Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mimi2608

zaparcia u dziecka!!!pomocy!!!

Polecane posty

moja córeczka ma straszne zaparcia, jak wkładam czopka na noc to wypada i tak, w dzień jak podaje strasznie płacze, to na prawde wileki problem!!! kupiłam dzis Lactulosum, podawałyście może swoim dzieciom? moja córeczka ma 2latka i 7 miesięcy iw ulotce jest napisane zeby tylko 5ml podawać do 3 roku podawac a po 3 roku zycia 15 ml w sumie (bo 3 razy dziennie) i nie wiem czy moge podac jej tyle co dla 3 letnich dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czy te śliwki jej pomogą od razu? spróbuję tych sliwek może jakoś sie uda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M-ika
Zetrzyj jej jabłuszko,dawaj herbatkę koperkową,a tak wogóle to zastanów się od czego ma zaparcia i wykreśl to z jej diety...może czekoladę jadła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam synka 9 miesięcznego i także zmagaliśmy się z zaparciami. Najlepsza śliwka gerbera. Może nie zadziała od razu ale na drugi dzień będzie problem z głowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłam do swojej ciotki mgr farmacji przed chwilką i poleciła FRUCTOLAX KIDS OWOCE & BŁONNIK SYROP DLA DZIECI O SMAKU JABŁKOWYM 150 ML, cena chyba ok 36 zł, własnie męża wysłam zeby po pracy kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie chce juz płakać bo ona jak tylko o czopku wspomne to płacze a w nocy jak włoże to od razu wypada bo nie moge go glębiej wepchac przez to zapracie, matko tak mi szkoda tego dzieciaka, może te śliwki ale chyba ona nie bardzo bedzie chciała bo znam jej podejście do niektórych potraw ale moze jakoś sie da uprosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I moje roczne dziecko ma zaparcia. Straszne. Lactulosum też podaję - łyżeczkę na czczo i druga wieczorem. Średnio pomaga. Ale podaję mu duuuuuuuużo picia -soczki, herbatki, nawet samą wodę. Do obiadu kefir podaję. Kupki są luźniejsze i juz tak mocno nie płacze przy wypróżnianiu,ale to wciąż nie jest tak jak być powinno. Pozdrawiam serdecznie! I życzę pozbycia się kłopotu kupczanego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 kasia ja podaję Lactulosum w trakcie posiłku tak mam na ulotce, wcześniej podawałam różnie ale dopiero jak mały dostaje syropek zaraz przed lub zaraz po posiłku(rano i wieczorem) to widzę poprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A myślał ktoś o bardziej naturalnych sposobach jak np. masaż shantala, podobno bardzo skuteczny w niwelowaniu kolek, wzdęć i zaparć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinokio639
Multilac jest świetny na zaparcia! Moja córka notorycznie płakała przy wypróżnianiu, a jak jej kupiłam Multilac to po około 4 -5 dniach nagła zmiana. Sama szła na toaletę i nawet się cieszyła że robi kupkę. Zero płaczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figa222
Mój Łukaszek też miał olbrzymie problemy z wypróżnianiem i szczerze powiem, że lekarz mi polecił Multilac Baby. Bardzo szybko minął problem, a nawet jak pojedyncze przypadki były to jeden dzień i na długi czas spokój. Teraz już na stałe pozbyliśmy się problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_Adasia87
A jakie jeszcze sprawdzone synbiotyki oprócz Multilacu Baby znacie? U mnie w aptece go nie było i zastanawiam się co wziąć zamiast niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka tez miala zaparcia i podaje jej kompot z suszonych sliwek,3 sliwki i szklanaka wody.Teraz klopotow z kupka nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka tez miala zaparcia i podaje jej kompot z suszonych sliwek,3 sliwki i szklanaka wody.Teraz klopotow z kupka nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez strasznie plakala, a nawt krzyczala przy robieniu na wet pare razy sie zdarzylo ze lekko krwawila po zrobieniu,wiec polecam kompot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śliwki suszone, dużo wody i żadnych soczków typu kubuś. dzieci mogą mieć zaparcia od cukru, aolbo produktów mlecznych typu danio, od gotowanej marchewki, kaszek ryżowych. Spróbuj dać kompot posłodzony miodem, albo wode z miodem na czczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój też ma, a właściwie miał problemy z wypróżnianiem. Od 2 tygodnni podaję dicoflor30 do porannego i wieczornego mleka i jak na razie problem zniknął:) nie mam tylko pojęcia jak długo mogę to podawać ( ma 1,5 roku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka 3 latka
