Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość stałaczytelniczka.

cytaty z książęk, piosenek, filmów... cz.III

Polecane posty

JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI, najprawdopodobniej Sceny z życia za ścianą: Przyznawanie się do osamotnienia, szczególnie przez mężczyzn, jest traktowane jako słabość i oznaka życiowej porażki. Dlatego samotność najczęściej otaczana jest głęboką tajemnicą. To dotkniętych nią jeszcze bardziej izoluje. Ponadto dość powszechnie uważamy, że przyznawanie się do samotności prowadzi do jeszcze większego odrzucenia. Lepiej z wymuszonym uśmiechem kupić 200 g salami od atrakcyjnej sprzedawczyni, niż przyznać się, że tak naprawdę potrzebuje się tylko 3 plasterków.

Janusz Leon Wiśniewski: Przypomina mi się historia buntownika, którego brytyjski kapitan Francis Drake postawił przed okrutnym wyborem: mógł zostać wysadzony na bezludnej wyspie lub ścięty. Buntownik wybrał to drugie. Musiał chyba wiedzieć, że izolacja zabija tak samo jak topór. Tylko wolniej...

JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI Większość zakochanych ludzi przez ponad 85 % czasu dziennego i nocnego zajęta jest myśleniem o tej drugiej osobie, odczuwając przy tym nieustanną obawę przed odrzuceniem lub nieprzychylnością oraz bezradnością.

Gość Mój ulubiony cytat-Lalka
Zdawało mu się, że kiedyś, kiedyś... on sam był kamieniem, zimnym, ślepym, nieczułym. A gdy leżał pyszny w swojej martwocie, której największe ziemskie kataklizmy nie zdołały ożywić, w nim czy nad nim odezwał się głos zapytujący: Chcesz zostać człowiekiem? "Co to jest człowiek?..." - odparł kamień. "Chcesz widzieć, słyszeć, czuć?.. "Co to jest czuć? "Więc czy chcesz zaznać coś zupełnie nowego? Czy chcesz istnienia, które w jednej chwili doświadcza więcej aniżeli wszystkie kamienie w ciągu miliona wieków?" "Nie rozumiem - odparł kamień - ale mogę być wszystkim." "A jeżeli - pytał głos nadnaturalny - po tym nowym bycie pozostanie ci wieczny żal?... "Co to jest żal?... Mogę być wszystkim." "Więc niech się stanie człowiek" - odpowiedziano. I stał się człowiek. Żył kilkadziesiąt lat, a w ciągu nich tyle pragnął i tyle cierpiał, że martwy świat nie zaznałby tego przez całą wieczność. Goniąc za jednym pragnieniem znajdował tysiące innych, uciekając przed jednym cierpieniem wpadł w morze cierpień i tyle odczuł, tyle przemyślał, tyle pochłonął sił bezświadomych, że w końcu obudził przeciw sobie całą naturę. "Dosyć!... - poczęto wołać ze wszystkich stron. - Dosyć!... ustąp innym miejsca w tym widowisku..." "Dosyć!... dosyć!... już dosyć!... - wołały kamienie, drzewa, powietrze, ziemia i niebo. - Ustąp innym!... niech i oni poznają ten nowy byt..." Dosyć!... Więc znowu ma zostać niczym, i to w chwili, kiedy ów wyższy byt jako ostatnią pamiątkę daje mu tylko rozpacz po tym, co stracił, i żal za tym, czego nie dosięgnął!...

Gość mój ulubiony autor
Julio Cortzar Gra w klasy To, co wielu ludzi nazywa kochaniem, polega na wybraniu jakiejś kobiety i ożenieniu się z nią. Wybierają ją! - przysięgam ci, sam widziałem. Tak jakby w miłości mogło się wybierać, tak jakby to nie był piorun, który strzela w ciebie i zostawia cię zwęglonego na środku patio. Powiedz, że wybierają, bo-je-kochają, ja myślę, że jest na odwrót. Nie wybiera się Beatrycze. Nie wybiera się Julii. Nie wybierasz ulewy, która zmoczy cię do suchej nitki, gdy wracasz z koncertu.

