Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość cen cen cen

atopowe zapalenie skóry - jaka maść?

Polecane posty

Gość cen cen cen

Hej. Mam 22 lata i niestety ostatnio zapadłam na fatalną alergie. Swędzą mnie ręce - najbardziej na zgięciach. No i co tu dużo mówić, niefajnie to wygląda. Miałam już kiedyś na to maść, jakąś ze sterydami ale nie pamiętam jak się nazywa. Teraz używałam zwykłych maści, np protopiku, naturstei, żelu atopin, ale to nic nie pomaga. Dlatego chciałabym się dowiedzieć jakie są maści na bazie tych sterydów. Do alergologa się zapiszę po wyplacie... niestety zwykła wizyta w prywatnym gabinecie kosztuje 100 zł.... nie za tanio. Jeżeli ktoś ma o tym pojęcie, bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to najlepszy sposób
Elocom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cen cen cen
a coś na D?? kurcze straszne mam te ręce ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaba-jaaga
Zapomniałam dodać-ELIDEL nie jest maścią sterydową.Jeszcze go nie stosowałam ale ludzie na forach chwalą. Mnie jak dotąd pomaga tylko ścisła dieta-czyli same(niektóre) warzywa,ciemny ryż i woda,małe odstępstwo i wszystko wyłazi z powrotem. Błędne koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek polecił mi
Emolium do mycia do smarowania, jest seria oznaczona literą "P"-działa przeciwświądowo, mi pomaga ładnie zaleczyło i nie swędzi :-) Zależy kto jakie ma zmiany, może Ci pomoże :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emolium kosztuje
ok. 30 zł, ale warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tą przypadłość teoretycznie nie do wyleczenia bardzo pomagają specyfiki z chińskiej tradycyjnej medycyny ;) nawet leczy przypadki i choroby nie do wyleczenia .tylko trzeba się skontaktować z odpowiednim specjalistą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek polecił mi
Ja za 3 kosmetyki emolium zapłaciłam ponad 100 zł, ale działanie bardzo szybkie i swędzenie szybko ustępuje. Tylko tak jak napisałam chodzi o serię "P",bo emolium ma dużo kosmetyków ale na swędzenie i zmiany seria "P" jest najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipikarrana
Najlepszy jest Protopic lub Elidel. To najnowoczesniejsze masci do stosowania w atopowym zapaleniu skóry ale trzeba je smarować w zaostrzeniach dwa razy dziennie , a ze sa one drogie, więc wiadomo, barierą jest cena. No i najwazniejsze to stosowanie emolietów kupowanych w aptece. Wszystkie emolienty sa dobre.Ważne by je stosowac codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdsf
Elidolu nie polecalbym gdyz zawarty w nim polecostam moze powodowac raka skory czytalem o tym w jakims artykule ze zjazdu komisji medycznych w dani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia1404
ja też mam ten problem, skontaktuj się ze mną www.lalus-hobbysam.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia1404
zajrzyj do mnie i porozmawiajmy o AZS www.lalus-hobbysam.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Od paru miesięcy zauważyłam u siebie suche plamy na ciele, wyglądają jak by się lekko łuszczyły, a czasami robią się czerwone. Nie było to, aż tak uciążliwe póki nie zaczęły mnie strasznie swędzieć i powiększać. Po pewnym czasie zrobiły się strupki. Wygląda to nie ładnie, bo zaczęły mi wychodzić za uszami, na rękach, na nogach oraz na twarzy. Przestraszyłam się i poszłam do dermatologa. Pani doktor powiedziała mi, że to atopowe zapalenie skóry i przepisała mi maść Elocom. Stosuje ją codziennie i nie widzę żadnych efektów, bo swędzi nadal. Więc umówiłam się na kolejną wizytę w poniedziałek, ciekawa jestem, co mi pani doktor powie. Zdziwiło mnie, że mogę mieć Atopowe Zapalenie Skóry skoro mam 26 lat. Myślałam, że tylko dzieci na to chorują? Czy ktoś miał tak samo uciążliwe AZS? Doradźcie mi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw dobrze zbadac przyczyny takiego stanu skory. Tylko nie u lekarza, bo on sam nie wie. Mojej kolezance pomogli w lecznicy medycyny naturalnej www.lalbavita.