Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZlotaAnia

umowa zlecenie

Polecane posty

Gość wlicza sie 1/2 tego czasu
czyli jak np pracujesz 10 lat na zleceniu to tak jakby 5 lat na etacie, jesli chodzi o lata pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlicza sie 1/2 tego czasu
ale mogę się też mylić :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chyba nigdy nie będe miała
emerytury bo od lat nie moge dostać normalnej pracy tylko na zlecenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzadzudzi
nie, nie wlicza się do stażu. a co śmieszniejsze, składki zus (w większości przypadków) odprowadzać trzeba, a do stażu pracy się nie wlicza. absurd jak dla mnie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5/100
nie wlicza się do lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WLICZA SIĘ - MASZ ODPROWADZANIE SKŁADKI ZUS, WLICZA SIĘ NA 100%!!!!! RÓŻNI SIĘ TYLKO TYM OD UMOWY O PRACĘ, ZE NIE MASZ ŚWIADZCZEŃ PRACOWNICZYCH TAKI JAK URLOP, CZY PŁATNE L4, NO I WIADOMO MACIERZYŃSKIE ITP NIE MA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umowa zlecenie nie jest umową o pracę i nie wlicza się do stażu pracy, czyli np. do emerytury nie dostajesz po takiej umowie świadectwa pracy, dla ZUS-u jesteś jak bezrobotna - umowa zlecenie to luka w życiorysie zawodowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wlicza sie jeśli uczysz się i pracodawca nie odprowadza z tego tytułu składek, są takie zniżki dla pracodawców. Więc jeśli się nie uczysz to się wlicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli sie uczysz, to składki odprowadza uczelnia, więc tak czy inaczej ZUS ma Twoje składki i nie ma to nic do rzeczy, jeśli idzie o staż pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój mąż miał taką umowe przez
pół roku.Jak został bezrobotny i poszedł do pośredniaka to okazało się że nie dostanie zasiłku bo mu odrzucili te umowy-zlecenia i miał za mały staż:P. Umowa zlecenie liczy się tylko do emerytury ( chociaż zanim my pójdziemy na emeryture to przepisy zmienią się jeszcze 100 razy:P ).To najgorsza umowa jaka może być:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój mąż miał taką umowe przez
Do ogólnego stażu pracy nie wlicza się ze względu na to, ze jest to umowa cywilnoprawna regulowana przez kodeks cywilny. Kodeks pracy nie definiuje czegoś takiego jak umowa zlecenie. Jest natomiast możliwe na drodze sądowej ustalenia stosunku pracy w związku z 22 art kodeksu pracy, który brzmi: stan na dzień 20.01.2010 Art. 22. 1. Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem. 11. Zatrudnienie w warunkach określonych w 1 jest zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy, bez względu na nazwę zawartej przez strony umowy. 12. Nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy, określonych w 1. Osobie, która świadczy pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej służy powództwo o ustalenie stosunku prawnego jeśli faktyczne cechy umowy wskazują na istnienie umowy o pracę (Art. 189 Kodeksu Postępowania Cywilnego - Powód może żądać ustalenia przez sąd istnienia lub nieistnienia stosunku prawnego lub prawa, gdy ma w tym interes prawny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój mąż miał taką umowe
Składki odprowadzane na ZUS liczą się normalnie do okresu ubezpieczenia, od którego zależą uprawnienia emerytalne. Czyli nie masz stażu pracy jako takiego, ale do emerytury ci sie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój mąż miał taką umowe
Okresu zatrudnienia na podstawie umowy zlecenia nie wlicza się do stażu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze. Jest to bowiem umowa cywilnoprawna, do której nie mają zastosowania przepisy Kodeksu pracy. Kwestie umów zlecenia reguluje Kodeks cywilny (art. 734751). Oznacza to, że okresu zatrudnienia na umowę zlecenia nie bierze się pod uwagę przy ustalaniu wymiaru przysługującego urlopu, stażu pracy do nagrody jubileuszowej oraz innych świadczeń, jeżeli przepisy płacowe obowiązujące u pracodawcy przewidują wypłacanie składników zależnych od ogólnego stażu pracy. Natomiast zatrudnienie na umowę zlecenia w czasie podlegania ubezpieczeniom społecznym (bez względu na to, czy było to ubezpieczenie obowiązkowe, czy dobrowolne) zalicza się do okresu ubezpieczenia, od którego zależą uprawnienia emerytalne (art. 5 ustawy emerytalnej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój mąż miał taką umowe
I TYLE NA TEN TEMAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli przekracza 1300 zł
i są odprowadzone składki to takie dostałem informacje na kuroniówce miałem w umowie 500 zł a na reke 1000zł gdybym miał na umowie z 1300 to by sie liczyło do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, ja mam na tej umowie 500 zł, a rękę dostaję 1100zł. Składki są odprowadzane od kwoty 500 zł. Ale jak to się liczy do lat pracy? Pół etatu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic sie nie liczy, nie ma zadnego stazu i nie dalej nie bedzie liczyc- bo z ludzi robia niewolnikow ,a wy na to sie godzicie podpisujac takie umowy! Ponadto, jesli nie sa opacane skladki np. z umow o dzielo i czasami ze zlecenia, tracimy na tym wszyscy. Panstwo za jakis czas pokaze tym co mieli nawet umowy o prace i oplacane skladki fige z makiem, zamiast emerytur. Zlodziejskie j_ne zydy dorwaly sie do wladzy. Wszystko zostalo zniszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×