Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Kasiula to jak pojedziemy wszystkie terminowo to będziesz najszybciej miała Szczęście koło siebie :) no i będziesz już po wszystkim ;). U mnie na początku dominował strach o ciąże ale teraz coraz częściej myślę o tym co przed nami i powiem Wam szczerze, że mnie też przerażenie łapie. Boję się nie tylko porodu ale też tego, jak sobie z Dzieckiem poradzę, żebym mu krzywdy nie zrobiła i w ogóle. No niestety jeśli chodzi o niemowlęta jestem całkiem zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczęta co sądzicie o imieniu Maksymilian:> dentystka ząbki obejrzała, powiedziała wszystko super, bolący ząbek to wina rozpulchnionych dziąseł:( tak w ciąży bywa. dejcie no miłe Panie linka do tych bodziaków:D jaki rozmiar zamówiłyście:> witaj weska 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ale naskrobałyście od wczoraj... Odpisze tylko co pamietam Stokrotko GRATULUJE podwojnego szczęścia. Penelopo GRTAULUJE synka. A że nie córeczka, z czasem oswoisz sie z ta myślą i nie powiesz ze nie zamieniłabyś go nigdy w zyciu na żadna dziewczynke. Ja sie tylko obawiam ze moge zareagowac podobnie bo ja tez z nastawieniem na dziewczynke. Kasiulaaa to krzesło do karmienia fajnie wyglada ale nie jest praktyczne. Ja mam bardzo podobne i siedzisko jest dosyć waskie do tego te podłokietniki sa dosyc wysoko. I przyznam ze lepiej mi sie w nim czyta ksiazke niz karmi dziecko nieważne piersia czy butelka. Wiec gdys sie decydowała kupować to postaraj sie najpierw do niego przymierzyć i wyobrazic ze karmisz. Tym bardziej ze te fotele sa dosyć drogie. U mnie obecnie tylko zajmuje miejsce i nigdy go nie wykorzystałam. A szczoteczka na palec przydaje sie, jak maluszki zabkuja to super jest do masowania dziasełek. Emilia ja od razu kupowałam wieksze butelki po 250 ml, bedziesz miała na później tylko wymienisz smoczek na wiekszy rozmiar. A jezeli masz zamiar uzywac sterylizatora to lepiej jak masz kilka i wtedy za jednym razem pakujesz tam kilka. Najlepiej kup sterylizator i butelki tej samej firmy nie bedzie problemu z rozmiarem. Nie wiem czy nie za bardzo zamotałam ;) Proszki do prania ja uzywałam Fairy, a płynu do płukania wogóle zadnego. Natomiast ja tylko kilka razy na poczatku prasowałam ubranka dla małej a pózniej po praniu suszyłam w suszarce elekrtycznej i tez były takie mieciutkie. A ile czasu zaoszczedziłam... Emilia ze smoczkami bywa róznie bo ja pamietam ze na poczatku moja Emilka nie chciała ssac wogóle okazało sie ze od silikonowego wolała te gumowe. Tak samo niektóre dzieci nie chca pic z butelki jesli smoczek jest silikonowy tylko wola gumowe (przykład mojej kolezanki) Ale do tego dojdziesz dopiero jak urodzisz. Takze nie kupuj za duzo. A wogóle to jak ja Wam zazdroszcze tych zakupów. Ja póki co nic nie moge kupic bo nie znamy jeszce płci jesli bedzie dziewczynka to i tak mam wszystkie ubranka a jesli chłopiec i wikeszosc bodziaków i tak była biała wiec tyl;ko troche spioszków bede musiała dokupic. To tyle musze uciekac ogarnac domek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopko - Maksymilian - bardzo ładnie brzmi jak uzywa sie w całości. jednak dzieci i nie tylko raczej uwielbiają skróty tyou Maksiu, Maks. sorrki miałam pieska o tym imieniu. Ale Decyzja Twoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki :) co sądzicie o butelkach szklanych do karmienia, bo tyle się nasłuchałam na wykładach z położnictwa że są lepsze niż te plastiki! i tak mi się wydaje, że na pewno kupie sobie taka jedną, do ciepłego mleka a do letnich herbatek kupie plastik. Jeszcze jedna sprawa u nas w szpitalu nie polecają dla dzieci oliwek, lepiej stosować inne specyfiki, bo oliwki podobno sa niezdrowe - wręcz rakotwórcze, ile w tym prawdy to nie wiem ale tak