Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszła polozna** **

pytania do połoznej

Polecane posty

Gość przyszła polozna** **

czesc. jestem studentka połoznictwa na akademii medycznej i... chciałabym zaoferowac swoja pomoc w rozwianiu waszych watpliwosci dotyczacych porodu, ciazy, dzizecka itd. Coprawda nie possiadam calej wiedzy, troche nauki jeszcze przedemna ale w miare mozliwsci, postaram sie odpowiedziec i rozwiac wasze watpliwosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce zapytac o cewnik
chciałam zapytac, czy cewnikowanie podczas porodu jest konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła polozne ** **
Tak, ale jesli nie ma wskazan, cewnikuje sie tylko na sekunde. Gdy dziecko przechodzi przez kanał jest nacisk na pecherz i kobieta oddaje mocz bez panowania nad tym. Wiec zeby uniknac zabrudzenia łózka(co sie i tak zdarza czesto) cewnikuje sie pacjentke przed porodem i zaraz po. poprostu wypruznia sie pecherz i cewnik zaraz po wyciaga. Zabieg jest bezbolesny, mozna poczuc tylko lekkie szczypanie przy pierwszym ruchu wkładania, jednak cewka jest bardzo wrazliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mozliwe jest?????
mozliwe jest ze w czasie porodu,zrobi sie kupę?pytam serio!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asusika
a ja bym sie przede wszystkim zapytala czemu poród tak boli hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła polozne ** **
tak. Ogolnie polecam lewatywe... i w szpitalach sie pacjentki do niej czesto namawia, wrecz nalega, sugeruje. Jednak kobieta ma prawo odmówic co uwazam- jest kompletna porazka i najwiekszym bledem na jaki sie kobieta decyduje. Dziecko przechodzac przez kanał, naciska zarówno na pecherz jak i na jelita wiec sa przypadki ze gdy lewatywa jest za słaba lub poród trwa dosyc długo to te masy kałowe jednak sie nagromadza i jest mozliwe wypróznienie ,,na fotelu porodowym" gdzie byłam swiadkiem kilka razy. W kazdym raziem, to sa ,,drobne porcje"po lewatywie wiec... szczerze to niewyobrazam sobie jak to jest bez. W kazdym razie apel przyokazji- kobiety, godzcie sie. trwa 2 min, polega na ,,wlaniu" do odbytu przezz rurke woody z mydłem, potem mozna sie wypróznic. trwa 2 min anaprawde działa cuda ze wzgledów estetycznych, higienicznych i... pachnacych;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra dara...
a ja nie miałąm cewnikowania przy porodzie więc nie zgodzę cię że zawsze musi być...i proszę odpisywać prawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła polozne ** **
czemu boli.. no jednak dziecko musi sie jakos ,,przecisnac" przez kanal, szyjka sie rozwiera, tkaniu rozszerzaja i... boli;) niestety.. W kazdym razie chciałam Was pocieszyc ze nacinanie krocza nie boli- wykonuje sie go w czasie skurczu gdy widac juz głowke dziecka wiec.. ono tak mocno napiera na ujscie ze sie go nie czuje. A jesli chodzi o poród bez nacicnania- zazwyczaj sie nacina chyba ze dziecko jest małe np, to nie. W kazdym razie lepiej naciac niz czekac, az samo peknie-moze dosc do pekniecia miesni... ,,na kilka stron" a potem w konsekwencji moga gorzic problemy w stosunku płciowym.. takze nie bac sie nacicnania, głeboko oddychac, w kocowej facie mocno przec , raz dwa trzy i po bólu;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła polozne ** **
kobieta nawet nie wie ze jest cewnikowana... tak jak pisałam- to nie boli. Po 2, gdy kobieta ma skurcze, skupia sie na sobie a nie na tym, co robia ,,od dołu", po 3, po porodzie , gdy kobieta ma juz dziecko na brzuchu nie ma pojecia co sie dzieje od dołu wiec prosze sie nie... sprzeczac. Moze to tez zalezy od szpitala- w niektórych pozwalaja, by kobieta sikała na łóżko (nie czuje tego nawet) a w innych wola spuscic moz z pecherza i miec ,,czysto":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asusika
mnie jednak trochę bolało nacięcie i niestety nikt nie zaproponował mi lewatywy i szło jak z kranu zemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak ty yyyyyyyyyy
w takim razie ja mam pytranie ilekosztuje robienie zastrzyku dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asusika
