Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość stałaczytelniczka.

cytaty z książęk, piosenek, filmów... cz.III

Polecane posty

Gość like_a_ghost
Prawdopodobnie nie jestem idealna i być może daleko mi do klasycznej piękności. Zazwyczaj nie potrafię się idealnie pomalować i zbyt często 15-latki są lepiej pomalowane ode mnie. Nigdy nie miałam pięknej figury i prawdopodobnie nigdy jej nie osiągnę. Zawsze będę widziała w sobie wady, a gdy ktoś zapyta się o jakąś zaletę to odpowiem śmiechem. Moje paznokcie są poobgryzane z poobrywanymi skórkami wokół nich. Tak, nie potrafię z tym skończyć. Moje nogi nie będą smukłe tak jak u aktorek czy u anorektyczkowatych modelek. Tak, znów masz rację- nie potrafię tego zmienić. Prawdopodobnie moje brwi są krzywe, a jedno oko większe od drugiego. Ale za to rzęsy to już inna historia. Jeśli cię to interesuje to prawdopodobnie nie zmienisz toku mojego myślenia, nie wybijesz z głowy durnych marzeń i nie zmienisz rytmu pracy serca. Tak, może masz rację. Może się znajdzie ktoś, kto nie będzie chciał przy mnie majstrować. Być może będę dla niego idealna pozostając przy tym sobą. Tak, wiem że coś ci tu nie pasuje- słowa „być może na początku zdania ---------------------------------------------- Ludzie mówią, że sny są pięknie. Mają one być ucieczką od codziennego świata, chwilą zapomnienia. Ale czy zastanawialiście się kiedyś jakie byłoby życie bez snów. Kładlibyśmy się spać i wstawali jak gdyby nigdy nic. Przy kubku kawy nie rozpamiętywalibyśmy ostatnich chwil snu, nie uśmiechali się na myśl o słodkich pocałunkach zostawionych na naszych ustach przez wymarzonego faceta , a kilka chwil później nie musielibyśmy przejść z opuszczoną głową obok osoby, która jeszcze tak nie dawno bo przecież nocą była towarzyszem nieziemskiej przygody zakończonej chwilą zapomnienia. Mniej więcej to przynoszą nam sny. Rozczarowanie w rzeczywistym świecie. Ale nawet ogromne rozczarowanie nie może zastąpić nam momentu kiedy w połowie jeszcze śpimy i wciąż trawy w śnie, a w połowie jesteśmy już świadomi i wiemy, że ten sen zaraz się skończy i zaczynamy robić wszystko aby trwał on nadal.

"Nie rozstajemy sie na zawsze - obiecuje. - Zawsze cię odnajdę. - Nigdy zupełnie poważny, więc oczywiście po chwili dodaje: - Nawet jeśli się dobrze schowasz. W grze w chowanego jestem mistrzem. - A policzysz najpierw do dziesięciu? - Tak, i nie będe podglądał." Przez wszystkie te tysiąclecia ludziom nie udało się rozgryść zagadki, jaką jest miłość. Na ile jest sprawą ciała, a na ile umysłu? Ile w niej przypadku, a ile przeznaczenia? Dlaczego związki doskonałe się rozpadają, a te pozornie niemożliwe trwają w najlepsze? Ludzie nie zaleźli odpowiedzi na te pytania i ja też ich nie znam. Miłość po prostu jest albo jej nie ma." "Nie było cię u mnie tak długo, że pomyślałam, iż może twoje problemy same się rozwiązały. Ale potem uświadomiłam sobie, że może być odwrotnie; że nie chcesz się ze mną spotkać, bo jest coraz gorzej."

"Przez sekundę wstydziłam się, że zadzwoniłam do niego po ratunek; powinnam była sama zapanować nad sytuacją. Potem jednak pomyślałam sobie: A niby dlaczego nie? Dlaczego nie mam zadzwonić po ratunek do kogoś o sile tytana, kto twierdzi, że mnie ubóstwia? Tak, z pewnością do takiej osoby dzwonie się w razie niebezpieczeństwa" "-Już wszystko między nami w porządku? - Nie wszystko, ale tyle ile się da - odparłam. - Pewnie każdy związek jest narażony na problemy, nie zawsze wszystko idzie gładko. Nie brałam jedna pod uwagę tak poważnych przeszkód." "-Pokonać go pewnie nie zdołam... - popatrzył na mnie w zadumie. - Chociaż jest coś, co mogę zrobić. Wolałbym nie...bo to wbrew mojej naturze... ale bylibyśmy wtedy bezpieczniejsi. Kocham cie - oświadczył. Pomyślałam, że to dziwna puenta, niezależnie od kwestii, które rozważał. jego twarz zamajaczyła nade mną. W półmroku wydawała się wyjątkowo połyskująca i piękna. -Czuję do ciebie to samo - odparłam i położyłam dłonie na jego piersi. - Niestety, w tej chwili zbyt wiele kwestii przemawia przeciwko."

