Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fwe23424

JAKA DIETA DLA MNIE - 17

Polecane posty

Gość fwe23424

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fwe23424
Mam 17 lat, waze 59 kg przy 168cm wzrostu, przeszłam już trochę diet. Chciałam spytać którą diete byście mi poleciły? Pewnie wiekszosc powie MŻ :) chciałabym dość szybko schudnąć . Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fwe23424
Myslalam o diecie ryzowej :) co sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 lat, brak nadwagi i chcesz stosować durne diety? Chcesz spowolnić metabolizm i do końca życia być na diecie? Zresztą skoro masz za sobą sporo diet, to pewnie już się to stało... Polecam zbilansowaną dietę, kalorie "na zero" i więcej ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fwe23424
Tak chcę stosować "durne diety" , ponieważ źle się czuje z taką wagą. Dieta ryżowa polega na jedzeniu ryzu z owocami, warzywami, nabialem itd. to chyba jest dobre zywienie dla osoby w moim wieku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie jest to dobre żywienie dla osoby w twoim wieku. Powinnaś mieć dietę jak najbardziej urozmaiconą i dostosowaną do swojego zapotrzebowania na białko tłuszcze i węglowodany, a nie stosować durne diety z netu. Co ma to że źle się czujesz w swoim ciele do durnych diet? Zastosuj zdrową dietę (albo raczej zmień nawyki żywieniowe), zacznij ćwiczyć ciało i tak się odtłuści. W dodatku poprawi ci się postrzeganie samej siebie (na plus),będziesz ogólnie zdrowsza i za kilka lat nie będziesz płakać że kiedyś warzyłaś 59 kg a teraz ważysz 80. Same korzyści :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neit - boska stopka :D A co do autorki... dziewczyny maja racje, stosujac "durne diety" tylko sobie rozwalisz metabolizm... ale to juz Twoja sprawa, w koncu (prawie :P ) dorosla jestes ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mają rację - nie masz dużo do zgubienia, w zasadzie tylko kosmetycznie, bo nadwagi nie masz. Po prostu chciałabyś być szczuplejsza. Jako że Twój organizm jeszcze się rozwija, to lepiej nie wchodzić w diety "jednoskładnikowe". Dla Ciebie najlepiej byłoby chudnąć nie więcej niż kilogram na tydzień, tak aby organizm się nie rozregulował. Najlepsze na takie odchudzanie do 5 kg: - absolutne zero słodyczy, ciastek, batoników, napojów gazowanych, soków z kartonika, chipsów, paluszków itp - absolutne zero fastfoodów - żadna pizza, hot-dogi, hamburgery, zapiekanki, żadne jedzenie "na mieście" Za to dobrze zbilansowana dieta: na śniadanie koniecznie białko (np jajecznica, jajka gotowane, twarożek chudy), żebyś miała energię - i się nie próbuj rano przegłodzić - zjedz ile potrzeba Na obiad; dużo warzyw, kawałek chudego mięsa bez tłuszczu, bez panierki, jeśli ziemniaki/makaron/ryż to mało - ważne żeby się nasycić, choćby warzywami Na kolację coś lekkiego: jogurt, serek (bez cukru, ale mogą być owoce), kawałek gotowanego mięsa. Zrezygnuj z przekąsek, za to popijaj bardzo dużo wody mineralnej (po 3 dniach zaczyna smakować, jeśli nie lubisz) I do tego koniecznie jakiś ruch: rower, rolki, bieganie, pływanie - co lubisz. Może być taniec, aerobik, siłownia, jazda konna. Ale tak z godzinę dziennie ruchu. Zapewniam Cię odstawienie słodyczy i słodkich napojów oraz zbilansowana diete, zawierająca odpowiednią dla Ciebie liczbę kalorii podziałają bez efektu jojo i poprawi Twój metabolizm. I najważniejsze - ruszaj się - to nie tylko schudniesz, ale wyrzeźbisz ładnie mięśnie i sylwetka będzie ładniejsza, krok bardziej sprężysty :D Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fwe2343242
