Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kasisko

Poduszka dla niemowlaka

Polecane posty

Gość kasisko

Czy wasze niemowlaki spia na cienkich poduszkach? Ja urodze za 2 tygodnie i wlasnie dzisiaj bylam kupowac z moja tesciowa posciel. Powiedzialam, ze poduszka nie bedzie nam potrzebna bo noworodek powinien spac na plaskim materacu i nie potrzeba mu zadnych poduszek. Wiadomo, ze nawet w niektorych przedszkolach dzieci nie maja jaskow w czasie lezakowania. Tesciowa sie usmiala i powiedziala, ze aby dziecku bylo wygodnie MUSI miec jasieczek. Ona tak kladla swoje dzieci spac i nic im sie nie stalo ( fakt faktem nic sie nie stalo:-) ) Wydaje mi sie jednak to glupota i nie mam zamiaru klasc noworodka na poduszkach. A moze sie myle? Jakie sa Wasze doswiadczenia i zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasisko
Tez mi tak sie wydaje. Nie mieszkam w Europie i tutaj ludzie maja troche inne zwyczaje - czasami dla nas szokujace. Oczywiscie zrobie tak jak sama bede uwazac za stosowne, ale zdziwila mnie pewnosc z jaka tesciowa stwierdzila koniecznosc uzywania poduszki ( o kolderce nie wspomne:-) ) Lubie swoja tesciowke, wiec za bardzo nie neguje jej zdania, a potem i tak robie swoje, ale pomysl poduszki wydaje mi sie idiotyczny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mysle, ze bez poduszki. moje dziecko spi bez i pod kolderke tez go polozylam dopiero jak skonczyl 4 mies. i wyrosl z rozka :) ja tylko mojemu klade pieluszke flanelowa na przescieradlo, zeby bylo mu milej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matulenka maluszka
bez jak najbardziej bez:)Ja swojego synusia na podusie ulozylam w jakims koniec 5 miesiaca i pod kolderke:) Noworodek absolutnie musi lezec na plaskim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W komplecie zawsze jest ta płaska poduszka... To niby od kiedy dziecko ma zaczac spac na poduszce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasisko
Dobry pomysl z pieluszka - zawsze to przyjemniej niz na przescieradle. Nie chce urazic tescowej,zwlaszcza, ze bedzie mi pomagac przez pierwszy tydzien po porodzie ( bede miec CC ). Ale oczywiscie zdrowie dziecka najwazniesze. Najwyzej specjalnie zpaoytam o ta poduszke poloznej, gdy tesciowa bedzie w poblizu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolutnie bez poduszki
poduszka dopiero wtedy kiedy dziecko swobodnie potrafi się samo obracac z brzucha na plecy i odwrotnie - tak od razu, bez długiego próbowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasisko
Sluchajcie, ja w komplecie z lozeczkiem dostalam bardzo gruba poduszke, grubsza niz normalny jasiek. Traktuje ja jedynie jako ozdobe do lozeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasisko
Poczytalam wlasnie troche w internecie i upewnilam sie, ze na pewno nie bedziemy uzywac poduszki:-) Dziekuje Wam za wszystkie sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywalam malej poduszki (ale nie plaskiej) do podkladania pod plecki, zeby mi dziecko spalo na boczku. bylam przewrazliwiona, ze moze mu sie ulac i sie zachlysnie na pleckach. mama mi tak poradzila. nie mowie, ze tak trzeba, ale ja sobie chwale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhh
bez poduszki, moja mała ma 6 miesięcy i nadal spi bez poduszki. Starszy syn też długo nie spał na poduszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja córka
od samego początku spała na cienkiej poduszce i pod kołderką. Jakoś nic jej nie jest.Zresztą ma dziś swoją podusię;) ja nie widzę problemu w cienkiej podusi i pod kołderką;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka też spała od początku pod podusia z tym że bardzo cienką i też nie widzę problemów ma 4 latka i też ma już własną podusie bez której nie zaśnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasisko
Mamuska - dobrze, ze na, a nie pod:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robiłam tak
Moja mała spala na samym materacu bez poduszki ale pod materac w łóżeczku wkładałam poduszke zeby troszke wyzej bya głowka jakby sie małej ulało(tak mi połozna zaleciła)Raz mialam taką sytuacje ale w wóżku był na płasko i małej sie ulało przez nos i przestala oddychac zaczela siniec dopiero po chwili klepania po pleckach zaczela plakac po tym to mialam takie schizy ze masakra ,nie moglam spac w nocy tylko sprawdzalam bo sie balam ze moze sie to powtórzyc i nie zauważe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasisko
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy pralyscie kocyki przed ich pierwszym uzyciem. ja chce wyprac, bo nie mam pojecia kto go dotykal, gdzie byl wyciagany z opakowania itp. Tesciowka znow jest innego zdania:-)))))) Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasisko
nie przesadzaj :P kocyk to kocyk, jak piekarz robi chleb to dotyka rękami a ty tak naprawdę nie wiesz gdzie je wcześniej wsadzał....:Da póżniej ten chlebek ze smakiem zajadasz. No ale jak chcesz to wypierz. Zreszta chyba kocykiem nikt se dupki nie podcierał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasisko
