Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Hej. Niestety pogoda nam pokrzyżowała plany na dziś nie poszliśmy do ZOO znów wyprawa odwolana (już 2 raz. coś nie mamy szczęścia do tego ZOO) A do kina zaspaliśmy! Mieliśmy iść na poranek filmowy dla maluchów i wstaliśmy zbyt późno zeby zdążyć :( To przez Lolkę :D:D Zazwyczaj wstawala o normalnych porach, a dziś jak zjadla o 6.30 tak spala do ... wstyd się rpzyznać :D W efekcie dzieci pojechaly "śpiewać do kościoła" ze swoimi dziadkami bo to ostatnio ich ulubione niedzielne zajęcie :D:D A my zostaliśmy z Lolką i korzystaliśmy z tego, ze córcia pozwoliła rodzicom na slodkie nic nierobienie. Zew możesz mi nie wierzyć ale odkryłam dziś dokladnie to samo :D Nosilam malą w chuście i stwierdziłam że się poloże z nią w tej chuscie, ale bylo mi niewygodnie więc ją sobie wyjęlam i polożylam na brzuchu i mala spala jak aniołek. "Przerzuciłam" ją w tej samej pozycji do kołyski i dzidzia 2 godziny sobie spała! :D Moja starsza też spala w takiej pozycji na brzuchu z wypiętą dupcią. Syn nie lubił tak leżeć. A wczoraj mieliśmy super dzień. Laseczki położone obok siebie na łóżku machaly lapkami i kopaly się wzajemnie nóżkami jakby się chciały zepchnać z łóżka :) Za rok o tej porze będa pewnie sobie podbierać foremki do piachu :) Fajnie, ze są rówieśnicami, choć z drugiej strony ma to też swoje minusy bo sobie je często "porównujemy" a raczej się nie powinno. Pozdrawiam mamusie i życzę miłego wieczoru (mam nadzieję, ze u was pogodniej bo u nas wszystko tylko czeka zeby spaść z nieba i zmoczyć świat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka co ty chcesz wybielać? Piegi są cudne! i w ogóle śliczna z Ciebie dziewczyna! Mnie się bardziej podobają brązowe wloski, czarne jakoś tak mniej naturalnie wyglądają, a tak w ogóle to my chyba jesteśmy rowieśnicami :D:D:D Ale ja się mentalnie czuje jakbym miala 40 z hakiem heh. (to nie narzekanie, zeby nie było!) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evve, mi ostatnio wlosy zaczely wypadac dopiero po 6 mcach, to kwestia hormonow, przy karmieniu piersia wypadanie paznokci i zmiany skory i paznokci moga się opozniac.Okres wrocil mi dopiero po 11 mcach a slyszalam o jeszcze dluzszych przypadkach powrotu plodnosci. Oliwka, alez wrzucilas oszalamiajace zdjecie - nie wygladasz mi na osobe przemeczona :-) i widac zielone oczy. Jeśli tesciowa ma blekitne to jakies szanse Nikola na niebieskie ma. Ja się też nie mogę doczekac koloru oczu, choc u mnie to raczej beda brazowe. Dodalam kilka zdjec z okresu ciazy, ktore dodatkowo pokazuja, że z takim 2-3 latkiem to już czlowiek jest zupelnie wolny i moze robic wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mamo, a ja bym Ci dala na niektorych zdjeciach z 18 lat :-) pewnie dlatego że bije od Ciebie cieplo i przez to wygladasz bardzo niewinnie (tylko skad te dzieci?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zew..niewielkie pocieszenie że moze sie to opoxnic... ale zawsze :) ja mam oczy brązowe a lukasz zielone... ale mała urodziła sie z bardzo ciemno-szarymi, wlasciwie trzeba sie przyjrzec żeby to zobaczyc bo na oko wyglądaja na czarne... wiec raczej bedą brązowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZEW to zdj z czrnymi wlosami jest spzred 3 lat:)))wtedy bylam baaardzo wypoczeta, zaczelam wtedy uwodzic swojego obecnego faceta:))))) oj PIEGOW to ja nie oddam ale teraz na nosku one zbiegly sie w jedna wielka brazowa plame i miejscami zaczela schodzic skorka i wyglada to nieestetycznie:( kolo ust tez mi sie zrobily jakies dziwne kolory:( ja wlosy scielam do ramion, bo koncowki