Gość to pocyztamŁD
Migotka piekne cytaty napisz z czego?[wiem wiem mozna sobie wyguglowac][ale milej spytac:)

"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry" :):)

Gość slonwtrampkach
takie w sam raz na mój parszywy humor: Ja pożyczam, a świat mi nie odda. Na dole cała rodzina siedziała już przy stole. Wszyscy się uśmiechali jak nienormalni. Wiem, że z Chaplinem nie mogłem się równać. On miał naprawdę trudne dzieciństwo. Ojciec go porzucił, a matka wylądowała w domu wariatów. Ale, z drugiej strony, nigdy nie wiadomo, kiedy los i dla mnie okaże się łaskawy. Czy twój ojciec opowiada o statkach pełnych złota? Nie, bo zna tylko 5 zwrotów: „kiedy obiad? „kiedy kolacja?, „gdzie gazeta?, „zwolnij kibel i „przełącz na dziennik. Obiecałaś, że przyjdziesz o dziesiątej. Umierałam z niepokoju. To tylko siedem minut, mamo. Chciałabyś umierać przez całe siedem minut? Nawet wisielec męczy się krócej. To zabawne, ale dumą większości mężczyzn są dwie rzeczy, które każdy mężczyzna potrafi i robi to dokładnie tak samo, upijanie się i spłodzenie syna. organki zawsze były tylko organkami. Pomyliłem opakowania. Zamiast nasennych wziąłem przeczyszczające. Jestem totalnym nieudacznikiem. Nawet nie umiem się porządnie zabić! Gdybym skoczył z wieżowca, na pewno wiatr przycisnąłby mnie do ściany i co najwyżej obdrapałbym sobie plecy...

Gość Amarths
Rzucasz się w przepaść i czekasz, co się stanie: czy grawitacja to prawda, czy tylko plotka. Miłość ma własną magię. Dzięki niej mężczyzna i kobieta mogą zaznać raju już na ziemi. Najboleśniejszym ciosem była dla niego świadomość, że ją złamał, zniszczył jej ducha walki. Dostał to, czego chciał lecz wielkim kosztem. SANDRA FIELD Dla ciebie zabrakło genów wzrostu? Ha, ha. Bardzo zabawne. Wcale nie jestem niska, tylko zwyczajnie wysoka inaczej. "Czasem słowa są zbędne. Czasem wystarczy bliskość drugiej osoby, świadomość, że nie jest się samemu na tym świecie, że ma się na kogo liczyć. Nic więcej." - Nie chodzi tylko o samo czytanie. Liczy się też ich wygląd na półkach, kiedy tak maszerują jedna przy drugiej, z tą całą wspaniałą wiedzą, zawartą wewnątrz kolorowych okładek. Uwielbiam też zapach książek. Nie wiem, czy to klej, papier czy farba drukarska, albo wszystko razem, ale zastanawiałam się, czy ludzie propagujący aromaterapię nie powinni pomyśleć o stworzeniu mieszanki dla miłośników książek. Być może będziemy tego żałować. Może nie dziś, może nie jutro, ale pewnego dnia. Nie można zapłacić za coś, co nie ma ceny. Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze. - Wiesz, moim zdaniem wszyscy jesteśmy jak myślnik, taka krótka kreseczka. - Jak co? - Myślnik. Na nagrobkach umieszcza się datę urodzenia, myślnik, i datę śmierci. Życie to jest myślnik. Chcę, żeby w moim przypadku ta kreseczka coś znaczyła. -Czy to, co przed chwilą powiedziałaś, jest prawdą? -Co? -No, że jesteś szczęśliwa. -Jak możesz o to pytać? -Chyba z przyzwyczajenia. Za każdym razem, gdy coś wydaje mi się zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe, czekam, kiedy mi to odbiorą. Jej tata krzyczał. Pamiętała to, chociaż wcale nie chciała. Zazwyczaj krzyczał na mamę, chociaż czasem zdarzało mu się wrzasnąć także na nią, Kicię, kiedy niechcący weszła mu w drogę. W końcu wymyśliła grę w niewidzialność. Kiedy cichuteńko przemykała się pod ścianami, była niewidzialna. A gdy ojciec jej nie widział, nie miał na kogo krzyczeć. Na początku była bardzo zdziwiona, gdy po śmierci taty zamieszkała w domu dziadków. Tam nikt na nią nie krzyczał. Czasami tego żałowała, już nawet wolałaby krzyk. Czasem głucha cisza i lodowaty ton są jeszcze gorsze niż krzyk. Kiedy ktoś krzyczy, to przynajmniej wiadomo, dlaczego jest na ciebie wściekły. Richards Emilie - Billy - O tak, jest... Ciekawe, czy ma kogoś? Muszę się dowiedzieć. Byłoby zbrodnią zmarnować tyle testosteronu. [Większość cytatów pochodzi z romansów]

