Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość stałaczytelniczka.

cytaty z książęk, piosenek, filmów... cz.III

Polecane posty

Gość slonwtrampkach
ot, odgrzebane ;) 'Nie ma nadziei na przyszłość - oświadczył Śmierć. - Więc co nas tam czeka? Ja - Ale poza tobą? - Śmierć spojrzał na niego ze zdziwieniem: Słucham? Sztorm nad nimi osiągnął szczyt. Jakaś mewa przeleciała obok nich, tyłem. - Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć. Śmierć zastanowił się przez chwilę. KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.' 'Mała powiedziała: - A kiedy już nas nie będzie, czy w dalszym ciągu będziesz mnie kochał, czy nasza miłość przetrwa? Duży przytulił Małą i spoglądali w noc, na księżyc w ciemnościach i jasno świecące gwiazdy. - Mała, spójrz na gwiazdy, jak świecą i płoną. Choć niektóre z nich zgasły już dawno temu, mimo to wciąż błyszczą na wieczornym niebie, bo widzisz, Mała... miłość jest jak światło gwiazd - nie umiera nigdy...' 'Wędkowanie nie jest trudne. Najpierw zarzuć wędkę za siebie i machnij nią w stronę jeziora. Gdy już się zaplączesz w żyłkę wrzeszcz, aż nadejdzie pomoc.' -Czy mógłbyś mi łaskawie powiedzieć, w którą stronę mam pójść? -Zależy to w dużym stopniu od tego, w którą stronę zechcesz iść-powiedział Kot. -Nie zależy mi na tym, w którą...-powiedziala Alicja. -Więc nie ma znaczenia, w którą stronę pójdziesz -odparł Kot. -...jeżeli tylko dojdę gdziekolwiek -dodała Alicja, chcąc wyjaśnić sprawę. -Och, z pewnością dokonasz tego -powiedział Kot- jeżeli będziesz szła dostatecznie długo.' Lewis Carroll-"Alice in Wonderland" Może kiedyś, innym razem Dziś na razie nie Dzisiaj głowa jest pod gazem Nie wie czego chce Dni się robią coraz krótsze Może jutro i pojutrze Będzie lepiej Dziś jest jeszcze źle Może w maju, może w grudniu Zresztą kto to wie? Może dzisiaj po południu? Może jeszcze nie. Ja pod gazem i pod gazem Wszystko jedno, innym razem W każdym razie dzisiaj nie. z filmu "jutro pójdziemy do kina" 'To wódka? - słabym głosem zapytała Małgorzata. - Na litość boską, królowo - zachrypiał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.' "Mistrz i Małgorzata" Michał Bułhakow Los okazał się dla mnie jak dotąd łaskawy. Mogła mi nie być dana pamięć dobrych chwil. Mogła mi być odjęta skłonność do porównań. Mogłam być sobą- ale bez zdziwienia, a to by oznaczało, że kimś całkiem innym' fragment "W zatrzęsieniu" Wisławy Szymborskiej Kiedyś kupię siedmiomilowe buty i pójdę zobaczyć, gdzie mnie nie ma. Poszukam wiatru w polu.. Zobaczę, gdzie pieprz rośnie. I gdzie diabeł mówi dobranoc... A Bóg daje temu, kto rano wstanie. Tam, gdzie się kończy horyzont, A śnieg smakuje jak wata cukrowa. W miejsce, gdzie po każdej burzy krasnoludki malują tęczę. Odnajdę dom wschodzącego słońca. I zgubiony pantofelek Kopciuszka. Zobaczę, gdzie raki zimują. Kupię szczęście na raty. A potem wsiądę do pociągu byle jakiego... I wrócę!

Gość cichy tłum
"Strach przed życiem to najgorsza rzecz, jaką możesz teraz zrobić. Wierz mi. Więc wstań, przestań myśleć, wstań i rzuć się w tłum. Zrób to, czego bałaś się od zawsze. Patrz ludziom w oczy. Nie uciekaj. Stój i bij się o własne Ja. Bądź sobą. Chwytaj. Patrz. Śmiej się, płacz. Przeżyj życie." "Czy wiesz, jaka jest cena wolności? Bywa najsmutniejsza. Nie kochasz, nie cierpisz. Nie jesteś kochany, nikt nie cierpi z twojego powodu. To podstawy pewnej wolności. Złudnej. " B.Rosiek