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchacie jestem zadowolona z tych nowych kapsułek, które mi lekarka poleciła co wam wcześniej pisałam - proskin lf, nie dosyć, że przestało swędzieć, a plamy już nie są czerwone tylko lekko zaróżowione. Cieszę się, że pomaga i nie mam problemów z noszeniem ubrań, ponieważ bywało tak, że jak wychodziły mi te plamy to swędziała mnie całą skóra i ciężko było się podrapać w pracy, bo koleżanki z pracy dziwnie by się na mnie patrzyły. A teraz po stosowaniu proskinu lf objawy nie nasilą się i mogę normalnie funkcjonować. Bo wcześniej moja twarz wyglądała jak by ktoś przetarł ją papierem ściernym. A teraz powoli robi się jak pupcia niemowlaka. Cieszę się, ze pani doktor trafiła i że nie są to sterydy tylko naturalny produkt jak kobyle mleko i witamina C. Widzę nawet, że skóra robi się taka nawilżona. Póki, co nie zamienię tego na nic innego, bo mi służy. Za miesiąc jestem umówiona u dermatologa na wizytę kontrolną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko :) nie od niedawna na to zachorowałaś a dopiero teraz się to ujawniło lub nasiliło. Ja na azs leczę się już latami, teraz obecnie objawy są znikome przede wszystkim musisz unikać stresu do tego poczytaj sobie co powoduje u nas te objawy . Są to min. cytrusy, truskawki, czekolada, mydło, wszelkie kosmetyki które mają intensywny zapach kolor (my musimy używać kosmetyków delikatnych, bezzapachowych) nie możemy nosić wełnianych ubrań i kąpać się w gorącej wodzie , unikamy odchodów i sierści zwierzaków i nie siedzimy w zakurzonych pomieszczeniach do tego klimatyzacja też nam szkodzi i zbyt wysoka temp. jak spróbujesz uniknąć większości czynników podrażniających to wtedy wypróbuj jakiś maści . KOCHANI APELUJE DO WAS O UNIKANIE MAŚCI STERYDOWYCH. NA DŁUŻSZĄ METĘ SĄ SZKODLIWE DLA NAS. Ja poprosiłam dermatologa o zapisanie maści w której nie ma sterydów a ma takie samo działanie zapisał mi Elosone. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gadatliwa..
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam balsamu do skóry atopowej, la roche-poasy, często jest w promocji 400 ml za ok 40 zł. pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gadatliwa..
a gdzie można go kupić w aptece??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malagenia
Każdy kto ma styczność z AZS może wypełnić tę ankietę: http://sondaz.latopic.pl/ dzięki niej można się dowiedzieć czegoś więcej o tej chorobie. Po zakończeniu całej, dostaniecie raport na maila z wynikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nartynka
CETAPHIL bardzo dobry krem. sama mam azs i stosuje ten krem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffruu
Triderm , koszt okolo 20 /30 zł ,szybkie dzialanie , totalna ulga . Ja stosuje na stope i dlon .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o maść na azs to polecam EctoSkin p7.Stosowałam ją u mojej córki i efekty były naprawdę dobre. Skóra goiła się szybko, zaczerwienienia ustępowały. Uważam że jest to bardzo dobry środek który pozwala na nowo cieszyć się maluchom z dzieciństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka0987
hej mamy, a stosowalysice może dermaveel? Niektóre te masci kosztuja jakieś kosmiczne pieniadze, a niekoniecznie dzialaja. Na ten dermaveel natknelma się gdzies na forum, generalnie zachwaaja. A ktos tutaj stosowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalona8756
mogę podbic bo sama zastanawiam się nad dermaveel, cena jest ok., ale jak to z nowosciami, boje się troche testwoac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!! WON ze spamem duuuposrilu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×