nam na wykładach tez mówił lekarz. Właśnie ten Oillatum o którym była mowa jest podobno dobry, tylko nie jestem pewna, czy można stosować go zaraz po urodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak z doskoku przeczytałam co naskrobałyście :) Jedna rada która mogę udzielić: Emilia_83 - najlepszy domowy sposób na podniesienie hemoglobiny (sama go stosowalam, bo mocno mi poleciała w dól) - SOK Z BURAKOW. Najlepiej z kiszonych buraków. Buraki myjemy, obieramy, kroimy i zalewamy niewielka iloscia cieplej wody. Tak aby byly tylko zakryte. Dobrze do tego dobrze dodać skórkę razowego chleba. Zostawiamy w szklanym dzbanku, w temp. pokojowej tak 1-2 dni. Jak zacznie sie zbierac taka piana na wierzchu to ja zbieramy. Na koncu wyciagamy ta skorke, doprawiamy sok pieprzem i sola, wstawiamy do lodowki i pijemy codziennie. Im wiecej tym lepiej. Jedna przestroga - NIE PIC soku ze świeżych burakow, tylko poczekać troche bo ten ze świeżych jest delikatnie mowiac okropny.Gwarantuje podbicie hemoglobiny :) Ja tez bardzo duzo pije z hortexu barszczyk czerwony w kartonie jest pyszny bo z jablkiem. ale sok z tego przepisu daje najlepsze efekty :) zmykam na zakupki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nitka odnosnie szklanych butelek - ja napewno bede mieć z dwie, reszta powszechnie plastikowe. AVENT .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Ciagle spie a to efekt tego mojego przeziebienia, oslabiona jestem. agnes- gratuluje ruchow bobaska:) no i w ten sposob zostalam sama na placu boju czekajac:P penelopka- co do imienia Maksymilian mam bratanka o tym imieniu ma 7 lat i jest niesamowity, jedyny w swoim rodzaju. Kazdy go bardzooo lubi i jestem bardzo otwarty do ludzi. Jak dla mnie piekne imie i gdyby brat tak nie dal synowi to pewnie moj syn by tak dostal na imie:) widze ze Wy ciagle cos kupujecie:P ja na razie wszystko ogladam i sie przymierzam i w sumie dzieki Wam wczoraj juz zrezygnowalam ze sterylizatora bo maz tez mowil ze nie ma co dzieci az tak chronic do przesady. Chce kupic laktator no bo slyszalam ze po cc( jesli bym miala) to moze sie przydac. Czytalam Wasze opienie i Wy kupujecie elektryczny no a ja niestety nie mam tyle kasy:P co do allegro to ja tez zawsze place tym: "place z allegro" bo od razu maja potwierdzenie ze przelalam im pieniadze. weska witaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie zasadnicze dla mnie bo nie mam pojęcia: ile dokładnie czego kupić tzn nie mówię tu o wyprawce tylko o ubrankach na potem. ile kupić body, pajacyków, z długim, krótkim rękawem w jakim rozmiarze? w jakim tempie zużywa się te rzeczy? np 10par body z krótkim rękawem i 10par z długim +10 par pajacyków? starczy? nie wiem ile czego mam kupić. help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopko nie jesteś sama. Ja też jestem zielona i pewnie gdyby nie to forum, to kupowałabym wszystko co mi się podoba. ENi dostałam odpowiedź w sprawie tych bodów, że wpłaciłam prawidłową kwotę i towar wyślą mi w poniedziałek ;-) Wiem, że nikt o to nie pytał ale znalazłam, więc wklejam, bo to ciekawe ;-) 1 m-c - 1-4tc 2 m-c - 5-8tc 3 m-c - 9-13tc 4 m-c - 14-17tc 5 m-c - 18-22tc 6 m-c - 23-27tc 7 m-c - 28-31tc 8 m-c - 32-35tc 9 m-c - 26-40tc\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uciekam na obiadek ;-) Dzisiaj mam ziemniaczki i jajeczko na twardo ;-) Mniam.. A później może się na małe zakupy ciuszkowe wybiorę ;-) To do później Kochane Majóweczkiiiiii !!!!! :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka_83 i Eni_35 takie ładne te bodziaki ze mimo wszystko sie skusilam no i 7 szt ja wybrałam we wzorze biedronka Penelopka kruz co do imienia Maksymilian to mi się podoba ale znam jednego małego maksa i to diabeł wcielony kiedyś włożył sobie wieszak metalowy do