mialam straszne wiec po co chodzic z takimi piorami, az ogolnie wlosy rosna mi szybko, decyzja nie byla trudna. Moja tez macha rekami jakby chciala odleciec. Anka1976 zazdroszcze Ci ze mala spi w lozeczku, ja tez bede musiala zmusic sie do wyszkolenia w niej samodzielnego zasypiania, bo jak narazie metoda na cyca jest dominujaca :P sprobuje klasc ja na brzuszek po karmieniu.....a nie zwymiotuje mi wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ignacy dziś cały dzień przy cycu, ma przerwy 10-cio minutowe! Jakaś masakra! Czy to z tęsknoty za tatą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mamo ja jestem rocznik 86 jak nick wzkazuje, dziekuje za komplement ale zgadzam sie z ZEW, tez dalabym Ci 18 lat, masz takie delikatne spojrzenie, i ta buzia Twoja. Karolcia ma swietny fryz:)))) U nas pogoda znow w kratke, deszcz na zmaine ze sloncem, zimnym wiatrem, ogolnie ....duuupa a propo rozmiarow pampersow, pisalyscie juz o tym, moja ma zaledwie 4 tyg i juz mysle przejsc na 2, a wy jak z tym macie,mialyscie, wydaje mi sie ze te 1 jak sa pelne to juz jej tak wisza, sa ponizej pepka, i nie moze wyprostowac nozek. Zobacze teraz ma 2 jak nic z niej nie wyleci to przejde na wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas wczoraj wieczorem bunt i mały nie chciał spać. W końcu zasnął o 22 i obudził się o 4.30:) Juz nie mogę się doczekać 5 m-ca, kiedy na kolacje dostanie kaszkę i będzie spał do rana...takie moje małe marzenie na teraz;) Oliwka ciemne super, na zdjęciu można się pomylić, czy czarne, czy czekoladowe, ale chyba wolę czekoladowe:) Oj dziewczyny, nawet nie wiecie jak ja się cieszę, że to moje 2 dziecko:) Ta ciąża dała mi popalić i chyba na kolejną ciężko byłoby się zdecydować. A tak zamykam ten rozdział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka ja przeszłam na 2 w 5 tyg. 1 wydawały mi się "za krótkie":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze jedna sprawa...wczoraj dostałam pierwszy @ po porodzie:( Znowu trzeba sie do niego przyzwyczaić, a było tak fajnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka77 jak narzie wlosy farbowalam tydzien temu wiec musze dac wlosom odpoczac hmmm musze sie przyjzec tym pampersom, wczoraj akurat kupilam nowa paczke jedynek 27 sztuk. zauwazylam ze moja musze kapac po 21 bo jeszcze o tej godzi przewaznie spi, a jak sie obudzi np o 18.00 to jest taka gloda ze placze i po kapieli az mi cycka zjesc chce zywcem calego, wiec daje jej pospac do 20, 21, kapiel, cyc i spanko (roznie to bywa)jakos wtedy jest spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka 77 to ile w sumie musialas czekac na @, ja czytalam ze karmienie piersia wydluza ten okres oczekiwania, tak to jest 9 miesiacy bez podpasek to za to teraz ta kasa idzie na pampersy- tylko ze u mnie paczka podpasek np libresse 10 szt to koszt 29 nok, a paczka pampersow 27 sztuk- 19 nok:), a 96 szt 50 nok,wiec ja zaoszczedzilam:) ale znajac ceny w Polsce wiem ze jest na odwrot:(( wogole jak rozmawiam z mama i jak ona zali mi sie jak wszystko idzie do gory to mi sie wlos jezy na glowie:( zastanawiam sie czy nie zaczac odciagac pokarmu nocnego? lub porannego, ZEW orientujesz sie w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolp - piękne macie zdjęcia! Naprawdę super sprawa :) Przefajne te nasze dzieciaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas skończyło się wiszenie na cycu kolką tak przypuszczam bo młody płakał właściwie bez powodu i nawet cyc nie pomagał. Ale za to użyłam suszarki i poskutkowało:) Jestem przerażona że może być tak codziennie. Może nie będzie tak tragicznie... Jutro tzn już dziś wizyta w poradni preluksacyjnej. Oby wszystko wyszło ok! Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka, w nocy to ja spie, a nie odciagam pokarm. Ale jeśli by Cie dopadla bezsennosc to czemu nie, mozesz odciagac, bo często w nocy sa dluzsze przerwy między karmieniami wiec pokarmu się wiecej zbiera. Zreszta jak z drugiej piersi cieknie to aż szkoda tego ppkarmu, ale ja jakoś nie mogę się przemoc żeby zawalic nocke na rzecz odciagania. Ja też już musze zaczac odciagac, bo w weekend ide do pracy i dziecko cos musi jesc w miedzyczasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roznie to bywa czasem sie tak rozbudzam ze trudno mi znow usnac, a dzis rano z prawej piersi tak mi polecialo ze przemoczylam wkaldke, pizame i bluzke swojego faceta......niezazdroszcze Wam tak krotkiego macierzynskiego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my już po wizycie w poradni preluksacyjnej. No i wszystko w porządku. Nie musimy się już pieluchowac i iść na kontrolę. A jutro zaczynamy rehabilitację w związku z przekrecaniem główki w jedną stronę. Mamy mieć 5 zabiegów a później kontynuować w domu. Dziś nad ranem znowu bolał Ignasia brzuch. Ciekawe kiedy te bóle się skończą. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki, Ostatnio rzadko do Was zaglądam :/ Po prostu brakuje mi czasu :( Mam nadzieję, że uda mi się nadrobić zaległości. Mała jest strasznie absorbująca..Noc całkiem nieźle przesypia. Za to w ciagu dnia praktycznie mało co śpi. Sprawa wygląda inaczej jak idziemy na spacer...na spacerze mogłaby spać, spać i jeszcze raz spać. Dodam, że mała w nocy śpi sama w swoim pokoju. Do łóżka biorę ją nad ranem. Niania póki co sprawdza się super. Zew miło Cię widzieć :) Zdjęcia maluszków w galerii -super. Ślicznie rosną nasze skarbeczki :) Oliwka super Ci w tych ciemnych włoskach :) Słuchajcie zauważyłam, że niuni ropieje ślad po szczepionce. Czy powinnam się martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Oliwka ja też 86 :) Dziękuje Wam za miłe słowa zarówno o mnie jak i o mojej kudłatej żabce :D Obejrzałam właśnie fotki waszych maluchów bo wczoraj mi net chodził jakby był na korbkę i nie chciał się album ładować. Cudne są. Weronika taka duza się już wydaje, a Majka ma cudowne zdjęcia! Sama je robiłaś Karlop? Czy to u fotografa? Zew Kasiula też jest czarnulka. To chyba po tacie nie? Z tego co zauważylam nowe fotki są tez u anulki i nikoliny i na prawde po nich widać jak smyki rosną! Dziewczyny nie piszą ostatnio: calvados jordan ab 2in1 jenny aprils mania wiosenka basik o monsoon to nie wspomnę nawet. Napiszecie w kilku zdaniach co u Was i jak maluszki się miewają? Ja wpadłam na chwilę zamówić wreszcie tą Nati. Niestety nic sie ciekawego przez weekend nie pokazało, a szkoda. Lola wlasnie sobie kima w chuście i mi śmierdzi Nutramigenem moja mysza mała :D Za chwile spróbujemy zrobić przerzut do kołyski i zobaczymy czy mi się uda obiad zrobic zanim się zacznie wielkie łeee czy koniecznie lolka mi musi w gotowaniu dzis pomagac :P Rano Lolcik wylądowala w leżaczku, młodzi usiedli koło niej i ją zabawiali grzechotkami, pluszakami itd, Lolcik się śmiała od ucha do ucha :D Przez pół godziny dzieci były samowystarczalne i matka mogła sobie jeszcze poleżeć w łóżku. Cudownie. Zaczynają sie dobre czasy hihihi :D Słonko dzis wyszło zza chmur, ech ostatnio co jest jakies wolne albo weekend to leje , a w tygodniu jak i tak musimy siedziec w domu to pogoda super. Awa napisz później o tych rehabilitacjach, jak wygladaly te ćwiczenia. Moja namiętnie przekreca głowe na lewą stronę. Ja jej z uporem maniaka ją odwracam na