Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

*Agula85*

Co potrafią już wasze roczne dzieci?

Polecane posty

Czy wasze roczne dzieci potrafią powtarzać już jakieś słówka? jakie jeszcze mają umiejętności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówić pełnymi zdaniami liczyć do 10 rozpozanwac 15 kolorów nie wychodzić za linie kolorowanki operowac sztućcami sikac do nocnika :D no!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ma 11 miesięcy i tylko potrafi dada i baba. Niestety "mama" dla niego nie istnieje. Z innych rzeczy to oczywiście kosi-kosi, pokazuje ile ma problemów na głowie, chowa się pod kocem i czeka aż go znajdę, szuka żółwi (ja pytam gdzie są żółwie a ten pełza po podłodze i szuka), "tańczy" jak gra muzyka no i od kilku dni uczę go korzystania z nocnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zastanawiam czy to normalne że powtarza już tak wiele wyrazów czy to znaczy że szybko nauczy się mówić? a potrafi już tyle: mama tata dada lub dadek (dziadek) baba (babcia) brum brum (auto) bam pa pa lala gol daj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdshf.kh.kdkS
ty wyzej to chyba jestes najbardziej POJEEEBANA MATKA!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj ma 11 i mowi : nie, daj, dada( dziadek) ,tata, auto ( ato), pokazuje gdzie są drzewa, auto, lampa, zegar, wie gdzie mam pępek :) oko, nos. I cały czas dyskutuje po swojemu. To chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdshf.kh.kdkS
chooj z toba ty pizzzddo wyzej:D spierdalaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mamusia
mój za 1,5 tygodnia skończy rok: mama baba - babcia daj - jak cos chce nie :) taa - tak dada - spacerek tata - ale mówi to szeptem i bardzo rzadko :P biii - auto albo odkurzacz :) bbbbrrrbrbbr - auto mniam - smakuje am - głodny jest ooooo - coś nowego i ciekawego chodzi trzymajac się ściany albo mebli albo czegokolwiek, chwile stoi bez trzymania pokazuje, że jest taaaki duży robi kosi kosi łapki, indianina (czyli przykłada otwartą dłoń do buzi wymawiając "a", wychodzi takie łałała jak w okrzykach indiańskich :) ), robi papa ale tylko jak chce, daje buzi na żądanie i sam od siebie też, kiedy się powie "budz" to dotyka czołem mojego czoła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj ma juz prawie roczek :) i potrafi -przyniesc to o co go poprosze np jakas zabawke -mowi mama, tata, baba. gdy mowie ze tata przyjechal to od razu biegnie do drzwi albo chce zeby go wziac na rece i patrzy sie do okna :) -wie ktory z domownikow jak ma na imie - oczywiscie nie mowi tylko reaguje na poszczegolne imiona. -pokazuje na gazecie gdzie ma pani oczko , nosek i usta -kreci glowa na nie kiedy nie chce czegos zjesc -oczywiscie chodzi juz od czasu jak skonczyl 10.5 mies -sam sie chwali jak cos zrobi i pokazuje jaki duzy urosnie ;) -robi "strzalke" wszystkim ktorzy przechodza kolo naszego domu lub kiedy jestesmy na spacerze :) umie jeszcze duzo innych rzeczy ;) ale nie chce mi sie juz pisac. Kochany jest ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba wszystkie dzieci
potrafia to samo D moje ma 11 m-cy i potrafi to samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tash87
a moja corcia ma 11,5 miesiaca, sama stoi i zrobi kilka kroczkow ale tylko na naszym lozku w sypialni, na podlodze zrobi dwa kroki od mebla do mnie, lub meza, sama stoi kilkadziesiat sekund jak sie zagapi na cos i nawet nie zauwazy, ze stoi, ale pojsc sama nie chce, przy meblach smiga od dobrych 2 miesiecy, raczkuje od kiedy skonczyla 7 miesiecy, 2 tygodnie pozniej zaczela wstawac przy meblach, mowi mama, tata, am, baba,nie dzidzia, kicia, na chrupe mowi pa, pokazuje papa, jaka jest duza, jakie dobre, gdzie jest lampa, ale to wszystko. rozwija sie prawidlowo, ale ja nie jestem chora matka, nigdy nie porownywalam jej z innymi dziecmi, strasznie sie denerwuje, kiedy robi to moja mama- a ani corka juz chodzi, a jest mlodsza o 3 miesiace....matko:| niech sobie chodzi, moja ma jeszcze czas i zrobi to w odpowiednim dla siebie momencie, ja jej nie zmuszam do niczego, oczywiscie wolalabym, zeby pokazywala, gdzie jest piesek, kotek, nosek, oczko itd, ale jej to nie interesuje, dobrze mnie rozumie, ale nie chce pokazywac i tyle:) kazde dziecko jest inne;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek za 1,5 tygodnia kończy roczek i poza dadadadaddadada i aj du (na wszystko) to mówi wyłącznie swoim kodem językowym, - wie kto to tata (podobnie jak Synek Jagody biegnie na spotkanie) - zna kotki (mamy dwa), jak pytasz gdzie kotek to od razu do nich biegnie - wie gdzie jest lampa (nie wiem czemu lampy go interesują) - zna po nazwach (takich przez nas wymyślonych na potrzeby