Gość mój ulubiony autor
W klasy gra się małym kamyczkiem, który należy popychać czubkiem buta. Elementy gry: chodnik, kamyczek, but i piękny rysunek kredą, najchętniej kolorową. Na górze jest Niebo, na dole jest Ziemia, trudno jest trafić kamyczkiem w Niebo, prawie zawsze źle się jakoś obliczy i kamyk wylatuje poza rysunek. Powoli jednak nabiera się zręczności koniecznej, by przechodzić z jednego kwadratu do drugiego, i któregoś dnia może się uda wyjść z Ziemi i przenieść kamyczek do samego Nieba. Na nieszczęście, zanim ktokolwiek nauczy się przenosić swój kamyk do Nieba, nagle kończy się dzieciństwo i wpada się w książki, w lęk, w spekulacje na temat innego Nieba, do którego również trzeba umieć znaleźć drogę. A ponieważ skończyło się dzieciństwo , zapomina się, że aby się dostać do Nieba, potrzeba kamyczka i czubka buta.

'Czas to złodziej, a jedną z pierwszych rzeczy, które ci odbiera, to poczucie humoru.' [ Mroczna Wieża ] Oczywiście Kinga :) 'Moja żona mawiała, że ciężko mnie rozgryźć. Że jestem jak zamknięta księga. Cały czas na to narzekała. Była piękna. Boże, jak ja ją kochałem' 'W każdym więzieniu w Ameryce, musi być ktoś taki jak ja. Jestem facetem, który może ci coś załatwić.' [ Skazani na Shawshank ] 'I know your name I know your game ' [ The Ramones ]

To dzisiaj moje imienniczki :) Niech znikną, niebo i ziemia i wszystko, Co powinno cieszyć mnie, dziś już nie potrafi. Wszystkie drzewa niech swą zieleń stracą, A słońce zgaśnie w środku dnia. Bo Ciebie nie ma, nie ma ze mną już (...) Niech zwiędną, barwne pola kwiatów, Ich zapachem duszę się, bo nie są dla mnie. Niech runą, wszystkie piękne miasta, Już zachwytu we mnie brak. Gdy Ciebie nie ma, nie ma ze mną już (...) Niech zniknie cały świat, Już niepotrzebny mi i tak./Ania Dąbrowska/ Ze mnie jest taka sekretarka dyrektora. Wszyscy do niej przychodzą, żeby się za nimi wstawiła, opowiadają jej o swoich problemach, zawsze ratuje kogoś w potrzebie, bo ma w biurku kawę i ciasteczka, a w domu pełną lodówkę. Jest bardzo lubiana, a i tak samotna. /Anna Mazurkiewicz "To tylko facet"/ Samo czekanie jest nadzieją. Czekam, a więc mam nadzieję. Gorzki smak nadziei. /Anna Kamieńska "Notatnik 1965-1972"/

Gość GoodEnough
' Serce mi się kraje. Brian zachowuje się jak faceci, którzy gdy z nami zrywają i chcą, żebyśmy się poczuły lepiej, mówią, że to nie o nas chodzi, że to w nich tkwi problem. Nieważne, w jaki sposób to oznajmiają, rezultat jest dokładnie taki sam: tak czy inaczej jesteśmy porzucone.' 'Aż wreszcie przyznał, że owszem, spał z kimś innym - ale nie kochał jej, to był tylko seks. Tylko s e k s. Oznajmił mi to tak, jakby chodziło o jakąś błahostkę. Mimo to te dwa słowa wpłynęły na moje życie, jak gdyby przejechano po nim buldożerem. On nie złamał mi serca, on je po prostu zmasakrował.' 'Przebiegam w myślach swój grafik. Może powinnam darować sobie dziś popołudniową siłownię i iść prosto do domu, żeby jeszcze wyprostować włosy. Ale zaraz przywołuję się do porządku. To przecież nie jest randka. -Czy to jest aby bezpieczne, Heather? - ostrzega mnie Jess z miną zatroskanej przyjaciółki. - To może być psychopatyczny seryjny morderca. A tak naprawdę chodzi jej o to, że może to być psychopatyczny seryjny morderca, który nie ma dziewczyny.' 'Chciałabym chociaż raz normalnie z nim porozmawiać, po to tylko, żeby mu udowodnić, że nie jestem stuknięta.' '- Ma na imię James - oświadczam, siląc się na obojętny ton i próbując zachować się tak, jakby była to zwyczajna rzecz, a jednocześnie walcząc z uśmiechem, który pojawia mi się na twarzy za każdym razem, gdy o nim myślę. Czyli co kilka sekund. ' ' Życie to pasmo różnorodnych doświadczeń Heather. Jedno z nich właśnie się zakończyło, ale to oznacza tylko, że robi miejsce kolejnemu. ' ' - Jesteś mężczyzną idealnym, James - mówię cicho. - I po prostu zbyt idealnym dla mnie. ' ' I jesteś tak cholernie doskonały, że przy Tobie czuję się taka niepoukładana, chaotyczna... ' ' Miał wszystko, czego szukałam w mężczyznach, ale dowiedziałam się, że tak jak nie można kupić miłości, tak samo nie można jej sobie po prostu zażyczyć. ' ' Powinno się ostrożnie formułować swoje marzenia - bo możliwe, że jednak się spełnią. ' ' Jak to możliwe? Jak może świecić słońce, skoro w środku tego budynku mój ojciec walczy o życie? Niebo powinno być szare, powinien padać deszcz, przemoczyć mnie do suchej nitki i sprawić, bym poczuła jakiś ból, cokolwiek. A nie tylko otępienie. ' 'ściskając rękę taty, spoglądam w jego twarz. Byłam tak głupia i samolubna, marnowałam czas na marzenia o rzeczach, których nie miałam.. Wracam teraz myślami do tych setek banalnych, nieistotnych życzeń... Traciłam czas na te wszystkie bzdury. Na marzenia o rzeczach, których nie chcę, nie potrzebuję, i o które nie dbam teraz, gdy je mam. Nie doceniałam tego co miałam - uważałam po prostu, że mi się to należy. A teraz mogę stracić to wszystko. (...) Aż do dziś uważałam wypowiadanie życzeń za część mojego codziennego życia. Ale myliłam się. Marzenia są święte. Marzenia to magia. '

