Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KIOKIOKIO

POCZTA POLSKA ZAGINIECIA

Polecane posty

Gość KIOKIOKIO

Wysylalam list ekonomiczny jedank on nie odzedl do adresata czy reklmacja cos da? Macie doswiadczenie? LIST PIORYTETOWY ZWYKLY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIOKIOKIO
pomoze ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIOKIOKIO
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjalista od poczty
Nie, poczta nie ponosi odpowiedzialności za przesyłki zwykłe. O odszkodowanie można się ubiegać tylko w przypadku przesyłek rejestrowanych(poleconych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIOKIOKIO
a reklamacje dają coś? skargi czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjalista od poczty
Nic to nie da. Nie masz nawet żadnego dowodu, że taką przesyłkę nadałaś. Chcesz, żeby coś na pewno doszło - wysyłasz poleconym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIOKIOKIO
A jezeli osoba kupujaca z allegro wybrala taka forme wysylki co moge zrobic? Co tak wlasciwie daja skargi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjalista od poczty
Już mówiłem, skargi nic nie dadzą. A z allegro to inna kwestia. Jesteś sprzedającą i wysłałaś przedmiot zwykłym listem? Musisz zwrócić kupującemu wszystkie koszta niestety, o ile nie masz oświadczenia, że rezygnuje z przesyłki poleconej i bierze odpowiedzialność na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIOKIOKIO
Tzn wybrała z 4 mozliwych form wysylki list ekonomiczny list piorytetowy list eko polecony i list polecony piorytet LIST EKONOMICZNY najtanszy wiec nie wiem co teraz isc skladac skarge, ale mowisz to nic nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjalista od poczty
Skarga mija się z celem, jak już mówiłem, nie jesteś nawet w stanie udowodnić, że taką przesyłkę wysłałaś. Kupującemu niestety również. Dlatego: 1) zwróć pieniądze kupującemu 2) nie udostępniaj wysyłki zwykłym listem, bo to igranie z losem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIOKIOKIO
Hmm... ale allegro umozliwia taka forme wysylki i jezeli kupujacy sie na nia godzi na wlasne ryzyko i tym samym mysle o celowosci wybrania formy listu zwyklego aby dostac i towar i odzyskac pieniadze co o tym myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIOKIOKIO
A no i własnie mi o to chodzi ze moze ja miec i chciec zwrotu kasy jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żadnej skargi nie ma co składać, bo poczta nie odpowiada za przesyłki zwykłe. Generalnie z tego co się orientuję, to regulamin Allegro mówi, że towary należy wysyłać zawsze za potwierdzeniem odbioru. Więc nie powinnaś w ogóle dawać do wyboru opcji zwykłej przesyłki. Także jak dla mnie to wina leży po Twojej stronie i powinnaś oddać kasę. Z drugiej strony nigdy nie będziesz miała pewności, że ta druga osoba faktycznie przesyłki nie otrzymała... Nie ma potwierdzenia - nie ma dowodu. No chyba że wyraźnie umówiłaś się, że jeśli list zwykły, to na odpowiedzialność kupującego - wtedy jak chciał przyoszczędzić, to niech ma. Ale ogólnie wina jest Twoja i powinnaś oddać kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIOKIOKIO
cos o 100 zl wiec dlaczego allegro umozliwia forme listu zwyklego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz maila, w którym osoba zaznacza, że wie, że bierze odpowiedzialność na siebie w związku z ową przesyłką to nie musisz w sumie zwracać pieniędzy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIOKIOKIO
zaznaczyłam duzymi literami ze wybrala list ekonomiczny i prosilam o potwierdzenie wiec nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro nie spytałaś jej, czy bierze odpowiedzialność na siebie w związku z tym, że list może nie dotrzeć to niestety musisz zwrócić pieniądze, bo wtedy to dla Ciebie może się źle skończyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy ja zakładałam konto (dawno temu), to dopuszczone były tylko listy polecone bądź paczki. Być może to się zmieniło. Więc skoro jesteś taka pewna, że dopuszczone są przesyłki zwykłe (nie pisz ekonomiczne - jeśli mamy być konkretni, to polecony też może być ekonomiczny, a potwierdzenie będzie miał), to dlaczego dokładnie nie przeczytasz regulaminu?? Skoro jest zapis o zwykłym liście, to powinno być też coś o zaginięciu takiej przesyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desiree jest teraz możliwy list zwykły, ale na każdej aukcji gdzie widziałam taką opcję sprzedający zaznaczał, że kupujący bierze na siebie odpowiedzialność w związku z tym, że taki list może nie dotrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIOKIOKIO
LIST EKONOMICZNY LIST PIORYTETOWY LIST POLEOCNY PIORYTETOWY LIST POLECONY EKONOMICZNY Takie byly opcje wydaje mi sie ze sprzedawca nie odpowiada za zaginiecia paczek czy zwyklych czy poleconych po ta sa reklamacje czy nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyno ale jak chcesz złożyć reklamację skoro nie masz potwierdzenia? Skoro nie doszłaś do porozumienia, że w wypadku ewentualnego zaginięcia paczki kupujący nie będzie składał roszczeń to musisz zwrócić pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale reklamacje gdzie?? Poczta reklamacji na list zwykły nie uzna nigdy, nawet nie przyjmie. Bo niby na jakiej podstawie?? Jak idziesz do sklepu buty reklamować to też musisz mieć paragon. Lepiej sobie oszczędź wycieczkę na pocztę, żeby z siebie idiotki nie zrobić... Tak więc jeśli chodzi o rozwiązanie problemu na poczcie, to nie masz żadnych szans. Natomiast jeśli chodzi o rozwiązywanie tym podobnych sporów na Allegro, to ja już się dokładnie nie orientuję w tej chwili. Mam nadzieję, że od tej pory nie będziesz dawać opcji listów zwykłych. W końcu koszty przesyłki i tak pokrywa kupujący - jak się decyduje na zakup, to musi się liczyć z tym, że te kilka złotych więcej będzie musiał dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIOKIOKIO
chodzi mi o odpowiedzialnosc za list rzecz jasna ze kupujacy bierze na wlasne ryzyko list zwykly ja za niego nie odp a jezeli list poleocony to moge zlozyc reklamacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A masz papier, ktory udowodni ze wyslalas list polecony? Nie masz. Skoro nie uzgodnilas z kupujacym kto bierze odpowiedzialność, to przykro mi, ale bierzesz ją Ty. I takie są fakty, ktorych nie zmienisz, nawet jeżeli bedziesz sie wykłócać z Bóg wie kim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Absolutnie popieram CarrieBradshaw. Jeśli nie było wyraźnie zaznaczone, że zwykły list na odpowiedzialność kupującego, ani nie ma takiego zapisu w regulaminie, to sorry, ale Twoja strata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kiedy był wysłany? Zwykły idzie nawet do miesiąca- wiem z doświadczenia I zgadzam się nie powinno się udostępniać takiej opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja korzystam z poczty polskiej tak rzadko jak się tylko da. Niestety poczta ma bardzo duże opóźnienia i już kilkakrotne moja paczka zaginęła a pani w okienku nie specjalnie była zainteresowana problemem. Dlatego uważam, że lepiej jest korzystać z usług kuriera. Ja osobiście jestem zadowolona z ainkurier.pl ponieważ są szybcy i solidni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×