Gość cichy tłum
"- Jak długo się już znamy? -Cztery lata z wieloma dziurami pośrodku. - Jak brokat nadjedzony przez mole? - Jak dwoje ludzi, którzy nigdy nie chcieli wziąć na siebie żadnej odpowiedzialności- którzy chcieli mieć wszystko i nic nie dawać. " Remarque "Jeśli będzie Ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez Ciebie. " Puchatek "Czasami robiło im się tak ciepło, ze to wyciskało im łzy. Jeden wspólny oddech, bicie serc, skurcze mięśni pompujących krew, tętno, temperatura, zapach oddechu, tożsamość ciał, Robur czuł swój dotyk na jej twarzy, czuł swoje usta całując jej usta, roztopioną słodycz w najmniejszej kropli jej śliny, czuł w sobie jej ciepło, a przecież trzymali się jedynie za dłonie, leżeli wtedy obok na łące, zapach lasu miał niemal barwę, jak gęsty dym z aromatycznej flary, ich ciała płynnie przechodziły w powietrze, traciły gęstość, patrzyli wtedy sobie w oczy, widzieli samych siebie, Robur i Maja, czuli się jak jedna osoba, jak wzór, który ma sens jedynie wtedy gdy Robur kładzie ramię na piersi Mai, jedynie wtedy, gdy jest dotyk i nie ma przerwy między jednym, a drugim. " "Wiem, jaki jest świat. Naprawdę wiem. I mimo wszystko tkwi we mnie... nadzieja, gdzieś na dnie serca. Nieważne, ile razy została rozbita w pył, ciągle odżywa na nowo i z dziką przyjemnością zmienia moje życie w piekło." Templeton Karen

Gość motylek89
"Z roku na rok stawała się bardziej nieobecna, wpadała w siebie coraz bardziej i bardziej, kurcząc się i malejąc." "Nie myśleć o niczym i nad niczym się nie zastanawiać. Nie pamiętać o przeszłości, bo tego już nie ma."

Gość basia16816
mały kawałek mojej książki, którą pisze na podstawie mojego życia Wróciłam do domu, zaczęło świecić słońce. Wyszłam z psem. Pohuśtałam się na huśtawce, wpatrując się w nieskazitelne promienie słońca odbijające się od strumyka, który płynął w lasku niedaleko huśtawki. Bujałam się i bujałam, nie myślałam o niczym. Oddychałam w rytm huśtawki, z zamkniętymi oczami oglądałam promienie słońca. Było mi tak dobrze. Straciłam poczucie czasu, nagle się ocknęłam i spojrzałam na zegarek. Minęło już półtorej godziny! A mi jest tak dobrze. Teraz nareszcie przestałam myśleć o szkole, problemach. Nic, całkowita pustka. Ale gdzieś w głębi serca powracało do mnie to przerażające uczucie, uczucie bezsilności, która mnie zrujnowała. Na plecach miałam dwie blizny, blizny po skrzydłach, które niegdyś unosiły mnie w górę. Teraz me serce jest tak ciężkie, że ciągnie mnie na dół, na same dno. Na dno nienawiści do samego siebie, na dno gdzie się myśli, że bez nas innym żyło by się lepiej. Na dnie, do którego prowadzi mnie dusza istnieje tylko rozpacz i cierpienie. Nie istnieje tam coś takiego jak zaufanie lub szczęście. A o miłości to już nie wspomnę. Skoro nie ma tam przyjaźni to nie ma i przyjaciół, nie ma ludzi. Jesteś tylko sam ze swoim bólem. Nikt ciebie nie podniesie, nikt nie pomoże. Jesteś osamotniony. Wszystkie problemy się kumulują i nie wytrzymujesz. Niektórzy wtedy by zaczęli walczyć a inni by się poddali. Mi do tego dna jest jeszcze daleko. Mam nadzieje, że nie będzie już tam dla mnie miejsca, albo, że przynajmniej będzie czekolada, w której mogę utopić swoje smutki i poduszka, w której utopie łzy i jeszcze taki mocny gruby sznur, żebym mogła powoli wspinać się na górę. Minęła dziesiąta, a ja wciąż rozmyślam. Lekcji nie zrobiłam, chyba nawet nie było nic zadane. Doczłapuję się do łóżka, by pogrążyć się w śnie. prawa autorskie zastrzeżone

Gość basia16816
więcej na moim blogu (dopieor co go zalozylam) www.slowempisane.blogspot.com