Gość meggi1989
"Czego się najbardziej boi? Najbardziej boi się braku miłości. Tego, że nie będzie kochać, czy tego, że nie będzie kochana? A to różnica? Zasadnicza. Co mi z tego, jeśli ja kocham, a nie jestem kochana? Cierpienie, ból, nikt nie spełnia oczekiwań To chyba nie miłość" "To ona pierwsza wzięła go za rękę, tak naturalnie, jakby ta ręka zawsze do niej należała, a on odchylił do tyłu jej twarz i mocno pocałował, jakby całowali się zawsze i jakby nikt inny nigdy tego nie robił. A potem decyzja przyszła tak nagle, że nie było odwrotu ani zastanawiania się, ani wyboru, ani zgody,wszystko działo się tak, jakby od zawsze byli razem i od zawsze znali swoje ciała i dusze." "Jak można tęsknić za kimś, kogo się nie zna i nie pamięta? Kogo się nigdy nie widziało i nie trzymało za rękę? Kto nigdy nie podniósł dziecka do góry i nigdy nie wziął na kolana? Jak można kochać kogoś, kogo nie całowało się na dobranoc ani wyjeżdżając na wakacje, na obóz, na kolonie, do dziadków na wieś? Kogoś, kto nie czekał i na kogo się nie czekało? Kogoś, kto sobie po prostu zginął, nie pamiętając o tym, że jest gdzieś jakieś małe dziecko?" "(...) każdy ma jakąś przeszłość, teraz takie czasy, że ludzie się późno spotykają, napsocić muszą, żeby do siebie dojść, proste drogi zarzucają, krętymi idą, ale lepiej późno niż wcale." "Dlaczego nie chciała z nim być? Chciała, tylko chciała też czegoś więcej. Żeby jakoś okazał, że naprawdę ona i tylko ona." " Czy ty myślisz, że trzeba mieć jakieś specjalne papiery na szczęście? Upoważnienia? Od kogo? Tylko od siebie możemy tego zażądać. Był zniecierpliwiony. Nie słyszysz tego, co mówię. Zadzwoń, jak się zastanowisz, czego chcesz, ale ja ci upoważnienia na szczęście nie wystawię. Ja jestem gotów zaryzykować, ty chcesz mieć pewność. I na tym polega różnica między nami."

