Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Mamuli, mail wysłany. Wyślij mi proszę nowe hasło, a jak nie to możesz usunąć mój album. Ignacy tak nie płacze raczej. Jedynie co robi przez sen to ssie piąstki jak jest już głodny. Aaa! Raz płakał w wózku na spacerze już dość długo i głośno, więc się zlitowałam i chciałam go przenieść do chusty, ale jak go tylko podnioslam to zwymiotował. Biedaczka brzuszek męczył. Cwaniak nie lubi już jeździć w wózku, tylko chce chodzić w chuście. Niby fajnie, ale trochę ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka 1976 to co opisujesz dotyczy takze Niki, moze nie jest takie nasilone jak u Weroniki ale tez wystepuje, czasem okropnie krzyknie mi przez sen, biegne do niej a ona spi, co do marudzenia ja zauwazylam ze im bardziej ja wtedy nosze, tule spiewam tym jest gorzej:/ dlatego wtedy klade ja na bok do lozeczka smoczek, pieluszka i wychodze, jak zaplacze to znow ide do niej i tak do skutku az nie zasnie. Doadkowo co mnie zaniepokoilo to ze ma czesto odruch "moro", np przewijam ja, gugamy sobie i nagle jej raczki strzelaja na boki( przewijam spokojnie) i jest ryk!! jakby jej sie ogromna krzywda stala:/ i tez czasem musze z nia zasypiac, trzymac za raczke, albo nie daj boze oprze ja sobie na mojej piersi-i jak chce sie wymknac to nawet musniecie potrafi spowodowac ze budzi sie jakby ja ktos chcial porwac, taki strach widze w jej oczach........:(( doswiadczone mamy czy to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Issa, ja tez tak myslałam ze jak podajesz link to tylko te albumy które są zanaczone jako publiczne da sie zobaczyc... chciałam przetestowac te teorie i wysłac sobie samej zaproszenie do swojego albumu... a tu niespodzianka - mojego albumu nie ma :( ale co tam - na złosc tej co usunela zrobie nowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka, moja ma identycznie - też ma ten odruch, ale już mniejszy niz kiedyś. I też z tym zasypianiem przy piersi tez. Czasem też się przestraszy jak sobie leży sama a ja podejdę. Pierwszy raz jak zobaczyłam ten odruch moro w szpitalu i takie przestraszone oczka to się popłakałam, bo myślałam, że ona strasznie cierpi. A teraz myślę, że to normalne i maluszki z tego wyrosną. Choć czasem boję się, że mi się dziecko znerwicuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnośnie główki dziecka, do tej pory nie mieliśmy z Wiką problemów bo sama przekręcała sobie główkę w obie strony teraz upodobała sobie od jakiś2 tygodni tylko jedną stronę i wydaje mi się że jej się troszkę zniekształciła zaraz pójdę położę ją na boczek i ograniczę ręcznikami ale pewnie się wnerwi bo lubi mieć luz, jak jej przekręcamy główke to za 5 mninut ma znowu wykręconą w lewo. co z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli wychodzi na to ze nie tylko ja mam takie sceny z dzieckiem:) mamuli warunki dostepu sa w porzadku, zdjecia dodam jutro. moja wlasnie zasnela, chyba dzisiejszy upal tak na nia zadzialal, w sumie obie bylysmy dzisiaj otepiale. migotka jak dla mnie wzor 12:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Kuba też ma ten odruch moro. Nie wiem kiedy to przejdzie :( Na początku myślałam, że coś go wystraszyło ale chyba tak nie było. To chyba normalny odruch u maluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvvve no ja właśnie myślałam że prywatny możemy zobaczyć my a Anna będzie widziała tylko moje zdjęcia, ale okazuje się że nie. Z innej beczki czy czerwona pożeczkę można zamrozić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutas111