Gość shameless
"Całował ją tak długo i zachłannie, że przekręcając klucz w zamku, wciąż czuła na ustach jego smak." "Stukot jej obcasów był niemalże jak zapowiedź nadchodzącego nieszczęścia." " I kiedy myślę o Tobie to jest tak... tak, że usta same układają się w uśmiechu. I wydaje mi się, że to dodaje mi sił, wiesz? Ta świadomość, że jesteś . Nie potrafię tego wyjaśnić... to jak... jak zawsze kiedy na mnie patrzysz, tym swoim spojrzeniem zarezerwowanym tylko dla mnie , to wtedy dzień staje się od razu lepszy. Rozumiesz? " JEDEN Z MOICH ULUBIONYCH:"Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim mniej i nikim więcej" -Terry Goodking, cykl Miecz prawdy " -Potrzeba odwagi, by przyznać się, że się myliliśmy. -Tylko jeśli boisz się wyjść na głupca- odparł. A wyglądałbym znacznie głupiej, gdybym kurczowo trzymał się dawnych błędów. " -C.Paolini- Brisingr "Ciebie jednego kocham nad życie i wielbię skrycie. Choć mną pomiatasz, wdeptujesz w błoto, ja nie dbam o to. Świat cały znika, gdy mnie całujesz i obejmujesz." Mój najmilszy "Iluż mężczyzn nie umie inaczej poruszyć serca kobiety, jak tylko je raniąc. " -Henri Stendhal "Wszystko się zmienia. To nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi." -House "Może niektórych kobiet nie da się poskromić. Może potrzebują biegać na wolności dopóki nie znajdą kogoś tak dzikiego aby biegał z nimi." -Carrie pozdrawiam:)

Gość shameless
ps.pierwsze trzy cytaty są mojego autorstwa:)

Gość kojojowa_k
"Kłopotem świata jest to, ze głupi są zbyt pewni siebie a inteligentni zbyt pełni wątpliwości" Bertrand Russel "Czy nie lepiej byłoby zamiast tępić zło szerzyć dobro?" Antoine de Saint-Exupry

cichy tłum - uwielbiam twoje cytaty :D GoodEnough meggi1989 like_a_ghost migotka_3 - prosze podawajcie przy cytatach ich autorów. Bardzo mi na tym zależy. "Jedna minuta to siedemdziesiąt dwa uderzenia serca. Jedna minuta to kilka zdań powodujących radość lub rozpacz. Jedna minuta to kilka strzałów, uderzeń lub ciosów nożem. Jedna minuta to wyznanie miłości lub zerwanie. Wystarczy jedna jedyna minuta, która sprawi, że dzień będzie tym najszczęśliwszym, ale wystarczy również aby trafił on do najgorszym w życiu. Wystarczy aby ktoś stracił życie lub żeby zostało ono darowane. Każda minuta życia jest tak samo ważna jak godzina czy doba, bo to właśnie z nich składa się dzień, miesiąc, czy cała egzystencja. Tak samo jak jedna minuta, wystarczy jedno słowo aby zranić zadać ból czy ogromną radość. Jedno małe słówko dla jednego nic nie znaczące, a dla drugiego są śmiertelnym ciosem zadanym prosto w serce. Jednak nie zawsze trzeba mówić. Czasami wystarczy jeden drobny gest taki jak uśmiech ukochanej osoby, aby rozświetlił cały dzień lub jedna łza aby stał się ponury. Człowiek nigdy nie potrafi zrozumieć wagi minuty, słowa czy gestu. Nigdy nie zastanawia się jak patrzą na to inni."/ autorstwa koleżanki "W jednej chwili możesz z przyjaciółmi palić papierosy na ulicy w Lower East Side pić koktajle i tańczyć na stole w modnym klubie. A w następnej chwili możesz być martwa. "/ Błękitnokrwiści - Melissa De La Cruz „Nic tak nie zbliża ludzi jak wspólne tajemnice i te same uzależnienia „Kiedy już spotykasz mężczyznę swoich marzeń, faceta jak z bajki. Okazuje się że jest zbyt bajkowy by istniał naprawdę. Przynajmniej zbyt bajkowy dla ciebie /Ever nieśmiertelna - alyson Noel „Wierz w to co wiesz, nie w to co widzisz/ Maximum Ride 2 - James Patterson

Gość meggi1989
O przepraszam bardzo:) Napisałam, że Katarzyna Grochola - "Upoważnienie do szczęścia" :P Pozdrawiam;)

