic to usuwanie kamienia,moja higienistka jest rewelacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie narzekam
do dentysty w Anglii chodze rzadko, glownie dlatego ze nie zalapalam sie na NHS tylko mam prywatnego, wiec zawsze w Polsce robie to co mam do zrobienia a w Anglii tylko to co jest konieczne. jednak musze pochwalic mojego dentyste - usuwal mi w sumie 3 zeby do aparatu ortodontycznego. za kazdym razem dostalam znieczulenie, wracalam na poczekalnie czytac gazetki 10 minut, potem wracalam na fotel, 1-5 minut i po problemie. zeby usuwal ekspresowo :) w Polsce usuwalam 2 ale to co sie dentyski nameczyly ze mna to szok - jeden godzine drugi 2 godziny. teraz chodze do sympatycznego ortodonty, pelny profesjonalizm, zero czekania, niespodziewane naprawy aparatu wliczone w cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też byłam w piątek u dentysty , bo niestety złamałam jedynke, przy sniadaniu, uderzylam sie o szklanke;/ Od razu dostalam znieczulenie i troche po wiercil i odbudowal mi ząbka. Jestem naprawde zadowolona, szybko mnie przyjął bo przeciez nie moglaam pojsc do pracy ze zlamana jedynka. Estetycznie tez to zrobil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonia1
Jolenka napisz prosze gdzie bylas,mnie sie zlamala dwojka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vdvgf
a mi zrujnowali 3 zeby..byly leczone u tego samego dentysty, niby malutkie dziurki, dlatego 3 od razu, do tej pory mam nerwy na wierzchu i nie dam rady jest po lewej stronie.. dodatkowo dziasla mi krwawia od czasu do czasu wlasnie przy tych tylko zebach..teraz czekam na powrot do Polski aby to wszystko ponaprawiac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uszy królika
Ja też byłam tu u dentysty i to dwóch różnych, u jednego polaka... było super choć dziwnie to brzmi, zero bólu (wyrwanie zęba) póżniej byłam u angielki także nie mam na co narzekać, do tego jeszcze nie miałam żadnego ubezpieczenia... a grosze zapłaciłam... pozdrawiam:))) hmmm a ten polak całkiem niezły..::)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do : a ja nie narzekam
mam pare pytan w zwiazku z ekstrakcja zebow do aparatu ortodontycznego, stoje przed tym wszystkim ale chyba potrzebuje drobnego wsparcia, czy jest jakas mozliwosc pogadania prywatnie z toba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krucafuks
Wyrywałam zeby mądrości- naprawde sprawnie im poszło. Dostałam głupiego jasia i po 10 minutach obudziłam się w innym pomieszczeniu- po sprawie. Sztukowałam ułamaną jedynkę i 10 razy musiałam powtarzać, że ja absolutnie żadnego znieczulenia nie chce. Co minutke się dopytywał czy nie boli. Ząbek doklejony bardzo ładnie. Leczyłam kanałowo 7(chociaz chcieli rwać, tak się plomba ułamała). Strasznie grube igły do znieczulenia, ale przynajmniej zero bolu w trakcie zabiegu. Przyjemnie nie było, ale dentysta dłubał i czyścił sumiennie. Plus za "odkurzacze" do sliny. Na koniec miałam wszysciutko wyskrobane z kamienia. Bardzo jestem zadowolona z dentystów tutaj. Przede wszystkim mają dużo lepszy sprzet niz standardowy gabinet w Polsce. Troche za szybko chcą rwać- teraz się takie próchniaki leczy, ze byłam zbulwersowana, kiedy dentysta radził mi ekstraktacje(wystarczyło zmienić dentyste i okazało się, że można leczyć). Pamiętajcie, ze standardowo wstawiają czarne plomby, złote koronki itp- białe wypełnienie to już stomatologia estetyczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestokej
Ja przed samymi świetami - w środe zlamalam gorna lewa 2, a dokladnie to odpadlo mi wypelnienie ktore mialam kiedys zakladane i troche zęba, źle to wygladalo, od razu sie rzucalo w oczy;/ Poszlam do dentysty tu, troche stres, zawsze sie balam, ale dostalam znieczulenie , poogladal, i powiedzial ze 2 trzeba odbudowac, i ze troche musi ja skrocic ale ze bedzie okej, i ze plomba nie chce mi sie trzymac bo jest to na stycznej z 3 w ktorej nawet nie wiedzialm ze mam prochnice;/ zrobil mi zd. 3 to sie normalnie przerazilam, od zewnetrzej strony jedna wielka dziura, Na poczatku zaczal mi wiericic w dwojce, skrocil mi pare milimetrow, balam sie ze tak mi zostawi ale zalozyl mi jakis wklad, i zaczal mi wieric w 3 , troche bolalo,ale da sie wytzrymac, zalozyl mi plombe w 3, takze z 3 mam juz spokoj, a z 2 mam jeszcze przyjsc, ale tez jest juz lepiej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile ile sie