Właśnie chodzi o to, ze stosowalam się do "zdrowego odzywiania" jadłam 5 posilkow dziennie (dalej jem 5 wiec nie wiem czy nie bede glodna jak zjem tylko 3 posilki sniadanie, obiad kolacje) , nie jadlam slodyczy, jadlam np. jajecznice na sniadanie , obiad np. chude mieso + warzywa, na przekaske jadlam np. dwie garscie orzeszków, albo jogurt naturalny, na kolacje tez jakies chude mieso i np. jajko. Biegalam co 2 dni, prawie codziennie jezdzilam na rowerze, ale nic nie schudłam.. ale wydawało mi się, że cm spadły z brzucha i nóg także chyba warto było. Od paru lat się "nie ruszam" nic nie cwicze, nie biegam. Postaram się jeść tak jak mi napisałaś, ale dlaczego tylko 3 posiłki , bez przekąsek? Nie wiem czy dam rade, bo jestem uzalezniona od slodyczy, ale postaram się. Jak ktoś chce się przyłączyć to zapraszam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregrt
iop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) mięśnie są cięższe niż tłuszcz, dlatego przy odchudzaniu sprawdzamy nie tylko wagę, ale i wymiary, bo właśnie może się zdarzyc, że cm będzie mniej, a waga zostanie, a to oznacza, że schudłaś, tylko tłuszcz zastąpiły mięśnie. To super. Dlatego sama waga prawdy nie powie. A z mięśni to się nie chcesz przecież odchudzać, bo to one kształtują sylwetkę 2) Wychodzi, że ta dieta była skuteczna, szkoda, że ją zarzuciłaś. Może lepiej do niej wrócić, tylko wytrzymać dłużej? PO 2 tygodniach będzie efekt, ale dobrze jest wytrzymać ze 2-3 miesiące, a potem też zdrowo się odżywiać. Po osioągnięciu wagi juz sobie możesz pozwolic na słodycze, ale uważaj, żeby nie było ich za dużo i żeby jednak je spalić. 3) Zwykle jak się zje porządne śniadanie i obiad to nie ma potrzeby jedzenia przekąsek, ale jeśli jesteś przyzwyczajona lub głodna to schrup marchewki, liście kapusty czy coś równie niskokalorycznego uwaga na orzeszki - są strasznie kaloryczne - ok 600 kcal w 100 g i pij dużo wody - świetnie wypełnia żołądek do tego jakieś zajęcia, żebyś nie myślała o jedzeniu. Jak Cię coś wciągnie to czas od śniadania do obiadu przeleci szybko i nawet nie zauważysz. A za to obiad będzie smakował :D Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do przyłączania - ja właśnie jestem na tej diecie i po 5 dniach mam kilogram mniej WAŻENIE - uważaj, żeby ważyć się rano przed jedzeniem, bo potem jak coś juz jesz to waga się zmienia w zależności od tego co masz w żołądku i może skoczyć na chwile w górę nawet o prawie kilogram. Tak więc by wyniki były miarodajne ważymy się raniutko i najlepiej w bieliźnie. I lepiej nie ważyć się codziennie, chyba że masz w głowie dobrze zakodowane, że waga może wzrosnąć w zalezności od tego co masz w jelitach, żołądku - więc tak naprawdę nie da się ocenić czy schudłaś wcześniej niz po mniej więcej tygodniu. Do tego mierzenie też raz w tygodniu. I daj sobie miesiąc, bo w pierwszych dniach niekoniecznie waga ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fwe232432
To ile jesc tych orzechow zeby nie bylo za duzo ? Nie wiedzialam ze maja az tyle kalorii :o A moge pic sok przecierowy z owocow i warzyw bez cukru?? Musli sklepowe chyba odpada?? I co ze slodzikiem?? Narazie zjadlam jajecznice z 2 jaj na polowie lyzeczki oleju ( dzis kupie oliwe) i pomidora i mam zamiar wypic sok z owocow i warzyw i chyba jakas herbate bez cukru. Moze byc?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fwe232432
i co z solą i przyprawami:?:) dziekuje ci bardzo za rady, bede sie do nich stosowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soki bez cukru możesz, byle nie tylko - mają witaminy, więc warto Ale naprawdę przeproś się z wodą mineralną -ja nie cierpiałam, plułam nią przez 2 dni, ale się zmusiłam i tak od 3-ego dnia już mi coraz bardziej wchodziła. Woda mineralna czysta, niegazowana - te smakowe już mają zbędne dodatki. Jako że cała szklanka mi nie smakowała to miałam pod ręką i tak popijałam po łyku. przypomnij sobie też biologii, jakie warzywa mają witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, wtedy pamiętaj, aby czasem dodać do nich odrobineczkę oliwy - niedużo, ale troszeczkę tutaj masz ściągę: http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/archiwum/243 sól dobrze ograniczać, bo zatrzymuje wodę, ale bez przesady, troszkę