Gość GoodEnough
' Życie bez bólu to jazda samochodem bez kontrolek i zegarów - da się nim jeździć, pytanie tylko, jak długo. Bo jak długo będzie żyło dziecko, które nie nauczyło się, że dotykanie gorących naczyń powoduje ból? ' ' Ktoś kto jest chory, ale zachowuje pogodę, zaciekawia, szokuje, idzie w poprzek wizerunku cierpiącego. ' ' A tutaj, widzi pan ten neon? On codziennie przypomina mi, że muszę żyć. Reklama banku, w którym spłacam kredyt. ' ' Nie umiem wyleczyć człowieka za śmierci. Możemy mu jednak zapewnić komfort umierania. ' ' Może lepiej jest mieć nadmiar odpowiedzi niż nadmiar pytań i milczenie? ' ' W Boże Ciało doktor Wysocki, który opiekował się Basią, zapytał, czy chce zejść z respiratora. Matematyka mówi, że się nie uda, ale życie pisze różne scenariusze. W Baśce znów obudziła się wola walki, cały dzień uczyliśmy się oddychać. Dla mnie to była mistyka czystej próby: a więc świat nie polega na robieniu tabelek w Excelu, świat to prosta sprawa- prosta jak oddychanie. ' ' Powiedziałem Mateuszkowi, że mama poszła do nieba. Bardzo się z tego ucieszył. Zryczałem się wtedy jak bóbr. ' ' Tu jest kartka, pismo Basi, leżała wtedy na Wołoskiej, widać, że drżała jej ręka. "Kiedy pogrzeb?" Pierwszy i ostatni raz ją wtedy opieprzyłem. ' ' W końcu przez całe nasze wspólne życie było tak, że gdy dochodziliśmy do ściany, dostawaliśmy od Boga nowy plan, na pozór nierealny, ale to był Jego plan. I zawsze się udawał. ' 'Moim szefom mawiałem: Pokaż mi szczyt, a ja jakoś tam wejdę. ' ' Walczyliśmy, ale żaden cud nie unieważni śmierci. ' 'Miłość to nie słodkie wzdychanie, miłość to konkret. ' ' Mateusz przychodzi i pakuje mi się na kolana, pytam go, czy chce jeść, czy coś go boli, a on po prostu chce się przytulić. Wciąż nie łapię jeszcze takich rzeczy. ' ' Nie jestem robotem, tęsknię, płaczę. ' ' - Czego Ci brakuje najbardziej? - Naszych rozmów. I pytania: Co jutro robimy? ' ' Padło pytanie o rolę tych, którzy na cierpienie patrzą - przyjaciół, rodziny, obcych. I prośba, żeby się nie mądrzyli. Żeby byli. ' ' Cała dzisiejsza cywilizacja nie jest w stanie usiąść przy łóżku cierpiącego człowieka. Cierpienie nas peszy i przeraża. ' ' Po dwóch dniach moja córeczka obudziła się uśmiechnięta, pytając mnie, czy ja jestem naprawdę, bo ona jest przecież w niebie. Prosiła o lusterko, pytała kim jest ta dziewczynka, bo ona jest przecież w niebie. ' ' Kto ratuje ludzkie życie, ratuje cały świat. Slogan? Niech pan to powie żonie człowieka, który zginął dziś w jakimś wypadku. Albo jego dzieciom. ' (Wszystkie pochodzą z książki "Ludzie na walizkach" Szymona Hołowni, a większość to oczywiście słowa ludzi, których historie zostały opisane)

Gość slonwtrampkach
Ono, dlaczego nie lubimy swoich miast? Swoich domów? Swoich ulic? Widoku z okna? Dlaczego pies umie polubić swoją budę i nie chce zamienić jej na inną? Czy jest wierny i kocha raz na całe życie? A my, czy potrafimy kochać, czy tylko udajemy? "Ono" Nie może być zawsze dobrze (...) trzeba dużo przecierpieć, aby się czegoś dowiedzieć. (Man kan ikke altid have det godt! (...) man maa prve noget, saa veed man noget!) Ciężkie fale przewalają się po morzu, jeszcze cięższe uderzają w serce ludzkie. (Havet har svre Ser, Menneskehjerter har dem endnu svrere.) Baśnie Andersena

Gość cichy tłum
daleko_od_slonca- miło mi :] "Nie przerywaj mi, kiedy Cię słucham." "właśnie się zorientowałem, że najgorzej jest, jeśli już nic nie możesz zrobić. nic wyjaśnić, nic powiedzieć. po prostu nic. kiedy na wszystko jest już za późno..." "Kobieta poniża siebie sama, kiedy porównuje sie z inna kobieta." "Kobieta jest jak torebka herbaty. Nikt nie zna jej mocy, dopóki nie zanurzy jej we wrzącej wodzie." "Odkąd są w tej „przyjaźni", on pisze codziennie. Nieprzymuszany, nieproszony i nawet często nienagradzany za to jej odpowiedziami. To ją tak porusza. On chyba nawet nie wie, jak bardzo. Te e-maile codziennie rano. Nieraz tylko dwa zdania, a nieraz dwadzieścia stron. Ma już cały folder jego listów. On nazywa je „kartkami", nadaje im numery, datuje je i umiejscawia. Zawsze też poda jakieś słowo kluczowe, takie jak „o zamyśleniu" na przykład, „o genach", „o tęsknocie", „o Twoich włosach" i wiele, wiele innych." J.L.Wiśniewski "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa... I którego nic nie spotyka. " Federico Moccia "Nieświadomość to najtańszy z psychotropów. " Izabela Sowa "Cierpkość wiśni"

Gość cichy tłum
"Tak mało się zmieniło, a znikły całe światy" "Noc wsunęła sie cicho, apatyczna i obojetna, noc która juz pochłonęła jego szczęście, a teraz trwiła je bezszelstnie, gotowa do pochłonięcia szczęścia tysięcy innych ludzi z równym spokojem i obojętnością." oba z książki "Tessa d'Urberville" Thomasa Hardy'ego. swoja drogą- polecam.

