Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Agawa_Agawa

Ostuda, przebarwienia na twarzy - jak z tym walczyc?

Polecane posty

Od kilku lat (a mam 37) mam na twarzy brązowe plamki - głównie na czole - wygląda to jak wielkie skupienie piegów. Wyglada mało estetycznie. Dermatolog zdiagnozowała to jako ostudę i powiedziała, ze tego nie można już wyleczyć - należy tylko unikać słońca (bo głównie wychodzi właśnei od słońca), smarować kremem z wysokimi filtrami i stosowac kremy rozjaśniające. Nie korzystam z solarium w ogóle i latem nie lubie leżeć plackiem na plaży i nadmiernie się opalać. Ale korzystam ze słońca normlanie - lubie buzię wystawić np. na spacerzek, gdy siedzę na ławce. Nie chcę przesadnie zawsze chować się w cień od od kremów rozjaśniających wyglądać jak smierc - i tak mam juz bladą cerę. Zreszta w ubiegłym roku smarowałam się wysokimi filtrami, a plamki i tak wyszły. Czy są jakieś skuteczne sposoby, aby walczyc z tymi przebarwieniami? Czy ktoś moze stosował kolagen? Pomaga? Byłam 2 razy na zabiegu dermabrazji, ale nie widziałam żadnych efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso
mozna tez oczyscic watrobe. bo to wyrzut toksyn z watroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso
no wszystko. znika po tygodniu. i polecam oczyszczanie watroby bo to wychodzi z watroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardigan w groszki
gabso z wlasnego dosiwadczenia wiesz? nie spodziewalam sie ze taki specyfik jak olej rycynowy moze pomoc na cos takiego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciazwacia
A jak moge oczyścić wątrobe? Gabso, podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardigan w groszki
ales Ty mila:O pewnie sciemnia z tym olejem, skoro nawet nie potwierdzi, ze sama stosowala albo wie z pewnego zrodla:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, ze ja stosowalam cala wiosne i lato w ubieglym roku krem z blokerem, a plamy i tak wyszly. O oleju rycynowym nie slyszalam, ale ktos polecal kwas migdalowy. I mozna to stosowac takze latem. Zakupilam wlasnie na Allegro, ale ponoc z pewnego zrodla, bo od kosmetyczki. Jak przyjdzie i przetestuje, to dam znac. Watrobe probowalam oczyscic rok temu metoda Tombaka, ale wypilam tylko 1 porcje oliwy i wiecej nie dalam rady nawet polknac. Jest jakas inna, rownie skuteczna metoda, ale bez koniecznosci picia oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale o co chodzi bo nie wiem
kolezance samo zniknelo, bylam w szoku polecam zel rozjasniajacy z neostraty, bardzo go sobie kobiety chwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przebarwienia ale
od slonca, pamiatka po wakacjach w cieplych krajach, zeszly po uzywaniu tego kremu: http://www.andyjskadolina.com/index.cfm/produkt-kosmetyk-krem/pid/13/krem-ze-slimaka/ Polecila mi go kolezanka, ktora stosuje go na plamki po tradziku Nie zadzialalo od razu, ale zadzialalo :) Dokupilam jeszcze ten krem: http://www.andyjskadolina.com/index.cfm/produkt-kosmetyk-krem/pid/11/krem-z-papai/ bo dostalam probke i okazalo sie, ze bardzo mi podpasowal :) Plus z uzywania taki, ze cera mi sie jakby lepsza, gladsza zrobila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosowałam żel Neostraty- niestety mi nie pomógł. Smaruję się drugi dzień tym olejkiem rycynowym. Na noc kładę to serum z witaminą C, o którym pisałam wyżej i potem na to olejek rycynowy. I powiem wam, ze coś w tym jest. Jakbym nie spróbowała to bym nie uwierzyła:) Cera coraz ładniejsza. Jaśniejsza i bardziej świetlista. Ma taki ujednolicony koloryt i pory są jakby mniej widoczne. I to po 2 smarowaniach, aż boję się myśleć co będzie dalej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciazwacia
Mnie też się wydaje,że to od tabletek hormonalnych, a ciąża tylko dobiła:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pigułek antykoncepcyjnych nie biorę już ponad 4 lata, a w ciaży jeszcze nie byłam. To nie wiem od czego to wychodzi ....... Czasem mówią na to "plamy starcze", ale trudno mówić jeszcze o starości jak sie ma 37 lat ...... Smaruję podkładem czoło (Dermablend VIchy naprawdę dobrze maskuje), ale staram sie nie robic tego codziennie - nie chcę całe życie kłasć "tapety". Poza tym to widac, ze ma sie podkład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dax mama krem na przebarwienia dwa - możesz usunąć laserem i później po akim zabiegu nakłada się już b.wysokie filtry najlepiej blokery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezMam......