Gość meggi1989
"On nie chciał. Pomyliłam się. Ze mną nie ma żartów. Dopóki kocham, to kocham. Ale nie dam się lekceważyć Kobieta powinna się szanować." "Wiem, że mężczyzn się nie przypiera do muru, ale to była dojrzała decyzja. Nie wolno dać sobą pomiatać. On napisał, że przyjedzie za cztery miesiące. Żebym wytrzymała. To znaczy, że nie był gotów zrobić dla mnie nawet tak małej rzeczy. Trudno. Sam wybrał. Ile ja nocy przepłakałam,Bóg jeden wie." "Wie pani, że byłam jego jedynym przyjacielem? Ja myślę, że miłość to jest głównie przyjaźń. To, że można sobie wszystko powiedzieć. Że drugi człowiek zostanie zrozumiany. I tak było z nami. Od razu wiedziałam,że będę musiała czekać." "Mogę czekać. Czas nie ma znaczenia, jeśli się wie, że spotkało się właściwego człowieka." "To nie tylko ta iskra, która spowodowała wybuch naszego uczucia. To już wybór."

Gość meggi1989
"Jak po zduszeniu knota świecy, który zmęczony walką o przetrwanie, chyli się w lepki wosk powoli i nieodwracalnie." "Każdy dzień będzie jak wino, każdy poranek jak wieczór, a świt, nasz wspólny świt pomyśl o tym, dla takiego świtu, jedynego w życiu, można umrzeć, można żyć, można spalić wszystkie mosty, można frunąć, można pracować, można się nie dawać, można przestać tęsknić, można przestać się bać, tego jednego świtu strach nie będzie miał do nas dostępu, wszystko zależy od ciebie" "Mężczyzna jej życia, dwie połówki jedności, która tylko im się przydarzyła od początku świata i nikomu więcej." "Przyciszona muzyka pozwala mi oderwać się od świata, w którym Ciebie nie ma." "Pozwól mi żyć tą nadzieją i nie odpisuj. Bądź." "(...) godziny czekania, mijające wiosny i jesienie, rozkwitające i przekwitające trawy, czterolistne koniczyny, zbierane i zamieniające się w pył wszystko przemknęło przed jej oczyma, jakby miało już tego więcej nigdy nie być, jakby tam była ukryta tajemnica, a człowiek bez tajemnicy nie istnieje" "... gonić za niewidocznym i wymyślonym." "Jestem zazdrosny o każdą chwilę, którą on z Tobą spędza. Jestem zazdrosny o każde Twoje spojrzenie, jestem zazdrosny, że to nie ja widzę Cię rano, kiedy się budzisz. Ukradłem sobie życie. To moje chwile, moje rozmowy, moja Ty a należysz do niego. Nie mogę go nawet nienawidzić, mogę tylko sobie do końca życia wyrzucać błąd, który popełniłem i za który zawsze będę płacił" "To było to, przed czym uciekała. Już nigdy więcej obojętności. Nigdy więcej." "Tak pięknie mówił i tak pięknie pisał. Szukał, ciągle szukał czegoś, co jest w życiu ważne. Nie ograniczał przestrzeni do M-4. O coś mu chodziło w życiu." "Chciała mu powiedzieć o tych latach, spędzonych bez niego, ale z myślami o nim, o pomyłce, o czekaniu" "Skoro jesteś, to możemy spróbować, a co... Życie nam obojgu dało popalić."

Gość meggi1989
"Czuła się bezpieczna i uwięziona w jego silnej ręce, i niepotrzebne były słowa." "Wiedziała, że jeśli umknie jego oczom, czar pryśnie, więc nie odrywała od niego wzroku i leżała nieporuszona. Leżeć nieruchomo to znaczy, że cię nie ma, a jeśli cię nie ma, to nie on ciebie dotyka, tylko dotyk dzieje się sam. Nie ma winy i nie ma wstydu tam, gdzie nie ma przyzwolenia ani walki o przyzwolenie; dotyk dział się między ich oczami, a ręka zupełnie osobno szła na spotkanie jej ciała." "(...) patrz na mnie, nie spuszczaj ze mnie wzroku, nasze ręce to co innego, ja ciebie dotykam oczami..." "... a oczy ich dotykały się w powietrzu i wiązały na zawsze." "Miłość nie zależy od niej, zależy od ciebie. Pozwalasz sobie na miłość zawsze ty, a nie tobie pozwalają. Możesz kochać. Mogła kochać i kochała." Katarzyna Grochola - "Upoważnienie do szczęścia"

