Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pytająca_mama

Do jakiego wieku Wasze dziecko sikało w nocy w pieluchę?

Polecane posty

Gość pytająca_mama

Moje dziecko ma 3,5 roku, nadal w nocy zakładamy mu pampersa. Jest to dla nas wygoda, nie musimy wstawać w nocy, wybudzać siebie i dziecka by zrobiło siku na nocnik czy ubikację.... Jedna moja koleżanka dziecko 3 lenie nauczyła wstawać już w nocy i śpi bez pieluchy, a inna natomiast ma 4,5 latka i nadal śpi w pieluszce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca_mama
nikt nie odpisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewno grzywa majówka raczej
moje nie spala jak mialo 3 latka jednak zachorowało-wysoka temp -i zalozylam-teraz ma 4 i wciaz zakładam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje babki
przestały sikać około 2 lat i 5 miesięcy - w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwiaoliwiaaa
moja córka ma ponad 4 lata , też spi w pampersach w nocy,,, duzo pije , potrzebuje, nie mogę jej ograniczyc picia na noc, bo woła, zawsze dużo piła.... Pampersy mocno opsikane, zdarza się ze w nocy zakładamy drugiego, bo pierwszy przesiąknięty... Chciałabym by spała bez pampersa ale jak mam przestac dawać jej pić, jak woła, płacze "pić" :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój najmłodszy syn ma 2,5 roku. Od zeszłej wiosny chodzi bez pampersa. Na noc również. Na początku kładłam na łóżko podkłady jednorazowe, ale przestałam, bo okazały się zbędne. Najpóźniej z pieluch przestała korzystać córka (w nocy, w dzień jak miała 20 miesięcy) Miała 2,5 roku. Starsi chłopcy mieli po ok 20 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile mam kropek?!
moja corka przestała korzystac z pampersa w nocy jak miała 2lata i 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lululi
moja do 3lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwiaoliwiaaa
No tak, ale moje dziecko lubi dużo wypić i zatem dużo potem sika w nocy, to mam odmawiać jej wypicia na noc mleka czy herbaty? Czy niech pije a wybudzac siebie i ja co 2 godziny na siku...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwiaoliwiaaa
Nie bądź złośliwa, każde dziecko jest inne. Chciałabym też pożeganć się z pampersem, ale nie jest to łatwe, dlatego pytam o radę a nie o kpiny... Wiadomo że muszę zacząć pozbywanie się pampersa, że nie bedzie tak spało jeszcze np rok dwa. Chciałabym odzwyczaić jak najszybciej, jestem tego swiadoma, ale co amm zrobic jak moja córka ciągle woła pić, nawet w nocy czasem pije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje babki
kto rządzi? ty czy Twoja córa? picia w nocy nie ma. jak idziesz spać około 22 czy 24 "odsikaj" ją - ja tak robiłam przez jakiś czas. nocnik postaw kołu łóżka - za jakiś czas sama będzie wstawać rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, poniosło mnie, ale dziecko ponad 4 letnie to nie niemowlak, który nie rozumie co się mówi? Powiedz jeszcze,że pije z butelki i ma smoczka...ech... Wywal te pieluchy, w aptece są specjalne podkłady, nocnik koło łóżka,jak wyżej zasugerowano i finito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwiaoliwiaaa
Dzięki :-) Ze smoczka nie korzysta juz od bardzo dawna, z butelki ze smoczkiem piła do ponad 3 lat, próbowałam wcześniej ją odzwyczajać, chowałam butelki, niby wysyłałam je do "wrócki", która w zamian miała dać jakiś prezent a to nie pomagało i udało się dopiero w wieku ponad 3 lat, więc może każde dziecko na wszystko potrzebuje innego czasu, ale wiem że ponad 4 lata to juz za duże dziecko by w pieluszce spało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko 4 letnie i...
