Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tokina

Drugie spotkanie część druga

Polecane posty

U mnie jest tez taka piekna zima jak na tych obrazkach.Nawet chcialam zrobic zjecie.Ale moj apatrat robi takie ciemne zdjecia bialego sniegu:( Pewnie musze sobie kupic nowy, lepszy:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonita pomysł odwleczenia sprzątania do wielkanocy bardzo mi się podoba;) wiesz, przed dzisiejszą wizytą bałam się tak strasznie, że serce łomotało mi w gardle:o a jak pan gin. wypytywał co słychać, głos mi się łamał, bo już myślałam, że coś mi urosło i bez ciachania się nie obejdzie - do tego stopnia się nakręciłam:o ale doktorek ma w sobie tyle spokoju, że siłą rzeczy to się udziela, poza tym słucha, tłumaczy, wyjaśnia:) i pamiętam przed operacją mimo, że było kiepsko też potrafił przedstawić to tak, że już się tak bardzo nie bałam:o a pamiętam doktorka, który na dzień dobry kazał mi zrobić markery nowotworowe (nie wiedziałam z czym to się je i że to rutyna przy torbielach, a on tego nie wyjaśnił) - zrobiło mi się tak słabo, że prawie zemdlałam:o Małgoś ten mój doktor renomę ma, tabun pacjentek, ale pazerny nie jest stąd takie ceny. bo faktycznie inni to poniżej 100 nie biorą:o kiedyś trafiłam do takiego, co się śmiałam, że złotówki ma w oczach -pęknie gadał, uśmiechał się i... kasował aż skóra cierpła:P a hormonki w tabsach, ale jeszcze nie wykupiłam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sie boje Zuzik:( Tak dlugo zwlekalam z ta wizyta, no i teraz termin przed swiatami:O Teraz zamykam pudlo[komputer) i ide do kuchni. Ale jak tu piec ciastka jak w kuchni smierdzi jeszcze mlady dorsz z obiadu? Pojde na garnek i poczekam jeszcze z kwadrans, moze powietrze sie poprawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🖐️ Bonita nie poszłam na mammo. byłam na usg jamy brzusznej w związku z gruczolakiem nadnercza, miało być w styczniu ale wyszło szybciej. Wynik jest OK, nie powiększa się i nie jest echogenny(chyba dobrze napisałam), prosto mówiąc nie jest złośliwy. Zuuzik cieszę się, że u ciebie też wszystko dobrze:D Beti twój wynik też będzie OK ❤️ Terterku podziwiałam twoje dzieła, piękne, gwiazdki, choinki cudeńka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki👄 ...Dostałam kolejnych 15 zastrzyków o zwiększonej dawce,do tego witaminy z grupy B,ale tym razem w tabletach,dalej sterydy i skierowanie na fizjoterapię:solux,laser i ćwiczenia(wszystko po 10 razy)tylko nikt mnie już w tym roku nie zapisze,więc muszę prywatnie...L 4 do końca roku i czekam:(((( Jeśli nie będzie poprawy to skierowanie na tomografię i szukanie przyczyny 😭😭 Dziękuję za troskę Dziewczynki❤️ Idę na poduchę bo jestemdziś w strasznym nastroju😭😭😭 Ściskam❤️pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banderasku❤️ Pomoze nie martw sie. Tylko ze to trwa podobno tak dlugo!!! Ja nawet podczytywalam o tym w internecie. Musisz uzbroic sie w cierpliwosc. Przytulam do serducha mocno. A ja ide do kuchni, nie ma zmiluj sie. Wrzucilam na godzine, dwie mje zdjecie do gara. Zobaczcie jak u mnie jest duzo sniegu. I caly czas dopaduje. Juz nie widac chodnika:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banderasku dupcia będzie skłuta:( ale zobaczysz będzie dobrze Bonita zrobiłaś mi smaka na domowe ciasteczka, ale jutro się za nie wezmę:P i co najważniejsze - ślicznie wyglądasz na tle zimowej aury:) Bondi no to jesteś spokojna, cieszę się razem z Tobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasteczka popieczone. Serduszka i gwiazdki. Jestem padnieta:( A nozki wchodza mi nie powiem gdzie. Jutro bede smarowac marmolada i zdobic. Dobrej nocki zycze Wam wsiem kochane dziewczynki. Wypoczywajcie zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ dziewczynki rozpalam w kominku bo jakoś puściutko tu dzisiaj