Gość cichy tłum
"Możesz nie mrugać? Próbuje zapamiętać kolor twojej tęczówki na wieczność." "- Siostra mojej matki, Effie, wychodziła za mąż w 1932 roku(...) mąż ciotki Effie zginął dziesięć lat później w bitwie pod Midway(...) Po latach, kiedy miała osiemdziesiąt-osiemdziesiąt cztery lata, w jej domu wybuchł pożar. Siedziała u sąsiadki, kiedy nagle zobaczyły płomienie. Ciotka nie była zagrożona...w najmniejszym nawet stopniu. Ale wiesz, co zrobiła? Pobiegła do domu! Pobiegła do płonącego domu, żeby ratować ślubne zdjęcia. Zdjęcia pana młodego, który nie żył ponad pięćdziesiąt lat. - I umarła dla paru zdjęć... - powiedziała Novalee. - Nie, ciotka Effie umarła z miłości. " "Gaszę światło, włączam piosenkę z głębokim basem o tobie i samotności, o tobie którego nie ma, o tobie którego nie znam, ale chciałabym, żebyś był - kimkolwiek, który zapali światło, ściszy muzykę i powie: p r z e c i e ż j e s t e m. " "Milczenie to tekst, który niezwykle łatwo jest błędnie zinterpretować. " Julian Tuwim "Najprostsze ćwiczenie, by sprawdzić czy ktoś jest CI obojętny. "Wyobraź sobie, że wiesz o jakimś jego problemie. Chcesz mu pomóc? Interesuje Cię? Wyobraź sobie, że nie żyje, że nagle znika, że go nie ma na zawsze. Co czujesz? Nie ma go dla ciebie, ale podświadomie czujesz, że jest gdzieś obok. Jeżeli dowiesz się, że wyjeżdza, wyprowadza się, gdzieś daleko, nie będzie go w pobliżu, nie będzie go w ogóle, dla ciebie, nigdy. Czujesz obojętność? Jeżeli czujesz frustracje, gniew, smutek, jeżeli czujesz cokolwiek, sam wiesz co to znaczy. Nikomu nie musisz niczego mówić. Nawet samemu sobie, nie musisz przyznawać, myśleć. Podświadomie i tak będziesz wiedzieć. Przecież tylko to się liczy." "śni mi się że mnie nie kochasz budzę się i myślę że mądre dziewczynki nie powinny wierzyć w sny ale pod skórą wciąż czuję twojej miłości coraz mniej mam we krwi patrzę na ciebie chyba masz zły sen oddychasz jak pisklę śni ci się że wiem " zdanowicz, rh- "Pamiętaj, że dla wielu ludzi na wiele sposobów jesteś ważny " "Myśli szczęśliwe"- A. Milne

Nie tylko cierpienie jest na świecie, ale jak można uwierzyć w szczęście, patrząc w te smutne oczy które tak samotnie toną we łzach Na statku naszego życia chcemy dobrego sterownika, co zdąży na czas opuścić żagle przed burzą i wyrwie nas z objęć głodnych fal rozpaczy Pewnie upragniony ląd w oddali będzie jak zwykle złamaną obietnicą, bo marzenia rodzą się w porcie iluzji, a coś z niego ciągle wypędza nas w morze... Nasza przyszłość to nieznany kurs, ale ty, wietrze, wiej w żagle i kieruj naszym statkiem w stronę horyzontu tam, gdzie jasny i spokojny brzeg... chociaż go jeszcze nie widać... /Cesaria Evora i Kayah "Embarcacao"/

Foreman: Chłopak właśnie pisał sprawdzian z matematyki, kiedy nagle pojawiły się mdłości i dezorientacja. House: Właśnie tak matma działa na ludzi. /dr House/ -- ale ja mam to samo w obliczu matematyki;-) Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne."/ot tak, z internetu/:) Idź przez życie z podniesionym czołem, a nie z zadartym nosem./Magdalena Samozwaniec/

Gość slonwtrampkach
Kiedy się obudziłem, ty wciąż spałaś. Kiedy się obudziłem, słyszałem twój łagodny oddech. Widziałem twoje zamknięte oczy, poniżej kosmyków włosów... I byłem głęboko poruszony. Chciałem się rozpłakać, obudzić cię, ale spałaś tak głęboko. W półświetle twoja skóra jażyła się życiem, tak ciepła i słodka, chciałem ją pocałować, ale bałem się obudzić cię. Bałem się, że znów obudzisz się w moich ramionach. Zamiast tego chciałem, żeby coś, nie ktoś, mogło odebrać mi, mnie samego ten wieczny obraz ciebie. Poza twoją twarzą, widziałem czystą, piękną wizję, ukazującą nas w perspektywie mojego całego życia, wszystkie lata które nadchodzą, wszystkie te które odeszły. To było najpiękniejsze: czuć, po raz pierwszy to, że zawsze będziesz moja, że ta noc będzie trwać wiecznie... Zjednoczony z twoim ciepłem, twoją myślą, twoją wolą w tym momencie zrozumiałem jak bardzo cię kocham. Łkałem z intesywnością tej emocji dlatego, że poczułem, że to nie może się nigdy skończyć. Będziemy tak trwać przez całe nasze życie. Nie tylko bliscy, ale należący do siebie, na sposób którego nic nigdy nie zniszczy... z wyjątkiem apatii przyzwyczajeń, jedynego zagrożenia. Potem zbudziłaś się, uśmiechnęłaś się, objęłaś mnie ramionami, pocałowałaś... i poczułem, że nie mam żadnych powodów do obaw. Zawsze będziemy tak jak w tej chwili związani przez więzy silniejsze niż czas i rutyna. z filmu "Noc"