matka zaklada mu pampersa na noc ? masakra ,porażkaa !! a raczej zwykłe zaniedbanie :/ moja ma niecałe dwa i w dzień już woła siku ,na noc pampers ,ale powoli ją oduczam tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córka zaczęła robić kupę na nocnik w wieku 7 ms, w wieku 1,5 roku również siku i pielucha nie była potrzebna. Niestety, nocne sikanie to była niezła przeprawa. Spała mocno, jak kamień i lała aż miło, więc na noc zaczęłam zakładać pieluchę. Jak miała 3,5 roku pieluchę zamieniłam na podkłady. Mała lała na podkład i dalej spała jak gdyby nigdy nic...Przeszło jej jak miała dopiero ze cztery lata. Łóżko, w którym spała nadawało się do wyrzucenia...Jak dzieciak lubi sobie wypić przed snem i twardo kima to trudno nad tym laniem zapanować. Najlepiej zrezygnować z picia przed snem i przynajmniej raz w nocy np. ok 22-24 obudzić na siku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie jest tak jak u oliwi
chlopiec skonczyl 4 latka i nadal mu zakladam bo duzo pije i pampers jest rano zalany ale juz od wiosny bede oduczac bo teraz na razie jest zimno i nie ma jak suczyc gdy wszystko bedzie mokre nie ma to jak suszenie na zewnatrz a w domu to wszystko tak kisnie ponadto jak mi zesika koldre , kocyk to jak ja to wysusze szybko zeby na drugi dzien mialo a tak jak bedzie cieplo to nie trzeba juz tyle przykrycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podkładyy
Po ile sa podkłady na noc dla dziecka? Sa one jednorazowe czy wielokrotnego uzytku? Dolaczam, bo moja corka tez spi w pampersie bo duzo pije, od urodzenia duzo pije, placze by jej pic dac to niby mam jej nie dawac pic bo nie bedzie mi rzadzic??? Przeciez my dorosli tez czasem w nocy pijemy napoj. Poza tym corka ma twardy sen, probowalam ja budzic i nic lub jak siadala na nocnik i tak nic nie zrobila, byla zla, ze ja wybudzilam, potem matudna, usnac nie mogla, to i ja mialam noc nie przespana... Moze takie pdoklady by ja oduczyly pampersa... Tez nie chce miec wersalki zmoczonej, bo tego "zapachu" sie nie wypierze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie jest tak jak u oliwi
nie wiem po ile sa ale wiem ze sa bo kiedys mi pokazywal chlopak od sasiada bo jego mama lezy i to mozna wyprac , nie przepusci na lozlo a i tez nie szelesci bo to nie folia , tez mysle sie w to zaopatrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moczenie nocne
Około 20% pięciolatków moczy się w nocy. W ogromnej większości wypadków przyczyny są natury fizycznej: do pewnych rzeczy dzieci dorastają w różnym tempie. Ważne jest tylko, aby sprawdzić, czy nie ma przyczyn zdrowotnych. http://forum.gazeta.pl/forum/w,575,103380274,,Pieciolatka_sika_w_nocy_Temat_stary_jak_swiat.html?v=2 Link do forum, że 5 latki spią w pampersach lub specjalnych majtkach w nocy bo nie panuja nad robieniem sisuiu w nocy....Kazde dziecko jest inne, teraz jest wugoda pampersy to po coz na sile oduczac, stresowac dziecko, prac posciele, samo z czasem minie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starszy syn miał
2i pół roku jak zabrałam mu pampersy - powiedziałam ze już nie produkują :D było lato pare razy się posikał w majty 0 było ciepło więc nie było wielkiego kłopoty z przbieraniem i sie nauczył teraz mam synka 2 -ma 9 miesięcy i juz mu nocnik kupuje! palnuje spróbować oduczyć go sikania w pieluchę tego lata - co z tego wyjdzie nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! PS Lepiej się przygotować na czas oduczania, kupić 2 zwykłe kołdry, takie fliselinowe, można je wyprać i szybko wysuszyć. Z praniem poszewek to już nie ma problemu, każdy ma większy zapas ;) U mnie sprawdziło się. 4 razy ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...ups