ja czulam naciecie bolalo, czulam szycie itp teoria teorią a praktyka praktyką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła polozne ** **
do pani która bolalo naciecie krocza- byc moze polozna która je nacinała nie robiła tego podczas skurczu, tylko jak juz sie kończyl np. A to spora róznica. Co do zastrzyku, w przychodniach i punktach typu: szpital itd mozna zrobic za darmo a.. ,,prywatny zastrzyk 15-20 zł ale to zzalezy, pewna nie jestem:) S a osoby które zrobia ,,za dziekuje":, jeszcze przyjda do domu na zyczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła polozne ** **
asiusika... do szycia krocza- ,,czuc" a bolec to róznica. Przed szyciem robi się zastrzyk- znieczulenie tak samo jak do zeba przy wyrywaniu np:) takze mogł bolec tylko zastrzyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaśmina123
Wierzę, że jesteś studentką połoznictwa, po tym co napisałaś. Nie chciałabym Cię obrazić, a jedynie zasugerować zainteresowanie się porodami naturalnymi, takimi z jak najmniejszą ingerencją medyczną. Nie wiem, czy już rodziłaś, ale cała medykalizacja porodu zatraca poczucie intymności u kobiety. Chociaż osobiście też wybrałam lewatywę, bo jak dla mnie to super sprawa:) Zresztą z jakiegoś powodu organizm sam się oczyszcza przed porodem:) Nacinanie jest niestety wykonywane rutynowo. Ja miałam poród główki z rączką i nie byłam nacinana, jedynie dwa szwy na śluzówce, więc jak widać nie zawsze trzeba:) Pozdrawiam i życzę Ci, żeby "wyrosła" z Ciebie kiedyś wspaniała położna, najlepiej położna domowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam znieczulenie
przed nacieciem krocza - w ogole w wielkiej brytanii ten zabieg nie jest stosowany rutynowo jak w polsce tylko jak widza ze skora sie nie rozciagnie juz wiecej i grozi orzerwaniu. podano mi znieczulenie przed nacieciem a jak poznije powiedzialam poloznej, ktora mnie zszywala ze w polsce robia naciecie przy kazdym porodzie i to jeszcze bez znieczulenia to sie za glowe zlapala... ogólnie ciesze sie bardzo, ze nie dane mi bylo rodzic w polsce bo po tym co sie naczytalam to chyba bym ze strachu padla. Aha ja nie mialam zadnej lewatywy ani cewnikowania - nikt nawet mi tego nie zaproponowal bo w ogole sie tego nie stosuje. Rodzilam na normalnym lozku *nie takim ginekologicznym" i mialam pod pupa jednorazowe podklady, ktore polozna zmieniala i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła polozne ** **
Jasnina123 Wiesz, tak naprawde to wiekszosc ,,zabiegów" zalezy od szpitala wiec.. w jednym nacinaja krocze ,,dla bezpieczenstwa" np, w innym nie. Zalezy od położnej i szpitala. Np.. w jednych szpitalach- położna nacina i szyje krocze a w innych- szuje lekarz. takze.. w wiekszosci zalezy do jakiego szpitala ktos trafi. Na porodówce osobiscie byłam w 1 szpitalu, na odxdziale gin, polożniczym i neo- w róznych. Np.. dla porównania i dla ciekawosci- w jednym szpitalu w 1 dobie po cesarce przymusowo wykonuje sie lewatywe aby ułatwic wypróznianie sie, w innych- dziwia sie i.. wogole. Takze pisze co wiem, wiele zalezy od szpitala do jakiego traficie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła polozne ** **
co do fotela... w szpitalu w którym miałam stycznosc, na porodówce jest normalne łózko które juz przed samym porodem (na 10 min) usyawia sie ,,jako kozła" . Wczesniej jest to normalne łózko, regulowane oczysicie wysokoscią itd, ale ustawia się je tylko do samego porodu. A wczesniej, ciezarna jest badana na tym łóżku bez zadnych kozłów, norlanie na lezaco tylko z odwiedzionymi nogami.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrrrrrrrr
co musi nastapić, żeby było cc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hagneta
Znieczulenie przed nacięciem krocza? a po co? tylko przedłuza poród. Ja byłam nacieta i nawet o tym nie wiedziałam. Tak błyskawicznie i bezbolesnie to zrobiono. A co do rutynowego naciecia - znam 3 przynajmniej osoby,które przy porodzie w polskim (o zgrozo!) szpitalu nie zostały nacięte, gdyz nie było takiej potrzeby. Prosze nie uogólniac. -do ja miałam znieczulenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła polozne ** **