Gość GoodEnough
' A ja znikąd się więcej nie dowiem, niż z oczu Twych. ' ' Kiedyś kupię nóż i powyrzynam wszystkich wkoło. Kupię nóż.. zostawię tylko dwoje. ' 'Jednoznacznie trudno orzec, którzy to wrogowie, a którzy przyjaciele. ' 'Już nie przechodzą mnie dreszcze, już nie brakuje mi powietrza ' ' I już do ciebie biegnę ile w płucach mam sił. ' ' Pchnij mnie kuchennym nożem. Wypuść na mnie swoje lwy ' 'Co włożysz na nasze rozstanie? ' 'Łaskocz czule warkoczem ciepłych słów. ' ' ...i w dusznym kącie rzuć na mnie urok swój ' ' Masz taką kwaśną minę jak każda z was o tej porze roku. ' ' I tak nasze usta nie będą już ze sobą więcej grać. ' 'I wtedy powiem ci jak bardzo cię chcę, i wszystkie moje tajemnice. ' ' Nie przejmuj się maleńka! Poniosą Cię na rękach, w objęciach i... Możesz czuć się wielka... wielka! ' :) Cudowny i Mądry Happysad. Chwała za ich teksty! (:

Gość killer_queen.
Obserwuję topik od I części i zapragnęłam dodać coś od siebie ;-) ' Tak wiele ocen wystawionych zbyt pochopnie , wiele decyzji podjętych zbyt gwałtownie , gdzie jest granica , co wolno i co warto, szukam , a każdy krok jest dla mnie w życiu niespodzianką . ' wolę sprawdzić dziś granicę smaku przez spożycie , bo jak doktor House kocham nienawidzić życie ! jedno słowo , jeden twój gest ... ja skoczę . a ty ? rób co chcesz ... ' po szyję w chmurach , po kolana w oceanach ! ' całkiem nieoczekiwanie Życie przywróciło mnie Życiu . ' proszę Cię , sklonuj mnie . ' ' weź mnie za rękę . chodź , weź mnie za rękę . ' ' You better lose yourself in the music, the moment You own it, you better never let it go You only get one shot, do not miss your chance to blow This opportunity comes once in a lifetime ' ( Lepiej wtop się w muzykę, w moment Który posiadasz, lepiej nie daj mu odejść Dostałeś tylko jeden strzał, nie strać rozdmuchnięcia tej szansy Ta szansa pojawia się tylko jeden raz w życiu ) ces parfums infideles de mes penses .. / Ten zapach niewierności w moich myślach.. ' You know that every time I try to go Where I really want to be, Its already where I am, Cause Im already there. ' ( Wiesz że zawsze próbuję odejść Gdzie na prawdę chce być To jest już tu, gdzie ja Spraw żebym już tam był ) ' Nie dałbym rady zliczyć wszystkich wrogów , Jak i tych wszystkich za których dziękuje Bogu . ' ' Mówię prawdę szczerą Bo nie lubię gdy ktoś kłamie Służę pomocą , nie na każde zawołanie ' Czy Ty nie masz żadnych uczuć, no nie masz? - Mam Gniew. ' cały mój świat potrzebuje psychologa . ' rodzisz się i umierasz - sam ! bring me to life . ' tańcz tańcz tańcz głupia , tylko ciesz się tym wszystkim ' ;] Jak się czujesz , kiedy wiesz , że coś tracisz ? Uciekasz od tego biegiem czy stąpasz powoli ? ' Ile Cię trzeba dotknąć razy , żeby się człowiek poparzył ? No ale tak , żeby już więcej ani razu . Żeby już więcej za nic ... Żeby już więcej nie miał odwagi ... No ile razy ? Razy , razy , razy , razy , razy ... ' ' Nie ma Cię gdy moje życie spada w dół i, nie ma Cię gdy wszystko łamie się na pół, i nie ma Cię i nie wiem już gdzie jesteś, ale dobrze, że nie wiesz co u mnie, bo pękło by Ci serce. Nie ma Cię gdy moje życie spada w dół i, nie ma Cię gdy wszystko łamie się na pół, ale kocham Cię! kocham! wciąż Cię kocham k**wa, i nie znam już innych słów, to jest zbyt trudne. ' ' W życiu bywa różnie kwadratowo i podłużnie raz stresowo jest czasem luźniej później typowo test zanim uśniesz chcesz postąpić słusznie rusz głową ' ' Niewiadomo co . niewiadomo gdzie . niewiadomo kiedy . A do tego niewiadomo po co i dlaczego . ' "wiesz, że wierzę, że mogę zabić słowem?" ' Uwolnieni z Krainy Cieni Uniesieni w świetle promieni ' ' i nie ma na to lekarstwa taka forma malarska - czerwona farba na nadgarstkach ' You are responsible, forever, for what you have tamed. / Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś. ' Mała, smutna królewna, Której rozbawić nigdy nie mógł nikt, Mała, smutna królewna, Której od dawna uśmiech z buzi znikł... ' ' Zawsze gdy idę ulicą, Patrzą na mnie i kroki me liczą, Ale co mnie obchodzi czy ktoś sobie