tez po odstawienii tabsow mam nemozebne plamy :( serum rozjasniające mowice, a mozna go stosowac teraz na lato? moz ktora napisac jakie kremy rozjsniajace na lato mozna klasc?? boje sie ze nie zejdzie nigdy :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, najlepiej jest się przejść do dobrego kosmetologa i poprosić o poradę. W sumie, to z tego co wiem niektóre zabiegi usuwające plamy są stosowane w miesiącach letnich, ale lepiej jednak czemuś takiemu poddać się jesienią, albo zima. Zresztą i tak najlepiej jest zasięgnąć porady specjalisty - ja się na tym nie znam w sumie, ale chodzę co jakiś czas do jednej takiej specjalistki, bardzo dobrej zresztą. Jeżeli ktoś by chciał, to mogę podać namiary. W razie potrzeby piszcie na lupusik31@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iuytryu
znalazlam ten temat wiec nie zakladam nowe ja z kolei mam inen pytanie mnie studa zniknela jakos po 2 latach od poajwienia sie i mam pytanie czy teraz moge juz sie opalac czy ona znowu sie pojawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yokke
cześć Dziewczyny ;] Temat przebariwen i ostudy także i mnie nie jest obcy. Zaczeło sie niewinnie jak u niektórych z Was. Pewnie pomogłam tabletkami hormonalnymi i swoją ... karnacją. mam ciemną karnację i kiepsko rozkłada mi sie pigment, stąd plamy na policzkach i czole. Make-up juz nie pomaga. Udałam sie do dermatologa (okolice Częstochowy), genialnej kobietki, która wyleczyła mi przyczynę powstawania ostudy, ale skutki uprzedziła leczy się baaardzo długo dermatologicznymi metodami. Sama poleciła komsmetyczke i kwas migdałowy. Zaznaczyła jednak, że to kosztowne (jeden zabieg ok 120zł) . Chodzę raz w miesiącu - miałam na początku mikrodermabrazję, potem kwas migdałowy 20% i teraz trzeci zabieg kwas 50% (tylko dlatego, że pogoda kiepska i mam krem z filtrem 50tką). Oprócz tego dostałam do domu próbki kwasów do samodzielnego uzywania w domu. Dlatego nie polecam zakupu kwasów w internecie i samodzielnego ich nakładania, bo zabieg może bardziej zaszkodzic niż pomóc. po kazdym nałozeniu kwasu mam nakłądaną maske algową, która powoduje, że nie mam po kwasach stanu zapalnego i skóra :ładniej" sie łuszczy. Twarz smaruje wieczorem "maścią ochronna z witaminą A" firmy Hasco-Lek - do zakupienia za 4 zł w aptece. Mega!!! wydajna :) Oprócz tego wieczorem wklepuje w miejsca zmienione ostuda olej rycynowy. Pomaga!! Jednak olej nalezy podgrzac w kubeczku. Wklepuje sie CIEPŁY!! OLEJ, NIE ZIMNY. :) olej zatem także polecam. Mija 3 miesiąc kuracji a zmiany sa baardzo widoczne. A co najwazniejsze TRWAŁE :) W miejscach, gdzie plamy zniknęły, nowe się juz nie tworzą :))))) Plecam zatem. PS. Dobry salon kosmetyczny to podstawa. W kiepskim po zabiegu 4 tygodnie leczyłam twarz z wyprysków po podraznieniu. W prawdzie zapłaciłam wtedy za zabieg 70 zł .. jednak dzis wolę zapłacić 120 lecz miec pewność, że jestem w rękach fachowca a nie partacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam przebarwienia na całym czole, policzkach i pod nosem.Problem tkwi w wątrobie! Trzeba zrobić wszelki badania by zdiagnozować przyczynę. Ja zrobiłam wszelkie badania z krwi. i usg jamy brzusznej.Jeszcze raz powtarzam problem tkwi w wątrobie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do yokke Powiedz mi jak wyleczyłaś te wypryski po kiepskich zabiegach kwasami ? Pytam ponieważ mysle ze wlasnie trafiłam na partacza a nie fachowca.Już bnie wiem jak mam sie tego pozbyć,próbowalam wszystkiego :( Do tego doszły brązowe plamy na policzkach :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodząca ostuda