teraz robię kawkę (_)(_)(_)(_)(_)(_)(_)(_)(_)(_)(_)(_)(_) herbatkę()_+(_)+(_)+(_)+(_)+(_)+()_)+(_)+(_)+(_)+(_)+(_)+(_)+ Banderasku będzie dobrze cierpliwości ❤️ Pozdrawiam Was serdecznie i prosze wstawać co to za spanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek dziewczynki. Swiata za pasem nie ma zartow ani czasu na pogaduchy. Tylko Beti miala czas kuknac i zrobila kawe. Jak ktos glodny, bo do obiadku jeszcze ze dwie godziny, serwuje bulki z pasztetowa:P A ja zaplanowalam wyjazd do centrum handlowego. Ale nie chce nam sie. Dzisiaj bedzie tam za duzy tlok, no i glowna przyczyna, trzeba odkopac wyjazd z garazu:O Nikomu sie nie chce, mnie tez nie. W poniedzialek ludzie beda potrzebowac auta do pracy to i odsnieza dojazd do garazu i ja wyjade bez problemu. Wyjazd przelozylsmy na poniedzialek. Od razu zrobimy zakupy spozywcze na swieta. Dzisiaj siedzimy w domu i ciepelku. To znaczy ja nie posiedze:( Cos trzeba bedzie zrobic:( Zycze wszystkim udanej soboty. Na razie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzik pieczesz te kruche ciasteczka z pianka i marmolada? Dwa lata temu podawalas przepis i ja nawet probowalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kurcze! Co jest? Obiad serwuje. A tu nikto nie jest doma:O Lokalne danie ktore bardzo lubie. Schupfnudel:) To cos w rodzaju naszych kluskow paluszkow, z kiszona kapusta, grzybkami, boczkiem i cubula. Smakuje tak jak lazanki a nawet lepiej. Zapraszam do sprobowania. Drugim okiem ogladam skoki. Po pierwszej serii Malysz prowadzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze! Co sie stalo? Dzisiaj pisze sama ze soba:( I moich bulek z pasztetowa tez nikt nie ruszyl:O Boicie sie salmoneli czy jak? Nie jecie bulek z pasztetowa?:O bo ja bardzo lubie:) O obiadku juz nie wspomne:(:O Teraz pije kawke. DlaWas tez jest zrobione. Nescafe albo z automatu jaka kto woli. I kruche ciasteczka do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki kochane jesteście! Beti ❤️ Bonito❤️ Na szczęśćie byłyście, kawa zaparzona została i bułeczki uszykowane. Bonitko -nie płakusiaj 👄 - jestem przekonana że bułeczki zostały wrąbane w biegu, na miotłach co prawda ale smakowały ❤️ bardzo lubie bułki z pasztetką - dodaje czasem do nich ogórek kiszony albo dobrą musztarde. Ja dzisiaj od rana mam córke - nie moge sie dopchać do komputera. Teraz z tatą pojechali na lodowisko i mogłam spokojnie usiąść i pozdrowić Was ❤️ Ale mam za to śliczną choinkę w donicy - wysoką na 1.5 metra czyli nieduża, taka jaką chciałam :D No i mam przywiezione od znajomego wędlinki - co roku nam wędzi. Mam też popieczone i polukrowane pierniczki :D UPominki przygotowane - tylko jeszcze małża -wiem co kupie ale jeszcze odkładam zakup bo może znajde ładniejsze. No i ja :P ale ja to pikuś bo wiem co chce i co sobie kupie hi hi - nie ma obaw nie wykupią mi Bonitko - pyszna kawa - mam chwile, aż córka z tatą przyjadą z łyżew - to posiorbie jeszcze z Tobą ❤️ Dziewczynki - zrobiłam zielone śledzie w zalewie octowo-pomidorowej. Jak dla mnie to rewelacja. Uwielbiam takie śledzie - robie je bez paprania sie w opiekanie. Podaje przepis - może któraś skorzysta. Po zrobieniu od razu są gotowe do zjedzenia - ja zarłam jeszcze ciepłe :P Zalewa: Szklanka wody szklanka oleju 3/4 szklanki octu 10% 3 cebule pokrojone w piórka 8 ziaren ziela angielskiego 2 listki laurowe 2 łyżki koncentratu pomidorowego 3 łyżki cukru 1 łyżka soli Wszystko to w garnku zagotować i gotować 5 minut - nie więcej! 