Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość stałaczytelniczka.

cytaty z książęk, piosenek, filmów... cz.III

Polecane posty

Gość stałaczytelniczka.

Serdecznie zapraszam tutaj wszystkich to kontynuowania tego topiku :)

Gość kasia513
a czy mogłam bym prosić o link do I części? bardzo mi na tym zależy;)

Gość slonwtrampkach
natrafiono podczas odświeżania lektury :) „Gadaj bzdury, lecz rób to na swój własny sposób, a ja cię za to pocałuję. Zemsta i kara, Fiodor Dostojewski

Gość klaudis3
''Lecz spójrzcie, szybkim ruchem uniósł dłoń na kark. Przez takie gesty człowiek zakochuje się beznadziejnie na całe życie.'' ''Podmuch wichrzy chmury, które pozostawiają po sobie strzępki bieli. Gdyby ten błękit mógł pozostać na zawsze, gdyby to przejaśnienie można było zatrzymać na zawsze, gdyby ta chwila mogła trwać wiecznie...'' ''Chociaż runął Ci świat, wiosna przyjdzie i tak'' ''Jeśli zrobiłeś błąd, to cię młodość rozgrzeszy''

Gość cichy tłum
good idea:D "Uśmiechaj się, mój przyjacielu, szeroko się uśmiechaj, choćbyś nie wiadomo jak paskudnie czuł się w środku." S. King "Skoro ty jesteś dziwna i ja jestem dziwny, to się wspaniale składa, razem zadziwmy świat. " Różycki

Gość cichy tłum
"Tak to jest z dziewczynami. gdy tylko robią coś z wdziękiem, to choćby były wątpliwej urody albo niespełna rozumu, można dla nich stracić głowę i zanim człowiek się połapie, już wpadł. chryste. takie potrafią cię omotać.'' J.D. Salinger, Buszujący w zbożu Mam skłonność do życia we śnie, do zmyślania sobie ludzi i sytuacji. Do urabiania życia na kształt teatru. Do nierzeczywistości. Wychodzę za mąż za nieznajomych, opowiadam o nieznajomych. Agnieszka Osiecka "Listy z Londynu do Kubusia Puchatka

Gość kasiaa513
wielkie dzięki;**

Gość nołstress
Cudowne cytaty.

Gość slonwtrampkach
"Ciasto wyrośnie, a Marek mnie pokocha. Wszystko w swoim czasie." "Dobrze, jak nie za dobrze, a jak jest cudownie? To chyba niedobrze, bo coś się może popsuć." "Jak mam zdobywać szczyty, skoro potykam się o dwa kamyki?" BrzydUla "Nie lubię poniedziałków, nienawidzę. A zatem nakazuję, aby od dziś nie było poniedziałków. Jasne? A więc dziś mamy wtorek. Życzę miłego wtorku." Garfield "Niechaj Bóg ma w swojej opiece człowieka, który Cię naprawdę pokocha. Złamiesz mu serce, śliczna moja, psotna, okrutna kotko, która tak jest nieuważna i pewna siebie, że nie stara się nawet osłaniać swoich pazurków." Przeminęło z wiatrem. :)

Gość olgggaaa_-_
Może kiedyś znajdę w sobie tyle siły by odrzucić wiecznie dźwigany krzyż i podejmę próbę wspięcia się na tę górę z cudowną lekkością. Wejdę tam, gdzie nie był nikt i podam ludzkości receptę na wieczne szczęście, a potem spadnę jak liść - unoszona przez ciepłe powietrze wydobywające się z Twoich ust. Pośród wielkiej nicości stoję i zatapiam swoje stopy w niknącej rzeczywistości. Świeża bryza dnia jutrzejszego muska mnie po policzkach, a ptaki powracające z przeszłości ćwierkają te wszystkie zapomniane piosenki. Przydałaby mi się łódź, abym mogła płynąć po spokojnych wodach teraźniejszości. Przydałby się ktoś, który w ów rejs gotów byłby ze mną wyruszyć nie bacząc na wczoraj, dzisiaj i jutro. Przydałby się ktoś, kto zauważyłby ten piękny zachód słońca i nie widział w nim ani końca ani początku. Przydałby się ktoś, kto potrafiłby wyczytać moje najskrytsze marzenia, nie z oczu ani z sposobu mówienia a z głębi serca. Przydałby się ktoś, kto zamiast patrzeć mi w oczy od niechcenia, czasem spojrzałby mi w dekolt i powiedział, że widzi we mnie coś więcej niż cielesną postać. Przydałoby się też coś, co zapaliłoby w moim sercu żar i nie pozwoliłoby mu zgasnąć. Ach, te pieprzone marzenia. Ktoś zapukał do drzwi mojego serca i otworzyły się na wszystkich którzy tylko chcieli przekroczyć ich próg. Mojemu sercu czasami zdarza się krwawić, dziś robi to wyjątkowo mocno. Chyba Cię tracę, a nie chcę.