spogląda , Przecież w żadnym filmie nie grałem James'a Bonda , Nagle upadek , boom no i plotka, Ponoć wygrałem milion w totolotka . A słowa krytyki ? Ich nawet nie liczę . Wypalają się jak na cmentarzu znicze, Szepczą , że jestem chamski, A moja kurtka , nie jest elegancka, Mówią ,ze sprzedaje się za parę złoty , Taki mój wizerunek budują ploty. ' ' Taka inna ta ona , przesiąknięta euforią . ' ' Mam moc, więc choć pomaluje Twój świat, nie w kolorach które chcesz, w takie jakie masz ' 'RapSzekspir, hardcore w duszy w bani meksyk' :p ' nie bać się, nie dać się i zwyciężyć. ' ' Posłuchaj, chodź ze mną, chociaż zupełnie nie wiem dokąd Chodź ze mną by sens nadać życia krokom Ze mną ku słońcu, może gdzieś nad przepaść ze mną Po szczęście lub po szaleństwo w ciemność ze mną Marsz długi jak mało, marsz niemal w nieskończoność ' ' Nie wystarczy momencik, czy odrobina dobrych chęci Chcieć to móc, więc mogę, bo to mnie nęci ' "- I właśnie dlatego nie lubię szmat... - Nie jestem szmatą... - Nie? - Nie... - A wiesz czym się różni szmata od kobiety...? Tym że kobieta się szanuje..." Przez ostatnich parę lat wszystko stało się jasne. Najwyższe uczucie jaki w nim żywię to irytacja . Wszystko , co powiem lub zrobię , jest źle . Nie jesteśmy ze sobą szczęśliwi i przychodzi taki moment, kiedy człowiek zadaje sobie pytanie ,czy warto się poświęcać i w tym tkwić . Gdzieś tam, za oknem, może być ktoś, kto mnie naprawdę pokocha. - zaśmiała się . - Nie do wiary , mówię jak bohaterka opery mydlanej . W gruncie rzeczy, nie jest tak źle . Przeważnie zachowuję stoicki spokój, a jako wyrobnica domowa mam niemałe korzyści. patrzył na nią spłoszony . - ja .. - jasne , że nie . nie zrezygnujesz z wygodnego życia . chcesz tylko urozmaicić je wielką namiętnością , pikantną przyprawą , która nie tknie serca . - to niesprawiedliwe - powiedział max szybko . - stałaś się bardzo twarda, lucy . -nic podobnego . nie jestem tylko dość miękka by nabrać się na mrożonki które oferujesz . - ale ja cię kocham . - wziął ją za rękę . - uwierz mi , o prawdziwe uczucie . - może tak , może nie . - powiedziała lucy . -ale w ciągu ostatniego tygodnia przekonałam się, na czym polega prawdziwa miłość . wybacz, max . - dokończyła, wymijając go wózkiem. - czas , żebyś znalazł sobie inna rozrywkę . Kocham cie w słońcu. I przy blasku świec. Kocham cie w kapeluszu i w berecie. W wielkim wietrze na szosie, i na koncercie. W bzach i w brzozach, i w malinach, i w klonach. I gdy spisz. I gdy pracujesz skupiona. I gdy jajko stłuczesz ładnie - nawet wtedy, gdy ci łyżka spadnie. W taksówce. I w samochodzie. Bez wyjątku. I na końcu ulicy. I na początku. I gdy włosy grzebieniem rozdzielisz. W niebezpieczeństwie. I na karuzeli. W morzu. W górach. W kaloszach. I boso. Dzisiaj. Wczoraj. I jutro. Dniem i nocą. Kocham cię. Whatever happens, believe in you, believe in life, believe in tomorrow, believe in everything you do, every time/ Cokolwiek się stanie, wierzę w Ciebie, wierzę w życie, wierzy w jutro, wierzyć we wszystko zrobić, za każdym razem We don't give gifts because the best gift is love. / nie dajemy prezentów bo najlepszym jest miłość. Love is a rare and beautiful thing...but it can be also bitter if you don't get your love back/ Miłość jest rzadką i piękną rzeczą ... ale może być także gorzka, jeśli nie dostaniesz swojej miłości z powrotem Gdy zapada zmrok i milkną dźwięki gitary, Kiedy sen tuż o krok buja jak okręt na fali, Czekaj na świt, pewnie znajdziesz coś w nim... Dobranoc, już śpij. maksyma Platona „Nie wolno leczyć oczu bez głowy, głowy bez ciała, ciała bez duszy I just need to keep you in my mind as something larger than life/ Muszę tylko utrzymać cię w pamięci jako coś większego niż życie. Widziałam Cię w lustrze, gdy czesałam włosy. Widziałeś mnie na zamarzniętej szybie, gdy szukałeś ciemności. Słyszałam Cię w radiu. Słyszałeś mnie w ciszy. jedyna rzecz której pragnę to czas i nie po to by spełnić swoje marzenia ale patrzeć jak ty spełniasz swoje trzeba mieć zdrowy dystans do prawdy a ty masz chory dystans do kłamstwa