Wiesz mieszkam w Azji i tutaj to z ta higiena bywa roznie. Sama jak kupowalam kocyk, to sprzedawca wylozyl mi kilka na... stosie dywanaow, na ktorych chwilke wczesniej ktos siedzial w plaszczu. Zreszta czytalam, ze dziewczyny w Polsce tez piora w 30 stopniach kocyki. Taki kocyk czesto makontakt z buzia icialkiem dziecka. Zastanawiam sie czy prac czy sobie odpuscic...cala reszte juz wypralam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasisko
Moze jednak...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja piorę wszystkie tekstylne rzeczy po kupieniu (nie tylko dla dzieci), bo czytałam,ze są nasączane substancjami chemicznymi zmniejszającymi gniecenie i brudzenie - żeby w transporcie i magazynach się nie poniszczyły i pierwsze pranie jest konieczne, aby tą chemię usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym nie chciala misia
ja pralam wszystko dla noworodka- taki kocyk moze byc nasaczony czyms zeby sie nie mial, zreszta nie wiesz gdzie on w fabryce laduje, kto go dotyka, itd. Moj nie spi na podusi jeszcze - ma roczek. Czasami jak jest przeziebiony to podkladam cos pod materac zeby spal pod katem. Jak spal w kolysce to podkladalam bod bieguny ksiazke telefoniczna w razie ulewania sie,ale spal na plasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ma 6,5 miesiąca śpi bez poduszki OCZYWIŚCIE!!! natomiast ma lekko uniesiony materac aby nie leżał na płasko ale lekko uniesiony, więc głowę ma wyżej ale mimo to całe ciało leży płasko (w szpitalu dziecięcym mnie tak nauczyli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to juz nawet nie chodzi o
chemie ktora tekstylia sa nasaczane... Ja pracuje w sklepie odziezowym...ciuszki dzieciece tez mamy i naprawde rozbraja mnie to jak klientki prosza o ciuszek nowy/świezy z magazynu bo ten to na sklepie to nie wiadomo kto dotykał....jakby ten z magazynu był świezy i czysty... wiec tlumacze im ze przed zalozeniem noworodkowi czego kolwiek trzeba to i tak najpierw wyprac i wyprasowac (mowimy oczywiscie o rzeczach bawelnianych bo takich jest najwiecej) ale one dalej swoje... Wiec jako pracownik sklepu z ciuchami dla dzieci apeluje do was matki przed pierwszym zalozeniem ciuszka niemowalkom wypierzcie go i wyprasujcie....bo naprawde nie wiecie jak sa te ciuszki przechowywane, jak dlugo leza w magazynie i przede wszystkim gdzie leza.... Takze ja bym kocyk z przezornosci wyprała.... Moge zapytac z ciekawosci w jakim kraju mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja moją Niunię kładę w becie z piórek, mała bardzo lubi być ciasno opatulona, ale ja mieszkam w Szkocji i nie wiem czy w Azji becik zda egzamin, ale zgadzam sie ze zadnej poduszki nie potrzeba a co do kołderki to jeśli położysz maleństwo z nóżkami w kńcu łóżeczka to nie ma obawy ze zsunie sie pod kołderkę, a osobiście polecam monitor oddechu, z własnego doświadczrnia, ja nie spałam pierwsze noce bo sprawdzałam czy mała oddycha tak sie naczytałam o śmierci łóżeczkowej niemowlaków :( powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakamajaka
po pierwsze to radzę być bardziej stanowcza, to Twoje dziecko i Ty je będziesz wychowywać, a nie teściowa!! Powinnaś robić jak Ty uważasz, możesz ją zapytać o zdanie, ale czy nie sądzisz, że wyrocznią nie powinna być w tych kwestiach. Moje dziecko spało na bardzo cieniutkiej poduszce, nie mal na samej poszewce, ale za kilka tygodni będzie drugi dzidziuś i wiem, że żadnej podusi już nie będzie w łóżeczku. Ubranka dla maluszka prałam przed pierwszym założeniem w proszku dla niemowląt. Wszystkie te cudne ciuszki dla dzieci to kupa chemii, a pewności nie masz, czy dzidzia nie uczuli się o jakiegoś, wolałam nie ryzykować. Kocyka nie prałam, bo bezpośrednigo kontaktu z gołym ciałkiem nie miał. Moja teściowa też na początku mówiła co jest dobre co nie i to co robiliśmy przy dziecku krytykowała. Wtedy do akcji wkroczył mój mąż i przypomniał jej w łagodny sposób,że ona jest tylko i aż babcią, czyli tą od rozpieszczania, a nie wychowywania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo ślicznych poszewek znajdziecie również tutaj http://hippo-sklep.pl/poszewki.html Taka poszewka kosztuje dyszkę, a pokój staje się przyjemniejszy :) Dzieci uwielbiają takie bajkowe dodatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara886
a ja sądzę że najpiękniejsze wzory, tkaniny są w tym sklepie, długo szukałam zanim znalazłam... ale warto było i teraz mogę się podzielić - http://szafa-olafa.pl/poduszka-dla-niemowlaka/ ale co najważniejsze - ja skorzystałam z opcji na zamówienie i sama wybrałam tkaniny dla poduszki, wybrałam te sówki - http://szafa-olafa.pl/produkt/poduszka-owl-pillow/ i teraz są dostępne w sklepie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma już 16 m-cy i nadal śpi bez poduszki Z resztą tak się kotłuje przez sen, że nie bardzo wiem gdzie miałabym tę poduszkę położyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×