Gość olgggaaa_-_
Pukałeś do moich drzwi aby schronić się przed złem tego świata, dzisiaj jesteś jego źródłem. I choćbym chciała, nie mam sił by wyrwać się z Twoich szponów. Diabelski młyn wciąga mnie coraz bardziej, a gdzieś w tle słyszę dźwięk łamanych kości. Nie widzę Cię, nie słyszę Cię, jednak czuję bicie Twojego serca. Chociaż życie pozbawiło Cię uszu, słyszysz myśli przebiegające przez moją głowę. Chociaż wydłubałeś sobie oczy, by w ciemnościach pozorować na ascetę, widzisz którędy zmierzają. Podobno odcięto Ci język, to czemu z Twoich ust wydobywają się moje myśli? Czemu na Twoim podniebieniu wyryto setki korytarzy bez wyjścia? To wszystko jest takie nierealne, nielogiczne, że któregoś dnia może stać się prawdą. Dzisiaj nie może to mieć miejsca. Nowatorskie pomysły zjedliby ludzie, a odpadki strawiłby czas.

Gość Upiekę_ciasteczka
Mężczyźni są egoistycznymi niewolnikami swoich popędów i nie ma z nich żadnego pożytku. Ciała nasze diabłom zaprzedane. Jesteśmy tu sufitem, jesteśmy tu podłogą. Zadrżysz, gdy usłyszysz. Jeśli ci się zdaje, że mnie za łatwo zdobyłeś, będę kapryśna i przewrotna; powiem - „nie , tylko po to, abyś mnie kochał.

" - Dlaczego palisz tak cholernie szybko? - zapytałem. (...) Uśmiechnęła się, rozradowana jak dzieciak w ranek Bożego Narodzenia i rzekła: - Wszyscy palicie dla przyjemności. Ja palę po to, aby umrzeć.' John Green "Szukając Alaski" ' Ty jesteś zdobyczą - każdy człowiek nią jest' Barbara Rose 'Nie daj się zwodzić zacznij uwodzić '

Gość zimna_herbata
codziennie uśmiecham się do wariatki, którą widzę w lustrze. z czasem ją nawet polubiłam .Przez otwarty obraz lustra do marzeń w zamkniętej fantazji..;) "Gdzieś poza szczęściem i smutkiem..."

By zmienić świat, Zacznij od jednego kroku, Jakkolwiek mały, Ten pierwszy jest najtrudniejszy. Jak już zaczniesz iść, będziesz dobrze chodził. Mówiłeś, że nigdy tego nie robiłeś, bo mógłbyś zginąć, próbując. /Dave Matthews Band "You might die trying"/ Im dłużej na ciebie czekałam, tym bardziej mi ciebie brakowało. /E. E Schmitt "Małe zbrodnie małżeńskie "/ (...) - Czy mógłbyś uważać, jak się wyrażasz, Snobku? - Skąd ta pewność, że jestem snob? - Bo wyglądasz na bogatego i głupiego - odpowiedziała zdejmując okulary. - Mylisz się - odparłem. - Jeśli idzie o ścisłość, jestem ubogi i mądry. - Nieprawda, to ja jestem uboga i mądra. Patrzyła mi prosto w oczy. Jej oczy były brązowe. Zgoda, może i wyglądam na bogatego, ale nie pozwolę, żeby jakaś tam z Radcliffe'u - choćby nawet z ładnymi oczami - nazywała mnie idiotą. - A na czym opierasz przekonanie o swojej mądrości? - zapytałem. - Na tym, że nie poszłabym z tobą na kawę. - Bo ja bym cię nigdy nie zaprosił. - To właśnie dowodzi - wyjaśniła - że jesteś głupi. /E. Segal "Love Story"/ Któż to powiedział, że nie ma na świecie prawdziwej, wiernej i wiecznej miłości? A niechże wyrwą temu kłamcy jego plugawy język! /M. Bułhakow "Mistrz i Małgorzata" / Nie możesz zmienić przeszłości, ale przeszłość zawsze powraca, żeby zmienić ciebie. Zarówno twoją teraźniejszość, jak i przyszłość. /J. Carroll "Białe jabłka"/ I nie wiadomo od jak dawna bezskutecznie poszukuje miłości swojego życia. Jeśli jej nie znajdzie, od czasu do czasu popada w depresję. A kiedy ją zmęczy ten stan, poświęca się rozśmieszaniu ludzi, żeby ponownie popaść w depresję.'/V. Tasso "Dziennik Nimfomanki"/