Gość cichy tłum
"Dziwna rzecz z tymi rzekami i drogami rozmyślał Ryjek. Widzi się je, jak pędzą w nieznane, i nagle nabiera się strasznej ochoty, żeby samemu też się znaleźć gdzie indziej, żeby pobiec za nimi i zobaczyć, gdzie się kończą... " Muminki "Kiedyś nauczysz się dostrzegać subtelną różnicę między trzymaniem się za ręce a połączeniem dusz, I dowiesz się, że miłość to nie tylko pożądanie, a przebywanie w czyimś towarzystwie nie oznacza bezpieczeństwa. I zaczniesz zdawać sobie sprawę, że pocałunki nie są przypieczętowaniem umowy na całe życie, a prezenty nie są obietnicami, A potem zaczniesz akceptować swoje porażki i znosić je z podniesioną głową, otwartymi oczami i wdziękiem osoby dorosłej, a nie żalem i gniewem dziecka, I nauczysz się kroczyć drogami własnej codzienności, ponieważ jutro jest zbyt niepewne, by coś na nim budować. Po pewnym czasie przekonasz się, że nawet rozkoszne ciepło słońca parzy skórę, gdy zbyt długo zażywasz. Zasadź więc własny ogród i przystrój swą duszę, zamiast czekać, aż ktoś przyniesie ci kwiaty. I przekonaj się, że naprawdę potrafisz wiele znieść... Że naprawdę jesteś silny, I że masz swoją wartość... " Veronica A. Shoffstall, "Kiedyś"

Gość cichy tłum
Najprostsze rzeczy, które sprawiają nam przyjemność 1. Drzemka w deszczowy dzień: Kiedy krople deszczu uderzają w szybę, a my skrywamy głowę głębiej pod poduszką. Łóżko zdaje się być naszym sanktuarium. 2. Znalezienie pieniędzy, o których już zapomnieliśmy: Ręka sięgająca do kieszeni znajduje nagle banknot 10 zł, leżący tam od ostatniego ubrania spodni. Nie czyni bogatym, ale cieszy podwójnie. 3. Nawiązanie przypadkowego kontaktu wzrokowego z osobą przeciwnej płci: Mijasz ją na ulicy lub spotykasz w autobusie. Spogląda na ciebie i przez ułamek sekundy myślisz, że I wtedy myśl znika. 4. Pływanie nago: Jest coś tak wyzwalającego w pływaniu „na waleta, że można przy tym odnieść wrażenie prawdziwej wolności, niczym nieskrępowanej. 5. Otrzymanie przesyłki pocztowej: W internecie poczta kojarzy się głównie ze spamem. Kiedy jednak dostaniemy jakiś prawdziwy prezent, który można dotknąć i samemu odpakować, na twarzy od razu wyrasta dorodny banan. 6. Przejechanie na żółtym świetle: Po chwili spojrzenie w lusterko wsteczne i widok zatrzymujących się na czerwonym świetle frajerów. Aż chce się żyć. 7. Opowiedzenie zabawnej prawdziwej historii: Mało rzeczy satysfakcjonuje bardziej, niż opowiedzenie ciekawej historii, która w dodatku rozbawi słuchaczy. 8. Usłyszenie odpowiedniej piosenki w odpowiednim czasie: Zbieg okoliczności, który od razu poprawia humor i podnosi na duchu. 9. Pierwszy łyk wody podczas pragnienia: Język wysuszony na wióry i ogarniające zmęczenie w konfrontacji z orzeźwiającym pierwszym łykiem wody. Jakby niebiosa się rozstąpiły. 10. Wychwycenie okiem odrobiny skrytego ciała płci przeciwnej: Dla facetów może to być dziewczyna, pochylająca się przed nimi w spódniczce. Dla dziewczyn np. wysportowany chłopak na boisku. W obu przypadkach uśmiech sam ciśnie się na usta. 11. Wypowiedzenie tego samego w tym samym momencie: Następuje cisza i po chwili zazwyczaj śmiech. Zawsze jednak poprawia humor. 12. Czekające miejsce na parkingu: Gdy wszystko dookoła jest już zajęte, a my przypadkiem bez szukania znajdujemy ostatnie wolne miejsce. A jeszcze jak zaparkujemy tyłem, aby mieć łatwiejszy wyjazd? 13. Odkrycie, że można jeszcze nieco dłużej pospać: Otwieramy oczy i wydaje nam się, że to już ten moment i trzeba zdzierać tyłek z łóżka, kiedy przychodzi olśnienie jeszcze całe 2 godziny do prawdziwej pobudki. 14. Piękny krajobraz: Akurat, kiedy pogoda dopisała, dochodzisz do miejsca, z którego rozpościera się bajeczny widok. Coś takiego widziałeś na National Geographic, ale tutaj jest na żywo. 15. Trzymanie za rękę ukochanej osoby: W zasadzie niewiele więcej można rzec, poza tym, że magia w takiej chwili daje o sobie znać. Wiesz wtedy, ile to uczucie znaczy. 16. Dokończenie czegoś, co się zaczęło: Może to być projekt, nad którym pracowało się parę miesięcy, albo zwykła czynność, którą ciągle się odkładało. Kiedy jest już po wszystkim, człowiek jest lżejszy o połowę. 17. Oglądanie ludzi: Siedząc gdzieś z boku na ławce można wpaść w trans, patrząc na ich różnorodność. Gruby i chudy, niski i wysoki. Każdy na swój sposób wyjątkowy i dziwny. 18. Otrzymanie niespodziewanego komplementu: Dzień był taki sobie, nic ciekawego się nie wydarzyło i lepiej, żeby się już skończył. Nagle zjawia się ktoś, kto klepie cię po ramieniu i mówi, że masz fajną koszulkę. Od razu dzień staje się lepszy. 19. Udane ćwiczenia: W zdrowym ciele zdrowy duch. Kiedy opuszcza się siłownię, cały świat leży u naszych stóp. :) 20. Kiedy niezrozumiała rzecz nabiera nagle sensu: Eureka! wrzasnęła dusza. Jak mogłem być tak głupi! wrzasnęły usta. I jakby wszystko przestało się liczyć, bo oto zesłana została wiedza

