Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość baby i just wuna tuch u

dziecko z zespołem dałnem a dziedziczenie i wiek matki - ważne!

Polecane posty

Gość baby i just wuna tuch u

witam, mam 37 lat i dopiero niedawno z partnerem zaczęliśmy myślec o potomstwie (on jest młodszy) . Pytanie mam inne - wiem że z wiekiem powiększa się ryzyko chorego dziecka, nawet zastanawiałam się nad dzieckiem chorym na zespół down , no ale jakoś na raziee wolałabym urodzić niż adoptować, i pytanie mam takie - bo z tego co widzałam to te dzieci z zepsołem downa zawsze wyglądają tak samo - czy więc będą w jakiś sposób podobne do swoich rodziców? do matki?? chciałabym przekazać z mężem mu swoje geny ...a drugie pytanie - czy o tej chorobie wiadomo już gdy dziecko jest w łonie matki czy dopiero po urodzeniu? czy lekarz może mi kazać usunąć chore dziecko? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drabina zzz
w ciazy mozna zrobic badania na zespol downa. wybacz, ale masz 37 lat i zadajesz takie pytania... nikt Ci nie moze nic kazac. wszystko jest twoim wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drabina zzz
chodzi mi oczywiscie o pytanie "czy lekarz moze mi kazac..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadsdadsa
Nikt nie może Ci nic kazać. Rodzisz/nie rodzisz na własne ryzyko. Twój wiek (chociaż po pisaniu tego nie widać) wcale nie oznacza, że na 100% będziesz miała dziecko z zespołem downa. Jeżeli chodzi o wygląd pewne cechy widać. W ciązy robi się badania prenatalne (takie trudne słowo) i wtedy będziesz wiedzieć co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosanoga
szok! CHCESZ urodzić dziecko z zespołem downa? To brzmi jakbyś miała je sobie wybrać ze sklepowej półki:O wiesz w ogóle na czym polega ta choroba? bo z tego co piszesz to mam wrażenie że myślisz że te dzieci mają tylko inny wygląd:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz poinformować bliskich
to jakaś prowokacja, albo autorka sama ma problemy i skrzywione geny. Bo mając 37 lat pisze "zespołem dałnem" i "zespół doun". To nawet 7-latek wie jak ta choroba się nazywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOBIETOOOO
a kto ci takich glupot nagadal ze bedziesz miala dziecko z zespolem downa????? ja pierdole, sredniowieczeeeee!!!! :-0 :-0 :-0 kobiety na zachodzie rodza smialo swoje pierwsze dzieci w wieku 40 lat i maja zdrowe dzieci, a ta panikuje :-0 :-0 :-0 a swoja droga ile twoj facet ma lat?? bo moj tez jest mlodszy! :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa do szkoly chodzila-a?!
dziecko z zespołem dałnem a dziedziczenie i wiek matki-ważne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baby i just wuna tuch u
mój partner jest o 4 lata młodszy. Dzięki temu i ja czuję się młodziej i nie spieszyło nam się z dzieckiem. Nie mówie że chce urodzić z Dałn' em ale że jakby było takie to na co mam się szykować? czy będzie choć trochę do mnie podobne?? wiem, że na pewno nie oddałabym takiego dzieciątka. Będe je kochać tak samo jak zdrowe a może nawet bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bele de jour
najpierw naucz sie pisac po polsku a pozniej mysl o dziecku. I po angielsku lepiej wogole nie pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdek_kiepski
ale po co jej te badania? Przecież one mogą spowodować poronienie, a skoro ona i tak wie ,że urodzi nawet jak będą wady to po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a do szkoly chodzila-a?!
bele de jour najpierw naucz sie pisac po polsku a pozniej mysl o dziecku.I po angielsku lepiej wogole nie pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a do szkoly chodzila-a?!nie wi
em czemu mi nie weszlo,mialam dopisac slusznie prawisz!to do autroa albo autorki tego postu bele de jour najpierw naucz sie pisac po polsku a pozniej mysl o dziecku.I po angielsku lepiej wogole nie pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gratluje zutorko
znajomosci jezyka angielskiego :P :D :D :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×