Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość daria299

co przeciw kleszczom dla psa?

Polecane posty

Gość hibasot
hike ale skoro spot on nie to znaczy, że frontline spray używasz? i serio tak dobrze działa? jakiego masz psa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U moich psów frontline działa najgorzej. Jest słaby, przy długiej sierści i tak nie odstrasza kleszczy, wiecznie znajduję wbite. Tańszy, a zawierający tą samą substancję, jest Fiprex jak już. A u moich psów najlepszy jak na razie jest Advantix (Bayera), choć jedna z moich suk ma na niego uczulenie, więc na to też trzeba zwracać uwagę. Kupiłam też Pchełkę, ale słaba jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hike
>>>>>>> "kleszcze psie czy ogrodowe" co to jest?>>>>>>>>. ja tez to gdzies widzialem, nie wiem czy dokladnie tak sie nazywaja, ale to sa odmiany kleszczy, napewno psi istnieje, i chyba jeszcze pospolity czy jakos tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hike
>>>>> hike ale skoro spot on nie to znaczy, że frontline spray używasz? i serio tak dobrze działa? jakiego masz psa?>>>>>>>>>> zle mnie zrozumiales uzywam spot on frontline i on dobrze dziala pseudo wilczur :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hike
>>>>>>>>>U moich psów frontline działa najgorzej. Jest słaby, przy długiej sierści i tak nie odstrasza kleszczy,>>>>>>> trzeba pamietac ze frontline nie odstrasza kleszczy, tylko usmierca jej po wgryzieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hike
>>>>>>>>>>>jest Advantix (Bayera), choć jedna z moich suk ma na niego uczulenie,>>>>>>>>>>>>. miala od poczatku stosowania, czy nabrala z czasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibasot
ej UPS i stosujesz to wszystko naraz? w jednym sezonie? to trochę nie powinno sie tak robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibasot
pierwsze słyszę by kleszcze miały jakieś "odmiany" myślałem, że one się żywią wszystkim co ma krew i skóre taką, że można się wgryźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibasot
co znaczy pseudo wilczur ?:):) i jak pies moze być uczulony na środek przeciw kleszczom- to co to za środek. taki mocny, że może uczulać- nie jets niebezpieczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam kilka psów i to od paru lat :D Wiele preparatów sprawdziłam. Przecież im naraz nie daję. Suka dostała uczulenia po drugim zastosowaniu Advantixu - drapała się non stop, leciała jej sierść strasznie. Ale kiedy stosuję Advantix to o wiele mniej kleszczy na psie znajduję. Jak frontline to cały czas. Środki przeciw kleszczom uczulają, tak jak człowieka może uczulić krem czy proszek do prania. Jest bezpieczny, ale akurat ten organizm źle reaguje na konkretną substancję i zaczyna się bronić... Pseudo czyli bez rodowodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hike
>>>>>>>>> pierwsze słyszę by kleszcze miały jakieś "odmiany" myślałem, że one się żywią wszystkim co ma krew i skóre taką, że można się wgryźć.>>>>>>>>> nikt nie powiedzial ze kleszcz psi nie ugryzie czlowieka ja tylko mowie ze sa jakies odmiany, jak w kazdym gatunku zwierzecia i moze tez sa roznie grozne dla psa, nie wiem, trzeba by doczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hike
>>>> co znaczy pseudo wilczur ? i jak pies moze być uczulony na środek przeciw kleszczom- to co to za środek. taki mocny, że może uczulać- nie jets niebezpieczny?>>>> pseudo wilczur to nie K9, to jakas mieszanka ras, gdzies w ktoryms pokoleniu :) a co do uczulen, to dzis mozna byc na wszysko uczulonym wiec tez i na leki, moze nie na stezenie, bo na to to by byla wrazliwa a nie uczulona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hike
UPS>>>> Suka dostała uczulenia po drugim zastosowaniu Advantixu - drapała się non stop, leciała jej sierść strasznie. Ale kiedy stosuję Advantix to o wiele mniej kleszczy na psie znajduję. . >>>> czyli stosujesz mimo uczulenia? to nie grozne zdrowotnie dla niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibasot
sorry ale jak dla mnie, jeśli psu przeszkadza jakiś środek to nawet mimo tego, że jest skuteczny to go eliminuje. nie będą sprawiał psu kłopotu i nerwowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibasot
"W Polsce licznie występuje kleszcz pospolity (kleszcz pastwiskowy) (Ixodes ricinus)." i to jedyna odmiana jaką wikipedia podaje w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibasot
pseudowilczur :) już myslałam, że to np. miniaturka wilczura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hikeee
>>>>hibasot "W Polsce licznie występuje kleszcz pospolity (kleszcz pastwiskowy) (Ixodes ricinus)." i to jedyna odmiana jaką wikipedia podaje w Polsce>>>>> wiem co widzialem u weterynarza na plakatach, i nie byl to sympatyczny widok, i bylo 2-3 odmiany klesszcza, wszystkie na psie,i faktycznie roznily si e wygladem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Catandogs
Witam wszystkich serdecznie, chciałbym polecić zainteresowanie się produktem o nazwie Catandogs. Jest to innowacyjny, w pełni bezpieczny produkt odstraszający kleszcze i pchły. Więcej informacji na stronie internetowej www.catandogs.pl Prosimy o kontakt poprzez formularz zgłoszeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazu77
polecam frontline, ja stosuje dla kotow spray, i wszystko jest ok, i na kleszcze i na pchly, srodek bezpieczny i godny polecenia wg mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibasot
no to co niby robic- kilka odmian to niezbyt dobrze wróży o skuteczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibasot
hej catanddogs- w medaliki nie uwierze :) to nie jest innowacyjne tylko naiwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitara99
ja takze polecam frontline, w zeszlym roku za namowa kolezanki sprowbowalam na swoich pupilach i uwazam ze dla nich sa skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibasot
ale uważasz czemu? bo kleszczy jest mneij czy w ogóle ich nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibasot
i mam pytanie jest koniec czerwca, jak tam z kleszczami u was? jest więcej niż w maju? mniej? to czerwone czy szare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P.S.I_ekspert
Sezon kleszczowy trwa, a dyskusja tutaj jakby zamarła... To znaczy, że już się wszyscy z problemem kleszczy uporali? Oby:) A czy ktoś tutaj miał może jakieś doświadczenia z bayerowskim Advantixem? Jeśli nie, to podzielę się moimi uwagami, może kogoś zachęcę:) Powiem krótko: bardzo dobry spot-on, działa skutecznie przez 4 tygodnie, nawet jak w międzyczasie psiak sobie popływa, psa nie imają się ani kleszcze, ani pchły, ani inne paskudztwa. Może nie jest najtańszy, ale jednak dobra marka robi swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są różne środki, dobrze by było iść do weterynarza on chyba najlepiej doradzi jakiś środek, tak mi się wydaje. Ale jak już pies złapał kleszcze, to można coś takiego kupić http://www.e-karma.pl/product-pol-663-Tick-Twister-Kleszczolapki-Haczyki-do-wykrecania-kleszczy.html i tym wyrwać kleszcze (wykręcić, bo wyrywać się nie powinno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie napisałaś czy stosujesz jakieś preparaty, dlatego nie chcę Ci na początek radzić iść do weterynarza, bo na to może za wcześnie. Moim zdaniem powinnaś zacząć stosować jakieś środki pielęgnujące sierść swojego psa (jeśli ich nie stosujesz) i oczywiście coś przeciw pchłom i kleszczom, jak np. spray DR SEIDLA Sabunol. Takie opakowanie 100 ml kosztuje na kravet.pl tylko 10 zł. Opłaca się biorąc pod uwagę to, że Ty i Twój pies możecie mieć spokój od kleszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te kleszczołapki to rzeczywiście przydatna rzecz - bo zaraz gdy tylko zlokalizujemy intruza - można się go szybko pozbyć (a na tej stronce jest dodatkowo filmik obrazujący całą czynność więc tym lepiej). Można też zaopatrzyć się w spray odstraszający owady - może miracle coat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek331
Jeżeli wypuszczasz psa na działkę przed domem warto jest przeprowadzić na niej odkleszczanie. Robi się to przy pomocy zamgławiania na gorąco. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda. Robią to np Panowie z Green Style można o tym poczytać na www.komarzyska.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flora104
Ja stosuje już od jakiegoś czasu Fiprex i jestem z niego bardzo zadowolona. Nie jest zbyt drogi a naprawdę działa :) Dodatkowo czasami gdy chodzę na dłuższe i dalsze wyprawy do lasu używam sprayu i obróżki przeciw kleszczowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×