też stosowałam krem z hydrochinonem, 100% polecam. trzeba tylko cieniutko nakładać, żeby nie było podrażnień. a ten expigment, widziałam na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chcesz jeszcze sprzedac ten krem expigment? w jakies cenei:>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walcząca z otudą
ja również walczę z plamami na czole,też mam ostudę,jak można pisać,że problem tkwi w wątrobie,to jest takie staroświeckie powiedzenie, wątroba nie ma tu nic wspólnego,plamy związane są jedynie z hormonami a nie z wątrobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamana1987
zamówiłam ten krem z allegro... stosuję już 3 kremy na przebarwienia i widzę ze plamy pojaśniały, ale to jeszcze nie to co bym chciała osiągnąć- wiec szukam dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie, ze hydrochinon jest zakazany bo jest toksyczny. Są już inne lepiej działające substancje na przebarwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIMMIII
Ja niestety mam cere naczynkowa i do tego z przebarwieniami i przez bardzo długo szukałam odpowiedniego kremu, który by je usunął. W końcu znalazłam krem firmy DERMIKA z serii LILY SKIN ! powiem wam ze jest po prostu niesamowity ! Używam codziennie ( krem super w uzyciu - fajnie sie rozprowadza, szybko wchłania ) i juz po kilku dniach zauważyłam efekty ! Skora jest rozjaśniona, rozświetlona a po przebarwieniach nie ma śladu! Naprawdę godny polecenia krem, nie należy do najtańszych nie kosztuje kilku zlotych, ale efekt niesamowity !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaak, po kilku dniach, mozesz jakis naiwnym wciskac kit, szczegolnie dermika. Przebarwienia tak szybko nie schodzą, szczegolnie od kremu ktory mozna kupic w drogerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamyprecz
Laser Palomar - miałam w zeszłym roku. Po dwóch zabiegach ciemne plamy na czole zeszły :) Niestety w tym roku, pomimo ochrony filtrami, znów wróciły :( W październiku ponownie zrobię laserowy zabieg... Przynajmniej pomaga. Ale smutno, że tak co roku...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanka przywiozła mi z wakacji krem Expigment 4%. Doskonale działa na przebarwienia. Zostały mi dwie tubki(nie używane). Mogę je odsprzedać. Adres email: slonecznik@onet.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drusilla
Po alergii pod oczami została mi brzydka plamka pod jednym okiem (pod powieką). Myślałam że będę musiała iść na laser (którym już kiedyś miałam na policzku usuwane przebarwienie), ale kupiłam jakiś czas temu w Super Pharm na promocji Flavo C 8%. Zostało mi jeszcze a że trzeba go zużyć do 3 mc od otwarcia to tak smarowałam te oczy. Troche bez przekonania, ale teraz widzę że plama wyraźnie się rozjaśniła. Jeszcze nie znika, ale już jest dobrze. nawet nie musze jej przykrywać korektorem. Laserem już nie będę jej traktowała. Albo mi zniknie sama za pomoca serum albo zostanie lekko widoczna jak jest teraz, ale to i tak o niebo lepiej niż jeszcze 1 mc temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo skuteczne jest serum rozjaśniające Dermiki z serii Lily skin. Ma ekstrakt z białej lilii, ktróra zapobiega nadmiernej pigmentacji, Serum doskonale wyrównuje koloryt skóry, nawilża i cera wygląda faktycznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×