'Postanowienia noworoczne NIE BĘDĘ Lecieć na: alkoholików, pracoholików, związkofobów, żonatych lub mających dziewczyny, mizoginów, megalomanów, szowinistów, emocjonalnych popaprańców, pijawki i zboczeńców.' ' Na gwałt próbowałam sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz miałam w ręku prawdziwą książkę. Jeśli pracujesz w wydawnictwie, raczej nie czytasz w wolnym czasie, tak jak śmieciarz nie grzebie wieczorami po śmietnikach. ' Dziennik Bridget Jones Helen Fielding

Gość zimna_herbata
Zawsze, kiedy próbuję być lepsza, znajdzie się jakaś najlepsza. Kiedy próbuję być mądra, znajdzie się mądrzejsza. Próbuję być ładna, znajdzie się ładniejsza i tak ciągle. Więc może zostanę beznadziejna. Pocieszeniem jest przecież, że jest gdzieś w świecie jakaś beznadziejniejsza..' 'Samotny wśród ludzi, którzy myślą - on nigdy nie jest sam'

Gość Genga_
" - Kocham Cię - szepnął. Zamknęła oczy. Czy to jest w porządku ? Czy ma prawo być aż tak szczęśliwa ? " " Dwa listy od Frankiego : pierwszy napisany dwa tygodnie po jej wyjezdzie z Brighton, drugi jakis tydzien pozniej. Dostala je za posrednictwem Jill, ktora zalecila zniszczyc je od razu po przeczytaniu. Dlaczego jeszcze tego nie zrobila ? Nie miala pojecia. Oba zaczynaly sie tak samo : Droga Alice ! Kate wymowila te slowa kilkakrotnie, az dzwiek odbil sie od scian niewielkiego pokoju. Zdala sobie sprawe, ze imie Alice juz na zawsze z nia pozostanie, jak echo z przeszlosci. Oba listy mialy podobna tresc. Wezykowate pismo Frankiego gdzieniegdzie roslo, a miejscami pochylalo sie w prawo. CHCE TYLKO, ZEBYS DO MNIE ZADZWONILA. ZACHOWALEM SIE JAK KRETYN I MUSZE Z TOBA KONIECZNIE POROZMAWIAC. ROWZNIEZ O TYM, CO SIE KIEDYS WYDARZYLO. MOZE UDA NAM SIE WSPOLNIE PRZEZ TO PRZEJSC. PROSZE, ZADZWON. MUSZE USLYSZEC TWOJ GLOS. KOCHAM CIE. ZAREAGOWALEM WTEDY FATALNIE. DOPIERO TERAZ TO ZROZUMIALEM. LUDZIE MOGA SIE ZMIENIC. CHCE ZEBYS WIEDZIALA, ZE MOJE UCZUCIA DO CIEBIE SA WCIAZ TAKIE SAMO. W GLEBI SERCA JESTES MI BARDZO BLISKA. STRASZNY ZE MNIE IDIOTA. NIE PRZEKRESLAJ MNIE. PO PROSTU ZADZWON. POROZMAWIAMY.... Zlozyla list i zdjela okulary. Biedny Frankie... Myslal, ze zdola jeszcze wszystko naprawic, ze Alice Tully do niego wroci... Niestety, bylo juz na to za pozno. Alice Tully juz nie istniala..." "...Podnosząc wzrok znad książki, zobaczył, że stado "brzegówek" porusza się w zgodnym, wdzięcznym rytmie, zataczając kręgi nad podwórkiem. Spojrzał na Barbarę (była w śpiączce, zbudziła się). Zobaczył, że ma otwarte oczy i chyba obserwuje ptaki -Mają w sobie więcej gracji niż jaskółki - stwierdził -Lubię je, bardzo je lubię- powiedziała i przymknęła oczy. Billy wstrzymał oddech -Barbara ?- zapytał po chwili. Nie odpowiedziała - Powiedziałem duszy mej : bądź spokojna, czekaj bez nadziei, bo nadzieja byłaby nadzieją na niewłaściwe rzeczy. Cała nadzieja, wiara, miłość tkwi w oczekiwaniu. Prawda życia nie jest władzą, pożądanie władzy jest pożądaniem śmierci. Brzegówki pofrunęły. Billy powrócił do przerwanej lektury książki. Co ma być to będzie. Cuda zdarzają się, dopóki trwa czas, a on nie ma końca " :)