1 kg filetów śledzia zielonego (ja dałam 1.5 kg) filety obrać ze skórki i pokroić na kilkucentymetrowe kawałki Pokrojone kawałki śledzi włożyć delikatnie do wrzącej zalewy i na małym gazie powolutku gotować 5 minut - nie więcej (tylko żeby mięsko się ścięło, zbielało) Przełożyć do słoiczków lubi miseczki i wystudzić. PYCHA!!! Jeść na drugi dzień ale ja jadłam od razu i spoko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Wow!!! Ale pracujecie!!! ja nie pracuję, lenię się i cieszę się z przyjazdu Teo :-) Terterku! Dzięki za choineczkę, też ją gdzieś straciłam. A powiedz mi, co to zielone śledzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bechemotku 🖐️ zielone śledzie to normalne świeże śledzie (nie solone) a tak sie nazywają bo podobno skórka jest zielonkawa chociaż ja tego nie zauważyłam. Śledź jest delikatny a w lekkim occie pychota :P Bechemotku - te choineczke sprzed dwóch lat przypomniał Banderasek!!!! :D:D:D i posłał ale nie do każdego dotarła więc pozwoliłam sobie rozesłać ją każdemu :D Banderasku - sprawdź adresy bo może niektóre masz po prostu nieaktualne ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dzisiaj sie nie przemęczam ale mam w domu lekki zamęt ;) - córka piecze i dekoruje swoje pierniczki - a ja polewam winko - mamy białą półsłodką Varnę ZAPRASZAM YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla zdrowotności oczywiście :) i zachęcam do wypicia małej lampki winka nawet te które postanowiły do świąt abstynencje zachować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terterku! Dzięki za info i chętnie wychylę lampeczkę dla zdrowotności ;-). Ja jednak zostanę przy wytrawnym, czerwonym :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bechemotku - ja też nie znałam tych śledzi - na naszym spotkaniu opłatkowym pojawiły sie na stole (każda cosik przygotowała) i dla mnie to było odkrycie. A dzisiaj na hali targowej na stoisku rybnym patrze i jak wół leżą: śledzie zielone płaty - 9 zł za kilogram. No i wzięła, zrobiłam fajniste są i będe robić Bechemotku - czerwone winko też jest ;) YYYYYYYYYYYYYYY półwytrawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę w takim razie poszukać, moze już po świętach - ja tak nie lubię bywać w sklepach 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam w takim razie Tribala z RPA. Jest czerwony, biały i różowy. Wszystkie półwytrawne, delikatne i cena niewygórowana :-D. YYYYYYYYYYYYYYYY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dzisiaj dziecko mówiło mi o tym winie i zapomniało nazwy :D teraz wiemy :D twierdzi że jest pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobotnio cały dzień nie wyściubiłam nosa z domu:P piekłam za to ciastka, tak Bonito z pianką i dżemikiem:) po zlepieniu wyszło 100 szt., zrobiłam nawet fotę, ale jak popatrzyłam na Terterkowe cuda to moje nie nadają się do publikowania:P Bonitko Twój dzisiejszy obiad bardzo w moim guście:) uwelbiam kluchy:) a pasztetową też nie pogardzę:P Terterku te kakaowe cuda pokryte polewą? jak to zrobiłaś, że są tak równiutko nią pokryte? Bechemotku ja tez pierwszy raz słyszę o zielonych śledziach:o o łososiowych i owszem, ale zielonych nigdy w życiu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuziku - robie zwykły lukier: białko jaja i cukier puder z odrobiną soku wyciśniętego z cytryny ubijam mikserem na gładką masę. Smaruje ciasteczka pędzelkiem. Jak chce zrobić kakaowy lukier - to dodaje kakao i odrobine więcej soku z cytryny żeby rozrzedzić gęste kakao. I to wszystko. Próbe robie na jakimś ciasteczku - patrze czy dobrze sie trzyma i nie splywa albo nie jest za gęste. Jak za gęste to wkrapiam cytryne, jak za rzadkie to dodaje cukier puder. Można też kolorować lukier kroplą soku z buraka albo jeszcze lepiej kropą barwnika spożywczego. Mnie sie nie udało kupić więc używam tylko białego lub kakaowego lukru. Proporcje na lukier: jedno białko z dużego jaja 2o dkg cukru pudru połóweczka cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki lukier nadaje sie do wszystkiego: do pierniczków, do wielkanocnej baby, do makowca, do sernika itp a robi sie go 3 minuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×