Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda1212

Jak to jest z uprawomocnieniem się wyroku

Polecane posty

Gość Magda1212

Mam takie pytanie w sprawie uprawomocnienia się wyroku sądu w sprawie nie udzielenia rozwodu, ponieważ powód wnoszący pozew o rozwód przyczynił się do rozpadu małżenstwa. Powodowi i pozwanej został odczytany wyrok w dniu ostatniej rozprawie. Powód chce wnieść apelację, w jakim czasie powinien ją wnieść? Czy prawdą jest , że powinien ją złożyć w ciągu 7 dni od usłyszenia od sądu wyroku, czy w ciągu 14 dni od momentu otrzymania na piśmie wyroku? Jak to jest z tym uprawomocniem się wyroku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też ja też
Najpierw piszesz albo twój prawnik o to aby otrzymać wyrok na piśmie i wtedy macie ileś czasu, nie pamiętam ile ale to wcale nie było tak mało czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz 7 dni na złożenie wniosku o uzasadnienie na piśmie,a po doręczeniu wyroku z uzasadnieniem 14 dni od daty doręczenia na złożenie apelacji,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1212
A jeśli w ciągu 7 dni powód nie złoży wniosku o uzasadnienie na piśmie, to rozumiem, że wyrok po 14 dniach się uprawomacnia? Czyli jak po 3 tygodniach od momentu usłyszenia wyroku przyjdzie wyrok na piśmie, to wówczas powód nie ma juz mozliwości złożenia apelacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdo1212do ciebie
A w jakiej sprawie chcecie się starać o apelację, bo może nie warto po prostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1212
Sprawa mnie nie dotyczy, piszę w imieniu osoby pozwanej, która nie zgodziła się na rozwód i sąd biorąc pod uwagę wszystkie dowoduy przeczytał stronom wyrok o odmowie udzielenia rozwodu. W związku z tym mam pytanie czy powód jesli nie złoży wniosku o uzasadnienie na piśmie w ciągu 7 dni, to znaczy że uprawomocni się wyrok i pózniej nie bedzie mógł skałdać apelacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyrt
jesli nie zlozy w ciagu 7 dni o uzasadnienie wyroku to juz pojablkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdo1212do ciebie
Ale pewnie będzie mógł składać nowy pozew za jakiś czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie prosciej iść do sądu
i zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie złożysz wniosku o uzasadnienie wyroku to od daty ogłoszenia masz 21 dni na wniesienie apelacji od tego wyroku,proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×