Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marysia ze Wspólnej

dyktafon dla początkujacego dziennikarza

Polecane posty

Witajcie drogie kafeterianki :) Mój siostrzeniec zaczyna swoją przygode z dziennikarstwem. Dostał praktyki w lokalnej gazecie. Cieszy się tym neisamowicie. Tak się składa, że ma urodziny za 2 tygodnie, więc dobroduszna ciocia chce muz robić niebanalny prezent i kupic dyktafon :) Możecie mi coś polecić? :) Nie chcę pisac o tym na specjalistycznych forach bo mnie obrzucą skomplikowanym słownictwem i specyfikacjami, a ja się na tym nie znam. Wiem, że wy doradzicie mi coś dobrego i praktycznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, że zazdroszczę Twojemu siostrzeńcowi;) Ale fajnie, że pomyślałaś o tym, żeby mu kupić dyktafon. na pewno się ucieszy z tego prezentu;) A co do wyboru konkretnego modelu dyktafonu to może taki będzie odpowiedni http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/rtv/kategoria/?id=241∏=75142 . Chociaż przyznam, że dobrze by było gdybyś określiła do jakiej kwoty ma to być prezent??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewna, czy to dobry pomysł, ale widziałam taki gadżet - długopis z wbudowanym dyktafonem, kamerką i innymi cudami :> Może jako ciekawostka przyda się siostrzeńcowi do "zadań specjalnych"? u Wasserman'a dostaniesz taką zabawkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Olympus to najlepsze rozwiązanie. Są stosunkowo tanie (przynajmniej na http://electro.pl , tak wynika z ceneo) a przy tym zupełnie bezawaryjne i posiadają sporo funkcji. Dla młodego dziennikarza to idealne rozwiązanie. Może jeszcze aparat fotograficzny? Też się przydaje, szczególnie do sporządzenia raportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quefi, sprawdziłam tego Olympusa w electro. Myślę, że na poczatek młodemu wystarczy. No i kosztuje 116zł. Dobrze, że ma wyswietlacz LCD i funkcję przycisku, który uaktywnia wszystkie najważniejsze funkcje. Dzięki za poradę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhehehe a na praktykach
bedzie kawe parzył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejmy nadzieję, że tej kawy jednak parzył nie będzie. W końcu nie bez powodu kupujemy mu ten dyktafon. Wstępnie mu powiedziano, że najpierw będzie przypatrywał się pracy dziennikarza, później radiowca, a na końcu do realizacji będzie miał swój włąsny wywiad. czas pokaże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla początkującego dziennikarza to lepiej nie jakiś najtańszy tylko coś lepszego ;) Żeby dobrze rejestrowało dźwięk. Olympus zrobił fajne, na Electro są w niezłej cenie, np. taki http://tnij.org/dyktafon_olympus Ma duży wyświetlacz z możliwością wyboru wielkości czcionki, połączenie USB dla szybkiego pobierania danych do komputera osobistego, wysoka jakość dźwięku: pliki w formacie WMA, nagrywanie scen, 3 jakości nagrywania (HQ/SP/LP), funkcja aktywacji nagrywania głosem (VCVA), bateria długo trzyma i ma filtr głosowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×