wskazania są rózne. przykładowe to nadciśnienie u Ciezarnej, wczesniejsza cesarka, niewspółmiernosc czyli zbyt małe wymiary miednicy, zagrozenie niedotlenieniem, komplikacje w czasie ciazy, zbyt mała ilosc wód płodowych, zbyt wczesne odklejenie łozyska, zbyt wolne lub zbyt szybkie tetno dziecka, mała ruchliwosc dziecka, tego jest sporo, podałam przykładowe. Cesarka trwa ok. 20-30 min w sumie. dostaje sie znieczulenie do kregosłupa lub ,,na spanie", Ale taka głowna róznica to to, ze po porodzie fizjologicznym mozna pic, jesc, chodzic. W cesarce obowiazkowy jest cewnik, dłuzej kobieta dochodzi do siebie, obowiazuje dieta jak przy operacji... To tak ogolnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła polozne ** **
tak jak pisałam, naciecie jest bezbolesne wtedy, gdy jest wykonane w czasie mocnego skurczu.:) Takze gdy kobieta prze, trzeba miec ,,nozyczki" w pogotowiu i zrobic to w miare sprawnie bo skurcz trwa 5-10 sek :) (momo ze niektorym wydaje sie ze cała wiecznosc;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balonikowa
a ja mam pytanie- czy spotkała się Pani z takimi pacjentkami, które przed porodem stosowały jakieś masaże specjalnym preparatem czy rozciąganie krocza (np. balonikiem Epino) i faktycznie podczas porodu nie trzeba było nacinac krocza, nic nie popekało lub też ułatwiło to w jakis sposób przejście główki? Czy w ogole jest sens stosowania jakies 2 tyg prze dporodem tego typu zabiegow, zeby przygotowac krocze do porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aghhjh
nieprawda ja wcale nie bylam cewnikowana a pozatym mialam lewatywe i tak popuscilam kal przy parciu a cewnikowana napewno nie bylam bo pytalam poloznej takze nie w kazdym szpitalu to robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko tak napisze od siebie ze urodzilam za kazdym razem bez nacinania krocza a dzieci moje byly duze bo 4380 g i 3900 g; mialam kilka drobnych pekniec powierzchownych ktore zagoily sie bez problemu, ale to nie w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła polozne ** **
niestety nie spotkałam sie z takim czyms i szczerze to pierwszy raz o tym słysze.. (widocznie nie doszlismy jeszcze do tego tematu). W kazdym razie polecam ćwiczenia na wzmacnianie miesni kroscza, rozciaganie, cwiczenia na piłce, a głownie ćwiczenie oddechów- szczerze to ono sie najbardziej przydaje przy porodzie a reszte zrobi położna- co bedzie potrzeba. Oddychamy wciągajac powietrze, i wypuszczamy ustami tak jakbysmy chcieli zdmuchnac swieczke(długo). w czasie porodu kiedy dzidzius powoli przechodzi przez kanał nie mozna przeć (momo ze.. kobiecie wydaje sie ze to najlepsze co moze zrobic). Grozi to np pęknieciem szyjki macicy. Sam poród trwa 10 min, kiedy gówka dziecka jest juz widoczna- wtedy przemy- nabiegamy powietrza i probujemy go ,,przepchac" dołem. POdobnie jak przy zaparciach/robieniu kupy. We wczesniejszej fazie- głeboko oddychamy :) Co do wspomnianych wczesniej ,,przeparatami na rozciaganie", osobiscie wątpie ze to cos daje... ale musi Pani spytac lekarza lub doswiadczona polozna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła polozne ** **
A i tak w roli ciekawostki.. owijanie brzucha bandarzem po porodzie jest bezsensowne i ma odwrotny skutek niz sie wydaje. Pacjentki mysla(czy jak to nazwac) ze owijanie brzucha bandarzem po porodzie przyspiesza obkurczanie sie macicy i spłaszczenie brzucha- NIEPRAWDZA! Skutek jest taki ze tylko osłabia miesnie i utrudnia oddychanie takze uprzedzam przed takimi pomysłami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehe z autorki taka położna
jak z koziej dupy trąba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to i ja mam pytanie....odnosnie cesarki......miałam dwie-jedna 9 lat temu przy uspieiu ogólnym i drugą 2.5 roku temu ze znieczuleniem w kręgosłup.faktycznie przy pierwszej miałam dietę a przy drugiej nie.przywieziono mnie na salę ok 11.30 a po 13 dostałam NORMALNY obiad.....o co chodzi?dlaczego pozwolono mi normalnie jeść??????????dodoam że nic mi po tym nie było aha i jeszcze jedno obiad jadłam siedząc a nie leżąc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja mma takie pytanie? orientuje się pani w jakich przypadkach nie można podać znieczulenia w kręgosłup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×