"-Nie bądź wredny.Byłam grubaską. -No co? Gdybym teraz taka była|to byś mnie nie lubił? -Nie, dałbym sobie radę z pulchnością.Ale gdybyś nie miała tych dwóch jedynek,to tego bym nie zaakceptował." [ Film Honey ] 'Bywają wielkie zbrodnie na świecie, ale chyba największą jest zabić miłość.' [ Lalka ] B.Prus 'Miłość, przyjacielu, To dym, co z parą westchnień się unosi; To żar, co w oku szczęśliwego płonie; Morze łez, w którym nieszczęśliwy tonie. Czymże jest więcej? Istnym amalgamem, Żółcią trawiącą i zbawczym balsamem." [ Romeo i Julia ]

Gość GoodEnough
' Każda kobieta to fortepian - tylko trzeba umieć grać. ' A tak mi się spodobało ;]

Gość korelacja
GoodEnough mogłabym się dowiedzieć skąd są poprzednie cytaty, bo są fantastyczne?

Gość Carmeliana
Szmer ciszy wszechwładnej .. ale czy usypiający? W. Gombrowicz I dlatego, że Ci mogę wszystko dać Ty śmiejesz się i mówisz chodźmy spać. L. Janerka Czyż papieros nie dostarcza nam wielkiej rozkoszy? W. Gombrowicz Noc taka piękna!... Ach czemuż ty nie jesteś ze mną? B. Adamowicz

Gość cichy tłum
Twórczość Tomasza Jastruna "Marzycielka z bagien" Nawet nasze niespotkanie Ma już tylko ślady dawnej urody Biegnie tym śladem mój pies Kulejąc na obie nogi Miejsce gdzie nadaremno czekam Porosło szczeciną brody Marszczy się skóra Nie przytulonego policzka Zapach twoich włosów Osiada kurzem Na nie narodzonych liściach Stoję przy umówionej ulicy Już tyle lat I nadal czuję w ustach Smak nie pocałunku I widzę oczekiwanie które się dłuży Jak czarna skórzana rękawiczka Która wypada z okna domu Gdzie od lat nikt już nie mieszka "Deszcz" Nie kochał jej tyle lat a teraz nagle jak poranny chłód przeszyła go miłość gdy zobaczył jej pantofle zostawione przez pomyłkę na balkonie wilgotne po samotnej nocy "Puste miejsca" Za długo trzymaliśmy się za ręce I poranione są nasze dłonie Zbyt wiele było słów martwych I już nie mamy sobie nic do powiedzenia Zamiast kwiatów rosną w naszych doniczkach Puste miejsca o dużych liściach Gdy pada na nie promień słońca Prześwitują żyły i powieki A jednak za krótko tuliliśmy się do siebie Za mało było szeptów i krzyków Za mało w nas ciepła dla naszych roślin Które pną się na przekór niebytom I skąd wokół tyle krwi zabitych malin Tu gdzie nikt niczego nie zrywał