domowe, np żyrafka, albo dzungla) swoje zabawki, i jak mówię "daj jeść żyrafce" to wrzuca do niej piłkę - umie pokazać gdzie drewniany kotek ma oczko (ale nie potrafi tego przełożyć na inne zabawki, typu misie) - jak mu się nabije jedzenie na widelczyk to trafia nim do buzi (to umie od 3 dni :) ) - niestety nie pije z niczego innego niż butla i nie umiemy go nauczyć, próbowaliśmy niekapka, kubka 360, bidonów i nic :( a jedyne czym się mogę pochwalić, bo trochę go to wyróżnia jest to że sam pływa (od miesiąca około) i sam chodzi (tez równy miesiąc - zaczął tydzień przed 11 miesiącem) ale to dlatego że jak miał 3 miesiące zaczęliśmy z nim chodzić na basen i ruchowo bardzo poszedł do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość superstar,
10miesięczne ukladało piramidkę z kręgów nabijanych na plastikowy patyk,robiąc to samodzielnie,wspina sie na kanapę,wchodzi na nią i z niej schodzi,je sama. Raczkuje od 7miesiąca do 13 potem wstaje i próbuje chodzić jako że jest wyższa o dwie głowy od rówieśników i wyćwiczona we wspinaczce,potrafi samodzielnie bez pomocy zaliczyć już większośc zjeżdżalni na placach zabaw,choć chodzenie wymaga jeszcze dopracowania, Mając 19 miesięcy mówi już niemal wszystko ale można zrozumieć 20% tego co mówi-gada na okrągło-opowiada i śpiewa(zaczęła w13miesiącu chyba lalala)Je samodzielnie juz od bardzo dawna i świetnie sobie radzi już w tej chwili. Nie robi na nocnik,bo chyba mama jej jeszcze nie zmotywowała ale mikołaja już zna i poznaje bo choć jescze do niego troche czasu to już jej prezenty przynosi,może wykorzystam ten fakt i wplotę w naukę nocnikowania jakoś. Nie ma już zjeżdżalni na które by się nie wdrapała,już nawet te najwyższe stały sie proste do pokonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia_Zdzisia
Witam Was serdecznie :) Seks po ciąży? Lepiej, gorzej, czy bez zmian? To pytanie kierujemy do kobiet w okresie od 6 miesięcy do 1,5 roku po porodzie. Jesteśmy studentkami kierunku lekarskiego i prosimy o uzupełnienie poniższej anonimowej ankiety, która pozwoli nam zwiększyć wiedzę na ten temat i lepiej opiekować się przyszłymi pacjentkami. LINK: https://docs.google.com/forms/d/1N_ttSaGXIhIULIc0rsEZxhgu90e9qgyZu1C5K8B8_rU/viewform?formkey=dGhXS0hOOFZSUkNsUzYwVFRPa3BXNnc6MQ Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska1205
Moja ma prawie rok i mówi: mama (świadomie), tata, baba, lala. Zapytana jak robi kotek odpowiada- mmmmiiiii, krówka- mmmyyyyyy, owca - beee, zegar - titi, samochód - buuuuuu. Innych zwierzątek nie powtórzy. Pokarze paluszkiem: mamę, tatę, babcię, dziadka, zdjęcie mamy i taty, swoje zdjęcie, kwiatek, ścianę, światełko, okno, szafę, telewizor, pilot, laptop, krzesło, stolik, mikrofalówkę, domofon, klocki, lalę, misia, pudełko, aparat, wannę, pralkę, kanapę, kolorowe kuleczki, pieluchy, poduszkę, książeczki (w nich pokaże tik tak -zegar, kotka, lale czasem inne, ale jej się myli). Pokarze gdzie mam nos, oczy, usta, ząbki, włosy, język. U siebie jeszcze nie pokazuje. Zrzuca/rzuca zabawki i robi przy tym buuu czyli bach. Umie włączyć i wyłączyć telewizor.... Zawiesić i zdjąć koszyczek który jest pod krzesełkiem do karmienia... oraz do połowy odsunąć suwak przy łóżeczku turystycznym. Czasem uda jej się włożyć klocek do sortera-1 na 100 prób :) Odsuwa szuflady, drzwi przesuwne. Wejdzie i zejdzie z łóżka, kanapy. Sama weźmie sobie swój kubek i napije się wody. Raczkuje. Tańczy. Nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska1205
zapomniałam dodać że robi jeszcze papa np jak kończy się bajka albo jej ulubiona piosenka. Bije brawo np jak uda jej się zawiesić koszyczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pokarze ?? a co to znaczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska1205
dobra dobra już nie fikaj :) POKAŻE ! już lepiej ? napisało się tak jakoś w pośpiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

A mój śpiewa. Pierwsze początki, gdy kończył 9 miesięcy i wydawało mi się, ze mam fiola, bo wyraźnie spiewal Ta Dorotka. Potem już wszyscy to słyszeli. Oczywiście nie cała piosenkę, ale pierwszy wers Ta Dolo-ka. Teraz ma 13 miesięcy i nuci melodie dalej, śpiewa Tola Tola (sto lat) i Aaa i buja wózek. Pyta też od 2 miesięcy "Co to jest". Jego brat też się pytał od ok roczku "Co to?", ale czasownik doszedł później. Neurolog była tym bardzo zdziwiona. Mama powiedział pierwszy raz przed ukończeniem roku, bo wcześniej miał tatę, babe, dzidzia i kotka, a mamy nie. Ale synek jeszcze nie chodzi, choć ostatnio ma dużą zabawę, gdy próbuję lapac równowagę i klapie na pupcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mój synek śpiewa po włosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×