Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tro_td

Coś na trądzik różowaty i nie tylko

Polecane posty

Gość tro_td

Trądzik różowaty, trądzik młodzieńczy i wszystkie inne postaci trądziku mają bardzo podobne objawy, choć w trądziku różowatym pierwszym zwiastunem pojawiających się zmian jest charakterystyczny rumień, a w ostrych postaciach dochodzi do powstawania na twarzy guzowatych tworów, które trudno porównać do jakichkolwiek innych zmian skórnych w innych postaciach trądziku. Taak czy inaczej niezależnie od przyczyn trądzik jest efektem nadmiernej aktywności gruczołów łojowych, jeśli dochodzą do tego zaburzenia w pracy naczynek kriwionośnych mówimy o trądziku różowatym, jeśli natomiast trądzik jest skutkiem oddziaływania substancji z zewnątrz (trądzik kosmetyczny lub trądzik zawodowy) mówimy o trądziku kontaktowym. Trądzik młodzieńczy i trądzik różowaty bardzo trudno poddają się leczeniu, bowiem u ich źródeł leżą bardzo skomplikowane i niejednorodne przyczyny, trądzik kontaktowy leczyć jest o tyle łatwiej, że jeśli tylko ustalimy co ten trądzik wywołało (kosmetyk, smar, chlor, inne substancje) i odizolujemy się od tego faktora (tej szkodliwej substancji) leczenie będzie przebiegać nieco sprawniej. W każdej postaci trądziku ważne jest to, by ją odpowiednio zdiagnozować, a jedyną osobą, która może to zrobić jest lekarz dermatolog. Dermatologów nie powinniśmy unikać i mimo iż nie są nieomylni, na pewno mogą nam pomóc. Oprócz tego w zwalczaniu objawów trądziku tj. zaskórników, grudek i krost, czyli najogólniej mówiąc pryszczy możemy wykorzystać ogólnodostępne środki na trądzik. W większości przypadków środki te dedykowane są walce z trądzikiem młodzieńczym, ale i osoby cierpiące na trądzik różowaty mają spory wybór preparatów przeznaczonych do walki z trądzikiem. Takim środkiem jest Trioxil, w którego składzie znajdziecie substancje takie jak bisazulene, ekstrakty z roślin typu żeń-szeń i oczar wirgiliński, oleje pszenny i jęczmienny oraz ekstrakt z arniki. Na stronie www.trioxil.pl poznacie dokładnie działanie preparatu, zwróćcie uwagę na to, że taka kompozycja składników zapewnia doskonałe działanie przeciwtrądzikowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja słyszałam, że bardzo dobrym środkiem na trądzik jest silicosan, bo zwalcza różne przyczyny trądziku, ale też można go bez obaw stosować przez bardzo długi czas, bo nie zaburza naturalnej równowagi biologicznej. Ale dobrze jest wiedzieć jakie inne środki należy stosować podczas walki z pryszczami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SVR RUBIALINE
Skuteczne jest to: http://www.e-lek.pl/103512,svr-rubialine,100208.html moja siostra używała i praktycznie już ma wyleczoną buzię. Dobrze że teraz dużo jest specyfików w aptekach, zwłaszcza dermatologicznych, które są w stanie Cię wyleczyć bez wizyty u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Nie wiem,ale według mnie to jest kolejna reklama. A tak na prawdę to nie znaleziono jeszcze leku który pomógłby każdemu. Mi pomogła tetracyklina i metronidazol w zestawie.Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia bo to
jest reklama, strasznie mnie to drazni ze chodza takie lajzy, no ale jakos musza zarabiac jakby nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam coś dobrego na trądzik różowaty. Krem Kailas produkowany z ziół himalajskich jest rewelacyjny na wiele problemów skórnych. Wiem coś o tym, bo sama zmagałam się przez wiele lat ze swoją problematyczną cerą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Dokładnie. Zgadzam się z Tobą Minerwo. Ja polecam kurację łagodzącą zmiany trądzikowe Ziaji. To jest krem na trądzik różowaty lub serię do cery naczyniowej firmy Flos-Lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A może...

Ekokrem z miłorzębem.

To raczej na cerę naczynkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, ze przy trądziku różowatym najważniejsza jest odpowiednia dieta, a nie pielęgnacja. Wiadomo, ze pielęgnacja jest bardzo ważna, ale to od diety powinno się zacząć. Mnie pomogła eliminacja cukrów, węglowodanów w postaci mąki i nabiału sklepowego. Nie twierdzę tutaj, ze nabiał na każdego działa negatywnie ale w wielu badaniach twierdzi się, ze może pogarszać cerę wielu osób z trądzikiem różowatym tak wiec dobrze jest sobie przetestować. I zrobić z dwa tygodnie kwarantanny. Twarz miałam kiedyś w znacznie gorszym stanie niż obecnie. Pomaga również picie duzej ilości wody i dobre suplementy (tylko takie z apteki jak Niverosin z diosminą, biore obecnie tabletki, z tego co wiem to jest jeszcze wersja w kremie, jej akurat nie miałam okazji przetestować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Trądzik różówaty to ciężka sprawa. Efektima ma fajne produkty, myślę że krem z olejem konopnym może Ci pomóc 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×