Gość cichy tłum
"Ja robię sobie porządki, myślę, że za dużo siedzisz w mojej głowie, wyjdź czasem na spacer." "Biochemia dowodzi, że nie ma różnicy pomiędzy miłością a dużą tabliczką czekolady." "Używaj daru życia. Uśmiechów dzieci, kolorów nieba, zapachu kawy, ciepłego wiatru i dzwonienia tramwajów. Ciesz się mroźną zimą i upalnym latem. Szczęście to czas. Nie zapomnij o tym. Michal Viewegh. "Wiesz, chciałabym się zachwycić, zachłysnąć, znaleźć coś, co wypełniłoby mnie od stóp do głów i po koniuszki włosów. Coś, czego mogłabym napchać sobie w kieszenie i dosypywać do herbaty. Szklana kulka, którą mogłabym delikatnie obracać w palcach, a ona mieniłaby się tysiącem barw w słońcu. Wiesz, potrzebuję ciepła, filiżanki, dłoni, albo kociego futra. Miękkości słów i ostrego zapachu farby. Potrzebuje małych fragmentów, drobnych przyjemności i magicznego kleju, dzięki któremu to wszystko zmieni się w całość" całość...

Gość małapoprawka
monroewiecznamonroe: "-Nie bądź wredny.Byłam grubaską. -No co? Gdybym teraz taka była|to byś mnie nie lubił? -Nie, dałbym sobie radę z pulchnością.Ale gdybyś nie miała tych dwóch jedynek,to tego bym nie zaakceptował."

Czasem przy pisaniu zdarzają się błędy :) Jak coś to z góry dziękuję za poprawianie :) 'Znów mieć 5 lat, zanurzyć się w szafie mamy do czubków butów powciskać chusteczki, topić się w za dużych sukienkach, pomalować się najmocniejszą szminką, wylać na siebie pół flakonu perfum i marzyć jak fajnie być dorosłą.' 'No bo my kochane znamy tylko towarzystwo oszustów, palantów, głupków, zboczeńców, brzydali, aroganckich, egoistów, chwalipiętów, idiotów. No i kiedy już napatoczy się takie ciacho, taki inteligentny , szarmancki i miły chłopak od razu się zakochujemy. To takie piękne, a takie przykre. ' 'Niektórym kobietom nie wystarcza bukiet róż, chcą, żeby mężczyzna tym różom zmieniali jeszcze wodę.' Znalezione w internecie , autora nie znam

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia. ..im dłużej panuje cisza, tym trudniej ją przerwać. Można milczeć i milczeniem kogoś ranić. A może jesteśmy jedynie czyimś wspomnieniem? Człowiek niesie w sobie zupełnie odmienny świat, niezrozumiały do końca dla kogoś drugiego. Lepiej jest w siebie wątpić, niż zbytnio w siebie wierzyć. Dziś pozwoliłem słońcu, aby wstało wcześniej niż ja.

i nie giń, i nie giń, bo Ci nie wolno! H.Sienkiewicz Potop W Twoich oczach jestem doskonały. Peter Gabriel Mężczyzna to dla mnie wisienka na ciastku, ale to ja jestem ciastkiem i ono samo w sobie jest dobre, nawet wtedy, kiedy nie ma wisienki! Jestem sam, ale wciąż jestem kimś. Nie potrafię zrobić wszystkiego, ale zawsze mogę zrobić coś. Ponieważ nie umiem zrobić wszystkiego, nigdy nie odmówię zrobienia czegoś, co zrobić potrafię. Ślubowanie Edwarda Everetta Hale'a Lepiej jest dwóm niż jednemu, mają bowiem dobra zapłatę za swój trud. Bo jeżeli upadną, to jeden drugiego podniesie. Lecz biada samotnemu, gdy upadnie! Nie ma drugiego, który by go podniósł. Księga Kaznodziei Salomona 4, 9-10

Gość zimna_herbata
"Problem polega na tym że nik nie rozmawia o umieraniu..O tym się nie mówi Rozmawia się o kongresie ,o Eddiem Vedderze , albo o tych sandałach od Dillarda,tych , no i wiesz czarnych za 200 dloców .Udajemy że jesteśmy nieśmiertelni bo tak jest łatwiej " "Uważam że niektórzy ludzie powinni sobie zdać sprawe , iz pewne gatunki zawsze giną , zawsze gineły ,i zwsze będą ginąć." "Bardzo łatwo jest być idealistą i tracić z oczu szerszą perspektywę " -Jesteś interesującą dziewczyną ,Alison -Wcale nie,raczej przeciętną . -Nie powinnaś tak mówić . -Dlaczego?To prawda. -Bo możesz w to uwierzyć . "Chciałam, aby myślała, że nic sie nie zmieniło, pomimo faktu, że wszystko uległo zmianie " K. Applegate"dwie dziewczyny i chłopak"

Że też Ci nie szkoda czasu na spokój, nie przychodzi ci do głowy, że żyjemy tylko jeden raz i nie zdążymy zrobić wszystkiego ? Trzeba się pospieszyć !

