Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sjenna

Pytanie na temat karmienia

Polecane posty

Gość sjenna

Dziewczyny, jestem w pierwszej ciąży, rodzę koniec października. Zamierzam w tym semestrze jesiennym zrobić 1 przedmiot ćwiczeniowy, więc będę musiała 1 dzień w tygodniu pojechac na uczelnię na ćwiczenia 3-godzinne. Z dojazdem zajmie mi to ok 5-6 godzin. Chcę dziecko karmić piersią. Czy jednak możliwa jest taka sytuacja, że ten jeden dzień w tygodniu tata przygotuje mu mleko modyfikowane i nakarmi z butelki? Czy raczej będzie to problem dla dziecka taka zmiana ? A może odciągać pokarm ? Jak to najlepiej zorganizować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem lepiej odciagnac pokarm,sa tez specjane buteleczki do pzechowywania,mozna nawet zamrozic. Gorzej jak Ty bedziesz daleko a dziecko nie bedzie chcialo jes tego mleka modyfikowanego,bo mu np nie bedzie smaowakowalo i bedzie glodne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaby
Zależy i od dziecka i od mleka i od smoka butelki. U mnie nie było i nadal nie ma problemu z przestawianiem. Na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaby
No i zawsze możesz odciągnąć pokarm, jak mądrze radzi koleżanka wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaby
Możesz poeksperymentować z modyfikowanym jeszcze przed ćwiczeniami, żeby pozbyć się wątpliwości czy wszystko będzie ok jak już wyjedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjenna
hmm... adzienka masz rację, właśnie tego się obawiam - cóż... zrobimy próbę generalną :) AAbby - mówisz, że Twoje dziecko je na przemian ? Słyszałam, że jeśli takie małe dzieci pojedzą z butelki, to później niechętnie wracają na cycek, bo na ssanie z piersi trzeba więcej wysiłku włożyć. Potwierdza się to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjenna
Dziękuję Wam bardzo dziewczyny :) Bo już się zaczynałam martwić na zapas :) Dobrej nocki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaby
I z butelkami też musisz popróbować, bo każde dziecko ma swoje preferencje (nieraz wystarczy nie ta butla nie ten smoczek i nie chce ciągnąć, mimo że wszystkie inne dzieci je uwielbiają). Nie ma reguły. Trzeba próbować. Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaby
No je na przemian, zgadza się. :) Dużo zależy i od mleka i smoczka, a nawet butelki. Pisałam o tym wyżej. Przy piersi dobrze zdają egzamin butelki z szeroką szyjką i smokiem imitującym sutek (z wyjątkiem drobnych noworodków i wcześniaków, bo dla nich najlepsze są smoczki Habermana). Mleko metodą prób, bo nie ma tu drogi na skróty. :) Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaby
A i co do tego niechętnego wracania do piersi po butelce to też prawda, bo przy piersi dziecko musi się bardziej napracować i wysilić, żeby się najeść, a z butli łatwo i szybko leci pokarm. To akurat fakt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjenna
Ok. Zapamiętam sobie żeby się nie zrażać jak nie będzie chciał jeść z butli, może to kwestia sprzętu będzie właśnie. I te smoczki habermana - też poszukam :) Dobranoc, dzięki wielkie za radę jeszcze raz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaby
Te Habermana są tylko dla wcześniaków i drobnych noworodków, które mają osłabiony odruch ssania. Zdrowemu urodzonemu w terminie bobasowi wystarczy taka standardowa antykolkowa z szeroką szyjką. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×