Gość kate.c
czasem nie musimy nic mówić. jedna sekunda była doskonała. jutro jest tylko tajemnicą. jednego serca tak mało mi trzeba a jednak widzę, że żądam za wiele. Nie zamierzam Cię truć pigułkami ze słów Póki co całą słodycz gwiazd Tobie dam... Czekanie sprawia, że gorzknieje cała słodycz w nas. Dawkujesz mi siebie jak lek na przetrwanie po co wieczność gdy tylko chwilę mam. po mej głowie czasem się ich boję-chodzą słowa nie do powiedzenia. Spróbuj uczynić gest, nim uwierzysz że nic nie warto robić nie pytaj się o nic, nie zgubimy się, nie zbłądzimy!

Gość Genga_
"Z mojego doswiadczenia wynika, ze ludzkie reakcje opieraja sie na dawaniu i braniu oraz wspolnych potrzebach bycia lubianym i akceptowanym. Jesli jedna strona nie ma absolutne zadnych potrzeb w zakresie niczego, co druga strona ma do zaoferowania, to gdzie jest miejsce na kompromis ?"

"Tak, jak przyszedłem, tak odejdę z tego świata. W samotności, bez niczego. Mam tylko wspomnienia, które spisuję, nim ulecą z pamięci." Nad grobem mym nie stój, roniąc łze Nie ma mnie tam, nie zmorzył mnie sen. Jestem świeżego wiatru powiewem, Błyszczącym diamentowo śniegiem, Na zboża kłosie słonecznym promieniem, Dzwoniącym deszczem jesiennym. Gdy zbudzisz się w słodkiej, porannej ciszy, W ptasim świergocie mnie usłyszysz. Szybuje w przestworzach razem z ptakami. Na nocnym niebie migocę gwiazdami. Nad grobem mym nie stój roniąc łze... Nie ma mnie tam, nie zmorzył mnie sen...

"wyruszyli w podroż przez wieczność wewnątrz siebie samych"/Błękitnokrwisci "-Nie kocham cię -Ale jesteś moją jedyną przyjaciółką. Ważne że ja kocham ciebie -Ale ja wole inną"/z jakiegoś photobloga "Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne"/ William Shakespeare Każdego dnia zabijam patrząc w oczy mojej ofierze i widzę jaka jest słaba i myślę że zabijając ją tylko jej pomagam...

Ale to życie oduczyło mnie płakać . Bo życie niejednego potrafi oduczyć i niczego za to nie nauczyć. Choć mówi się, że życie uczy. Nieprawda. Chodź połóż się obok mnie chcę w Księżycu, w Księżycu tulić Cię Kochać, kochać, kochać tak bez pamięci ale odrzuć siebie, którą nosisz którą nosisz w dzień i pomóż bym i ja tak uczynić mógł pozostańmy tak Tylko Ty, Tylko Ja

Samotność jest jak ogród, w którym dusza usycha, a kwiaty przestają pachnieć. Ryzyko jakie podejmujemy kochając polega na tym, że kochamy nie tylko zalety ale i wady. Nie da się tego rozdzielić. Rozpoznać szczęście,kiedy leży u twoich stóp,mieć odwagę i zdecydować,by pochylić się,chwycić je w dłonie... i zatrzymać.To mądrość serca.Mądrość,która jest tylko logiką,to mało. Kiedy nie jestem z Tobą, to tak jakbym w ogóle nie istniała

' Bycie kobietą jest gorsze od bycia rolnikiem - mamy tyle roboty z plewieniem i pryskaniem upraw: trzeba depilować nogi woskiem, golić pachy, skubać brwi, ścierać pumeksem stopy, złuszczać i nawilżać naskórek, oczyszczać pory, farbować odrosty, malować rzęsy. W dodatku wszystkie te zabiegi są tak precyzyjne, że wystarczy kilka dni przerwy, aby całkiem się zapuścić.' ' Tom ma teorie, że homoseksualistów i samotne kobiety po trzydziestce łączy naturalna więź: obie grupy przywykły do tego, że rozczarowują swoich rodziców i że traktowane są przez człowieczeństwo jako dziwolągi.' Dziennik Bridget Jones H.Fielding