Gość GoodEnough
korelacja tamte cytaty są z 'Ostrożnie z marzeniami' alexandra potter ' - Nie możesz mu ufać. - Wiem, dlatego zdobyłam jego zaufanie.' (usłyszane w zapowiedziach jakiegoś filmu :P) 'Wyrwałeś mi serce, a teraz przychodzisz i mówisz, że nie było innego wyjścia' (również zasłyszane ;) ) 'Próbowała powiedzieć mi jaka jest nieszczęśliwa, a ja nie słuchałem.' (Chirurdzy) 'Serce to delikatna materia.' 'Udawanie głupka przychodzi mu dość naturalnie.' 'Trudno mi być tak blisko niego i nie być z nim.' 'Jeśli zostaniesz jeszcze chwilę, rozsypię się..' 'Złość i ludzie mówią rzeczy, których później żałują.' 'Ból dowodzi, że nadal żyjemy.' 'Napraw wszystkie moje błędy.' 'Życie nie zawsze musi być wesołe.' 'Nie można przestać kogoś kochać.' 'Miłość nie zawsze jest łaskawa.' (Everwood) 'Obelgi nie trzeba wcale wykrzyczeć, aby mogła zranić do krwi; przysięgi nie trzeba wyszeptać, aby ktoś w nią uwierzył. ' ' Pomylił się wtedy, gdy uwierzył, że ukochaną osobę można stracić w jednej chwili, w mgnieniu oka. Bo prawda wygląda tak, że jest to proces, który trwa miesiące, lata, całe życie.' (Jodi Picoult)

Śniłeś mi się. Wędrowałeś w mroku. Ja też tam byłam. Odnaleźliśmy się, odnaleźliśmy się w mroku. Zielona mila - film Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją. Lecz starzeją się, bo przestają się bawić. Mark Twain Dopóki ktoś nas kocha, nieważne kim jesteśmy i jak wyglądamy. Będziesz wraz ze mną oglądać baśnie i cuda, i dziwy na końcu świata. Po niebie, po morzach i lądach, jako te ptaki szczęśliwe będziemy latać. Że życie ludzkie jest tylko snem, zdawało się już niejednemu. Jakże wartościowy staję się sam dla siebie. Jak sam siebie uwielbiam, odkąd ona mnie kocha! Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia, nasza z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że czegoś nam brak - i zda się nam, iż właśnie to, czego nam brak, posiada ktiś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I o to szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór! Ceni też mój rozum i talenty bardziej niż to serce, które jest przecie mą jedyną dumą, które jedynie jest źródłem wszystkiego, wszelkiej szczęśliwości i wszelkiej niedoli. Ach, to, co ja wiem, może każdy wiedzieć. Moje serce mam tylko ja! J.W.Goethe Cierpienia młodego Wertera

Ukryj mnie w sobie ukryj mnie nawet jeśli pustkę w sercu masz i noś mnie jak amulet który szczęście może przynieść Schowaj mnie, głęboko schowaj mnie pod powieką żebym mogła lśnić dzień w dzień w każdym Twym spojrzeniu które wciąż rzucasz innym Wokół ramion Twoich spłonąć i w jeziorach oczu tonąć znaleźć zmysłów ukojenie wszystko czego chcę od Ciebie dostać się do Twego wnętrza kilka sekund w nim pomieszkać przypływ uczuć krótka chwila starczy mi by móc oddychać Otul mnie, zapachem otul mnie, aromatem skóry który ja jak strój od najdroższych krawców zawsze już nosić będę Zabierz mnie, daleko zabierz mnie, tam gdzie życie swój początek ma i kres i dla nas w miejscu stanie zegar co czas odmierza Przytul mnie, przytul mnie chcę byś zapamiętał jeden kadr ja ty, w pocałunkach ciała zawsze zatrzymani

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się