prawą. Wrzuciłam do galerii fotki laseczek z sobotniego spotkania :) Miłego dnia życze mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam poniedziałkowo, a my dziś na szczepienie - zobaczymy jak młoda to zniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alez ja jestem na macierzynskim do konca sierpnia, tylko wyskoczyl mi projekt przy ktorym zgodzilam się pracowac, na razie gratis ale jak wypali to jest szansa że już nie bede musiala do pracy w ogole wracac przez kilka lat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, u nas wieczór i porane z problemami brzuszkowymi... Dzisiaj Mała kończy 2 miesiące, mam nadzieję że już niedługo brzuszkowe sensacje odejdą w niepamięć. Wiosenna mamo - ja została przy Brezo. W między czasie zachorowałam na Cypr ale mąż opowiedział się za Brezo więc już tak zostawiam. Agneszka - ślad po szczepionce może ropieć. Nic z tym nie rób, w żadnym razie nie przecieraj spirytusem itp. Jeśli zacznie się sączyć, to przykładaj gazik i już. Jeśli zabrudzi kaftanik, to go zmień. Ewentualnie przegotowaną wodą można przemyć. U nas podeszła krostka ropą, ale przy kąpieli pękła. Osuszyliśmy i zrobił się strupek, już płaski. Mamy z mężem ambitny plan żeby iść do kina na Piratów z karaibów. Ciekawe czy się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mamo widze ze kuzyneczka ma tak samo na imie jak moja:)) skarpetki tez mam identyczne:) born 2011 ZEW w takim razie powodzenia:) nic biore sie za obiad i zaczne porzadki, zeby miec mniej do zrobienia, w srode tez bede miala gosci wieczorem i jade na caly dzien do znajomej. wiec musze wykorzystac dzisiejszy i jutrzejszy dzien na doprowadzenie domu do lsnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta dzięki śliczne :) Życzę powodzenia z tym kinem! Dziewczyny mam do Was jeszcze jedno pytanko. Bo wygląda na to, że moja córa przytyła ponad 600g od wyjścia ze szpitala, czyli przez ok 3,5 tyg. Czy to nie za mało? Ja uważam, że mieści się w normie. Teściowa twierdzi, że to zdecydowanie za mało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_agnieszka_ moja miala wazenie 10 maja i przytyla 450 gram, miala wtedy 3 tygodnie i polozna byla wnieowzieta:))) ja bym sie nie martwila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj norma jest jezeli dziecko pzrybiera 100-150 gram na tydzien, co kraj to obyczaj:) a tesciowa sie nie martw, ja pamietam jak moja babcia futrowala, wmuszala we mnie jedzenie nieustannie i bylam dzieckiem PACZKIEM, moja siostra nie byla jej oczkiem w glowie tak jak ja i byla i jest szczupla ja natomiast mam tendencje do tycia:((( bo babcia chciala dobrze......ale nie dziwie sie jej bo to pokolenie wojenne a wtedy dzieci nie bylo czym nadziewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mamo,zdj.robił fotograf jeszcze w szpitalu.Na szpitalnym łóżku złożonym w pól.Przychodzi do szpitala 4 razy w tygodniu.Dlatego ja w dresiku,a mój mąż w fartuchu.Poza tym my jesteśmy tylko na 2 zdj.Sesja należała do Mai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny a tez ostatnio mało pisze ale czytam was regularnie, moja oliwka ma już miesiąc i niestety problemy z brzuszkiem:( dziś lekarka zapisała debridat i stad moje pytanie jak podajecie go dzieciom?/ lekarka kazała 15min przed jedzeniem ale jak się obudzi to nie ma uproś żeby odczekać 15 min:( co do skazy białkowej to lekarka znów z bebilon ha kazała pomału przechodzić na bebilon pepti, mimo ze pierwsze podejście do tego mleka skończyło się źle( mala strasznie bolał brzuszek i wymiotowała) póki co nie chce nam przepisać nutramigenu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×