Gość cichy tłum
" - A oczy, oczy jakie ma ? - Jak czekoladowy ocean czekoladek. " "Czekolady nie można tak po prostu zjeść - temu zawsze towarzyszy choćby krótka przerwa od stresu i codziennych trosk. Moment, w którym czekolada rozpływa się na języku to początek niemal małego cudu. Czekolada w jednej chwili zamienia się w przyjaciela, który w zależności od sytuacji życiowej ukazuje coraz to inną twarz - nagradza za ciężką pracę i pokonanie przeciwności, pociesza w troskach i miłosnych rozczarowaniach, uświetnia sukcesy i niecodzienne osiągnięcia, rozpoczyna okres odprężenia i spokoju, rozjaśnia najmroczniejszą nawet chwilę i najposępniejsze uczucia. " "Leksykon: czekolada" "Dlaczego faceci są tacy fajni? 1. Ich tyłek nigdy nie jest czynnikiem decydującym podczas rozmowy o pracę. 2. Ich orgazmy są zawsze prawdziwe. Zawsze! 3. Ich nazwisko zostaje. 4. Garaż jest ich cały 5. Ich plany weselne troszczą się same o siebie. 6. Mechanicy samochodowi zawsze mówią im prawdę. 7. Gówno ich obchodzi, że ktoś nie zauważa ich nowej fryzury. 8. Ta sama robota większa płaca. 9. Zmarszczki dodają charakteru. 10. Nie muszą opuszczać pokoju aby poprawić sobie krocze. 11. Suknia ślubna 2000 PLN; Wynajem smokingu 100 PLN. 12. Ludzie nigdy nie gapią się na ich klatkę piersiową podczas rozmowy. 13. Nowe buty nie tną, nie robią pęcherzy, nie deformują stóp. 14. Jeden nastrój, zawsze! 15. Rozmowy telefoniczne w 30 sekund. 16. Pięciodniowe wakacje wymagają tylko jednej walizki. 17. Sami otwierają słoiki. 18. Dostają fory za każdy przejaw troskliwości. 19. Bielizna kosztuje 5 PLN za trójpak. 20 Jeśli mają 34 lata i są samotni, nikt tego nie zauważa. 21. Trzy pary butów w zupełności wystarczą. 22. Nie używają podpasek. 23. Jeśli inny facet przyjdzie na przyjęcie w takim samym ubraniu,mogą zostać najlepszymi przyjaciółmi na wiele lat. 24. Nie muszą znać nazw więcej niż pięciu kolorów. 25. Nie muszą się zastanawiać, w którą stronę kręcić nakrętką czy też śrubą. 26. Posiadają dar niezauważania zagnieceń na ubraniach. 27. Ta sama fryzura potrafi przetrwać latami, a nawet dekadami. 28. Ich brzuch zazwyczaj ukrywa duże biodra. 29. Jeden portfel, jedna para butów, jeden kolor przez wszystkie pory roku. 30. Manicure robią przy pomocy scyzoryka. 31. Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robią 24 Grudnia, w kilka minut. 32. Cały świat jest dla facetów ubikacją"

Gość Fynn - Anna i Czarny Rycerz
Tylko bohaterowie nigdy nie mowia 'nie'. I glupcy -Jaki jest sens uczyc sie coraz wiecej? - Musisz nauczyc sie wiecej, by obronic siebie samego przed tym, co juz wiesz Byc moze to nazwy, ktore ona nadaje rzeczom tak mnie zachwycaja To, czego szukasz jest tuz obok Niewinnosc. Coz to za przyjemne slowo, mimo wszystkich niebezpieczenstw, ktore z soba niesie Nigdy nie istniala para rownie niedobrana jak tych dwoje, ale w pewien niebywaly sposob byli w stanie wywolac w sobie iskrzenie Jest we mnie tyle slow wypowiedzianych przez innych ludzi. Wydaja sie one tak wazne, ze nie chce sie ich pozbyc, nawet jesli ich nie pojmuje. Ale pewnego dnia je zrozumiem. Powiedzialem, ze trudno mi pojac, co to jest milosc, a ona, ze ma to cos wspolnego z dostrzeganiem w innych tajemnicy samego siebie Wiedziala, ze dziecko moze czasem zostac skrzywdzone, wiedziala tez, ze tak byc musi. Naprawde nie istnieje bezpieczny sposob dorastania. Moze istniec bezpieczniejszy sposob stawania sie starszym, ale po prostu nie ma bezpieczniejszego sposobu dorastania. Zeby milczec, musisz wiedziec duzo wiecej, niz wiesz, zeby mowic Ona powoduje, ze przychodza mi do glowy najdziwniejsze mysli. Mysli o czyms, co nie moze byc prawda, ale nia jest -Dorastanie, co to znaczy? - To musi miec cos wspolnego z rozumieniem. Jesli nie z tym, to z czym? Kiedy stajesz twarza w twarz z pieknem, nie mozna zrobic nic wiecej, jak tylko zamilknac -Powiedzialem, ze jest magiczna -I ? - Jej odpowiedz byla tak szokujaca, ze przez moment pomyslalem: "ocenia siebie za wysoko, duzo za wysoko", ale mylilem sie - No wykrztus to. Co ona powiedziala? - "Nie panie, Johnie- powiedziala. Ja nie jestem magiczna. Ja jestem cudem