moj synek od czasu do czasu miewa zaparcia i mysle, ze conajmniej juz od poltora roku podaje mu zwykle suszone sliwki w takiej sytuacji, jak byl maly dodawalam do jego jogurtu, teraz sam cala chetnie zje, bo po prostu je lubi. syropow nigdy nie musialam uzywac, bo sliwki i woda pomagaly. moj syn nie je czekolady i pije tylko wode, a jak czasem robi kupe i nie chce wyjsc to sam mowi - za malo wody pilem. soczki, slodycze, weglowodany - to wszystko powoduje zatwardzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka 3 latka
moj synek od czasu do czasu miewa zaparcia i mysle, ze conajmniej juz od poltora roku podaje mu zwykle suszone sliwki w takiej sytuacji, jak byl maly dodawalam do jego jogurtu, teraz sam cala chetnie zje, bo po prostu je lubi. syropow nigdy nie musialam uzywac, bo sliwki i woda pomagaly. moj syn nie je czekolady i pije tylko wode, a jak czasem robi kupe i nie chce wyjsc to sam mowi - za malo wody pilem. soczki, slodycze, weglowodany - to wszystko powoduje zatwardzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
dziewczyny to normalne że dzieci w tym wieku mogą mieć zatwardzenia, dzieciaczki uczą się wypróżniać jak dorośli ok 4 roku życia. Tylko trzeba uważać co dzieci jedzą, eliminować tgo co im szkodzi i powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta samka
U mojego syna ( 3 lata ) to samo od kilku tygodni. Generalnie odkąd skończył 2 lata je w miarę normalnie różne rzeczy i jego dieta nie zmieniła, ale wcześniej nie miał żadnych zaparć, normalna kupa była codziennie bez problemów, a teraz też spinanie się i ból brzucha przy wypróżnianiu się i raz na 3 dni średnio wyjdzie z syna "twardy klocek". Podaję czopki od jakiegoś czasu, trochę pomagają. Ale spróbuję z tymi śliwkami,może to coś da,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wolno lekceważyc zaparć gdy sa one dlugotrwałe! Byc może to wydłużona esica lub choroba jelit, najpierw trzeba poznac faktyczną przyczyne a póżniej leczyć zaparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
ta samka-----------a wiesz że czopki to największy bład??? jesli podajesz dziecku czesto czopki potem ono samo nie zrobi kupki, jego jelita się rozleniwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina2801
Na zaparcia i biegunki podaję dziecku synbiotyk Multilac babe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam mam do sprzedania jedyny lek ktory pomogl mojemu dziecku na zaparcia,leczylam dziecko 2 lata lek sprowadzany z Niemiec 30 saszetek mi zostalo MUCOVICOL JUNIOR moj e mail madziunia-98@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaparciami swojej córci zmagałam się ponad 4 lata, lekarze twierdzili że są nawykowe, ja a zwłaszcza moje dziecko które było coraz starsze miało dość kolejnych i niezbyt przyjemnych dla niej badań, znałam swoje dziecko i wiedziałam że to nie są zaparcia nawykowe. Metodą prób wykluczyłam lub ograniczyłam słodycze (chipsy i wszelkie fast foody nie jadła), polecane i reklamowane płatki (całkowicie usunęłam), soki, batoniki typu kinder pingui itp., nawet mleko, które spożywała sporadycznie. Mój lekarz zalecił abym podawała probiotyk Sanprobi , wcześniej podawałam ale nie systematycznie, po ostatnim badaniu, zaczęłam ponownie podawać i tak codziennie przed snem przez okres 5 miesięcy i wszystko zaczęło ustępować. Moje dziecko załatwia się teraz codziennie i już od roku nie mamy żadnych problemów. Ten koszmar nareszcie się skończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
walczyliśmy z zaparciami 3 lata. Zostało mi kilka opakowań leku, który bardzo nam pomógł- niemieckiego MOVICOL SCHOKO JUNIOR. po 30 jednorazowych dawek w 1 opakowaniu. zakupiony w Niemczech, długi termin ważności. wiem, jak trudno go zdobyć. Gdyby ktoś był zainteresowany: mój mail: aniusia-19@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×