Gość olgggaaa_-_
Nie wyobrażam sobie mężczyzny, który zniósłby dziesięciokilometrowy bieg w pełnym uzbrojeniu podczas okresu i nie zemdlał. Niektórzy mdleliby już na sam widok krwi. Jestem prawie pewny, że gdyby mężczyźni mieli „swoje dni, byłyby to z pewnością dni wolne od pracy. Zagwarantowane odpowiednią ustawą lub najlepiej dekretem. Myślisz, że Bóg płacze często? (...) Jeśli w ogóle Bóg istnieje to powinien płakać przez cały czas. Wyć powinien, kurwa! Bo widzisz Karafka, ja nie mogę, ja nie potrafię w ciągu jednego dnia przyjąć do siebie tyle szczęścia, (...) nie mam w sobie tyle miejsca. Nie założę Ci nigdy w życiu żadnej obroży. Mężczyźni z obrożami na szyi i tak nie wracają do swoich kobiet. A ja chciałabym, żebyś wracał. Do mnie. Bądź wolnym kotem, ale budź się rano obok mnie.

Gość olgggaaa_-_
Na spędzenie ze sobą „całego życia mają tak naprawdę szansę ci, którzy spotykają się odpowiednio późno. Że nie wiedziała, iż można kochać kogoś tak bardzo i że teraz nie potrafi z tą wiedzą żyć. Kobiety wszystkie zmysły mają doskonalsze. Lepiej słyszą, lepiej czują, mają więcej lepszych kubków smakowych, lepiej widzą itd.(...) To zawsze kobiety zaczynają, nawet jeśli mężczyznom się wydaje, że to oni są inicjatorami. Miałem trzydzieści lat, a czas między 30. a 35. rokiem życia to najgorszy okres dla mężczyzny. Facet w tym wieku jest straszny. Chce być ubóstwiany przez każdą kobietę i tę w banku, i tę w kiosku, a nawet przez teściową. Chce mieć najlepszy samochód i najwięcej pieniędzy. I maksymalnie skupia się na budowaniu własnego ego. To jest czas, w którym mężczyźni budują swoją pozycję, organizując sobie wyścig szczurów. I na dodatek wmawiają partnerkom, że wszystko robią dla wspólnego dobra. To bardzo niebezpieczne. To, co różni kilkudziesięcioletnich od kilkunastoletnich chłopców, to głównie cena ich zabawek.

a potem tamto popołudnie. jak letnia burza, jak trąba powietrzna wdzierająca się do rozleniwionej Ostii. jak alarm w niedzielny poranek, akurat wtedy, gdy wreszcie możesz się wyspać do woli i ktoś Cię budzi. tak jak tamtego dnia. Alessandro się rozłącza. i oddycha głęboko. bardzo głęboko. chciałby się w tym oddechu zatracić, nabrać tyle powietrza, by odlecieć gdzieś daleko. zupełnie jak ten balonik, który wyleciał z rąk dziecku przed kościołem. unosi się do nieba. i napełnia smutkiem. -nie miałeś ochoty mnie widzieć? -miałem ochotę usłyszeć choćby życzenia z okazji moich urodzin. -dzwonienie do Ciebie tamtego dnia wydało mi się jedną z tych rzeczy, które ludzie robią na siłę. coś takiego robią te pary, które nie mają odwagi o sobie zapomnieć. -a Ty zdobyłaś się na tą odwagę? -nie. teraz się zdobywam. brakowało mi Ciebie. teraz też mi Ciebie brakuje. -ale przecież jestem tu z Tobą... -jesteś daleko. ja nie jestem każdą kobietą i Alessandro zamyka oczy, zaciska, jeszcze mocniej. i w jednej chwili stają mu przed oczami wszystkie te chwile, właśnie tak, jak sceny z filmu. z ich ścieżką dźwiękową. z ich uśmiechem. ich wspólne wyjścia, wakacje nad morzem, powrót samochodem, po nocy, kiedy zasypiała na siedzeniu obok... a on ją kochał. Alessandro uświadamia sobie, że się uśmiecha. wówczas Elena przytula się do niego jeszcze mocniej, rękami obejmuje go w pasie, wsuwa mu je pod marynarkę. odwraca go do siebie. Alessandro otwiera oczy. błyszczą. i na nią spogląda. -dlaczego odeszłaś... -nie myśl o tym, co było wczoraj. wróciłam...