Zazdroszczę Wam...takie pogodne i szczęśliwe... Ja też jestem kwietniówką 2011, mam cudną córcię, jednak małżeństwo po kilku nieudanych próbach ratowania go,legło w gruzach. On jest zmęczony mną,ja Nim. To koniec. Żal mi mojego Skarba,które już nigdy nie zobaczy rodziców razem pochylających się w uśmiechu nad Jej łóżeczkiem:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka to normalny i prawidłowy odruch, jak byłam z młodą na szczepieniu to podczas badania miała i Pani doktor powiedziała że to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój maluch też ma takie odruchy i czasem budzi się z płaczem. a tak poza tym to bardzo grzeczny chłopczyk. Waży już 7200g. Zaczęłam odczuwać swój kręgosłup - zwłaszcza, że ja lecę z wagi. Co do szatki i świecy to ja zamówiłam z tych co podała migotka (te mi sie bardziej podobają), wzór 15 tylko inna czcionka. Mam już w domku więc mogę polecić - bardzo ładne i estetycznie wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, kilka dni nieobecności, a tu takie rewolucje. Zmiana hasła dobrze nam zrobi, bo chyba straciłyśmy kontrolę kto je ma, a kto nie. I zdaje się, że miały do galerii dostęp osoby, które albumów tam nie posiadały. Więc chyba tak będzie lepiej. Mamuli, proszę o maila z hasłem na mahdi@op.pl :) Ja mam sporo nowych fotek moich szkrabów i chętnie sie nimi podzielę. Adaś leżąc na brzuszku podnosi nie tylko główkę, ale i ramionka i całą "klatę";) podpierajac się na przedramieniach a nie na nadgarstkach, jak to robił dotychczas. W ogóle świetny z niego facet. Nie mogę narzekać-nie marudzi, rzadko płacze, lubi zabawy na macie, lubi się huśtać, lubi swój wózeczek i łóżeczko, więc ręce mogą odpocząć, a jest juz co nosić W czwartek idziemy na szczepienie, więc sprawdzę ile dokładnie waży. Rośnie szybko, niektóre body na 68 nie dopinają się w kroku! Zamówiłam pajace z early days w rozmiarze 6-9 miesięcy i są idealne. Anka ja wciąż walczę z ciemieniuchą. Jutro spróbuję posmarować mu główkę maścią bepanthen, zobaczymy, oby pomogło, jak u Was:) M właśnie szaleje z żelazkiem, już młodzież nie ma w czym chodzić, a ja jakoś nie mogłam się ostatnio zmobilizować. Jak jest taka ładna pogoda, to wolę spędzać czas na zewnątrz, niestety kosztem porządków domowych. Ale co tam, lepiej się wylegiwać w słoneczku;) Zmykam kochane zjeść małą kolacyjkę i spać:) dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zpomniałam dodać - ja też skorzystałam z rady i dziś posmarowałam główkę bepanthenem. Już po pierwszym razie widać, że pomaga. Jutro będziemy kontynuować kurację. Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeśli któraś z Was szczepiła 5 w 1 to ma jej nie być do końca lipca, więc upewnijcie się czy w Waszej przychodni jest. Sanepid już nie handluje szczepionkami więc w razie co dzwońcie po innych przychodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Mamuli :) Jutro postaram sie zamiescic jakies zdjatka. Na ciemieniuche, jesli Bephanten nie pomoze polecam Olejuszke. Jak dla mnie rewelacja. Na moja Weronike tez nie mam co narzekac. Tez rzadko placze i uwielbia te wszystkie swoje akcesoria. Jest bardzo radosnym dzieckiem. Na rekach tez ja malo nosze. Wazy niecale 4500 a ja juz ledwo daje rade. Az sie boje co bedzie pozniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:)! Mój synek w nocy ładnie śpi, podobnie jak u większości z Was naogół budzi się po 5 godzinach ale ostatnio bywa i 7, za to w dzień jest bardzo aktywny, jje co 1,5 lub 2 godz., no i bardzo mało śpi. Ostatnio dzień ucieka mi za dniem, że nawet na forum zaglądam rzadziej nie mówiąc o pisaniu a tu znów jakieś zamieszanie. Też pomyślałam żeby wykasować swoją galerię w związku z sytuacją, która powstała ale faktycznie zmiana hasła jest lepszym rozwiązaniem. Jeśli można to poproszę hasło na e-mail: Viki_58a@interia.eu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutas111, przykro mi, że będzie tak jak napisałaś i maleństwo nie zobaczy was razem, ale czasem dla dziecka lepiej żeby rodzice żyli osobno, ale w zgodzie niż ciągłe kłótnie właśnie nad tym łóżeczkiem. Może zaczernij swój nick i dołącz do nas. Razem raźniej :) każda z nas przeżywa różne trudności. To, że nikt o nich nie pisze tutaj wynika z różnych powodów. Ale jeśli chcesz z kimś pogadać to zapraszamy. To naprawdę pomaga. Moja niunia już śpi słodko. Mam nadzieję, że nie obudzi się za prędko. Ja mam już laktator za sobą ;) wiolonczela, 7200 g - to niezły wynik!! Moja może mieć coś ponad 5 kg/65 cm migotka, szatki nr 2, 6, 9, 10, 13, 18 jeśli miałabym wybierać z tych - ale ja wolę takie "spokojniejsze" preferuję nawet mocno skromne. Miłej nocki dla Mam i dzidziusiów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz synek jest bardzo