Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szaraaa mysza

kompletnie nie umiem się ubrać

Polecane posty

Gość gość
powiem Ci, że najczęściej pasuje do wszystkiego srebrna biżuteria, ja sobie kupiłam dwa komplety z jubilea.pl srebro próby 925 zz rubinami, wygląda super, ale nie koniecznie muszą być rubiny. Bizuteria bardzo ladna elegancka i pasuje na kazda okazje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten topik już dość dawno założony, ale myślę, że moje rady się przydadzą. Swego czasu miałam też w szafie modowo - fasonowy- kolorowy misz masz w szafie. Ale w moim mieście był zorganizowany kurs dla kobiet "Kolor, moda, styl", więc się na niego z koleżanką zapisałyśmy. No i tam po pierwsze : zrobiono nam (każdej z kursantek) analizę kolorystyczną i na podstawie tego każdej z nas zrobiono paletę kolorów, taką ściągawkę w jakich kolorach będziemy najlepiej wyglądały. Poza tym uczyłyśmy się jakie makijaże będą nam pasowały i mnóstwo innych rzeczy. Chociaż na pewno sama zauważyłaś, że w niektórych kolorach wyglądasz świeżo, kwitnąco wręcz, a w niektórych, jakby Ci lat przybyło, na początek polecam Ci 3 książki, które pomogą poznać ci się poznać samą siebie . Z tą pierwszą książką możesz mieć problem z jej zdobyciem, ale może znajdziesz na jakimś portalu, gdzie ludzie sprzedają książki, a jest to książka "Znajdź swój kolor" C. Jackson. Następna to "ubierz się w kolor" Aleksandry Frątczak, a także baaardzo, ale to bardzo pomocna książka Trinny i Sussanah pt. "Zmień swoje życie w 24 godziny", tu poznasz typy sylwetek, bo sorry, ale jak piszesz, że masz 100 ileś tam centymetrów wzrostu i jakąś tam wagę , to w sumie nie wiadomo nic ! Bo może być tak, że mając takie wymiary możesz mieć figurę : gruszki, kręgla, czy kolumny, ale nie będę tu opisywała wszystkiego, bo to nie miejsce, ale naprawdę polecam. Teraz po kilku latach od kursu kupuję rzeczy z mojej palety kolorystycznej i wiem, że to co kupiłam będzie pasowało do reszty, którą mam w szafie.Problem zaczyna się wtedy, gdy zaczyna się moda na kolory, których nie ma w naszej palecie. W moim przypadku była to moda na tzw. "kolory ziemi", które nie są moimi kolorami i wtedy ciężko było dostać coś w innym kolorze, ale dałam radę ! Przecież od czego są lumpeksy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poznając też typ swojej figury wiem, będąc już w sklepie, wiem jakie długości rzeczy i jakie fasony omijać, jak taka znajomość ułatwia i skraca zakupy, bo wiesz, które warto wziąć do zmierzenia , a na które nie warto tracić czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam kanal Justin Lacomte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos tam napisał o kolorach. To fakt , ja też dawno temu zauważyłam, że jak zakładam niektóre kolory , to moja cera jest ładna, taka "żywa", zdrowa, a przy niektórych wygląda "ziemiście" i niezdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że najlepiej skorzystać z porad stylistki :) Tutaj znajdziesz przykładowe zestawy na co dzień, na imprezę czy sylwestra: https://pasujemi.pl/stylizacje :) Zerknij, myślę, że strona Ci się spodoba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup sobie obcisłe skórzane spodnie o kroju jeans i do tego fajna kurtke (a wlasciwie dwie zimowa i leka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie dziewczyny ! Też kiedyś kompletnie nie potrafiłam się ubrać, ale miałam pomysłową przyjaciółkę , oto co zrobiłyśmy. Najpierw wyciągnęłyśmy z szafy wszystkie moje spodnie i spódnice, założyłam biały t-shirt i kolejno przymierzałam każdą parę spodni i każdą spódnicę. I oceniałyśmy, czy wyglądam w tym dobrze,czy nie. Te w których wyglądałm źle, odkładałyśmy, w tych, w których wyglądałam dobrze. fotografowałyśmy i szły na osobny stos. Później przyszła kolej na "góry". Założyłam jako bazę dżinsy , które najlepiej na mnie wyglądały i próbowałam bluzki. Zakładałam bluzkę i oceniałyśmy ogólne wrażenie , potem bluzkę wkładałam w spodnie, oceniałyśmy , następnie wyciągałam ze spodni, znowu oceniałyśmy , jak to wygląda, potem na tą bluzkę spinałam się paskiem i też oceniałyśmy i też zdjęcie robiłyśmy w najlepszej stylizacji. Potem po tych różnych przymiarkach, koleżanka "zrzuciła" mi wszystkie te trafione stylizacje na komputer, zrobiłyśmy sobie opisy i później już wiedziałam jak się ubrać. Teraz wiem jaki fason wybrać spodni, czy spódnicy, czy bluzki. Kolor też jest ważny. Tak, że można wybrać fajne stylizacje z koleżanką, siostrą i aparatem fotograficznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czemerajda
Sama również miałam kiedyś problemy z ubraniem sie jednak zaczęłam przestrzegać pewnych reguł kupuje tylko to co jest mi potrzebne i unikam kupowania na wyprzedażach rozwaznie zastanawiam sie nad zakupem wybieram ubrania o klasycznym kroju, takie które wiem,ze nie wyjdą przez najbliższe lata z mody Za to lubię poszaleć sobie jesli chodzi o kolorystykę. Podoba mi się trend w ubraniach kolor blocking: https://blog.fitanu.com/pl/color-blocking-najgoretszy-trend-tego-sezonu/ Poczytaj sobie. Jest to łaczenie mocnych kolorów.Takie stylizacje mogą wyglądac naprawdę ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAsiaBasia238
Też ciągle szukam własnego stylu i próbuję zmienić swoją garderobę, ale nie jest to proste. Staram się kupować rzeczy uniwersalne, które będę mogła łączyć w różnych konfiguracjach, unikam pstrokacizny i krojów, w których nie czuję się komfortowo. Może coś z tego będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, większość ciuchów kupuję na https://www.lejdi.pl/ i jestem bardzo zadowolona, bo w razie czego to wymiana bezpłatna i nie trzeba się martwić. Praktycznie 50% szafy to ich katalog. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×