Gość cichy tłum
"Uważajcie na smutek. To wada." Gustaw Flaubert "Zrób coś, już tak nie mogę, wszystko ma kolce, powietrze ma kolce, deszcz wymierza policzki. Włosy wplątały się w szprychy roweru, odchodzą razem z głową, zrób coś, zabierz mnie stąd. " Masłowska "Od chwili, gdy nauczyłem sięwspominać, nie nudziłem się już wcale." A.Camus "Słowo „intymność oznacza: oto moja dusza i serce, zmiel je, usmaż i zjedz. To coś, czego pragniemy i czego się boimy. Trudno z nią żyć i trudno bez niej. Intymność powiązana jest z 3 R: rodziną, romantycznością i rówieśnikami. Są rzeczy, od których nie można uciec, i są inne, o których nie chce się wiedzieć." Chirurdzy "Tak naprawdę, wszystko, czego pragniemy, to po prostu jeszcze więcej, niż mamy." Chirurdzy "przeciw światu miał tylko dwie szczęki dwie szczęki uzbrojone w zęby to mało." Poświatowska "Żeby podleczyć serce, niszczą lekami wątrobę i nerki, potem osłabiają serce lekami na wątrobę i nerki. Potem wszystko mają chore, a najbardziej duszę niszczoną pigułkami złudzeń. (...) Najlepszymi lekarstwami są miłość i radość. No może jeszcze... zdrowy rozsądek." Hanna Kowalewska 'tego lata w Zawrociu' "Chciałbym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć." Tove Jonsson 'Kometa nad Doliną Muminków'

Tak źle tak głupio mi dzisiaj, jak nigdy jeszcze nie było Wciąż jakieś wczoraj wspominam, które się nigdy nie wróci, wciąż jutra czekam złotego, co mi się kiedyś wyśniło, a wiem, że jutro nadejdzie i tak jak dziś mnie zasmuci... Tak źle mi dzisiaj i smutno i coraz smutniej już co dzień Czegóż i kogo ja szukam, łażąc z rękami w kieszeni? Ludziom zaglądam do oczu? Ot głupi miejski przechodzień: Szukam przyjaznych uśmiechów w złych, obojętnych spojrzeniach. Niechże już przyjdzie ta wiosna z jałmużną kwiatów pachnących, niechże już coś się odmieni, niech coś się ze mną stanie! Serce mam pełne płomieni i iskier żarkich i tlących, I dręczę się, wciąż czekając na wielkie, wielkie kochanie. /W. Broniewski "Kilka słów"/ Znam ludzi, którym w sercach zgasło, lecz mówią: ciepło nam i jasno, i bardzo kłamią, gdy się śmieją Wiem jak ułożyć rysy twarzy by smutku nikt nie zauważył. /Wisława Szymborska "Do zakochanej nieszczęśliwie"/

Gość Lilluch
Za wcześnie - Jan Brzechwa Kto tęskni za przeszłością - umiera za wcześnie. Jak nie umrzeć, gdy serce zapomnieć cię nie śmie? Tylko przyjdź i podsłuchaj, i podpatrz, i wyśledź, Jak mi trudno, jak trudno o tobie nie myśleć! W moim wieku nadzieje świtają i dnieją, A ja właśnie zerwałem z tobą i z nadzieją I śpiewam bez radości, zraniony boleśnie, I śpiewając umieram - za wcześnie, za wcześnie..

