Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość elapilar00

sprzątanie domu

Polecane posty

Gość elapilar00

Witam interesuję się tym właśnie tematem a najważniejsze to wynagrodzeniem obecnym za sprzątanie domu.Jestem emerytką i muszę wynajmować mieszkanie i to zmusiło mnie do dorabiania aby przeżyć a ,że wiem niestety mam szczęście jak w całym moim życiu do harówki a nie do pieniędzy.Pracuję w domu składającym się z czterech osób i dużym psem.Moja praca polega na wysprzątaniu za każdym razem całego piętrowego domu, prasowanie najmniej ponad godzinę a w większości ponad 2 godziny w tym bardzo często pościeli gdyż zmiana pościeli jest co dwa tygodnie.Pracuję trzy razy w tygodniu co drugi dzień po 7 godzin dziennie, najmniej 6 .Bardzo często gotuję dla domowników i psa, który właściwie jest piątym domownikiem i oczywiście najgorzej brudzącym .Ma długie włosy i niestety jest ich mnóstwo na górze domu i na dole.Porządki świąteczne należą do mnie za które żadnego dodatkowego wynagrodzenia nie otrzymuję.O przepraszam jak sprzątałam na Święta Bożego Narodzenia to dostałam parę ciuchów po mojej Pani ale i tak czułam się choć trochę doceniona ale oczywiście wolałabym formę pieniężną, taką małą premię świąteczną.Dostaję 50 zł za dniówkę wcześniej jeszcze sprzątałam podwórko a więc wychodzę przepracowując cały miesiąc 600zł .Proszę mi powiedzieć czy za tak ciężką pracę to jest wystarczające wynagrodzenie??Zaznaczam ,że moi pracodawcy są na wysokich stanowiskach i na prawdę stać ich na ludzkie gesty.Teraz wysprzątany mieli generalnie znowu na święta dom i oczywiście gołe dniówki a nie raz mam powiedziane ,że tak czysto to ona by nie potrafiła posprzątać.Przykro mi bo ja od siebie daję wszystko ponad moje siły nieraz a im tak ciężko choć symbolicznie nie tylko słownie docenić pracę.Pozdrawiam i czekam na opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem dobrze by było w tej sytuacji skorzystać z serwisu takiego jak pomocedomowe.pl. Można się tam zarejestrować, podać jakie wynagrodzenie nas interesuje. I może pani też podejrzeć, jakie są stawki za sprzątanie. A to wszystko też zależy od miasta, bo wiadomo w większych miejscowościach łatwiej jest znaleźć dobrze płatną pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To przykre,że tak ciężka praca nie jest należycie wynagradzana. Wydaje mi się,że powinnaś dostawać więcej pieniędzy. Przynajmniej ja gdybym miała dużo pieniędzy i widziałabym ,że pani, która u mnie sprząta jest bardzo dokładna to na pewno dałabym jej podwyżkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że 50 zł za dzień naprawdę ciężkiej pracy to jest troszkę mało pieniędzy. Minimalna stawka za godzinę pracy jako pomoc domowa to jest około 10 zł, nie powinnaś schodzić poniżej tego. Przed świętami bożego narodzenia pomagała nam w sprzątaniu 3 pokojowego mieszkania taka dziewczyna, była zaledwie kilka godzin (maksimum 5) i z tego co pamiętam to mama jej płaciła jakieś 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×