Z takim problemem boryka się wiele rodziców. Bardzo często się zdarza, że dużo większym dzieciom zakłada się na noc pampersa. Trochę w tym prawdy, że dla własnej wygody, ale także dla higieny poślcieli. Ale złośliwość naszych rodaków sięga zenitu i nie przeżyją, jak nie dopieką komuś solidnie, pomijając własne BRAKI i niedoskonałości, no bo przecież własne można ZAWSZE pominąć czy ukryć, ale czyjeś.....NIGDY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysadzam
Synek ma teraz 2 lata i 4 miesiące. Wysadzam go w nocy. Jak nie wypije przed samym snem nic to wystarczy raz ok 24 i bardzo często okazuje się, że nie chce sikać w ogóle. Jak wypije na wieczór bardzo dużo to i tak wysadzam w nocy tylko 2 razy nie więcej. To już są duże dzieciaki, szczególnie 4-latki i naprawde nie sikają w nocy co chwile. A i płaczu przy wybudzaniu nie ma. Było marudzenie przez pierwsze może dwie noce, ale dziecko przyzwyczaja się. Tym bardziej, że jak się zsikał do łóżka to sam marudził, bo mokro, zimno itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysadzam
A i jeszcze jedno. Tą godzinę 24 to nie ja sobie wymyśliłam tylko na początku, gdy zsikał się pare razy to właśnie ok tej godz. A jak zakładałam pampersa na noc to też mi się wydawało, że sika bardzo dużo, bo pampers był bardzo mokry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mart__uska
ja mam 4 letnia corke, chodzi do grupy 3 latkow w przedszkolu. Od wczoraj ucze ja spac bez pampersa. Pierwsza noc, raz sie zesikala ok godz 23, potem juz nie, raz sama zawolala siku, ze dwa razy ja ja wybudzilam i mowilam by zrobila... Wiec mysle ze jak na 1 noc bez pieluchy bylo dobrze... Kupilam w aptece takoie podklady ok 8,50 za 5 podkladow, ale moja kolezanka kladzie folie (taki duzy kawalek od worka duzego), na to recznik i jakis kocyk, stary becik i ma takie 2-3 "zestawy" ktore pierze.... Dodam ze moja corka tez duzo pije, staramy sie jej ograniczac... Ale mimo wszytsko trezba zaczac nauke spania bez pieluchy bo to ostatni "dzwonek"... Corka ma motywacje, bo jej moiwlam, ze jak bedzie spala bez pieluszki i wstawala siku, bez sikania w posciel to zajac jej przyniesie wymarzony prezent na Wielkanoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja miała około 3 lat
Hmm, nie da się nauczyć dziecka nie sikać w nocy. Dziecko samo musi dojrzeć. U córki Oliwki dostrzegam natomaist inną dziwną rzecz- ponad 4 latka je w nocy mleko? Ty tez jadasz podczas snu? A jesli tak dużo wody wypija to może powinnaś jej skontrolowac poziom cukru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wprawdzie sama jeszcze nie mam
dziecka, ale bylam nianią w UK i tam mój podopieczny - 6 latek! - też miał zakładaną pieluchę na noc. I mniej więcej raz w tygodniu była mokra, miał taką umowę ze swoją mamą że jak bedzie sucha przez 20 dni z rzedu to juz nie bedzie jej nosic. ;) (Ale w czasie gdy ja się nim zajmowałam to się nie udało...) Co więcej, koleżanka która była nianią w sąsiednim mieście miała dziewczynkę 5,5 roku i też pieluchy na noc. Teraz po Waszych wpisach widzę, że to raczej dziwna sprawa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mart_uska
Witam, dzis byla u nas druga noc bez pampersa :-) Tez tylko raz podklad mokry, poza tym sucho. Sadzalam corke pare razy na nocnik, ale tylko raz zrobila, poza tym mowila ze jej sie nie chce... Jak bylo u Was? Od razu bylo sucho??? Czy tez tak jak u mnie 1 podklad mokry??? A moze wiecej mokrych podkladow na noc, bo ktos chyba tu pisal o praniu podkladow (jak sie ma wlasne robione z jakis starych rezcnikow, poscieli), wiec moze byla zmiana ich w nocy np 2- 3razy??? Napiszcie o waszych doswiadczeniach... Chcialabym by u nas juz bylo sucho cala noc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×