Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kitkaaaaa kiteczka aaa

pierwszy taniec walc, propozycje muzyczne

Polecane posty

Gość kitkaaaaa kiteczka aaa

dziewczyny, oraz jesli tu sa, to chlopcy :) potrzebuje pomocy ;) chcemy zatanczyc walca wiedenskiego (tego z obrotami) i poszukuje jakiejs dobrej muzyki do tego. takiej poruszajacej, ostrej, wywolujacej ciary, z przyspieszeniami. jakiejs piosenki, ktora ludzie raczej znaja. Tanca sie nauczymy na prywatnych lekcjach, jednak gust muzyczny naszego nauczyciela nam nie odpowiada i szukamy swojej piosenki, ale niestety nie znamy sie na tym na tyle zeby wyczuc, ze dana piosenka sie nadaje pod ten taniec. czy moglibyscie podac jakies przyklady, do czego to mozna tanczyc? czy np queen "who wants to live forever" to jest utwor pod ten taniec? bede bardzo wdzieczna za pomoc :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hvmggnb
walc z nocy i dni:) www.youtube.com/watch?v=qdkguiAp-js a mi osobiscie na pierwszy taniec sie bardzo podoba - niebieska piosenka www.youtube.com/watch?v=QGwAfDOB7dY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ściągnij sobie płytę z piosenkami z tańca z gwiazdami. tam są fajne utwory zaaranżowane na konkretne tańce. i to przeważnie w ten sposób, że bardzo łatwo wyłapać rytm i zatańczyć. my mieliśmy piosenkę the beatles "michelle" właśnie w aranżacji adama sztaby. tańczyliśmy walca angielskiego i wyszło super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexxxxxxa
Sorry, ale każdy ciołek potrafi odróżnić rytm walca wiedeńskiego. :o Who wants to live forever to nie jest wal i raczej wal nie będzie nigdy wyływał "ciar", bo musi byc w odpowiednim rytmie, kojarzącym się raczej z elegancją. Ciary może wywoływac coś latynoamerykańskiego, polecam więc tango.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitkaaaaa kiteczka aaa
no to najwyrazniej jestem z kategorii gorszej od "kazdego ciolka", pojde sie powiesic chyba ;) co do ciar to jest kwestia gustu, u mnie muzyka latynoska takich ine wywoluje akurat, dlatego jestem ciekawa roznych propozycji, moze cos mi sie spodoba dziekuje bardzo za inne propozycje :) wolalabym chyba jednak cos anglojezycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whitney Houston - I Have Nothing http://www.youtube.com/watch?v=3cjV5dTaE6U sztaba je chyba tez przerobił:) "Ciary może wywoływac coś latynoamerykańskiego, polecam więc tango." :o:o:o:o:o:o:o:o taaaaaa słuchaj się takich ludzi Tańczę od wielu lat i pierwsze słyszę, żeby tango było latyno. Kiedyś było zaliczane, KIEDYŚ od kilkunastu dobrych lat JEST TO TANIEC STANDARDOWY. Chyba, że piszesz o tangu ARGENTYŃSKIM, ale to inny taniec niż samo tango

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale szczerze na pierwszy taniec polecam bardziej walca angielskiego jest to spokojniejszy taniec, na wiedeńskim zajedziecie się chyba że nie będziecie tańczyć po kole a w miejscu, ale efekt tak naprawdę jest żaden..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitkaaaaa kiteczka aaa
dzieki serdeczne :) ta piosenka mi sie podoba :) a wiedenski po prostu nam przypadl do gustu ... mi sie te obroty podobaja, ale to jeszcze moze sie zmienic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieszę się:) chodzi mi po prostu o to, że wile par nie ma kondycji by zatańczyć walca wiedeńskiego, po tańcu przez dobrych kilka minut nie mogą złapać oddechu, a w czasie tańca gubia rytm bo nie mogą nadążyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"You and me" Lifehouse. Do podstawowego układu - pół obrotu, przestawny, pół obrotu, przestawny - jest według mnie idealna. Można też "poczekać" do momentu zakończenia pierwszej zwrotki kiedy włączają się wszystkie instrumenty (ten czas może para poświęcić na wyjście na parkiet, przyjęcie pozycji - taki ciekawe "stopniowanie napięcia" i ciekawości widzów ;) ). No a poza tym słowa piosenki tez pasują (do tej pory nie rozumiem pesymistycznego "windą do nieba" na ślubach :O )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no te piosenki w wersji z tańca z gwiazdami są w większości po angielsku. i rzeczywiście walc angielski jest o wiele spokojniejszy i łatwiejszy - dlatego też go wybraliśmy :D ktoś polecał tango. to dość trudny taniec i ktoś kto bierze tylko kilka lekcji tańca przed weselem na pewno nie opanuje go w dobrym stopniu. trzeba też brać pod uwagę, że pierwszy taniec jest obstrzałem spojrzeń i lepiej nie wymyślać bóg wie jakich układów, bo można najnormalniej na świecie się zestresować i pomylić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitkaaaaa kiteczka aaa
Dziewczyny dzieki za rady!!! ale wlasnie wyczailam cos fajnego - na pewno sie Wam przyda :) na wrzucie jak sie wpisze nazwe tanca to wyskakuje najpierw kilka filmikow, a potem pod spodem cale mnostwo sciezek muzycznych :) http://www.wrzuta.pl/szukaj/walc%20wiede%C5%84ski tgo tam jest pelno, bede teraz sluchac kilka dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitkaaaaa kiteczka aaa
wklejam jeszcze raz bo mi zjadlo post :/ Dziewczyny dzieki za rady!!! ale wlasnie wyczailam cos fajnego - na pewno sie Wam przyda :) na wrzucie jak sie wpisze nazwe tanca to wyskakuje najpierw kilka filmikow, a potem pod spodem cale mnostwo sciezek muzycznych :) http://www.wrzuta.pl/szukaj/walc%20wiede%C5%84ski tgo tam jest pelno, bede teraz sluchac kilka dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej-de-lux
bajor "moja miłość największa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
hehe, najlepsza piosenka na pierwszy taniec to: "nic nie może przecież wiecznie trwać" :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z mężem zatańczyliśmy do Guns'n'Roses November Rain ^^ i bardziej patrzeliśmy na słowa na ich treść a muzyka jak najbardziej była pięknym tłem. Ahhhh polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko jesteś genialna
My na kursie tańczylismy do tej muzyki walca !!! :) Dzieki za tego ostatniego linka, bardzo lubie tą myzyczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko jesteś genialna
oczywiście mówię o tym http://musicmaniac92.wrzuta.pl/audio/aTsA2CR fcOW/goo_goo_dolls_-_iris_walc_wiedenski chodzilismy na 1 stopien i wkrótce kolejny a może też indywidualne lekcje bo sami zastanawiamy sie nad walcem, ale wolałabym angielski jednak bo wiedeński można łatwo zepsuć jak wyżej pisały dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko jesteś genialna
Ale mi sie pomieszało, w miedzyczasie miałam otwarta strone sukien agnes - tam leci muzyczka jak sie wejdzie na strone i o tą muzyczke mi chodziło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piękny walc
napisz może do autora filmu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×