Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bo na mnie nie dziala

Depilacja powoduje mniejszy porost włosków? Bzdura

Polecane posty

Gość bo na mnie nie dziala

:o Depiluję nogi i bikini depilatorem lub woskiem od kilku lat i co? Zarost wiekszy i wcale nie jaśniejszy czy słabszy. Tak samo z brwiami, odkąd zaczęłam regulowac brwi pincetą mam po tygodniu krzaki :o Juz lepiej golic maszynką, efekt taki sam a mniej boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam depiluje depilatorem nogi bo golić to bym musiała dwa razy dziennie a tak raz w tygodniu i jako taki spokój. Brwi depiluje codziennie ale mam bardzo gęste i jak byłam młoda to mi się zrastały w jedna krechę teraz miedzy brwiami rosną już tylko delikatne włoski prawie nie widoczne i ich nie ruszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze wiedziec ze nie tylko ja musialabym golic nogi 2 razy dziennie ;-) łydki depiuję stosuje telocapil ale efektów ie widac. Tez nie zauwazylam osłabnięcia owłosienia po depilacji a robie to od lat. Pozdrwaiam wszystkie ktore maja problem z kłakami;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja depiluję nogi (od stóp do kolan) od jakis 12 lat, wcześniej goliłam. I u mnie faktycznie rosna duuuzo wolniej teraz i są bardziej wiotkie. Po goleniu już na drugi dzień miałam małe sztywne pypcie, a teraz mogę depilować nogi raz na miesiac, a jak sie włoski pojawiaja to są bardzo wiotkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kolei u mnie
włoski rosną dosyć szybko po depilatorze. Używałam przez kilka lat pare lat temu i miałam straszne problemy z wrastaniem, a i tak raz-dwa razy w tygodniu musialam depilować. W końcu odstawiłam depilator i wróciłam do golenia na kilka lat. Było ok, ale po pewnym czasie skończyło się na tym, że goliłam sie wieczorem, a rano już kułam. Do tego podraznienia nieziemskie. Znów wróciłam do depilatora, kupiłam sobie krem z avene i z clareny na podraznienia i wole to niż golenie w obecnej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depilacja i po depilacji
To czy i jakie włosy odrosną po depilacji zależy od metody depilacji to po pierwsze, a po drugie od tego, jak zachowuje się nasz organizm. Trudno spodziewać się, żeby wszyscy reagowali tak samo, a odrost włosów jest zdecydowanie uzależniony od kondycji mieszków włosowych czyli od naszych tzw. cech osobniczych. Większość osób eksperymentujących z różnymi depilacjami potwierdzi jednak (jestem prawie pewna), że depilacja woskiem osłabia mieszki i powoduje, że włoski odrastają słabsze. Czytałam zresztą, że w krajach muzułmańskich, gdzie depilacja jest wymogiem higienicznym i kulturowym i to od najmłodszych lat, gdzie kobiety depilują się głównie przy pomocy pasty cukrowej (metoda depilacji taka sama jak depilacja woskiem - polega na wyrywaniu włosków z korzeniami) u większości pań włosy odrastają słabsze, a w niektórych przypadkach zdarzają się i takie sytuacje, że z czasem nadwyrężone i przemęczone depilacjami mieszki poddają się i całkowicie zaprzestają produkcji włosów. Z drugiej strony nawet po depilacji laserowej włosy mogą odrosnąć, bo przecież nasze organizmy mają zdolności regeneracyjne i dotyczy to wszystkich tkanek - tak samo jak regeneruje się skóra tak samo mogą zregenerować się mieszki włosowe i co? I włosy oczywiście odrosną. Dla własnej wygody wolę depilację bardziej bolesną, za to skutkującą wolniejszym odrostem włosów, czyli na przykład wosk. Po kremach do depilacji (dobrych) włoski też nieco wolniej odrastają niż po goleniu, a w ogóle dla ułatwienia sobie sprawy warto wykorzystać specjalne kosmetyki podepilacyjne, które też mogą opóźnić porost włosów (są w sprzedaży w drogeriach i w sklepach internetowych - znalezienie ich nie jest problemem). Do depilacji używam zazwyczaj kremu Veet, a po depilacji 2Seduce, spr. http://www.depilacjaintymna.pl - kremu łagodzącego podrażnienia, chociaż podrażnienia w zasadzie mi się nie zdarzają, ale też doskonale kondycjonującego skórę. Kiedyś nie zwracałam na takie rzeczy uwagi, z wiekiem zwracam coraz bardziej i staram się wybierać jak najlepsze kosmetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klassi
Ja po wosku mam rzadsze włosy i z pewnością nie są tak mocne jak po maszynce. Jednak irytuje mnie fakt "zapuszczania" się przez kilka tygodni. Myślę nad laserem. Chciałabym tez właśnei okolice bikini i zastanawiam się czy są jakieś przeciwwskazania co do tej sfery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna

Jak chodzi o polecenie dobrego miejsca na depilację laserową to moge polecic J&J Art Derma Clinic Rzeszów   . Sama u nich robiłam 3 mś temu i bardzo dobrze mi zrobili. Włsoki po zabiegu nie odrastaja , a skóra nie jest podrażniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzankowa

Dziewczyny teraz jest idealny czas na depilację, chodziłam  w zeszłym roku w Warszawie do fajnego salonu www.depicare.pl  zrobiłam sobie serię zabiegów laserem vectus na  pachy i bikini  a teraz już tylko na zabieg przypominający. Włosków odrosło dosłownie kilka. Umawiam sie teraz do nich na całe nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Depilator dużo lepszy od golenia maszynką.Tylko,że rzadko która kobieta wytrzymuje ten ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota

Mnie siostra namówiła na depilację laserową , sama robiła i bardzo jeste zadolona z efektów. Ja też sobie zrobiłam i najlepsze jest to , ze już nie musze używac maszynek do golenia. Włosy po tym zabiegu nie odrastają. Zabieg wykonywałam w  Salon Kosmetyki Laserowej Rzeszów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście depilacja to spore wyzwanie dla kobiet które w zdecydowanej większości chcą być gładkie od stóp po czoło.Maja szybsza produkcję włosa i trudniej się ich pozbyć lub szybciej odrastają. Ja jako mężczyzna nie gole nóg i rąk.Jestem ciemnym blondynem więc na opalonej skórze takich włosów właściwie nie widać ale pod pachami i w okolicach intymnych są ciemniejsze i się ich pozbywam co pomaga czuć mi się swobodniej i równo się opalić.

Niektórzy mężczyźni mają obfite owłosienie i wydają sporo kasy na depilację bikini.Ja robię sobie sam-massynka jednorazówka i jest ok, ten sam efekt a kasa zaoszczędzona 🤫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak co 4/5 dni golę pachy i okolice intymne😊Widocznie u kobiet szybciej te włoski odrastają,albo jako mężczyzna nie muszę mieć aż tak gładkiej skóry,bo w końcu to kobiety są płcią piękną😉

Edytowano przez Saunowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×