gardła i uważam ze tak jak Eni _35 że Maksymilian ok ale Maksiu maks juz tak niekoniecznie a możne Wiktor albo Konrad Gonia spokojnie jak dowiesz sie kto u ciebie mieszka to nadrobisz zakupy za nas wszystkie nikitka1984 ja jezeli chodzi o butelki szklane to raczej nie będę używała plastikowych jeżeli bedzie taka konieczność a co do oliwek to akurat ze sa rakotwórcze to nie słyszałam ale ze moja położna mówi że nie każde dziecko musi być smarowane oliwka zależy czy ma sucha skore niektóremu noworodkowi wystarczy nawilżająca emulsja do kapieli x kochana kuruj się bo z przeziębieniem nie ma żartów a co do laktatora elektrycznego kochana to ja takiego nie kupuję bo nie wiem czy wiesz ze laktator elektryczny częściej niz reczny powoduje nadprodukcje mleka i problem z późniejszym przystosowaniem normalnej laktacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia - te bodziaki sa świetne - sama ocenisz. I cena naprawde spoko-loko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopko tu masz stronke http://forum.styl.fm/wyprawka-lista-rzeczy.t44817.htm ja szczerze Ci powiem ze korzystam z tej listy. wydrukowalam ja sobie i kupuje rzeczy wg tej listy . wiadomo ze dodaje rzeczy lub niektore odejmuje ale bazuje na tym tylko ze w moim przypadku duzo rzeczy x2:P natalia256- o tej opinii nie slyszalam. Ale to dobrze mam jeden plus dla recznego laktatora oprocz ceny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja już po zakupach ciuszkowych w Tesco, ale ceny ostatnio podskoczyły widzę, 2 lata temu płaciłam mniej za paki bodziaków czy pajacyków. Ale udało mi się kupić 2 bluzeczki dla synka po 6 zł, a jedną z Toy Story za 11 i bardzo mnie to cieszy :) Pewnie też skorzystam z tego linka, który podałyście, bo cena faktycznie jest atrakcyjna, ale jeszcze się wstrzymam z zakupem. W każdym razie dzięki za linka. Ech, kupowałoby się, kupowało ... Ogromna przyjemność, takie kompletowanie wyprawki. Jeśli chodzi o wanienkę, to u mnie się sprawdziła taka nakładana na wannę na pierwsze miesiące. Nie trzeba się schylać do dziecka i jest bardzo wygodna. Potem kupiliśmy taką wstawianą na dno wanny. A co do butelek szklanych, to ja używałam tylko plastikowych. Pamiętam, ile razy spadły mi na podłogę, jak się z czymś spieszyłam albo po prostu niezdarnie złapałam. Zawsze wtedy sobie myślałam, ile by było kłopotu, jakby to była butelka szklana ... To nie dla mnie :) A termometr mamy taki do ucha, pokazuje temperaturę w 3 sekundy, choć zdarzają się różnice w odczycie temperatury. Ogólnie jestem z niego zadowolona. Gratuluję mamusiom wyczekanych pierwszych ruchów :) Penelopa - ja pewnie skończę tak jak Ty, marzę po cichutku o dziewczynce, wokoło też mi wróżą dziewczynkę, a pewnie na USG znowu zobaczę jajca :D Próbuję się przygotować na ten moment, żeby uniknąć rozczarowania. Jeszcze 2 tygodnie..... ciekawe czy tym razem wreszcie pokaże, co ma między nogami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki:) to jest najlepsze: Body z krótkim, długim i bez rękawów większa ilość bliżej nieokreślona :D u mnie problem polega na tym, że żadne imię męskie mi się nie podoba :| :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia_83 wypełniasz od razu formularz zamówienia i robisz przelew. Zobaczymy ja mam termin według usg 2-3 maja , natomiast według kalendarzyka pod koniec kwietnia. Weska - są + i - ;)) Ja b.lubię dzieci , znajomi jak przychodzą z dziećmi do nas to się śmieją że dziecko sprzedane wtedy mama i tata nie istnieje. Jeśli chodzi o maleństwo powiem szczerze ze nie boje się aż tak bardzo. W tamtym roku w lutym ur się moja chrześnica , gdyż Kasia z małą mieszka w Angli pojechaliśmy do nich na miesiąc i przez ten cały czas pomagałam przy dziecku, dużo rzeczy się dowiedziałam, i przez to czuję taka troszkę