-okazałam ci miłość, weszłam w to, do końca i wbrew wszystkim. nie możesz mi tak mówić. to nie w porządku. rzeczy się kończą, kiedy jest jakiś powód, żeby położyć im kres, jakaś ważna przyczyna. czy ty masz taki ważny powód? -nie. nie mam ważnego powodu. ale nie mam też żadnego takiego, który przemawiałby za tym, bym z tobą został. -poważnie? naprawdę nie masz? -... -więc to jest najważniejszy powód ze wszystkich możliwych.

mijają minuty. godziny. kilka dni. wszystko już przeczytała. wszystko zrobiła. ale strasznie trudno jest uciec od własnego milczenia. mówi o tym nawet japońska mądrość: "możesz uciec przed szumem rzeki i liści na wietrze, ale prawdziwy hałas jest w tobie". wszystkie cytaty z "wybacz ale będę ci mówiła skarbie" F. Moccia

Gość cichy tłum
wystarczy, że popada, a wpisów wiele wiecej... :) tak trzymać. (zimna_herbata - dobre cytaty. wg mnie :) ) "Kiedy zamknąłem oczy, poczułem zapach wiatru. Majowego wiatru napęczniałego jak owoc. Miał chropowatą skórkę, soczysty miąższ i małe pesteczki. Kiedy skórka pękła i miąższ rozprysnął się w powietrzu, pestki zmieniły się w miękki śrut i utkwiły w moich nagich ramionach." Haruki Murakami, "Ślepa wierzba i śpiąca kobieta" "Każdy człowiek powinien postrzegać siebie jako istotę, której istnienie jest konieczne. " Arthur Schopenhauer "Ci, których najtrudniej kochać, najbardziej potrzebują naszej miłości. " Dan Millman "Siła spokoju" "Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy. " apek Karel,

Gość cichy tłum
"Moje życie... - powiedziała Maga. -Nie umiałabym mówić o nim nawet po pijanemu." Julio Cortzar "Zabijasz się, by oddać starą przysługę i starasz się, by ktoś cię pomścił. W ostateczności, twój koniec jest tylko akapitem w gazecie. W ostateczności, to nic nie zmienia. Świat idzie dalej a ty jesteś zapomniany. Najlepszą zemstą jest żyć dalej i sprawdzić się... " Eddie Vedder "Jest taka pora, godzina jest taka - koło czwartej rano, kiedy tramwaje jeszcze nie jeżdżą, a autobusy nocne już nie jeżdżą. Dresy są za bardzo pijane, żeby Ci dowalic, a policja zbyt zblazowana, zaspana i znudzona, by chęć przejawiać mandatu wlepienia, za lanie, pod sklepem. Wtedy liczy się tylko spacer i krawężnik. Po którym idziesz i wcale cię to nie dziwi. Dopiero później, jak w krwi promili ubywa, sprawę sobie zdajesz, że po krawężniku chodzić nie uchodzi w tym wieku."

Gość cichy tłum
"Jeśli możesz mnie uratować Z szeregów dziwaków Którzy myślą, że już nigdy nikogo nie pokochają..."

światła miasta migają niewyraźnie. kiedy humor ci nie dopisuje, wszystko wydaje się jakieś inne, nabiera odmiennego charakteru. kolory, światła i cienie, uśmiech, który wygląda na wymuszony, z trudem przywoływany na twarz. Ej, Wasza Wysokość Miłość, gdzie żeż się, k**wa podziała? chciałbym być ubraniem, które włożysz, szminką, którą się pomalujesz, chciałbym o tobie śnić, jak nigdy dotąd, spotykam cię na ulicy i robię się smutny, bo zaraz myślę o tym, że odejdziesz... kto zakochuje się od pierwszego wejrzenia, temu do zdrady wystarczy jedno zaledwie spojrzenie. i zrozumienie, że miłość polega na czym innym. poczucie lekkości i wolności. i przekonanie, że cudzego serca nie wolno się domagać, ono się nie należy, nie masz go zakontraktowanego. musisz sobie na nie zasłużyć, codziennie. należy odejść, żeby znaleźć drogę. bo, kiedy odchodzi ktoś, kogo pragniesz, usiłujesz go powstrzymać, wyciągasz do niego ręce, masz tym samym nadzieję, że uda ci się zatrzymać jego serce. ale nic z tego. serce ma niewidzialne nogi. na odchodnym rzuca: zapłacisz mi za to. tylko, że miłość nie jest na rachunek, który trzeba uregulować, nie daje niczego na kredyt i nie chce słyszeć o rabatach. pozostanę, nawet gdy już nie będę twój i będziesz moja, choć nie będę cię miał. tak, bo widzisz, najlepsze rozwiązania znajduje się w okamgnieniu, bo one już są, wiszą w powietrzu, czekają na nas. wystarczy tylko po nie sięgnąć. to zawsze zależy od momentu, który akurat przeżywamy. zbyt długie rozmyślanie nad czymś może nam wszystko zepsuć. on tymczasem stoi wciąż w tym samym miejscu, z doładowanym jednym euro w lewej ręce, i o jednym marzeniem mniej - w prawej.

