Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość janinka34

Jakie korzyści w kuchni daje okap

Polecane posty

Gość janinka34

Witam, Czy okap w kuchni jest rzeczywiście tak niezbędnym urządzeniem ?? Nowoczesne okapy kosztują nawet pokilka tyś złotych Czy warto płacić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola24
Witaj Janinko, Okap daje bardzo wiele korzyści: Nie osiada tłuszcz na meblach, Nie rozchodzi się po mieszkaniu zapach gotowanych potraw Mniejsza wilgoć w kuchni A i wygląd kuchni możemy upiększyć wieszając jakiś ładny okapik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o chryste panie /
korzyści jak wyżej. Natomiast sprawy estetyczne, kuchnia bez okapu jest taka skąpa, pochodź bo tych leroyach merlinach i na pewno znajdziesz korzystne rozwiązanie. Okap musi być, no..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja papaja
No i przede wszystkim jest przyjemnie chłodno nawet jak z dwóch wielkich garów leci para na cały zycher + skwierczy patelnia na pełnych obrotach, a ty nie możesz otworzyć okna, bo jest mróz na zewnątrz. :) Prawie wszystkie wyciągi w całej Europie (również w Polsce) robi Faber, tylko są sygnowane nazwami różnymi marek i mają różne ceny w zależności od użytych materiałów i technologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ręce opadują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JadwigaZW
No nie wiem czy Faber robi wszystkie wyciągi. Ja jak szukałam okapu to zabrało mi to bardzo dużo czasu. jest tyle marek na rynku że naprawdę trudno wybrać. Wybrałam okap skośny firmy globalo, oprócz wymienionych korzyści zauważyłam jeszcze że przestały mi parować szyby. Ma jeszzce jedną zaletę i tu padniecie :) Moje dzieci przykładają pod włączony okap talerze z gorącymi daniami, chłodząc je w ten sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja papaja
Tak, Faber. To że nie jest napisane na każdym wyciągu Faber to jasne, bo robią je na zlecenie różnych firm (nie ważne czy Whirlpool, Candy, Electrolux, Bosh, AEG, Smeg, Siemens czy cokolwiek innego). Wszystkie one są produkcji Fabera. Zresztą Faber też sygnuje część produktów swoim logo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalinka malinka maja
O nigdy w życiu !!! Mój mąż pracuje w branży agd i mówi że faber jest włoską marką - produkują tam tylko pod swoim logiem okapy A marki które wymieniłaś są również producentami a nie zleceniodawcami Gdyby Faber produkował pod logiem tych wszystkich marek to jak poteżną fabrykę musieli by posiadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja papaja
Mnie w samym Faberze (zagranicą) powiedziano, że są outsourcerem wszystkich brandów w Europie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taria12
Na pewno nic nie robią dla Electroluxa gdyż miałam możliwość obejrzenia fabryki własnie tej marki podczas wycieczki. z innymi markami to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedlug slownika google outsourcer to zleceniodawca ;) , wydaje mi sie, ze Faber to wynalazca i ze oni maja po prostu patent i dostaja kase za udostepnienie praw autorskich. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antek34
Faber to przedewszystkim jedna z najlepsszych marek okapów kuchennych w Europie, podobnie jak Falmec Obie marki produkują we Włoszech i na pewno żadna z nich nie bawi sie w produkcję pod innym logiem ani nie sprzedają swoich patentów Są potentatami w produkcji okapów ich marka jest bardzo droga a produkty wykonane perfekcyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja papaja
Kiepska definicja - bo outsourcer to jednostka, której producent zleca część działalności operacyjnej, kiedy nie ma wolnych mocy produkcyjnych, lub z przyczyn ekonomicznych nie opłaca mu się danego produktu wytwarzać. Inaczej subkontraktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja papaja
Antek, proponuję pogłębić wiedzę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są różne rodzaje okapów: szufladkowe (mało widoczne, tylko się je wysuwa w trakcie gotowania), wyspowe albo kominowe. Te są najpopularniejsze i najładniejsze. Ale okapu raczej nie kupuje się dla funkcji estetycznych. Służy pochłanianiu zapachów i tłuszczu. Jest naprawdę bardzo przydatny, ale przy zakupie należy zwrócić uwagę na poziom hałasu. I wcale nie trzeba wydawać na niego parę tysięcy, można kupić taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze jeden klamor do mycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie największą korzyścią jaką daje okap to brak zaparowanych okien i wyeliminowanie brzydkich zapachów, nie jest przyjemnie, ze jak coś smażę lub gotuję to ubranie na wieszaku w przedpokoju, zasłony pachną smażona rybą. wiadomo, że trzeba go odpowiednio czyścić, ale efekty są więc warto mieć taki sprzęt. dodam, że teraz jest taki fajny wybór okapów, ze można go również traktować jako element dekoracyjny, będący wizytówką kuchni. to ja tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koloryświata
Ja również nie traktuję okapu jako kolejnego klamoru do mycia. To urządzenie które naprawdę jest bardzo pomocne w kuchni i gdybym teraz miała pozostać bez okapu to ciężko byłoby się przyzwyczaić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to w ogole?
No a co zrobic jezeli w kuchni nie mam komina (wylotu)? Czy takie okapy z filtrm zdaja egzamin czy to tylko pieniadze wyrzucone w bloto? Nie weim czy taki okap spelnia te wszystkie funkcje. Wie ktos? podzielcie sie doswiadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie masz jak podłączyć okapu do komina to musisz skorzystać z zastosowanie filtra węglowego. Wiadomo, ze to nie to samo co wyciąg tzn okap głośniej pracuje, spada jego wydajność, ale mimo wszystko masz urządzenie, które filtruje powietrze, możne z mniejszym skutkiem ale filtruje. Ja na szczęście mam podłączenie do komina ale moja siostra mieszka w bloku i ma takiej możliwości, ma też mniejszą kuchnię. Kupiła sobie okap o większej wydajności więc po założeniu filtra okap sobie jak najbardziej radzi z pochłanianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie masz jak podłączyć okapu do komina to musisz skorzystać z zastosowanie filtra węglowego. Wiadomo, ze to nie to samo co wyciąg tzn okap głośniej pracuje, spada jego wydajność, ale mimo wszystko masz urządzenie, które filtruje powietrze, możne z mniejszym skutkiem ale filtruje. Ja na szczęście mam podłączenie do komina ale moja siostra mieszka w bloku i ma takiej możliwości, ma też mniejszą kuchnię. Kupiła sobie okap o większej wydajności więc po założeniu filtra okap sobie jak najbardziej radzi z pochłanianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba powtorze juz ta zalete,ale korzystam z okapu najczesciej jak gotuje cos "smierdzacego":) np.kapuste kiszona,albo flaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba rozróżnić
okap od wyciagu. W blokach np. nie można instalować wyciągów (wszystkie zapachy szły by do wspólnego otworu wentylacyjnego, czyli możnaby udusic sąsiadów). Ale okap jest Ok, tylko nie działa tak skutecznie jak wyciąg (nie ciągnie, więc zapachy i tłuszcze troszkę rozchodzą się po kuchni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×