To kopie tak mocno, to łamie Ci kości. Tnie głęboko, uderza w Twą duszę. Rozrywa Ci skórę i sprawia, że krew wypływa. Lepiej żebyś wiedział, że miłość jest trudna.

Gość filiżanka kawy
" Czasem, gdy ze smutku nie wiemy co ze sobą zrobić, dobrze jest się wściec... " Cornelia Funke - Atramentowe serce- " Zakochałam się w facecie pięknym jak Bóg, poszłabym za nim do piekła. " " - Właściwie to ja nie znam się na ludziach - wymamrotał. - Wolę zwierzęta. Są bardziej przewidywalne, bardziej społeczne i bardziej konsekwentne niż ludzie. I znacznie inteligentniejsze. " Jeffery Deaver " Puste krzesło " " Tylko ja mogę tęsknić za kimś, kogo praktycznie nie znam " " - Maryja do nas przyszła - Na piechotę przyszła ? I gdzie się zatrzymała? Na plebanii ? - Nie u Widerskich na szybie . - To nie przyszła, tylko wysłała swoje zdjęcie ." :) Izabela Sowa - Zielone jabłuszko - " Może zamiast szukać ideału, lepiej pomajstrować przy oczach ? "

Gość cichy tłum
"nie przestawaj mnie kochać. ani na sekundę. myśl o mnie rano i wieczorem, w porze pacierza. kosztem posiłków, choćbyś miała jeszcze bardziej wyszczupleć. proszę bardzo, oglądaj serial "dempsey i makepeace na tropie", wystawy sklepów z sukienkami, ślady choroby na swoim ciele - tylko miej mnie przed oczami. dźwigając pięćdziesięciokilogramowe worki noszę na rękach ciebie. skacząc w rytm pieśni reggae skaczę za tobą w ogień. ogryzając paznokcie gryzę je z tęsknoty za tobą. słuchając prognoz pogody nasłuchuję twojego głosu. czasami brak mi powietrza i wiem wtedy, że na chwilę o mnie zapomniałaś. " Jacek Podsiadło - Don't leave me "Może szczęście to kwestia bilansu plusów - światła zmieniającego się na zielone w chwili, gdy podchodzimy do przejścia i minusów - gryzącej metki przy kołnierzu- spotykających nas każdego dnia. I może na każdego przypada taka sama jego dawka. Może w istocie nie liczy się fakt, czy jest się sławną pięknością, czy też rozpaczliwie szarą myszką. Może trzeba po prostu żyć. Nic więcej. " Ann Brashares. [Stowarzyszenie wędrujących dżinsów].

' On przestał się wymądrzać, a ja rzuciłam palenie , przynajmniej tak sądzi więc na jedno wychodzi' ' Chyba popełniłam błąd zapraszając ciebie i twoje złożone majtki do swojego życia' Bridget Jones W pogoni za rozumem

oczywiście że jest ktoś kogo kocham mówie do niego codziennie kot! ja cie kocham nad życie a on mi się przyglada i tak jakby sie uśmiechał ;)

Wszyscy pragnęli wszystkiego, uważali, że mogą to zdobyć, a co więcej, że im się to należy. Małżeństwo bez zobowiązań. Seks bez dzieci. Rewolucja bez biedy. Kariery bez egoizmu. Dzieła sztuki bez męki tworzenia. Wiedza bez uczenia się. Jednym słowem pyszny obiad bez zmywania naczyń. // Weldon Fay Może szmacenie się za duże pieniądze jest szlachetniejsze od szmacenia się bezinteresownie? // Dorota Terakowska

Gość mozgnascianie
Ludzie są wyjątkowi, każdy wkurwia mnie w inny sposób. Tylko w miłości kompletne zero może być dla kogo? wszystkim. Kiedy zaczynasz sobie ufać, natychmiast przestań. podobno geniusze wybierają zielony. najczęstsza przyczyna utonięć - woda. Wybór nie jest pomiędzy dobrem a złem. To byłoby proste. Prawdziwe wybory w życiu są pomiędzy mniejszym złem a większym dobrem. If everybody minded their own business, the world would go around a great deal faster than it does. Now, here, you see, it takes all the running you can do, to keep in the same place. If you want to get somewhere else, you must run at least twice as fast as that! (alicja w krainie czarow) Ludziom przytrafia się to co się przytrafia ,a nie to na co zasługują jesteś diabolicznym acz łaskawym władcą marionetek. (house md) Najtrudniej uleczyć się z miłości, która przyszła nagle. ale nie byłoby zabawne i nie stanowiłby tak wspaniałej historii. jesteś częścią historii. on bardzo lubi tworzyć opowieści.uwielbia je gromadzić, żeby potem móc opowiadać. to stworzy piękną opowieść..