ile sie placi za dentyste? wyrwanie zeba, leczenie NHS? wie ktos? bo sie nie lapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nareeew
Nie narzekam na mojego dentystę z centrum Tooting Medical. Ma fajne podejście, pewną rękę, także jak mi ostatnio borował to się nie namęczyłem zbytnio, a pamiętam takich lekarzy, kturzy mi sporo krwi napsuli...Telefon do nich do rejestracji jest na stronie www.polskidentystawlondynie.co.uk jakby co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko ladnie fajnie tylko, ze na NHS uzywaja kiepskiej jakosci materialow i maja przestarzaly sprzet. Mi tak dentyska leczyla kanalowo, ze po pol roku dostalam zapalenia bo nie oczyscila mi dobrze kanalu. Tak samo jak mi kiedys chcieli usunac zab bo niby juz do niczego sie nie nadaje a mi w Polsce dentysta pieknie go zaleczyl i nadbudowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ten dentysta w Polsce to państwowy? czy prywatnie robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie, ze prywatny. W Polsce do panstwowego sie nie zblizam, mam traume z mlodosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale porównujesz państwowego brytyjskiego do prywatnego polskiego - jak zwykle, tyle, że to bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MisioPysioUK
Witam. Wlasnie czeka mnie wizyta u dentysty w uk. Zabek trzonowy. W 2000r leczony kanalowo w pl... potem ten sam zabus ponownie lecxony kanalowo ooolo 1.5 roku temu przed moim wyjzadem do uk. Teraz znowu boli :( niechcem ale muszem... isc opisze wszystko krok po kroku. Moze sie komus przyda takie info. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodziłam leczyć zęby do polskiej przychodni tu na miejscu i też jestem zadowolona. Zęby leczył mi dobry stomatolog dr.Sebastian Wnuk i byłam zadowolona. Najważniejsze, że nie bolało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w Edynburgu i od 8 lat jestem zapisana do Niemki na Great Junction Street. Jest swietna specjalistka. jest tam tez 1 lub 2 innych dentystow, ale nie mialam z nimi nigdy do czynienia. Ale ona jest wspaniala. Dobrze leczy, nie naciaga na jakies extra zabiegi typu "och, musisz wybielic koniecznie szkliwo" i podobne. Robilam u niej koronki (wtedy jeszcze nalezaly mi sie darmowe bo dziecko mialo niecaly rok i ona sama mi radzila, zebym szybko robila poki NHS pokryje). teraz od kilku lat place za leczenie ale jest OK. koszty mi nie robia. czyszczenie zebow co pol roku, czasem plomba. maz mial leczenie kanalowe rok temu u niej, ja kilka razy x-ray zeba. jest bardzo dobra. polecam ja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Szwecji zaplombowanie szesciu dziur kosztuje 3.500 zl (drugie tyle w formie doplaty otrzymuje dentysta z kasy chorych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak mieszkałam w UK to tylko raz odwiedziłam dentystę tam. Jak zobaczyłam średnio wyposażony gabinet, facecika, który chyba nie do końca umiał leczyć, ale potrafił zawołać ogromną sumę za samą konsultację, to podziękowałam. Później jeździłam cały czas do Polski, w Warszawie w Klinice Impladent zawsze leczyłam - bardzo mi się spodobało, po powrocie też tam chodzę teraz. Zawsze profesjonalnie. No i ze świetnym podejściem do pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie było szkoda wydawać kasę na bilet do Polski na lot do stomatologa. Znalazłam w Bristolu polskie gabinety. Chodzę do dr Marty Wasiluk, ona dała radę mojej ósemce. Polecam bardzo profesjonalnie, bez większego stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyrwanie zeba w uk 100f, w PL 100zl. Wybor jest prosty. Lepiej w PL niz u ciapatego co rozpeerdoli szczeke i zeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodaj cene biletu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musze dodawac ceny biletu bo mieszkam w PL u siebie tępa swinio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×