pogodny i ruchliwy,uwielbia żeby nosić go na pionowo przy czym od dłuższego czasu trzyma już sztywno główkę a codzienna seria uśmiechów musi być:) ale też zdarza mu się obudzić z płaczem ale fajnie że jest forum i widzę, że nie tylko u nas tak jest. Iissaabel, u nas w przychodni też nie ma tej szczepionki 5 w 1 a nią szczepiliśmy synka. No trudno, najwyżej trzeba będzie poczekać. Co do główki to u nas z kolei na prawo syncio częściej przekręca. Jak lekarkę pytałam to powedziała, że bardzo często dzieci wolą jedną stronę ale żeby zwracać na to uwagę i np. zabawiać dziecko z tej mniej ulubionej strony. A układasz córeczkę do snu raz w jedną raz w drugą stronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, issaabela, moja nie ma juz problemów z przekręcaniem główki. Preferowała prawą stronę, ale samo jej przeszło. My tylko staralismy się jak najczęściej tak ją układać i mówić do niej, zabawiać żeby odwracała głowę w tą stronę co mniej lubiła. Dzięki za info odnośnie szczepień. My mamy właśnie 5w1 i mamy kolejne około połowy lipca. Ale myślisz, że we wszystkich przychodniach zabraknie? Ja nie musiałam sama kupować, tylko wykupiłam w mojej przychodni tuż przed szczepieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam-cieszę się że moja rada na coś się przydała po ciemieniuszce u Weroniki ślad nie został,teraz profilaktycznie raz w tygodniu jej będe robić tą maścią:) i baaardzo się cieszę że mogę tu wejść i podzielić się swoimi obawami i usłyszeć dobre rady albo słowa pocieszenia.myślałam że tylko moja niunia jest taka nerwowa albo nie daj Boże coś z nią nie tak a teraz wiem że to normalne. z główką moja też tak miała ze tylko na prawo,zmieniłam rękę przy karmieniu kładłam ją tak żeby patrząc na światło musiała patrzeć w lewo no i na macie edukacyjnej jej ukochana żyrafkę powiesiłam z lewej teraz już odwraca główkę w obie strony więc żyrafka codziennie zmienia strony:) pozdrawiam miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki podzwoń po innych przychodniach w Twoim mieście może znajdziecie wtedy zaszczepicie o czasie a jeśli nie to wtedy poczekacie bo nie będzie innego wyjścia, Polaris tak słyszałam z bardzo konkretnego źródła że do końca lipca ma jej nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i chciałąm wam powiedzieć że czeka mnie przeprowadzka.mieszkam w 2pokojowym mieszkaniu mieliśmy w tym roku rozpocząć budowę domu ale mój tata został sam w wielkim domu ciężko mu samemu go utzrymać no i w ogóle niefajnie mu samemu,więc spłacamy moją siostrę i zamieszkamy w moim rodzinnym domu tam gdzie się wychowałam,moja córka będzie miała pokój który kiedyś ja zajmowałam,i ogródek i piaskownicę moją i tak jakoś bardzo się cieszę że wyrośnie tam gdzie ja...tylko te remonty mnie przerażają...cały dom do odnowienia uff a do kwietniowego smutaska-skoro źle wam razem było to chyba lepiej że teraz się rozstaliście niż gdy dziecko byłoby większe tęskniło za tatą może źle by się to odbiło na jego psychice a tak będzie to dla niego naturalny stan rzeczy innego znać nie będzie.a kto wię może do tego czasu znajdziesz tego jedynego i będzie miała pełną rodzinę??czasem musi być gorzej żeby było leiej.wiem co mówie sama sporo przeszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polaris wiem, ale jakby nie miała to warto podzwonić i zainteresować się dostępnością już dziś bo niektóre przychodnie sprzedają ( nie trzeba mieć recepty) jeśli w Twojej by nie było. My szczepiliśmy się 6w 1 i z tą ma nie być problemów, choć ja miałam młodą też zaszczepić 5w1 ale nie mieli engerixu pediatrycznego dlatego się na nie zdecydowałam. Wczoraj z koleżanką szukałyśmy właśnie 5w1 dla jej niuni i na szczęście znalazłyśmy i o dziwo rozstrzał cenowy ogromny ona u siebie w małej miejscowości płaciła za nią 146 PLN a wczoraj zakupiła za 115 u mnie na osiedlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my też zaczeliśmy stosować takie zabiegi , na macie prawie wszystkie zabawki ma tak powieszone żeby w drugą stronę odkręcała główkę, wczoraj jak ją kładliśmy spać zrobiłam wałeczki z ręcznika i położyliśmy ją na boczku, zobaczymy co z tego wyniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1976 - dasz rade z przeprowadzką, a w końcu dom to nie mieszkanie. Mnie czeka w październiku przeprowadzka z Poznania do Warszawy - to będzie wyzwanie :( Tam nie mamy jeszcze nic, a tu wszystko, trzeba sprzedać mieszkanie, przewozić meble i to z małą Basią pod pachą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno. Jakiś czas temu toczyłyśmy dyskusję o krostkach na buzi, czy potówki, czy nietolerancja laktozy, że skóra sucha itp. U nas krostki zniknęły i Basia ma gładka buźkę i przyczyną była chyba woda. Byliśmy u moich rodziców, a oni mają ujęcie wody prosto ze studni, zero chloru i innych miejskich ulepszaczy. Myliśmy w niej Basię przez te kilka dni, buzię w przegotowanej i cera jest o niebo lepsza. Diety nie zmieniłam, wiec to chyba ostatecznie woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmie najczesciej na leżąco i jak mała nie chciała obracac głowy w prawo to pare dni robiłam tak, że piers podawałam własnie leząc z prawej strony. Tylko ja mam na tyle duze piersi że moge to zrobic wygodnie bez wzgledu na to ktora piers przypada do karmienia. W kazdym razie pomoglo juz po 3 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam do Was pytanie...ile razy dziennie i na jak długo kładziecie swoje dzieciaczki na brzuchu?? Ja moją Laurę kładę w ten sposob baaardzo żadko bo wtedy sie bardzo denerwuje, płacze. Główkę ładnie podnosi (jak ją trzymam w pozycji pionowej praktycznie juz nie muszę jej asekurowac) ale lekarka powiedziala mi ze pozycja na brzuszku ładnie wzmacnia miesnie brzucha. Jest jeszcze jeden problem, Laura bardzo czesto je i najczesciej je dopoki nie zaczyna jej sie ulewac (zarłok z niej straszny) wiec po jedzeniu taka pozycja odpada bo zwymiotuje.A przed jedzeniem...praktycznie non stop jej na ssaniu i potrafi jesc jednym ciagiem 2h (w tym czasie sobie przysypia i traktuje mnie jak smoczka, jak ja chce odlozyc do lozeczka to sie budzi i chce znowu jesc). Pamietam ze Jak Kacperek byl mały to pozycja na brzuszku byla jedna z jego ulubionych. Co do "dnia" Laury...zauważyłam ze juz jej sie bardzo unormowaly godziny, wstajemy ok 8-9 rano, potem jedzenie + kupa, przebieram ja i znowu jedzenie, najczesciej wtedy usypia i spi tak ok 2-3 h, budzi sie ok 14, przebieram ja i znowu jedzenie + kupa, po przebraniu znowu jedzenie hehe, i mi troszke czuwania czasami tak 30 min, potem znowu jedzenie, itd. Kąpiemy ją ok 21-22, potem hehe jedzenie i tak ok 15 min czuwania. Ok 23 kładę ją w moim łóżku i karmię na leżąco-wtedy usypia juz na noc. Przesypia całą non (z przerwami na karmienie ok 3 i 6). Wiec jesli siedzimy caly dzien w domu - to ma tylko jedną drzemkę w ciagu dnia, jesli wychodzimy na spacer wtedy tez usypia. W poniedzialek wraca znad morza moj Kacper...juz sie za nim stesknilam...w sumie nad morzem byl miesiac, pewnie bedzie bardziej opalony ode mnie hehe. Tez dlatego sie ostatnio nie odzywalam bo robilam mu male przemeblowanie w pokoju :) Za dwa tygodnie przyjezdza moja siostra z synkami, a za 3 tygodnie....jedziemy na wakacje, paszport dla Laury juz odebrany :D Juz nie moge sie doczekac. A jutro czeka mnie malowanie w pokoju...wymyslilam sobie jedna sciane w kolorze śliwki a poztostale jasny beż/złamana biel. I popostu musze to zrealizowac wiec wczoraj kupilam farby i nie ma juz odwrotu :) Aha...widze ze zmienilyscie haslo - bardzo dobrze ! Wiec po raz pierwszy to ja poprosze o przesłanie na moj mail cabrio1@wp.pl Tez jestem za tym aby dawac haslo tylko tym dziewczynom ktore maja tam albumy...bylo tyle miesiecy na zalozenie wiec kto chcial miec tam swoj album to ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny wiec i ja poproszę o nowe hasło do galerii anne23@o2.pl Mój maluszek wykańcza mnie codziennymi pobudkami o 5-6 rano jest już wyspany nie wiem jak go przestawic kąpiemy go 18-19 potem leży i guga i ok 20-21 zasypia butelka ok 22 nastepna 2-3 w nocy i jak budzi sie na nastepna to juz nie spi a mnie to wykancza bo chodze nie przytomna :( pomóżcie dziewczyny jak mam go przestawic chodzę na rzęsach!! pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×