Gość meggi1989
"Gabby nękało miażdżące uczucie porażki, które kazało jej myśleć, że przed nią jeszcze długa droga, a nie ma mapy, która ułatwiłaby jej dotarcie do wyznaczonego celu." "Mimo że ledwie ją znał, zobaczył dość, by dojść do wniosku, że jest jedną z tych osób, u których wyraz twarzy odzwierciedla każde uczucie. To rzadka cecha w dzisiejszych czasach. Często miewał wrażenie, że zbyt wielu ludzi gra i udaje w życiu, nosi maski i zatraca się w tym." "Pragnął zasmakować życia. Nie, mała poprawka. Musiał zasmakować życia." "Wiedziała, że czas w zabawny sposób stępia ostre brzegi rzeczywistości, aż wreszcie pozostaje tylko mgliste wspomnienie..." "-Nie wiem, jak ci dziękować - powiedziała. -Już to zrobiłaś." "Ludzie flirtują zawsze i wszędzie. Taka już jest ludzka natura. Poza tym prawdopodobnie to nic nie znaczy." "Jeśli nawet w tym momencie nie zaiskrzyło, to może były żarzące się węgielki, chociaż nie miała całkowitej pewności." "Tak jakby jego pojawienie się stale uruchamiało w jej głowie dzwonki alarmowe, a ona żadną miarą nie rozumiała dlaczego." "(...) W czym więc tkwi problem? Problem, usłyszała głos wewnętrzny, polega na tym, że chyba powinno być intensywniej. Nie była pewna, co to za sobą pociąga, poza tym, że spontaniczność wydawała się tego integralną częścią." "Rozpostarł szeroko ramiona, jak gdyby chciał objąć niebo i drzewa." "-To paczka najsympatyczniejszych ludzi na świecie - zapewnił ją Travis. - Są bardziej jak rodzina niż jak przyjaciele." "(...) patrzenie w gwiazdy przypomina spoglądanie wstecz w czasie, ponieważ niektóre z nich są tak daleko, że ich światło potrzebuje milionów lat, by do nas dotrzeć. Że widzimy gwiazdy nie tak, jak wyglądają teraz, lecz tak, jak - wyglądały w epoce dinozaurów." "Gdy z niej kpił, nie pozostawała mu dłużna. Gdy przekraczał pewne granice, nie miała skrupułów, by ustawić go do pionu. Podobała mu się jej żarliwość, jej samokontrola i pewność siebie, a zwłaszcza podobało mu się to, że najwyraźniej nie była świadoma swoich zalet. Kiedy myślał o całym dniu, nasuwało mu się porównanie z kuszącym tańcem, w którym każde z nich kolejno przejmowało prowadzenie. Zastanawiał się, czy taki taniec może trwać wiecznie." "Wybór" Nicholas Sparks :)

-Kocham cię - zakomunikował nagle. -Dlaczego nigdy mi tego nie powiedziałeś? - spytałam i sama słyszałam żal w swoim głosie. -Zdawało mi się, że wiesz, bo to chyba było oczywiste. A u mnie słowa się nie liczą. Ja nie kocham słowami. Nie lubię słów, niektóre są chyba tylko po to stworzone, żeby je cofać. Między innymi po to stworzone jest "kocham". -A jednak powiedziałeś je przed chwilą, Michał. Po co? Czy także po to, żeby mieć coś do cofnięcia? -Skąd ja mogę wiedzieć? -Co ty zamierzasz zrobić z tym słowem, które nieoględnie mi się wyrwało? -Zamierzam usłyszeć je jeszcze raz. Krystyna Siesicka "Jezioro osobliwości"

Gość GoodEnough
' Muskuły już masz, teraz idź potrenuj mózg. ' ' - Nie, nie wyrzuciłam Maćka.. po prostu... - Musi potrenować mózg? . ' "Mądry" i "Facet" to dwie różne sprawy, to sprzeczność! ' ' Powinien być kurs samoobrony przed życiem. ' Cytaty pochodzą z serialu 'Apetyt na życie' :) Niestety nie mam pewności czy przytoczyłam tak, jak brzmiały, bo to z pamięci ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się