Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość monikatwp

jaki plecak do szkoły

Polecane posty

Hej jak mam w domu plecak z Cross Jeansu, przeżył ze mną już dużo i jest ok.

Ma trzy komory, a w dodatku wew. na schowanie tabletu. Ma wzmocnione szelki i plecy.

Więc nic się nie krzywi w kręgosłupie. Jest bardzo fajne! Polecam jego kupno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czasy, gdy sama chodziłam do szkoły i z dźwiganiem tego wszystkiego na plecach nie było mi lekko. 💁‍♀️ W niektórych szkołach są obecnie szafki, ale system edukacji i tak nie jest przystosowany do zostawiania rzeczy na miejscu, więc dzieci często noszą wszystko ze sobą, bo jest to potrzebne i na lekcjach, i w domu. Jeśli danego dnia uczeń ma 7- 8 zajęć, to do każdego przedmiotu będą mu potrzebne podręczniki, ćwiczenia, zeszyty, przybory, a poza tym buty na zmianę i drugie śniadanie. Dzieci noszą ze sobą też strój na w-f, a jeśli mają basen, to dochodzi cała dodatkowa torba z kostiumem, ręcznikiem i klapkami. Ciężar tego wszystkiego często wynosi łącznie między 5 a 10 kg. Instytut Matki i Dziecka zaleca, aby plecak ucznia ważył maksymalnie 15 proc. masy jego ciała, ale nie zawsze jest to realne. Ja swoich dzieci jeszcze nie mam, ale gdybym miała, to zamiast klasycznych tornistrów na plecy wybierałabym plecaki na kółkach. Nie obciążają kręgosłupa przez co są o wiele wygodniejsze. 👍😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednym z lepszych plecaków z jakim się spotkałam są plecaki z Cross Jeansa, mają usztywnione plecy i szelki ramion.

Są bardzo pojemne. Dość szybko się rozchodzą..., więc jak widać nie tylko ja sobie je chwalę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 15:05, Gość monikatwp napisał:

Witam! Mam problem! Mój syn wybiera się do 1 klasy i chcę kupić mu dobry plecak, tzn. wygodny (usztywnienie na plecach), pakowny oraz z mocnego, nieprzemakalnego materiału. Myślałam nad zakupem tornistra firmy Herlitz ale czytałam recenzje że jest mało pojemny, tylko dla pierwszoklasisty, no i "przereklamowany". Proszę o pomoc, jakiej innej firmy mogę znaleźć jeszcze dobry plecak. Pozdrowienia, Monika

Z usztywnieniem pleców i pasków na ramiona były fajne swego czasu w Cross Jeansie. Albo jedno kolorowe, albo w tzw. multikolor.

Na allegro.pl akurat były wyprzedane, trzeba będzie poszukać 😉 Mi się sprawdził taki plecak, jest tylko nieco przetarty, ale daje radę dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×