A dzisiaj Ty a dzisiaj ja Dwie różne drogi i światy dwa Mała pamiątka po latach wielu To Twoje zdjęcie w moim portfelu A teraz kiedy zobaczę Cię Nie tracę głowy nie ronie łez I od niechcenia pytam jak żyjesz Więc czemu serce tak szybko bije...

Gość klaudis3
Bliski ex, kochanek oddany, momenty ze snu wyrwane Nic nie mówię, z boku stoję, myślę o czymś. Szczerze? że masz piękny uśmiech i piękne oczy. Potrzebuję to wiedzieć, że mam czekać na ciebie, potrzebuję cię mieć gdzieś, nie przy sobie, ale dla siebie. Naprawdę cieszę się, że widzę Ciebie znów choć było tyle ciężkich chwil, tyle niepotrzebnych słów. Tyle emocji złych, naprawdę mocnych słów i nieudanych prób, przegranych ciężkich prób. Jak mogłeś odejść gdy zamknęłam oczy? Więc będę czekać póki domy w gruzach legną, bo ty musisz jechać, ale ja muszę zostać, bo do kogo wróciłbyś po odbudowanych mostach

Gość klaudis3
Wiesz to nie jest tak ze próbuje gdzies uciec, a nawet jesli to mozesz byc pewna ze wroce. Nie jestem pewny czy wiesz o co mi chodzi gdy mowie, że potrzebuje kilku godzin bo chyba sie gubie. Emanowała namiętnością skroploną winem, wiem, że pachniała jak Paryż choć nigdy tam nie byłem.

o tamtej... z tamtą było kapryśnie i było niepewnie, gdy prosiłeś o serce, drwiła z ciebie płocha, a gdy chciałeś porzucić, wzywała cię rzewnie, trudno ją było lubić, trzeba było kochać. ta nigdy nie jest zmienna i nie jest powiewna, ma uśmiech pogodniejszy i słowa łaskawsze, możesz jej ufać wiernie, nie zdradzi - rzecz pewna, a kiedy powie słowo, dotrzymuje zawsze. tamta mnie opuściła, tamtej nie ma ze mną, ta przyszła i uściskiem objęła serdecznie, i chociaż mi z nią dobrze i chociaż bezpiecznie, za tamtą mi jest smutno, za tamtą mi ciemno...

Gość bluegreen proszę napisz
skąd cytaty z 17.05.2010] 18:55 Intrygujące... jakbym czytała własne myśli choć nigdy ich głośno wyraziłam... Proszę, napisz jeśli znasz źródło. :) Dziękuję.:

(...)Wyobraź sobie, że stoisz u progu tej wielkiej baśni, wiele miliardów lat temu, kiedy wszystko powstało. Możesz zdecydować, czy kiedyś urodzisz się i będziesz żyć na tej planecie. Nie wiesz, kiedy by to miało być, ani też jak długo będziesz mógł tu pozostać, lecz o więcej niż kilkudziesięciu latach i tak nie może być mowy. Wiesz jedynie, że jeśli zdecydujesz się przyjść na ten świat, gdy nadejdzie na to pora czy, jak mówimy, gdy "czas się dopełni", będziesz również musiał rozstać się kiedyś z nim i wszystko opuścić. Być może przyprawi Cię to o wielki smutek, gdyż wielu ludzi uważa życie w tej niezwykłej baśni za takie cudowne, że łzy napływają im do oczu na samo wspomnienie nieuchronnego końca. Ogromnie boli myśl o chwili, w której nie będzie już następnych dni(...)

Jesteś tym, czego chcę niepotrzebnie to wiesz-łatwiej mnie ranisz... to najgorszy ze snów, Ty w Londynie, ja tu... /L.Stadt "Londyn"/ Najgorsze jest to, że w życiu trzeba pomyśleć, a jak człowiek pomyśli, to czasem i tak jest źle. /któryś tom Mikołajka, swoją drogą to idealna książka na taką pogodę;)/ Dzień za dniem pada deszcz Słońce śpi, nie ma cię Jest mi bardzo, bardzo źle Zimny kraj, zimny maj Koty śpią, miasto śpi Czarodziejskie śnią się sny... /Maanam "Wyjątkowo zimny maj"-też na czasie, swoją drogą;)/ W sumie to nie ma tego złego... jeśli ma tu przybywać i cytatów, i czytelniczek, to może TROSZKĘ jeszcze popadać;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się