spokojniejsza. Ale wiadomo jakiś strach jest... Penelopa Maksymilian to to samo imie co Maks ?? No właśnie tak jak pisze Eni_35 też mi się kojarzy z pieskiem ;/ Natomiast znajomi dali tak synkowi na imię - straszna gaduła z niego ;) ale pozytywnie. Gonia dzięki za opinie o foteliku, kosztuje dużo, a nie chciała bym się rozczarować. Nitka1984 - szczerze to ja pierwszy raz słyszę o szklanych butelkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) Ja dzis po pracy jakaś taka padnieta,ale byłam u dentysty na ściągnięciu szwów i tak się bałam strasznie,że znów pocierpię,ale okazało się że całkiem niepotrzebnie,zero bólu,ściągnięte było w minutkę:) A ja sobie znalazłam do kupienia od pewnej pani poduszkę do karmienia,dosłownie za grosiki chce sprzedać,a tak chwali ją ,mówi ,że naprawde się przydała,do tego fotelik mam też wygodny,więc jestem prawie gotowa do karmienia. Fotel mój nie jest bujany,ale ma taki nacisk z boku i po naciśnięciu wyciaga się podnózek a oparcie można ułożyć nawet do pozycji leżącej,więc myslę,że bedzie nam bardzo wygodnie:0 coś takiego:http://allegro.onet.pl/show_item.php?item=1181879971&apv_visits=1 bliżej tego tylko czarny:http://www.sklep.mebleidea.pl/fotel-calmo-gala-collezione-cat-12-id-775.aspx W Polsce ich wiele nie widziałam,a są naprawde wygodne,polecam!:) stokrotka gratuluję chłopaków:) Jeśli chodzi o dobry materacyk to ja miałam dla córki kokosowy,bo słyszałam ,że najlepszy,ale teraz wiekszość poleca materacyk z trawy morskiej i ja za takim sie rozglądnę majowe szczęście to ci pech z tą wizytą,no. Dobrze ,że się wykłuciłaś żeby nie jeszcze później Cię zapisali niż na srodę Emilia ja też słyszałam o soku z buraków,ale może najlepiej by Ci jednak było wybrać sie do lekarza i upewnić co Ci dolega i tym samym zwiększyć swoje szanse na szybszy powrót do zdrówka Kooralinka i Agnes71 gratuluję ruchów,życzę ogromnej ilości dużych kopniaków:D Bartolenka a ja dalej nie wiem jakie imie wybrać z tych dwóch i troszke mnie to denerwuje,bo do tej pory się juz zwracałam do małego po imieniu,a teraz jak zaczynam coś mówić to od razu przerywam,bo nie wiem jak się do niego zwracać,ojj Trelevinaa super pomysł z tym "odciskiem bobasa",szkoda,że nie wiedziałam o tym przy córeczce Weska witaj i pisz z nami jak najwiecek:) Penelopa ja się w 100% zgadzam z mysleniem Eni Ide pojeśc po pracy,bo pierwsze co to jak zwykle usiadłam do Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a powiedzcie jakie sa wasze opinie czy lepszado oczysczabia noska jest frida czyli aspirator czy gruszka bo ja zdecydowalam się jednak na aspirator wydaje mi się praktyczniejszy i latwiejszy w uzyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa fajny ten fotel i cena 500zł , a ten co ja sobie ubzdurałam to tysiaka. I podobno się nie sprawdza. Może zacznę się oglądać coś pod tym kontem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi też się trochę z imieniem dla psa kojarzy w sensie Max , ale to jedyne imię, które by przeszło :( co zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa - My jak jeszcze nie wiedzieliśmy co będzie a myśleliśmy o imieniu dla chłopaka tez nie wiedzieliśmy jakie również żadne mi się nie podobało a tym bardziej już Mojemu M. Na pewno jeszcze coś ci się spodoba, przejrzyj sobie imiennik ;) Jeszcze masz czas więc na spokojnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W imieniu Maksymilian tkwi łacińskie słowo "maximus", czyli "największy". Dodajmy jeszcze do tego, że liczba tego imienia wynosi osiem, a ósemka daje ambicję i skłania do porywania się na wielkie dzieła. Z tego wynika, ze Maksymilian musi być... maksymalistą! i jak pięknie brzmi:) jak nie znajdę nic innego, zostanie Maksymilian z psim imieniem i czort :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×