dla smaku możesz, byle nie za dużo właśnie dlatego tak ciężko jest z dietą jak się je fastfoody, bo one mają za dużo soli i za dużo cukru oraz białej mąki, która chudnięciu nie służy jeśli bywasz głodna po jajecznicy, możesz ją "wzmocnić" dodając trochę chudej szynki (np drobiowej), cebuli, szczypiorku dla smaku możesz wrzucić pomidory jak lubisz, pieczarki tylko raczej nie ser, bo to już za dużo przyprawy poprawiają trawienie, więc nie musisz ich ograniczać: pieprz, majeranek, papryka, zioła prowansalskie - co tam lubisz, doprawiaj sobie sałatki i wszystko Jeśli lubisz słodzik i musisz to dodawaj, ja nie cierpię smaku aspartamu (tej substancji w słodziku), poza tym zdrowy nie jest, więc po prostu rano piję słodką herbatę, a potem już nie piję herbaty, bo gorzkiej nie lubię. Do mniejszej ilości cukru można się przyzwyczaić. To trwa kilka dni. Po prostu cukier troszkę uzależnia i organizm musi pójść na odwyk. Ja piję rano słodką herbatę i czasem zgrzeszę dodając trochę cukru do porzeczek, ale to w ostatnim tygodniu raz było. ja dziś na śniadanie 2 jajka na miękko i sałatka: pomidor, ogórek małosolny, cebulka (bez soli sałatka, jajka troszkę posoliłam) na obiad mam zupę jarzynową, ugotowaną na bulionie warzywnym, na talerzu dodaję troszkę śmietanki 12%, żeby był tłuszcz do witamin na kolację planuję kawałek wędzonej ryby i znów jakieś warzywa z innych obiadów mogę CI polecić sałatkę gyros - bardzo sycąca: filet z kurczaka kroisz w kostkę, posypujesz przyprawą Gyros (zwykle ma sól w składzie, więc już więcej soli nie dawaj) i smażysz na odrobince oliwy potem na talerzu głębokim kładziesz warstwami: trochę pokrojonej kapusty pekińskiej lub białek pokrojony pomidor pokrojony ogórek pokrojona cebula (możesz dodać troszkę kukurydzy) na to ten usmazony kurczak trochę keczupu, trochę sosu czosnkowego (na jogurcie) - zależy co lubisz taki obiad ma max 600kcal, a na pewno się najesz jajecznica na śniadanie ma 200 czyli zostaje Ci jeszcze sporo na przekąski i lekką kolację musli ze sklepu - na opakowaniu masz napisane ile ma kalorii , zreszta masz to napisane na każdym produkcie - patrz na jego wagę, kalorie i licz :D najlepiej znaleźć płatki bez zbędnego cukru - np sama sobie mieszać różne zboża (otręby) i dodawać świeże owoce - teraz jest sezon, więc nie problem dodać trochę jagód, truskawek, a nawet kawałek banana lepiej samej dosłodzić, będziesz miała kontrolę nad tym orzeszki sa mocno kaloryczne, więc raczej ograniczaj i jak nie musisz jeść to sobie na 2 tygodnie odpuść, zwłaszcza solone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę porównań śniadaniowych: 2 jajka na miękko - 160 kcal jajecznica z 2 jaj na maśle - 200 kcal dwie kromki chleba pszennego i kabanos - 500kcal (takich unikaj) szklanka mleka 2% - 112 kcal + dolicz kalorie z musli (na opakowaniu) i owoce kromka chleba razowego plus sałatka: pomidor, ogórek, cebulka : 170kcal sałatka: sałata, pomidor, ogórek, cebula, pieczony kurczak: 300 kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fwe3423423432
dziekuje bardzo:) chyba zrezygnuje z tych orzechów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzechy są zdrowe, mają dużo fosforu, więc wpływają na jasność myślenia ale lepiej je jeść w czasie intensywnej nauki niż wakacyjnego odchudzania. :D ja dziś na śniadanie wciągnęłam pieczoną pierś z kurczaka, pomidora i ogórka kiszonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta fizjologiczna Tomasza Reznera Dieta Tomasza Reznera, czyli jak zdrowo i przyjemnie uzyskać i utrzymać pożądaną sylwetkę ciała... http://zlotemysli.pl/fantastyczne,1/publication/show/6360/dieta-fizjologiczna-tomasza-reznera.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ElwirkaJ
Moim zdaniem, powinnaś poszukac tutaj http://metasport.pl/ , jakiejs fajnej diety dla Ciebie. Można tam też dobrze dopasować treningi.Sama szukam czegoś dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×