Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wezwaniedonawrócenia

Wielki Post - czas nawrócenia i pokuty

Polecane posty

Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro
Wiesz poziomko - to że jesteś po rozwodzie to nic nie znaczy. Wiesz Kamelio - to że Chrystus jest jedynym pośrednikiem to prawda - nie znam się aż tak dobrze - ale On jest ofiarą i jedynie On mógł w tej ofierze był złożony. Coś takiego. Ale on nie został stworzony - on się urodził. Był małym dzieckiem. To sa wszystko bardzo ważne rzeczy. Dokładnie nie wiem ale to są zasadnicze rzeczy. A MAryja była pod krzyżem. Z apostołów tylko Jan. Apostołowie - oni przyjmowali wyznania grzechów. Ja rozumiem, że po prostu chrzcząc słuchali jak ludzie się spowiadają z grzechów. Nie wiem czy wyznawali te grzechy Chrystusowi, ale on ich rozsyłał tam czy siam i tak sie zaczęło. Czyli zawsze był ten Apostoł, jakiś tam człowiek i rozmowa - spowiedz. Później ksiądz. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro
Ja nie jestem fanatyczką. Po prostu widzialam diabła i tym silniej sobie wierzę w Boga. Wiem, że mam silną wiarę bo widziałam więcej. To nie jest siła ludzka. Ja to wiem bo też się czuję inna nieco. Inaczej myślę. Im więcej takich rzeczy tym człowiek obojętnieje na wszystko co na zewnątrz. Gdybym widziała Boga w Niebie to bym po prostu przestała robić cokolwiek. A tak - jeszcze coś robię choć nic mi sie nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro
A to może dostaniesz choć to skomplikowane. Musisz nieważnie zawrzeć małzeństwo. Czyli jakby go nie zawrzeć. Czyli być okłamanym , takie rzeczy. A to skomplikowane. Np. jak z osoba chorą psychcznie byś była zamężna i nie wiedziałabyś o tym w momencie ślubu. Tudzież z impotentem. Takie rzeczy i tym podobne. ? To ja sie nie znam aż tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli KK nie ma racji ( a ma) to kto ją ma? ma- to pokaż mi ze dogmaty KK są zgodne z Biblią , np. chrzest niemowląt, spożywanie komunii pod 1 postacią - a powinno być pod 2, dogmat odpustów, dogmat czyśćca. Pokaż mi to w Biblii to powiem , ze KK ma rację. Nie możesz mówić, ze ma i już. Ja ci udowodnię na podstawie Biblii , ze nie ma. A ty jesli chcesz mi udowodnić ze ma to pokaż mi to w Biblii. Mają ją ci którzy Słowa Bozego się trzymają i nie odstępują od nauk apostolskich. Są tacy chrzescijanie. Rozejrzyj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro
Cdn 🌼 Wezwanie do nawrócenia i pokuty w czas Wielkiego Postu trwa! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro
Niebawem Ci odpowiem Kamelio na Twoje zarzuty 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro
Powiem wam tylko, że NAJDZIWNIEJSZE jest dla mnie to, że osoba chora psychicznie nie może wyjść za mąż ważnie, ale w pracy może być nawet dyrektorem. Coś podobnego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro
Powiem wam tylko, że NAJDZIWNIEJSZE jest dla mnie to, że osoba chora psychicznie nie może wyjść za mąż ważnie, ale w pracy może być nawet dyrektorem. Coś podobnego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"człowiek jest nie wiadomo jak skomplikowany i enigmatyczny czy coś tam" wezwaniedonawrócenia coś mi się wydaje, ze twoja wiedza na temat kościoła kat. jest nieco enigmatyczna, czy coś tam:D. Teraz poziomkę na warsztat wzięłaś?Krucjatę tu jakąś urządzasz?. Wybacz, ale pozwolę sobie wyżej cenić ateistów, którzy z woli serca pomagają innym( nie z powodu dekalogu), niż podobnych Tobie, którzy podpierając się testamentem traktują innych jak grzeszne ścierwo. Tacy jak Ty odpychają raczej od Kościoła a niżeli przyciagają do niego "baranki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casasdee
wezwaniedonawróceniadziśijutro, mózg się lasuje jak się czyta twoje wypowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro
Witajcie - co wam się nie podoba znowu? Powiem wam wróciłam na ten wątek po ...nieco dziwnym uczuciu jakiego doznałam przed chwilą MACHINALNIE, nie wiem BEZMYŚLNIE wklejając linki na innym forum, że jeszcze chwila i to wszystko się ...skończy. Ta cała chała. Takie mnie uczucie opanowało, że aż sama siebie się wystraszyłam :( No cóz... a co jeszcze? Uważam, ze dobrze piszę - chciałam polecić Wam tu Przewodnik Kapłański , ale nie umiem go znaleźć on-line. To jest książeczka - bardzo fajna - podyktowana pewnemu francuskiemu księdzu, który został wygnany do Szwajcarii (widzimy tu do czego Szwajcaria służy Francuzom) i w tej książeczce (22 zł) Pan Jezus powiedział temu księdzu (Klaudiusz Avrisenet) jak pownien wyglądać idealny ksiądz. Więc zamiast zmieniać wiarę może kupcie sobie tę książeczkę - tam jest od A do Z jak Pan Jezus wyobraża sobie idealnego księdza. Ja powiem wam zostaję sobie przy tym co tam jest napisane. Akurat tak sie składa , że mam tę książeczkę i mogę cytować. Myślałam, że jest online ale nie ma jej niestety w wersji free. Mało jest popularna w Polsce, a szkoda. Po prostu szkoda z wielu względu - z dala od polityki, układów, komuny , po prostu obraz idealnego księdza żyjącego wiarą i wiernymi. I ile przestróg dla nich - lepiej by Ci było żeby... i tak dalej... :( No cóz... ja swoją nabyłam taniej niż 22 zł ale no nowa książeczka może tyle kosztować. Po co to piszę? Nie tylko w Biblii jest Słowo Boże - znowu pinkt ujemny dla Kamelii. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko w Biblii jest Słowo Boże- wzywająca do nawrócenia a gdzie jeszcze poza SŁowem Boga w Jego Testamencie jest SŁowo Boga? znasz jakieś inne objawione źródło Bozej Woli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wezwaniedonawrocenia - co tam u bachledy i colina farella?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro
Na przykład Objawienia woli Boga masz wszędzie tam gdzie ukazuje się świętym lub komuś i mówi. Sami święci to jest przykłąd róznego kalibru, ale SŁowa Boga im powiedziane - jak Biblia. Dla mnie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdy czytany jest fragment z Ewangelii lub ze ST nie mówi: OTO SŁOWO BOGA lub OTO SŁOWO PAŃSKIE ??? z Koranu raczej nie czyta.... ciekawa jestem twojej wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro
Weźcie się odczepcie ode mnie - się przyczepili jak rzep psiego ogona. Co mnie obchodzi jakieś palanty. Mam swoje problemy małe... NIEMAŁE, ale moje własne. I tyle :( Księdza się mam pytać o Słowo Boga poza Biblią? A nie mogę sobie go sama przeczytać? Np. Tomasz Kempis i jego O NAŚLADOWANIU CHRYTUSA - tam Bój mówi do niego, bądż taki a taki, a jesteś moim uczniem. Oczywiście w życiu nie na ekranie telewizorka. Ale wtedy jeszcze nie było telewizorków. I było to lepiej? Nie wiem :( Wtedy nie żyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro
Weźcie się odczepcie ode mnie - się przyczepili jak rzep psiego ogona. Co mnie obchodzi jakieś palanty. Mam swoje problemy małe... NIEMAŁE, ale moje własne. I tyle :( Księdza się mam pytać o Słowo Boga poza Biblią? A nie mogę sobie go sama przeczytać? Np. Tomasz Kempis i jego O NAŚLADOWANIU CHRYTUSA - tam Bój mówi do niego, bądż taki a taki, a jesteś moim uczniem. Oczywiście w życiu nie na ekranie telewizorka. Ale wtedy jeszcze nie było telewizorków. I było to lepiej? Nie wiem :( Wtedy nie żyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro
testt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro
Weźcie się odczepcie ode mnie - się przyczepili jak rzep psiego ogona. Co mnie obchodzi jakieś palanty. Mam swoje problemy małe... NIEMAŁE, ale moje własne. I tyle :( Księdza się mam pytać o Słowo Boga poza Biblią? A nie mogę sobie go sama przeczytać? Np. Tomasz Kempis i jego O NAŚLADOWANIU CHRYTUSA - tam Bój mówi do niego, bądż taki a taki, a jesteś moim uczniem. Oczywiście w życiu nie na ekranie telewizorka. Ale wtedy jeszcze nie było telewizorków. I było to lepiej? Nie wiem :( Wtedy nie żyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rdgjjgh
wafdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałaś mi odpisać na moje pytania, czekam nadal. Słowo objawione ludziom to TYLKO BIBLIA. Ty napisałś o ksiazkach, ale zwróć uwagę, ze tylko JEDEN JEST AUTORYTET. Objawienia mogą pochodzić również od szatana, aby zwieść ludzi i odwrócić ich od prawdy bibilijnej. Gdy objawienie stoi w sprzecznosci ze Słowem Boga , nie moze ono pochodzić od Niego, gdy dana nauka stoi w sprzecznosci ze SŁowem Bozym nie pochodzi od Niego. Gdy dogmat stoi w sprzecznosci ze SŁowem Boga, nie pochodzi od Niego. Diabeł ma moc pokazać się jako anioł światłości, aby odwrócic ludzką chwałe od Boga a oddać ją człowiekowi lub jemu samemu. To może być trudna dla ciebie nauka, proś Ducha aby pokazał Ci prawdę. 2Kor 11:14 Bw "13) Tacy bowiem są fałszywymi apostołami, pracownikami zdradliwymi, którzy tylko przybierają postać apostołów Chrystusowych. I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. (15) Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości; lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro
cześć Kamelio i każdy inny 🌼 Już Ci odpisuję - oczywiście Biblia jest ważna i najważniejsza, ale świat jest bardzo skomplikowany. Nie uważam by by Biblia była jedynym żródłem słowa Bożego. Wczoraj chciałam Ci już odpisać, ale myślałam, że cała kafeteria upadła już - przynajmniej na moim kompie. :( Jest to upadłe forum co prawda ale dziś sie włączyło. Powtarzam więc swoje - Biblia to podstawa, to kanon, ale przecież jakież smutne byłoby życie gdyby Chrystus nie ukazywał sie nikomu przez wieki, nie mówił z nikim tylko się wypiął na wszystkich i zostawiwszy Ewangelię poszedł sobie do Nieba i miał nas gdzieś. Jednak ratuje nas cały czas poprzez ludzi, których sobie wybiera (ich pierwszych ratuje). Np idealny ksiądz o którym Ci wczoraj pisałam. Tylu ludzi gorszy się księżmi, a gdyby byli mądrzy to by wiedzieli, że jest taka książeczka i na nich jak gorszą , że do piekła trafią. Jak wojują tak na nich. Zawsze tak jest - jaką bronią wojujesz taką giniesz. Zobacz - Kościół się zmienił, księżą się zmienili - Pan Jezus jednak dalej przychodzi i stosownie do czasów - naucza. Tomasz Kempis - o naśladowaniu Chrystusa - czy to nie piękna książka? To jest w necie on-line za darmo i za friko. Książka o idealnym księdzu jest PRAWIE TAKA SAMA. Jest tam rozdział o tym jak mają się zachowywać gdy po latach ktoś przychodzi do spowiedzi. Mają być dobrzy, nie krzyczeć, cieszyć się , że ktoś przyszedł. Tacy mają być. To jest IDEAŁ. A jacy są? W razie gdy się zgorszysz przeczytaj sobie słowa Pana Jezusa z tej książeczki i już masz lepszy humor, że najwyżej w piec ich wrzuci. A tak? Ludzie się gniewają, odchodzą z kościoła. Czy to ma sens? Dziś oglądnęłam film pastora anglikańskiego - ma żonę i 4 dzieci i w sumie jedyna prawda o nim to taka, że miał być księdzem katolickim. Ale urodził się w Anglii - więc z natury jest anglikaninem, poza tym wyprawiał wiele rzeczy w życiu zanim został pastorem i powiem szczerze - bo ludzie tak krytykują celibat, ale ja nie wierzę w ani jedno jego słowo gdy mówi o tęsknocie za rodziną. W jakimś nieokreślonym sensie, ale to nie jest nigdy to o co mu tak naprawdę chodzi. Tylko on już sam nie wie o co mu chodzi. Jednakże nie słyszałam tam złego słowa na Maryję, a chyba tylko ona mogłaby mu pomóc zrozumieć jego żonę. Niemniej bardzo sympatyczny to pastor i naprawdę mądry człowiek choć może przesadza z tym, że człowiek zapropramowany jest na grzech. Za mało chce być świętym jak dla mnie. Wmówił sobie, że jest jednym grzechem i tak mu się w życiu dzieje jak dzieje - czemu tak mało wzywa do świętości. A tej świętości podświadomie szuka? Ot ludzkie dylematy. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwaniedonawróceniadziśijutro
Mnie sie wydaje, że jak długo żyjemy tak w sumie grzeszymy, ale musimy dązyć do świętości. On za bardzo szuka po innych wiarach ten pastor jak dla mnie,a w tych wiarach szuka mądrości chyba, a ma szukać świętości. Przez to tyle grzeszy. Na dodatek znowu pojechał np. nie wiadomo czemu dna pustynię do Egiptu zamiast do Ziemi Świętej. No nie dojechał do Tybetu no to może nie wiem - czy akurat Egipt. No ale fakt - w Ziemi Świętej żadnego ekstremum aż takiego nie ma, a miał ekstremalnie wędrować. Jednak nie widzę u niego poszukiwania świętości. Jest już tak świecki - ale sam dziś przyznał, że to wszystko przez to, że się nie modlił. I tyle. I zobaczcie - pastor, nie modlił się i na psy też zaczął schodzić. I o to mu chodziło choć sam nie wiedział dokładnie o co mu tak naprawdę chodziło. Bo nic nie pisze, że się z żoną pogodził. Dalej żyją w separacji więc ta rodzina jest w człowieku, ale Bóg jeszcze bardziej. No i co? Zejdzie się z tą żoną? Wątpię. 🌼 A ja? Dalej wzywam do nawrócenia i pokuty... 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×