Gość klaudis3
Jesteś znowu! Mój Boże! Jak mi serce bije! Jak mi sie wzrok owiośnił! Jak świat rozradował! Tylem nocy Cię w snach, nazbyt krótkich, całował! Tylem dni dzień ten tęsknił, co przyszedł i żyje! I jest! O teraz właśnie! Jest ten dzień powrotny, Wypłakany, kochany nowy dzień spotkania. Dzień wszystkiej mej nadziei, całego czekania, Gdym Cię piastował w sercu, stęskniony, samotny! I jakże to wypowiem? I jakiemu słowu Powierzę ową radość, drżącą, niespodzianą, Że obudzę się jutro z duszą rozkochaną, Z uśmiechem szczęścia w ustach: "Jesteś! jesteś znowu!"

Gość klaudis3
Podniecające i sekretne były jej oczy, zmrużone niezdecydowaną odpowiedzią... Taki to już los mój będzie, Takie to już miłowanie: Przywitanie, pożegnanie, Pożegnania, wspominanie.... Oczy twoje widzę wszędzie, Oczy twoje mnie całują Z dali, z dali mnie miłują, Z dali, z dali mnie żałują, Nie przychodzą na wyzwanie, Jeno błyszczą, jak w legendzie, W dali, w dali, zewsząd, wszędzie, Życie?--- Rozprężę szeroko ramiona, Nabiorę w płuca porannego wiewu, W ziemię się skłonię błękitnemu niebu Ile łez we mnie było i ile miłości, Ile westchnień i szczęścia w majowej ulewie, I moich słów dla ciebie, i wielkiej czułości: Wszystko z nieba powraca w dawnym, ciepłym wiewie. Płakać, jedyna moja, mogę tylko Tobie. Ty zrozumiesz. Rozgrzeszysz spojrzeniem pokornym. I wiosnę zakochanych znajdziesz w skromnym słowie, I ciężką gorycz moją w tym wierszu wieczornym.

Gość klaudis3
Posyłam ci bezdomne moje serce. Co chcesz z nim zrób. Na swoje zamień to bezdomne serce Lub zatrać, zgub. Wdzięczne ci będzie to bezdomne serce Nawet za grób. Zobaczysz nudę ludzi i ulic zwątpienie, Niepokój zbytniej ciszy, żal słów pożegnalnych, I zbudzi się w twej duszy łagodne znużenie: Ewangeliczny smętek ogrodów szpitalnych. Całowałem usta Twoje, całowałem je w ciemności, w czarnym aksamicie miłosnej nocy...Całowałem usta Twoje i wyczuwałem wargami czerwień ich... W białych, gorących oplotach Twoich zamknąłem oczy. Zamknięte oczy widzą nieskończoność, ogromną, ogromna dal... Chwile stały się melodią, w rytm której tańczyła purpura i czerń, niby dwa szale jedwabne, wiewne, gasnące... tańczyły daleko, w nieskończoności oczu zamknietych... A potem była mroźna noc, jasnoniebieska cicha noc zimowa. Szedłem - lekko upojony, jakby odurzony błękitnym aromatycznym likierem, zaprawionym brylantową kroplą mroxnej, mlecznej jaśni księżycowej, która kapnęła do smukłego kieliszka, opalizując i skrząc się fantastycznie... I idąc tak naprzód w upojeniu, przymykałem oczy i znów widziałem daleki gasnący taniec... Byłem tak nieziemsko szczęśliwy, że uczułem, iż staję się czymś bezcielesnym i płynę jak światło... Uczucie to było tak rzeczywiste, że poslizgnąwszy się, miałem wrażenie, że się potknąłem o cień gałęzi, zwieszającej się zza parkanu ogrodu... A teraz usnę - z usmiechem szczęścia na zmęczonych wargach, szpcząc słodkie Twoje imię. Dobranoc. Wszystko co dzisiaj umieściłam, jest napisane przez J. Tuwima

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się